Magnitogorsk – Toljatti 3:2 (2:1 po s.n.) | Ufa – Kazaň 4:2 (kon.) | CSKA Moskva – Záhřeb 3:1 (kon.)
Čerepovec – HC Slovan 1:2 (kon.) | Jaroslavl – Chanty-Mansijsk 3:1 (kon.) | Jokerit – Barys 2:0 (kon.)
Soči – Jekatěrinburg 5:6 (po pr.) | Spartak Moskva – Omsk 3:1 (kon.)

Michal Kempný (OMS) 0+1
    Dominik Furch (OMS) 38 minut, 25 zákroků, 1 gól, 96,15% (17:34:52)

Konec! Hokejisté Spartaku Moskva porážejí Avangard Omsk 3:1 a připisují si do tabulky důležité tři body. Vítězství domácích je trochu překvapivé, ale o to více zasloužené. Moskevský celek totiž odehrál výborný zápas a byl lepší než věhlasný soupeř. V úvodu třetí části domácí pokračovali v aktivním pojetí a ve 47. minutě zvýšil na 3:1 Maxim Potapov. Hráči Omsku už v závěru nedokázali zápas zdramatizovat, ne čemž má velkou zásluhu také gólman Spartaku Atte Engren.

Střely na branku ve 3. třetině – 6:8, celkem – 39:26.

59:27
    Za Engrenem zazvonila tyčka!

59:12
    Hosté to samozřejmě zkoušejí bez brankáře.

59:11
    Oddechový čas Avangardu.

59:11
    Na trestnou lavici míří domácí Konstantin Glazačev, hosté dohrají třetí třetinu v přesilové hře!

57:35
    Vynikající Engren, který vyrazil Kempného střelu a poté vytěsnil i následnou dorážku!

57:11
    Puk je někde mezi střídačkami. Reklamní přestávka.

56:33
    Paršin vybojoval puk pro Lemťugova, který minul domácí klec.

55:51
    Střela Kulika od modré se mezi tyče nevešla.

55:00
    Pět minut do konce třetí třetiny. Domácí mají kotouč na holích a šetří cenné sekundy.

54:21
    Pěrežogin se dostal do dobré příležitosti, jeho střelu z levého kruhu však vyráží Engren.

53:20
    Čas utíká a hráči Omsku mají problém s přechodem do útočného pásma.

52:42
    Nyní střílel Gilroy a Furch musel přerušit hru. Svěřenci kouče Germana Titova hrají aktivně a nechtějí pustit soupeře do tlaku.

52:15
    Nahození Šmejlova tečoval Leščenko vedle Furchovy branky.

51:07
    Hosté kompletní a teď už potřebují vrhnout všechny síly do útoku.

50:29
    Domácí hrají dobrou přesilovku a Furch má spoustu práce.

49:22
    Z pravé strany to zkoušel Leščenko, Furch má puk ve výstroji.

49:06
    Jenže hned se ozval hvizd a na trestnou jde Lekomcev. Následuje tedy další početní výhoda Spartaku.

49:06
    Hosté oslabení přestáli a Sobotka je na ledě.

47:05
    Vladimír Sobotka je vyloučen za sekání a Spartak si zahraje přesilovku. Engren se vrací zpět do domácí klece.

46:42
    Atte Engren má nějaký problém s výstrojí a na led tak musí náhradník Jevgenij Ivannikov.
    Maxim POTAPOV - 3:1

46:42
    Spartak právě vstřelil branku!
    Domácí vedou už 3:1! Jejich třetí zásah zařídil kapitán MAXIM POTAPOV, který jel z pravé strany na Furcha a trefil se k bližší tyčce. Asistence: Charles Genoway a Jevgenij Bodrov.

45:55
    Před brankou se dostal ke kotouči Zubov, zamířil však mimo.

45:03
    Přesilovka Omsku je u konce.

44:46
    Domácí vyhazují a už to s nimi vypadá dobře.

43:55
    Sobotka nahrál na modrou Lekomcevovi, jehož střela končí v lapačce Engrena.

43:21
    Za hrubost jsou vyloučeni Jermakov a Lemťugov. Pokračovat se bude ve hře 5 na 4 z pohledu Avangardu.

43:01
    Domácí Arťjom Voronin si vykoledoval dvouminutový trest. Omsk bude hrát přesilovku.

41:16
    Hosté přestáli oslabení a jsou v plném počtu.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 18:52.

Druhá třetina patřila hráčům Spartaku. Ti byli lepší než Omsk, byť to vyjádřili jen jediným gólem, který však stačí na průběžné vedení. Ve 22. minutě se ve vlastním oslabení prosadil Jevgenij Bodrov, kterému puk na hůl doslova naservíroval brankář Kostin. Do svatyně Omsku se pak postavil Dominik Furch, jenž několika výbornými zákroky hosty udržel ve hře o body.

Střely na branku ve 2. třetině – 22:9, celkem – 33:18.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:15
    Hostů bylo na ledě šest! Samozřejmě přichází trest za příliš mnoho hráčů.

