Opava – Vsetín 3:5 (kon.) | SHK Hodonín – Nový Jičín 4:5 (1:2 po s.n.) | Mor. Budějovice – Technika Brno 2:3 (kon.)
Val. Meziříčí – SK Karviná 3:2 (kon.) | Břeclav – Poruba 2011 2:5 (kon.) | Kopřivnice – Frýdek-M. 0:6 (kon.)
Klášterec nO – Řisuty 7:4 (kon.) | Písek – Kolín 2:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Žďár n/S 3:2 (kon.)
Trutnov – Kobra 1:4 (kon.) | Klatovy – Vrchlabí 6:5 (po pr.) | Bílina – Tábor 1:4 (kon.)
Pelhřimov – Jablonec n/N 1:4 (kon.) | Jindř. Hradec – Sokolov 2:9 (kon.) | Děčín – Nymburk 2:6 (kon.)
po s.n. (1:2)
SHK Drtiči Hodonín
4:5 (0:2, 1:2, 3:0 - 0:0)
HK Nový Jičín
Sobota 21.11.2015, 17:00 • Zimní stadion Václava Nedomanského • 2. liga skupina Východ • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

“Flašarovci“ jsou před víkendovým kolem sedmí

Během jedenadvaceti sezon se HKNJ jednou probojoval i do bojů o první ligu. V sezoně 2000/01 se z osmého místa po základní části dokázal překvapivě dostat přes silnou Porubu, v baráži ale došel modro-bílým dech. Ze sedmi zápasů vydolovali jen jeden bod za domácí remízu 2:2 s Ústím nad Labem.

Letos se zatím partě kolem bouřlivého trenéra Aleše Flašara nedaří úplně podle jejich představ. Tým má přitom ve svém středu několik velmi dobrých a šikovných hokejistů. Aktuálně sice Nový Jičín okupuje sedmou příčku zajišťující účast ve vyřazovacích bojích, ale na desátou Břeclav má náskok pouhých dvou bodů.

Podruhé za sebou, ale zároveň na dlouho naposledy před domácím publikem

Hodonínští hokejisté se v sobotu představují podruhé za sebou na domácím kluzišti. Zároveň to je ale na delší dobu naposledy, co se mohou příznivci Drtičů vydat na druholigový hokej na Zimní stadion Václava Nedomanského.

V příštím kole zamíří Baník na horký led vsetínského Lapače, zápas třiadvacátého kola na ledě brněnské Techniky je přeložen na neděli 3. ledna. Důvod je jednoduchý – Technika by v tento den měla společně s Drtiči odehrát zápas pod širým nebem.

Vstřelené góly NJI: 121

Třetí nejvyšší hokejová soutěž o víkendu načne už třetí desítku svých letošních zápasů. Svěřenci trenérského tandemu Oslizlo – Prčík přivítají v rámci jedenadvacátého kola na svém ledě hokejisty Nového Jičína. První vzájemné setkání obou celků skončilo těsnou výhrou našeho soupeře 3:2, když rozhodující branka padla až sedm minut před koncem zápasu. Skóre 3:2 si oba týmy hodně oblíbily, tímto výsledkem skončilo již šest měření sil Hodonína a Nového Jičína. Jak dopadne sobotní duel?

SHK Hodonín: Zavadil (Kotvan) – Kolář, Pokorný, Škápik, Nedvěd, Polesný, Jedlička, Janota – Matula, Sajdl, Kučera – Peš, Jurásek, Kuba – Piskoř, Charvát, Vrba – Tomi.
    Trenér: Lubomír Oslizlo

HK Nový Jičín: Iláš (Kozák) – Kužílek, Flašar, Hruška, Hoďa, Horák, Haloda, Cabák – Gebauer, Kratochvíl Š., Škumát, Kabeláč, Mikšan, Lehečka, Zdeněk, Kovařčík, Málek, Kratochvíl M., Ižácký, Novotný, Uhlár.
    Trenér: Aleš Flašar.

Rozhodčí: Kika – Blaha, Wesley.

Dobrý večer dámy a pánové. Dnes máme na programu jednadvacáté kolo druhé ligy skupiny východ. Na jih Moravy přicestoval tým Nového Jičína, který momentálně okupuje sedmou příčku tabulky. Drtiči po úterní výhře nad Opavou se posunuli na třetí místo a tuhle pozici si jistě budou chtít udržet.

Před začátkem utkání proběhne menší ceremonie. Domácí borci Pokorný s Juráskem slaví narozeniny a dostalo se jim gratulace od přesedkyně klubu paní Gajošové.

00:01

01:02
    Jurásek to zkoušel z velkého úhlu, ale na Iláše si nepřišel.

01:35
    Polesný podklouzl na modré čáře a do šance se dostal Matouš Kratochvíl. Zavadilovu projel puk mezi betony, ale naštěstí skončil mimo branku.

