Jihlava – Třinec 0:2 (kon.) | Kladno – Pardubice 8:1 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 4:3 (kon.)
Chomutov – Č. Budějovice 4:3 (kon.) | HC Plzeň – Mladá Boleslav 5:4 (2:1 po s.n.) | HC Litvínov – Sparta 4:5 (kon.)
K. Vary – Liberec 5:3 (kon.)
HC Litvínov
4:5 (1:2, 2:1, 1:2)
HC Sparta Praha
Sobota 21.11.2015, 16:00 • Zimní stadion Ivana Hlinky • DHL Extraliga juniorů • 22. kolo

Sparta už si utkání v závěru pohlídala a poráží tak Litvínov 5:4. Hosté byli po celé utkání lepším týmem. Domácí ovšem odehráli poměrně vyrovnanou partii a za dnešní výkon se nemusí vůbec stydět. S koncem utkání se s vámi loučí Lukáš Holán a Petr Šrámek. (18:07:22)

59:20
    Domácí se odhodlali k odvolání brankáře a zkouší stěstí v pěti.

59:20
    Vojtěch Kulda vyloučen za podražení.

59:08
    Vyloučen hráč Litvínova Petr Ujfaluši za podražení.

58:51
    Oddechový čas pro domácí hráči si vyžádal Robert Reichel.

58:49
    Sparta právě vstřelila branku!
    Po nahození Martina Janduse se k puku dostal LUKÁŠ LOJKA, který chytrou tečí posílá Sparťany do vedení. Asistence: Martin Jandus,Patrik Kadeřávek

58:16
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a Sparta si zahraje důležitou přesilovku.

57:59
    Bárdoš Jan z Litvínova vyloučen za nedovolené bránění.

57:50
    Sparta se usadili v útočném pásmu. Litvínov se nadechl k brejku. Skončilo to pouze vyloučeným hráčem.

57:31
    Puk po teči litvínovského hráče skončil v ochranné síti. Vhazování před gólmanem Spěšným.

56:38
    Hosté ještě v přesilovce neohrozili branku domácích, ti se navíc osvobozují a hrají v plném počtu.

56:05
    Sparta se dále trápí s přechodem do útoku. Teď si nepohlídala ofsajd.

55:59
    Domácí zachytili pokus o proniknutí Sparťanů do útoku a vytečovali puk mimo kluziště.

54:52
    Litvínov si zahraje oslabení. Vyloučen za držení byl Martin Brejžek.

54:31
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Litvínov využívá přesilovku! Bárdoš nádherně našel pasem přes celé útočné pásmo JAROSLAVA ŠIMEČKA. Ten napřáhl a gólman Pírs už se nestihl přesunout ke své levé tyči. Asistence: Jan Bárdoš

54:14
    Litvínov si nepohlídal přechod přes útočnou modrou čáru a píská se ofsajd.

53:34
    Sparta bude hrát dvouminutové oslabení. Vyloučen hráč číslo 25 Ondřej Procházka. Trest si odpyká za podražení.

53:14
    Josef Stříbrný našel v bezprostřední blízkosti před hostující bránou Jíchu, který ovšem zacílil nepřesně!

52:28
    Litvínov skvěle presuje v útoku a Sparťany k ničemu nepouští. Hosté se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

52:05
    Na ledové ploše leží hráč Sparty, konkrétně Daniel Schwamberger. Sparťan se srazil s litvínovským Chmelařem a odchází s dopomocí doktora na střídačku.

51:35
    Dlouhé nahození obránce domácích, který zachytil útočící hráč. Nedokázal s pukem nic vymyslet.

51:15
    Gólman Spěšný skryl puk do své lapačky. Vhazování v obranném pásmu Litvínova.

50:45
    Sparta hraje v plném počtu. Domácí z přesilovky nic nevytěžili.

49:50
    Litvínov přichází o svého hráče Tomáše Kučeru, který byl poslán na trestnou lavici. Poté už zamířil do kabin, jelikož vyfasoval trest na 10 minut + do konce utkání.

48:39
    Vyloučený hráč Sparty za držení hole. Na trestnou lavici usedl Václav Klindera

47:22
    Sparťané se ujímají v přesilovce vedení. Tomáš Jandus našel svého jmenovce MARTINA JANDUSE mezi kruhy. Ten se střelou zápěstím nemýlil a vedení teď patří Spartě. Asistence: Tomáš Jandus

46:43
    Hráč Sparty číslo 21 Jiří Hozák vyzkoušel pozornost Spěšného střelou z pravého kruhu. Neúspěšně

46:12
    Hosté se dostali do útočného pásma a při vlastní přesilovce kombinují.