38:58
    Tentokrát to byla jen krátká úprava. Hosté jsou v plném počtu.

38:37
    Rozhodčí opět upravují led u mantinelu za brankou Furcha. Kvůli tomuto problému se ve druhé třetině již chvíli nehrálo.

37:32
    Hosté zahrozili ve vlastním oslabení! Sobotka za brankou obral o puk Gilroye a připravil šanci pro Popova, jenž zblízka pálil jen do Engrena!

37:11
    Hostům se podařilo vyhodit.

36:57
    Hostující Jevgenij Kulik je vyloučen za hákování.

36:04
    Ahnelöv nahodil puk na Engrena, který ho vyrazil do rohu.

35:48
    Nahození Potapova se stalo kořistí lapačky Dominika Furcha.

34:54
    Výborně to udělal Pěrežogin, který se rychlou kličkou zbavil obránce a našel před brankou úplně volného Michejeva. Engren šel do rozkleku hodně rychle a betonem puk zastavil!

34:28
    Širokov se snažil předat puk mezi kruhy Sobotkovi. Ten se k němu ale nedostal a kotouč utekl do rohu.

33:22
    Lukáš Radil se dostal za záda hostující obrany a bekhendem zkoušel překonat Furcha. Jeho krajan v brance Omsku stačil máchnout vyrážečkou.

32:40
    Jedovatou přízemní střelu Mereskina vyrazil do rohu Furch. Brankář Omsku musel svůj levý beton pořádně natáhnout.

32:26
    Nahození ze středního pásma Furch raději přidržel v lapačce.

32:03
    Zakázané uvolnění Avangardu.

31:21
    Michejev jel sám na domácí branku, ale ani nadvakrát nepřekonal výborného Engrena!

31:03
    Z osy kruhů vypálil Gilroy. Mířil dobře, ale Furch puk zastavil ukázkovým semaforem!

30:15
    Od modré nahazoval Jermakov, puk byl sražen do ochranné sítě.

29:48
    Zubov to zkusil na Paršina vzduchem, ten před brankou těžký puk netrefil.

29:33
    Střela jednoho z domácích byla sražena do ochranné sítě.

28:44
    Puk byl sražen mimo hrací plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.

28:11
    Furch je pod palbou! Obrovský tlak Spartaku zakonči střelou z otočky Genoway, jenž ale zamířil jen do hrudi gólmana Avangardu.

27:46
    Radil našel před brankou Glazačeva, který ale nestačil dobře zakončit.

25:35
    Domácí hrají ve druhé části velmi dobře a mají více šancí než soupeř.

23:02
    Střelu Glazačeva vyrazil do ochranné sítě Furch.

22:42

22:28
    Hra byla opět zahájena.

22:27
    Stále se nehraje. Hráči vyčkávají na ledě a čekají, s čím rozhodčí přijdou.

22:27
    Máme tu problém s dvířky u mantinelu. Rozhodčí ho nyní řeší spolu s technickým presonálem.

22:27
    Ránu Lekomceva lapil do rukavice Engren.

21:29
    Hosté střídají brankáře! Kostina nahradil Dominik Furch.
    Jevgenij BODROV - 2:1

21:29
    Obrovskou hrubku předvedl brankář Denis Kostin! Ten při rozehrávce namazal kotouč na hůl JEVGENIJE BODROVA, který tak střílel do prázdné branky! Domácí skórují ve vlastním oslabení a vedou 2:1.

21:15
    První nápor hostí přerušil svým zákrokem Engren.

20:40
    Domácí Alexander Mereskin dostává dvě minuty za držení.

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:50.

První třetina přinesla svižný hokej a také gól na každé straně. Do vedení šli už ve 3. minutě hosté, kdy po krásné kombinaci pálil do odkryté klece Denis Paršin. Spartak srovnal v 8. minutě, při hře 4 na 4 se prosadil Vjačeslav Leščenko.

Střely na branku v 1. třetině – 11:9.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:50
    Velké šance Omsku! Nejprve to zkoušel Michejev, poté po velkém závaru dorážel Popov, ale Engren i s trochou štěstí vše pochytal!

19:09
    Vladimír Sobotka hned obrátil hru na druhou stranu. Po přejetí do útočného pásma vystřelil a Engren kotouč krotil nadvakrát.

19:02
    Levickij si vyjel zpoza branky, Kostin ale jeho střelu vyrazil.

18:15
    Domácí v závěru třetiny přitlačili a snaží se strhnout vedení na svou stranu.

17:39
    Mereskin a Glazačev se u tyčky pokoušeli dostat puk za brankovou čáru, kotouč však končí pod Kostinem.

16:16
    Sobotka zavezl puk do útočného pásma a po jeho přihrávce pálil od modré Kuljaš. Poté ještě dorážel Erat, ale Engren svou klec uhájil.

15:42
    Střelu Klimenka ukryl ve výstroji Kostin. Následuje reklamní přestávka.

