Magnitogorsk – Toljatti 3:2 (2:1 po s.n.) | Ufa – Kazaň 4:2 (kon.) | CSKA Moskva – Záhřeb 3:1 (kon.)
Čerepovec – HC Slovan 1:2 (kon.) | Jaroslavl – Chanty-Mansijsk 3:1 (kon.) | Jokerit – Barys 2:0 (kon.)
Soči – Jekatěrinburg 5:6 (po pr.) | Spartak Moskva – Omsk 3:1 (kon.)
po s.n. (2:1)
Metallurg Magnitogorsk
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Lada Toljatti
Sobota 21.11.2015, 12:30 • Metallurg Ice Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Příjemné sobotní odpoledne všem hokejovým fanouškům. Kontinentální hokejová liga pokračuje svým dalším kolem. Společně budeme sledovat zápas Metallurg Magnitogorsk – Lada Togliatti.

Hokejisté Metallurgu jsou zatím po 32 odehraných zápasech, ve kterých nasbírali dohromady 54 bodů, na krásném druhém místě Východní konference. Před nimi je akorát ve skvělé formě hrající Novosibirsk, který má na svém kontě 62 bodů. Ovšem i parta okolo trenéra Veličkina se může pyšnit velmi dobrou formou. Z posledních 5 zápasů dokázali hokejisté Magnitogorsku hned čtyřikrát zvítězit, akorát v posledním případě nedokázali vyzrát na Kazaň, které nakonec podlehli 1:2 po samostatných nájezdech.

Lada Togliatti
    Hráči Lady jsou na tom o poznání hůře, než jejich dnešní soupeř. Po stejném počtu odehraných zápasů jim patří v tabulce Východní konference až 12. místo se ziskem 39 bodů. Na play – off už navíc ztrácí hokejisté Togliatti propastných 9 bodů. Je tedy jasné, že se budou dnes snažit bodovat naplno. Navíc po dvou utkáních, ve kterých získala Lada pouze jediný bod za prohru s Čeljabinskem, kterému podlehli 2:3 po samostatných nájezdech. Uvidíme, jak se bude Ladě dařit dnes.

Vzájemné zápasy
    Vzájemné zápasy hovoří jednoznačně pro domácí tým. Z posledních 9 společných utkání dokázali hokejisté Metallurgu zvítězit hned sedmkrát. Naposledy tomu bylo před necelými dvěma týdny, kdy domácí doslova deklasovali Togliatti a zvítězili 7:1.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (Košečkin) – Lee, Antipin, Batyršin, Bereglazov, Těreščenko, Chabarov, Osipov – Wolski, Mozjakin, Kovář – Zaripov, Filippi, Osala – Kaletnik, Timkin, Platonov – Železkov, Charitinskij, Kosov, Potěchin
    Trenér: I.Vorobjov

Lada Togliatti: Kasutin (Semjonov) – Vorobjov, Romanov, Viklund, Volgin, Gurkin, Bolšakov, Putilov – Bělousov, Krysanov, Mastrjunov – Magogin, Zaťovič, Bumagin – Strelcov A., Strelcov V., Bocharov – Komarov, Valjuskij, Gurjanov
    Trenér: A.Abols.

Domácí tým vstupuje za velkého potlesku tribun na ledovou plochu, hned za nimi nastupují hokejisté Togliatti.

Na řadu přichází ruská hymna.

00:01

00:17
    Lada se poprvé hnala do útoku, obrana Magnitogorsku útoku zabránila.

00:53
    Antipin za vlastní bránou, čeká až mu vystřídají ostatní hráči.

01:35
    Bumaginova střela byla zblokována.

01:58
    Samsonov nyní musel vytáhnout skvělý zákrok proti střele Romanova!

02:23
    Na druhé straně se dostal do dobré šance Timkin, jeho střela ale nemířila mezi tři tyče.

03:11
    Wolski pouze nahodil puk do útočného pásma a odchází střídat.

03:45
    Obrovská šance pro Mastrjunova! Samsonov ale dokázal vytáhnout další skvělý zákrok!

04:24
    Lada je zatím aktivnějším týmem na začátku utkání, mrzet je může především velká šance Mastrjunova.

05:00
    Zakázané uvolnění domácího celku.

05:04
    Kasutin pomáhá svým spoluhráčům s rozehrávkou.

05:33
    Magogin ztratil puk a musí spěchat rychle dozadu.

