Vladivostok – Magnitogorsk 2:0 (kon.) | Chabarovsk – Ufa 5:4 (po pr.) | Novokuzněck – Čeljabinsk 2:3 (kon.)
Novosibirsk – Nižněkamsk 2:1 (kon.) | Čerepovec – Soči 3:2 (1:0 po s.n.) | N.Novgorod – Kazaň 3:2 (3:1 po s.n.)
Viťaz – Petrohrad 2:4 (kon.) | CSKA Moskva – Jaroslavl 4:0 (kon.) | HC Slovan – Jokerit 4:2 (kon.)
Minsk – Toljatti 2:3 (2:3 po s.n.) | Riga – Záhřeb 2:5 (kon.)
Dinamo Riga
2:5 (0:1, 0:1, 2:3)
Medveščak Záhřeb
Středa 06.01.2016, 18:30 • Arena Riga • KHL

Divoké utkání je za námi, třetí třetina přinesla hned pět branek, z poměrně vysokého vítězství se nakonec raduje hostující Záhřeb. Domácí mohou mrzet nevyužité přesilovky, kterých bylo opravdu mnoho, a to jak klasické, dvojité, tak i pětiminutové. Velikou stopu zanechali v utkání čeští hráči. Radek Smoleňák jednu branku vstřelil a také na jednu nahrál, Tomáš Mertl pak zaznamenal hned tři asistence. Jakub Sedláček dnes do utkání nenastoupil, ale nebylo k tomu daleko. (20:57:09)

59:24
    V poslední minutě utkání se snaží přidat ještě jednu branku svému soupeři také hosté, ale úspěšní nejsou. Nyní už se utkání opravdu jen dohrává.

58:39
    Chtělo by se napsat, že se utkání za rozhodnutého stavu jen dohrává, není tomu ale tak, domácí se stále snaží vsítit alespoň ještě jednu branku.

58:05
    Pavlovs dostal krásnou přihrávku na modrou, dotlačil se před bránu, tam se ale nedokázal zbavit obránce Larkina.

57:36
    Do konce zápasu zbývají téměř dvě a půl minuty, s tím jak se utkání ale vyvíjí může padnout ještě několik branek.
    Filipp TOLUZAKOV - 2:5

56:17
    Riga právě vstřelila branku!
    Máme tu ještě jednu branku, třetí třetina přináší opravdu pěkný hokej! U mantinelu si vzal puk do své moci FILIPP TOLUZAKOV, který se s ničím nepatlal a na bránu vyslal přesnou střelou, která proletěla až dovnitř. Taylor byl dobře cloněn další z domácích hráčů, na puk vůbec neviděl. Bez asistence.

55:30
    Domácí se na malý okamžik podívali kupředu, ale po ztrátě puku se zase ihned stáhli zpět, zdá se, že další branku již opravdu inkasovat nechtějí.
    Radek SMOLEŇÁK - 1:5

53:53
    Medveščak právě vstřelil branku!
    Teď už je definitivně rozhodnuto! RADEK SMOLEŇÁK dostal přihrávku do jízdy, dostal se do útočného pásma na na hulváta tam poslal pořádnou dělovku, která zaplula přesně pod víko! Krásná akce českého útočníka! Asistence: Tomáš Mertl a Colby Genoway

53:42
    Domácí se ale i nadále snaží a útoční, nyní je v jejich postupu zastavil ofsajd.

53:27
    Darzins vyslal na Taylora dobře mířenou střelu, anglický brankář ale vytáhl velmi dobrý zákrok.

52:47
    Brule mohl přidat druhou branku, chvíli po jeho úspěchu ho ale dokázal Eriksson vychytat.
    Gilbert BRULE - 1:4

52:05
    Lahůdka která pravděpodobně rozhodla o vítězi dnešního utkání! Smoleňák vyslal kupředu přihrávku, kterou si převzal GILBERT BRULE. Ten už vypadal, že je proti obránci v koncích a o puk přijde, když najednou předvedl krásnou kličku, obránce si obhodil a Erikssona prostřelil mezi betony! Asistence: Radek Smoleňák

51:47
    Hosté ale výborně brání modrou čáru, domácí se přes ni nemohou dostat.

51:14
    Dinamo má kotouč ve své moci a rozjíždí útočnou akci zpoza vlastní brány.

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 43. Meija (Sotnieks), 57. Toluzakov – 17. Giliati (Hedberg), 31. Larkin (Mertl, Katic), 48. Mantyla (Hedberg, Mertl), 53. Brule (Smoleňák), 54. Smoleňák (Mertl, Genoway)

Dinamo Riga: Eriksson (Sedláček) – K. Redlihs, Sotnieks, Seigo, Galvins, Jass, Cibulskis – Skvorcovs, Sestito, Meija – Indrasis, Pavlovs, Toluzakov – Darzins, M. Redlihs, Berzins – Zabis, Kulda, Bicevskis.
    Medveščak Záhřeb: Taylor (Kroselj) – Parlett, Morrisonn, Mantyla, Gysbers, Jurčina, Katic, Deutsch, Larkin – Genoway, Smoleňák, Mertl – Brule, Bjorkstrand, Saarinen – Giliati, Hedberg, Bolduc – Glumac, Jamtin

Rozhodčí: Sidorenko, Ravodin – Palej, Raming