15:13
    Hraje se dlouho bez přerušení, čas z první třetiny tak utíká hodně rychle.

13:41
    Pěrežogin se natlačil až před Engrena, nedokázal však protlačit kotouč za záda brankáře Spartaku.

13:20
    Dobrou střelu z levého kruhu vykopl Kostin.

12:17
    Hosté si nekomplikovali situaci a raději vyhodili puk. Ten se doklouzal až k Engrenovi, ten tedy musel hrát.

11:01
    Do zakončení se dostal Klimenko, Kostin odolal.

09:49
    Hraje se v dobrém tempu, hra se přelévá ze strany na stranu.

07:59
    Oba týmy jsou kompletní.
    Vjačeslav LEŠČENKO - 1:1

07:21
    Domácí při hře 4 na 4 vyrovnávají! Trefil se VJAČESLAV LEŠČENKO, který projel až před Kostina, zamířil mezi jeho betony a puk se zastavil těsně za brankovou čarou. Asistence: Sergej Šmejlov a Matthew Gilroy.

06:17
    Ilja Zubov si obhodil Jermakova a zakončoval z bezprostřední blízkosti branky Spartaku. Domácí zachránil brankář Engren, jenž kotouč vytěsnil vyrážečkou!

05:58
    Levickij a Kuljaš se dostali do konfliktu, který rezultoval v oboustranné vyloučení. Hrát se bude 4 na 4.

04:36
    Nahození Baldajeva skončilo v hledišti. Vhazuje se ve středovém kruhu.

03:51
    Domácí se snaží odpovědět na úvodní gól soupeře.
    Denis PARŠIN - 0:1

02:14
    Avangard právě vstřelil branku!
    Do vedení jdou ale hosté! Kempný našel z modré čáry před brankou volného Zubova, který se neukvapil a ještě nahrál na zadní tyč DENISOVI PARŠINOVI a ten zakončoval do odkryté klece. Krásná akce Avangardu. Asistence: Michal Kempný a Ilja Zubov.

01:23
    Spartak hraje aktivně a drží puk ve svém útočném pásmu.

00:38
    První příležitost domácích. Radilovu jedovatou střelu Kostin lapačkou jen vyrazil a měl co dělat, aby přikryl puk před dotírajícím Mereskinem.

00:01

Spartak Moskva: Engren (Ivannikov) – Jermakov, Genoway, Sorokin, Gilroy, Baldajev, Tatalin, Provolněv – Radil, Mereskin, Glazačev – Potapov (C), Bodrov (A), Klimenko – Leščenko, Wellman, Šmejlov – Li, A. Vasiljev, Levickij – Voronin.

Avangard Omsk: Kostin (Furch) – Lekomcev, Kempný, Kuljaš, Ahnelöv, Alexandrov, Kulik, V. Vasiljev – Širokov (A), Sobotka (C), Erat – Pěrežogin, Popov, Michejev – Paršin, Zubov (A), Lemťugov – Černikov, Pjanov, Gluchov – Kurjanov.

Rozhodčí: Anisimov, Fonselius – Otmachov, Palej.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Spartak Moskva:
    Spartak se letos vrátil do KHL po roční pauze. Historicky úspěšný tým získal v 31 zápasech 40 bodů a v tabulce Západní konference je až dvanáctý. Na vytoužené osmé místo ztrácí hráči Spartaku aktuálně sedm bodů. Z posledních pěti zápasů zvítězil moskevský celek jen jednou a navíc prohrál už třikrát v řadě. Naposledy doma podlehl 2:5 Barysu Astana, přestože byl většinu zápasu aktivnější než Kazaši.

Avangard Omsk:
    Hokejistům ze Sibiře se v letošním ročníku kontinentální hokejové ligy daří velmi dobře. Dosud posbírali 55 bodů a v tabulce Východní konference jim s tímto ziskem patří třetí pozice. Také aktuální forma Avangardu je výborná. O tom svědččí tři výhry v řadě, skalp mistrovského Petrohradu a vítězství 3:2 po prodloužení v posledním duelu na ledě Jokeritu Helsinky.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! KHL pokračuje také v sobotu, kdy se v moskevské hale Sokolniki utkají celky Spartaku Moskva a Avangardu Omsk. Favoritem duelu bude hostující Avangard, který patří k nejlepším týmům Východní konference. To Spartak je na Západě až dvanáctý se sedmibodovou ztrátou na play-off.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 8. Leščenko (Šmejlov, Gilroy), 22. Bodrov, 47. Potapov (Genoway, Bodrov) – 3. Paršin (Kempný, Zubov)

Avangard Omsk: Kostin (od 22. min. Furch) – Lekomcev, Kempný, Kuljaš, Ahnelöv, Alexandrov, Kulik, V. Vasiljev – Širokov (A), Sobotka (C), Erat – Pěrežogin, Popov, Michejev – Paršin, Zubov (A), Lemťugov – Černikov, Pjanov, Gluchov – Kurjanov.

Rozhodčí: Anisimov, Fonselius – Otmachov, Palej