06:14
    Metallurg se dostal do přečíslení dva na jednoho, celou akci nakonec zakončoval Bereglazov, jeho střela ale nemířila do brány.

07:31
    Domácí se museli opět bránit rychlému protiútoku Lady.

08:00
    Hra má zatím velice slušné tempo, hrajeme téměř bez přerušování.

08:22
    Mozjakin se zničehonic ocitl v šanci, Kasutin nakonec ale nemusel zasahovat.

09:05
    Strelcov vybojoval puk, ihned o něj ale přišel.

09:21
    Opět Strelcov, Samsonov jeho střelu pokryl bez problémů.

10:12
    Je za námi první polovina první třetiny, nutno uznat, že Lada je zatím možná překvapivě lepším týmem.

11:00
    Další icing domácího týmu.

11:42
    Bumagin nyní dělal velké potíže svým dobrým forčekingem domácím obráncům.

12:10
    Lee málem přišel na útočné modré puk, naštěstí pro něj ale nakonec dokázal odvrátit hrozbu samostatného nájezdu jednoho z hostujících útočníků.

13:17
    Pěkná akce Zaripova s Filippim, český útočník nakonec střílel, Kasutin ramenem jeho střelu vyrazil.

14:02
    Domácí nyní uzamkl Ladu v pásmu.

14:11
    Kasutin raději drží puk v lapačce a přerušuje hru.

14:34
    Wolski dostal ideální nahrávku před bránu, bohužel pro něj mu ale jeho střela nesedla a Kasutin tak nemusel zasahovat.

15:13
    Až nyní se dokázala Lada dostat alespoň do středního pásma, to byl veliký tlak domácích.

15:54
    Kaletnik se snažil aktivně napadat, puk ale nezískal.

16:03
    Ofsajd domácího Metallurgu.

16:41
    Samsonov si v klidu pohlídal svojí levou tyč.

16:58
    Na druhé straně se zase musel činit Kasutin, i nyní byl ale brankář Lady úspěšný.

17:11
    Bocharov se dostal s pukem až před Samsonova, ten si jeho backhandovou střelu pohlídal.

17:34
    Další úspěšný zákrok Samsonova.

17:49
    Mozjakin byl ve slušné příležitosti, jeho střela ale neměla parametry gólu.

18:30
    Lee měl na hokejce gól, ale na poslední chvíli mu jeho střelu zablokoval jeden z obránců Lady!

19:02
    Se střelou Volgina neměl Samsonov problémy.

19:13
    Samsonov nyní čaruje ve své brance! Předvedl několik neuvěřitelných zákroků.

19:45
    Puk ve středním pásmu, v první třetině už se nejspíš nic nestane.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi první třetina tohoto utkání, Lada byla ze začátku utkání aktivnější, ale postupem času začali přebírat otěže zápasu domácí, Gól se jim však vstřelit nepodařilo a tak je stav po první třetině bezgólový 0:0.

Další třetina začne přibližně v 13:17.

20:01

20:20
    Domácí se snaží ihned od začátku druhé třetiny aktivně napadat a přinutit hosty k nějaké chybě.

20:37
    Je tu první přesilovka pro domácí Metallurg. Romanov dostává dvě minuty za držení hole.

21:09
    Lee střílel od modré, Kasutin betonem vyráží.

21:39
    Neuvěřitelný zákrok Kasutina, který na poslední chvíli vytáhl svoji lapačku!

22:01
    Kovářova střela byla velmi nepřesná.

22:27
    Další úspěšný zákrok Kasutina.

22:37

22:59
    Puk v hledišti, vhazování ve středním pásmu.

23:07
    Ofsajd Lady Togliatti.

23:23
    Kasutin opět čaruje! V obrovské šanci byl Timkin, ale ani on nedokázal překonat brankáře Togliatti.

24:04
    Magogin střílel z poměrně velkého úhlu, Samsonov neměl s jeho ranou problém.

24:17
    Togliatti právě vstřelilo branku!
    Lada jde do vedení! Velká chyba obránců domácích, kteří nechali před bránou volného ALEKSANDRA STRELCOVA, který obdržel přesný pas od Bocharova a přesným zakončením posílá svůj tým do vedení! Asistence: Stanislav Bocharov, Jefim Gurkin
    24:17 Alexander Strelcov- 0:1

25:00
    Mozjakin se snažil probít přes obránce Lady, ti ho však před Kasutina nepustili.