45:49
    Na trestnou lavici byl hlavním rozhodčím odeslán hráč Litvínova Petr Ujfaluši za napadení.

45:30
    Sparta zkouší dlouhými přihrávkami najít své spoluhráče a vyslat je do úniku, bez úspěchu.

44:40
    Sparťan Schwamberger nahodil puk na brankáře Spěšného, který jeho pokus kryje. Vhazování v pásmu domácích.

44:26
    Hra se přelévá ze strany na stranu bez ohrožení některého z gólmanů.

43:37
    Hosté vyhodili puk přes všechny čáry. Litvínov má šanci něco vytěžit z vhazování v útočném pásmu.

43:14
    Sparťané mají více ze hry. V útoku operují však bez efektu, branku neohrozili.

42:17
    Litvínov si počínal v útočném pásmu dobře a ohrozil hostující branku. Sparta však náhle puk vyhodil do bezpečí.

40:50
    Velká šance Sparty. Procházka si kličkou mezi nohama rozebral obránce. Puku se ujal jeho spoluhráč, který vyslal střílený pas před branku. Tam si puk adresátora nenašel a skončil vedle levé tyče Litvínova!

40:01
    3. třetina právě začala. Sparťané se vrhají do útoku a usazují se v útočném pásmu.

40:01

Poslední třetina utkání začne v 17:30.

40:00

39:15
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny. Stav je nerozhodný, tým domácích se to snaží neúspěšně obrátit.

38:22
    Josef Stříbrný si sjel pro přihrávku mezi kruhy odkud ohrozil brankaře Pírse. David Pírs si s jeho pokusem poradil!

38:01
    Litvínov téměř neohrozil gólmana hostí.

37:00
    Střílející Šimeček sestřelil do nohy bránícího Zeleňáka, který s bolestivou grimasou putuje na střídačku.

36:12
    Sparta se v oslabení hnala do obraného pásma domácích v přečíslení dva na jednoho, ale tím domácích se osvobodil.

34:52
    Hráč Sparty Michal Bednárik zahákoval protihráče v obraném pásmu a odsedí si dvouminutový trest

34:20
    Hráč Sparty nahodil puk na bránu po puku se vrhlo pět hráčů, nejlépe se zorientoval VOJTĚCH KULDA a překonal gólmana Spěšného. Asistence: Lukáš Lojka, Vojtěch Zeleňák

33:59
    Hra vysokou holí. Vhazovat se bude v útočném pásmu Litvínova.

33:02
    Sparťanům se nedaří v útočném pásmu. Litvínov se dokázal už po druhé osvobodit.

32:32
    Dominik Brzek putuje na trestnou lavici za nedovolené bránění.

31:12
    Litvínov se ujímá vedení. Simeček se zbavil bránicího hráče a předal puk KRISTIÁNOVI REICHELOVI, který střelou švihem překonal s pomocí levé tyčky gólmana Sparty. Asistence: Jaroslav Šimeček

28:35
    Tým domácích se osvobozuje a posílá kotouč do obraného pásma Sparty.

28:07
    Jakub Březák putuje na trestnou lavici za hrubost.

23:58
    Brejžek našel KRISTIÁNA REICHELA na modré čáře a Kristián se kličkou zbavil obránců, poté pokračoval sám na gólmana a bekhendovým blafákem za Pírse. Asistence: Martin Brejžek, David Šesták

22:04
    Litvínov je stále v tlaku.

21:35
    Litvínovští se hnali do obraného pásma Sparty ale Ujfaluši bránu přestřelil.

20:01
    Úvodní vhazování 2. třetiny vyhrála Sparta a hnala se do obraného pásma domácích

20:01

Druhá třetina začne v 16:45.

Litvínov se v tomto utkání ujal v 10. minutě vedení. Sparťané ovšem brzy srovnali a následně přidali i vedoucí gól. Domácí se v první třetině už na nic nezmohli a Sparta si hru kontrolovala.

20:00

19:41
    Na zemi se teď ocitl hráč domácích, který se zvedá a odchází na střídačku. Měl by být v pořádku.

19:20
    Poslední sekundy první třetiny. Sparťané svého soka nepouštějí do žádného tlaku.

18:35
    Hosté si teď s týmem ze Severu pohrávají a vypadá to jako by hráli přesilovku.

18:04
    Vhazování ve středním pásmu. Sparta u puku a vymýšlí další útok.