02:44
    Kubovu přihrávku si našel Peš, který se řítil do šance. Jeho zblokovaná střela nedoplachtila do branky.

03:57
    Kovařčík se chopil kotouče ve středním pásmu a plášil na Zavadila. Jeho střela skončila v Zavadilově výstroji.

04:52
    Vyloučen Jakub Sajdl (HOD) na dvě minuty za hákování.

05:03
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    První vyloučení Drtičů a hned první gól Nového Jičína. Přesilovkovou kombinaci rozjel Zdeněk společně s Lehečkou. Na konci téhle kombinace stál PATRIK FLAŠAR, který přesnou střelou překonal Zavadila. Asistence: Jakub Lehečka, Jiří Zdeněk.

05:36
    Vyloučen Jakub Hruška (NJI) na dvě minuty za hákování.

07:36

08:19
    Hosté se sami zahnali do kouta po špatné přihrávce. Útok Drtičů zastavil až Iláš.

08:32
    Zdeněk si sjížděl mezi kruhy. Jeho střela ten těsně minula tyč domácí branky.

08:48

09:02
    Peš vybojoval puk a předal jej Kubovi, který z levé strany netrefil branku.

09:30
    Pro lehčí dostání se do pásma zvolil Haloda střelu, kterou musel Zavadil schovat ve výstroji.

10:48

11:37
    Nový Jičín před Zavadilem vybojoval puk a Mikšanova střela letěla pouze nad branku.

12:47
    Zdeněk se tlačil do zakončení z levé strany. Jeho pokus ještě do branky neprošel, ale přijíždějící PATRIK FLAŠAR už puk do branky dostal. Asistence: Jiří Zdeněk, Jakub Lehečka.

14:12
    Matula za brankou neměl komu přihrát tak si vybruslil a rozhodl se zakončit, jeho bekhendový pokus neměl dostatečnou razanci.

15:56
    Jedlička našel na pravé straně volného Vrbu. Ten v dobré pozici neprostřelil Iláše.

16:54
    Vyloučen Jakub Sajdl (HOD) na dvě minuty za podražení.

17:06
    Halodova střela byla sražena. Puk si našel Matouš Kratochvíl, ale jeho pokus byl nepřesný.

17:55
    Kolář nic nevymýšlel a zkusil Iláše od modré. Iláše měl s jeho střelou problémy.

19:30
    Nový Jičín zavřel Drtiče před vlastni brankou, ale domácí borci se dobře bránili a nepouštěli hosty do zakončení.

19:39
    Potrestána hráčská lavice Nového Jičína za příliš mnoho hráčů na ledě.

20:00

Nový Jičín byl v první třetině lepším týmem a po zásluze vede na ledě Hodonína 0:2. Oba góly se podařilo vstřelit Patriku Flašarovi. Drtiči ani na jeden z jeho zásahů nedokázali odpovědět.

Další třetina začne přibližně v 17:49.

20:01

21:13
    Drtiči právě vstřelili branku!
    Daniel Kolář nahodil kotouč na branku, kde se k dorážce dostal JAKUB SAJDL a neměl problém dorazit kotouč za záda Iláše. Asistence: Kolář, Kučera.

21:55
    Chybnou rozehrávku domácích zachytil Matouš Kratochvíl a přihrál na dobře postaveného ROBINA GEBAUERA, který prostřelil Zavadila. Asistence: Matouš Kratochvíl, Šimon Kratochvíl.

23:54
    Zpoza brány si vybruslil Matula a chtěl překvapit rychlou střelou Iláše, ale střelu zblokoval jeden z obránců do ochranné sítě.

24:31
    Vyloučení jsou hráči na obou stranách. Škápik (HOD) za držení a Kratochvíl Šimon (NJI) za nafilmovaný pád.

25:38
    Vyloučen na dvě minuty za podražení Flašar (NJI). Hodonín si zahraje přesilovku 4 na 3.

26:31
    Hodonín hraje 5 na 4.

27:38

28:15
    Nebezpečná Kolářova střela od modré ohrozila brankáře hostů, ten na poslední chvíli zasahuje.

30:01
    Mikšan vypálil s levé strany, Zavadil podržel puk.

30:41
    Nový Jičín dobře napadá domácí rozehrávku, Hodonín má problémy dostat se ze svého pásma.

31:34
    Kučera zkoušel pozornost brankáře z velkého úhlu, Iláš je pozorný.

32:18
    Michal Kuba se dostal do pásma po levé straně a střílel na bránu, Iláš vyrazil puk před sebe a k dorážce se dostal Jurásek, ale i s tímhle si Iláš poradil.

33:40
    David Hoďa obrkoužil útočné pásmo a střílel na vzdálenější tyč, kde už měl Zavadil připravenou rukavici.