25:21
    Neuvěřitelný Kasutin! Kovář měl před sebou prázdnou ránu, jenže Kasutin se na poslední chvíli stihl přesunout a puk chytit!

25:56
    Puk na střídačce Metallurgu.

26:30
    Zaťovič hledal před bránou někoho ze svých spoluhráčů, obrana Metallurgu však byla pozorná.

26:57
    Zakázané uvolnění Togliatti.

27:15
    Wolski se hnal do příležitosti, puk mu ale nakonec zůstal za bruslemi.

28:02
    Mozjakin teď předvedl skvělou individuální akci, jenže gól se mu vstřelit nepodařilo, následně ještě střílel Wolski ale ani jeho střela se neujala.

28:53
    Lada nyní dokázala na chvíli uzavřít Metallurg ve vlastním pásmu, jenže tomu chybělo nějaké přesnější zakončení.

29:30
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! TOMÁŠ FILIPPI si vyjel s pukem více do středu a krásnou střelou švihem do šibenice srovnává stav na 1:1! Asistence: Rafael Batyršin
    29:30 Tomáš FILIPPI - 1:1

30:35
    Metallurg srovnávací branka výrazně nakopla, uvidíme, jestli se jim podaří otočit stav.

31:32
    Kasutin si pohlídal střelu Osaly od modré čáry.

32:01
    Velká chyba jednoho z domácích obránců, naštěstí pro něj si teď hráči Lady nerozuměli.

32:41
    Filippi střílel, jeho rána byla zablokována pozornou obranou Lady, na druhé straně pak pálil Zaťovič, proti jeho střele byl připravený Samsonov.

33:57
    Samsonov nyní sám rozehrál zpoza své brány.

34:01
    Následuje komerční přestávka.

34:36
    Zaripov zavezl puk do útočného pásma, Metallurg opět uzamkl Ladu a snaží se o vstřelení vedoucí branky.

35:24
    Pěkná akce domácích, kterou zakončoval Batyršin, Kasutin ale předvedl úspěšný zákrok.

35:28
    Přesilovku si zahraje také Lada Togliatti. Dvě minuty za sekání dostává Chabarov.

36:09
    Magnitogorsku se podařilo dostat puk alespoň do středního pásma.

36:34
    Togliatti se teď samo připravuje o útočné pásmo.

37:03
    Samsonov drží puk ve své moci, vhazování po jeho pravici.

37:17
    Domácí opět vyhazují puk přes všechny čáry.

37:28

38:06
    Střela Romanova byla velmi nepřesná.

38:49
    Kasutin se musel mít na pozoru proti střele Kaletnika.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:18
    Kasutin drží puk v lapačce.

39:46
    Osala pálil z otočky, jeho střela ale skončila pouze v rohu kluziště.

39:52
    Filippi dostává dvě minuty za sekání. Další přesilová hra pro Togliatti.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina je minulostí. Hokejisté Lady se dostali v 25. minutě zásluhou Strelcova do vedení, jenže o pět minut později si vzal puk Tomáš Filippi a krásnou ranou srovnal stav na 1:1. Na konci třetiny pak ještě dostal právě Filippi dvouminutový trest a tak si lada zahraje na začátku třetí periody přesilovku.

Další třetina začne přibližně v 14:06.

40:01

40:21
    Togliatti hraje přesilovou hru, Metallurg se ale ihned osvobozuje.

40:57
    Až nyní se dokázala Lada usadit v pásmu.

41:01
    Samsonov si v klidu poradil se střelou Viklunda.

41:20
    Domácí vyhazují puk přes všechny čáry.

41:52

42:33
    Kasutin musel vytáhnout slušný zákrok proti střele Železkova.

42:48
    Vasilij Strelcov dostává dvě minuty za sekání.

43:16
    Hosté se dokázali osvobodit výhozem puku přes všechny čáry.

43:52
    Opět je puk až u Samsonova, Metallurgu se tato přesilovka zatím moc nedaří.

44:20
    Puk ve středním pásmu, Metallurg není schopen se udržet v útočném pásmu.

44:46
    Přeci jenom měli domácí velkou příležitost, jenže Wolski nedokázal uklidit puk do téměř prázdné brány!

44:48

45:41
    Strelcov se snažil obtočit kolem brány, puk se mu ale nepodařilo zkrotit a zasunout ho do brány.