17:33
    Hosté si opět drží puk v útočné třetině. Litvínov se jen velmi sporadicky dostává k nějakému útoku.

16:58
    Vhazování v obranné třetině domácích. Ti se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

16:25
    Reichel mladší založil útočnou akci Litvínova. Josef Stříbrný ji ovšem zbrdil a puk se dostal opět na hole Sparťanů.

15:34
    Tým z Holešovic se na dlouho usadil v útočné třetině. Litvínov se pouze osvobodil na krátko. Sparta je zase u puku.

14:48
    Hosté opět prozkoušeli gólmana Spěšného. Akce nedopadla úspěšně. Sparta alespoň vybojovala vhazování v třetině domácích.

14:32
    Ofsajd zhatil útočné plány Litvínova. Vhazování ve střední třetině.

13:51
    Litvínov vyhodil přes všechny čáry, ale o zakázané uvolnění se nejdenalo. Hráč domácích si puk také dojel. Nic z toho nebylo.

13:12
    Sparťan Schwamberger zkusil nahodil puk od modré, z čehož už dnes padly dva góly. Tento pokus lapil Spěšný.

12:45
    Litvínovští se snaží hru uklidnit a také něco vymyslet. Z toho ale pramení další brejky a šance Sparťanů.

11:56
    Spartu dva góly evidentně povzbudili a takřka nepouští domácí teď do hry.

09:43
    Klindera nahodil puk od modré čáry, ten se odrazil od zadního mantinelu. MAREK GYÖRI už měl snadnou práci a doklepl puk do branky Litvínova. Asistence: Václav Klindera

09:22
    Nahození Martina Janduse propadlo s přispěním teče LUKÁŠE LOJKY až za záda gólmana Spěšného. Stav utkání 1:1
    Asistence: Martin Jandus

09:13
    Hosté se po dlouhé době usadili v pásmu domácích. Z tlaku zatím vůbec nic nevytěžili.

08:45
    Zakázané uvolnění Litvínova. Vhazování před brankářem Spěšným.

08:28
    Sparťané jsou v obrovských problémech, co se týče útoku. Litvínov více drží puk a občas nahodí puk na Pírse.

07:21
    Litvínovští teď jeli do úniku dva na jednoho. Najman ovšem špatně vyřešil situaci nepřesnou přihrávkou.

06:48
    V útoku si Sparta neví rady a pauze nahazuje puky podél mantinelů. Vhazování v pásmu Litvínova.

06:00
    Domácí dobře brání a více drží puk. Ojediněle také vyzkouší brankáře Sparty.

05:15
    Sparťané mají problém se dostat do útočného pásma. Svěřenci kouče Reichela perfektně stráží střední pásmo.

04:30
    Domací vedoucí branka nakopla a mají teď více ze hry. Vhazování v utočné třetině Litvínova.

02:41
    Litvínov se ujímá vedení. Obránce Franc osvobodil svůj tým. Puku se ujal Šimeček, který nádherným pasem vyslal do úniku TOMÁŠE KUČERU. Ten už se nemýlil a střelou zápěstím překonal do levé šibenice gólmana Pírse! Asistence: Jaroslav Šimeček a Martin Franc

02:30
    Hráči Sparty se usadili v třetině Litvínova.

00:20
    Litvínovští vyhodili přes všechny čáry. Buly v obranné třetině Litvínova.

00:01
    Vhozeno úvodní buly. Puku se ujali hráči Sparty.

00:00

HC Litvínov: Spěšný (Sklíba) – Franc, Šesták, Březák, Brzek, Brejžek, Vostárek – Kučera, Reichel, Stříbrný, Bárdoš, Sklenička, Ujfaluši, Chmelář, Jícha, Najman, Šimeček

HC Sparta Praha: Pírs (Chour) – Jandus, Knobloch, Bednárik, Kadeřávek, Duben, Zeleňák – Jandus, Michnáč, Lojka, Havel, Klindera, Györi, Kulda, Pulkrab, Schwamberger, Hozák, Sladkovský, Procházka

Rozhodčí: Luczków – Toman, Goltsch.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Lukáš Holán

Petr Šrámek

Branky a nahrávky: 3. Kučera (Šimeček, Franc), 24. Reichel (Brejžek, Šesták), 32. Reichel (Šimeček), 55. Šimeček (Bárdoš) – 10. Lojka (Jandus), 10. Györi (Klindera), 35. Kulda (Lojka, Zeleňák), 48. Jandus (Jandus), 59. Lojka (Jandus, Kadeřávek)

Rozhodčí: Luczków – Toman, Goltsch