34:13
    Flašar poslal k zemi Kučeru, ten za pomoci spoluhráčů odjíždí na střídačku. Vylučovat se nebude.

34:45
    Matouš Kratochvíl vystřelil na bránu, Zavadil pohotově chytá. Bude se vhazovat po jeho levici.

35:35
    Hodonín si dobrým pohybem vynutil faul. Na trestou lavici míří Zdeněk (NJI) na 2 minuty za podražení.

36:34
    Po chybě hodonínského obránce se dostal k puku MATOUŠ KRATOCHVÍL, najel si do útočného pásma a tvrdou střelou propálil Zavadila. Bez asistence.

37:35

38:35
    Po hezké individuální akci se dostal k zakončení Peš, ale skóre se nemění.

39:29
    V přečíslení 3 na 1 se ocitl Hodonín, Zdeněk Kučera volil střelu, ta skončila ale vysoko nad.

40:00

Domácím se podařilo snížit na rozdíl jedné branky hned na začátku třetiny. Nový Jičín ovšem brankami Gebauera a Matouše Kratochvíla odskočil na rozdíl tří branek a do poslední třetiny tak jde s vedením 4:1.

Další třetina začne přibližně v 18:40.

Hráči už jsou na ledě, 3. třetina za chvíli začne.

40:01

40:33
    Vzájemné vyloučení. Kolář (HOD) a Ižacký (NJI) dostávají oba 2 minuty za hrubost.

41:05
    Iláš měl zakrytý výhled, ale Pešova střela míří mimo.

42:29
    Robert Jedlička objel bránu a nahrával na modrou PETROVI POKORNÉMU, ten napřáhl a zakončil pod horní tyč.

42:33
    Oba týmy v plném počtu.

42:33
    Jakub Sajdl (HOD) vyloučen na 2 minuty za podražení.

43:07
    Nebezpečná Kovářčíkova střela těsně míjí Zavadilovu levou tyč!

44:33

45:00
    Lehečka dostal přihrávku před bránu, nedokázal ji ale zpracovat ideálně a Zavadil kotouč lapil.

45:50
    Piskoř nahrával Charvátovi přes šířku útočného pásma, druhý jmenovaný poslal střelu, která skončila nad bránou Iláše.

47:12
    Hraje se hokej nahoru dolů, oba brankáři mají práce dost.

47:58
    Hodonín se snaží zvrátit stav utkání, obrana Nového Jičína odolává náporu domácího mužstva.

48:19
    Nový Jičín jde do čtyř, nedovoleně si počínal David Mikšan (NJI). Vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

48:36
    Dritiči bleskově využívají přesilovou hru. PETR PEŠ si nabruslil z rohu před bránu a poslal puk přesně do sítě. Asistence: Jurásek, Matula.

50:44
    Drtiči zavřeli Nový Jičín ve vlastním pásmu. Rána Juráska vyrazila Ilášovi hokejku z ruky.

51:18
    Nový Jičín se hnal do protiútoku a domácí si pomohli faulem. Na 2 minuty vyloučen Matula (HOD) za držení.

52:52
    Přesilová hra Novému Jičínu zatím nevychází, hráči v bílých dresech se nedokáží usadit v útočném pásmu.

53:18

54:43
    Domácí se dostali do dobré šance. Škápik objel bránu a jeho střela po ledě neměla dostatečnou razanci, také následná dorážka Juráska skončila ve výstroji Iláše.

55:38
    Dvouminutový trest pro hráčskou lavici Nového Jičína. V jeden moment bylo na ledě 6 hráčů. Trest odpyká Šimon Kratochvíl.

56:55
    Jakub Sajdl zavezl puk do útočného pásma, kde jej přenechal DANIELOVI KOLÁŘOVI a ten na nic nečekal, vypálil puk a vyrovnává skóre zápasu. Asistence: Sajdl.

56:55
    Oddechový čas pro hosty.

58:32
    Do dobré akce se dostal Lehečka, nebezpečná střela z úhlu trefuje jen boční síť branky domácích!

59:13
    Oddechový čas pro domácí.

59:33
    Hraje se ve středním pásmu, zápas pravděpodobně bude pokračovat prodloužením.

60:00

Jelikož 3 třetiny neurčily vítěze dnešního utkání, bude se hrát pětiminutové prodloužení 4 na 4.

60:01

60:25
    Před bránu se tlačil Kovařčík, ale nezakončil přesně.

62:02
    Před bránou si našel puk Jukub Hruška, Zavadil zasahuje ramenem.

62:58
    Zdeněk objel bránu a chystal se ke střele, Škápik ho odzbrojil a zakládá protiútok.

64:42
    Vzahozávní před Zavadilem vyhráli hosté, Haloda vypálil od modré a Zavadil zasahuje levým betonem.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení nerozhodlo o vítězi, proto po úpravě ledu následují samostatné nájezdy.