46:11
    Kasutin vytáhl další z několika dnešních perfektních zákroků.

46:57
    Zaťovič hledal zpoza brány nahrávkou někoho ze svých spoluhráčů, obrna Metallurgu si ale předbrankový prostor dobře pohlídala.

47:50
    Opět se hraje ve velkém tempu bez zbytečného přerušování.

48:17
    Kovář se vykličkoval s pukem až před Kasutina, finální krok v podobě branky se mu ale nepodařilo udělat.

48:43
    Lada teď začíná být opět malinko aktivnější než domácí, ti jakoby vyčkávali na správný moment kdy udeřit.

48:51
    Přesilovka pro Metallurg, Romanov dostává dvě minuty za zdržování hry.

49:24
    Zaripov tak dlouho držel puk na hokejce až o něho přišel, Lada se tak dokázala osvobodit.

50:10
    Kasutin drží bodové šance svého týmu.

50:31
    Togliatti opět vyhazují puk přes všechny čáry.

50:59
    Teď už to však Magnitogorsku vyšlo! Kasutin nejprve vyrazil střelu od modré, jenže přímo na hůl Potěchina, který ještě přihrál na úplně volného OSKARA OSALU, který neměl problém trefit prázdnou bránu! Asistence: Sergej Těreščenko, Bogdan Potěchin
    50:59 Oskar OSALA - 2:1

52:20
    Lada nyní tedy musí dohánět jednogólovou ztrátu, moc času už jim na to ale nezbývá.

53:14
    Zakázané uvolnění, kterým se provinili hráči Togliatti.

54:02
    Mozjakin to nyní přehnal s kličkami a puk se tak dostal až za bránu Kasutina, odkud už nemohl ruský forvard zakončovat.

54:12
    Samsonov drží puk v lapačce a raději přerušuje hru.

54:54
    Pěkná akce domácích zakončená střelou Platonova, ta však míří mimo tři tyče.

55:42
    Samsonov se nyní musel mít hodně na pozoru, neboť jeden z hráčů Lady zkoušel střílet z velkého úhlu, Samsonov si však svojí tyč dobře pohlídal.

56:27
    Další icing Togliatti.

56:36
    Mastrjunov vyslal nepříjemný puk na Samsonova, ten si však dokázal s jeho pokusem poradit.

57:02
    Mozjakin nechtěl udělat ve středním pásmu chybu, a tak raději pouze nahodil puk na Kasutina.

57:50
    Závar před bránou Kasutina, ten však ještě drží naděje svého týmu na body.

58:01
    Na druhé straně střílel Bělousov, jeho rána mu ale příliš nesedla a mířila nad bránu.

58:22
    Oddechový čas pro hosty.

58:22
    Hosté se šesti hráči v poli!

58:54
    Domácí vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

59:13
    Zaripov mohl rozhodnout, ale jeho střela byla zablokována.

59:21
    Na druhé straně se musel činit Samsonov, vše nakonec zvládl velmi dobře.

59:30
    Puk ve středním pásmu.

59:50
    Neuvěřitelné! Lada přeci jenom využívá svojí přesilovku a 10 sekund před koncem vyrovnává na 2:2! Hrdinou okamžiku se stává ANTON KRYSANOV, který dokázal trefit odkrytou bránu před sebou! Asistence: Dmitrij Vorobjov
    59:50 Anton KRYSANOV - 2:2

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60 minut nestačilo k tomu, abychom poznali dnešního vítěze, Na řadu tedy přijde pětiminutové prodloužení.

60:01

60:40
    Domácí se usazují na začátku prodloužení v útočném pásmu, chybí tomu ale větší efektivita střelby.

61:12
    Krysanov se dostal až před Samsonova, ten si však s jeho pokusem dokázal poradit.

62:00
    Bolšakov vypálil tvrdý projektil od modré čáry, Samsonov ramenem vyráží.

62:51
    Lee to udělal moc hezky, jenže Potěchinovi nevyšla střela tak jak by si představoval.

64:01
    Kovář ve veliké příležitosti, jeho pokus končí ale pouze na bruslích bránícího hráče.

64:41
    Mozjakin zkoušel kulišárnu, ale Kasutin si s jeho pokusem zpoza brány poradil.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani pětiminutové prodloužení nerozhodlo a dnešním vítězi, na řadu tak přijdou samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Bělousov se rozjel jako první, ale svůj nájezd neproměňuje.