Boston – Washington 2:3 (kon.) | Buffalo – Florida 1:5 (kon.) | NY Rangers – Dallas 6:2 (kon.)
Pittsburgh – Chicago 2:3 (po pr.) | Columbus – Minnesota 2:4 (kon.) | Philadelphia – Montreal 4:3 (kon.)
Nashville – Winnipeg 1:4 (kon.) | Calgary – Tampa 3:1 (kon.)

Andrej Šustr (TBL) 0+0, 3 střely, čas na ledě 15:41

Střelecky byla aktivnější Tampa, ta ale narážena na skvěle chytající brankáře domácích. Flames vyhrávají 3:1 a získávají další body do tabulky NHL.

59:53
    Rämö a jeho pravděpodobně poslední dnešní zákrok.

59:30
    Blesky opět v šesti.
    59:03 Lance BOUMA - 3:1

59:03
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Dennis Wideman našel LOUNCE BOUMU, který pálí z velké dálky do odkryté branky, kterou trefuje zcela přesně. Domácí znovu vedou o dvě branky.

59:00
    Hosté pokračují ve hře bez brankáře, chtějí vyrovnat.
    58:21 Steven STAMKOS - 2:1

58:21
    Tampa právě vstřelila branku!
    STEVEN STAMKOS při hře svého týmu v šesti dopravil kotouč za brankovou čáru, a tak se narodila zápletka. Asistence: Anton Stralman, Valtteri Filppula.

58:01
    Prázdná branka Tampy, ta to zkouší v šesti.

57:32
    Ta se nekoná, neboť domácí jsou aktivní a nyní to byl Bouma, kdo pálil na brankáře Tampy.

57:00
    Poslední tři minuty základní hrací doby. Bishop se hlásí o cestu na střídačku.

55:58
    Oddechový čas pro domácí.

55:58
    Zakázané uvolnění domácích. Ti se brání zatím bez větších problémů.

54:50
    Hostujícímu týmu už mnoho času alespoň na vyrovnání nezbývá.

54:05
    Další komerční přestávka. Tento zápas je posledním, který ve své dlouhé kariéře odpíská rozhodčí Mike Cvik. NHL zůstal věrný 28 sezón. Odpískal 1 868 utkání v základní části, k nim přidal dalších 90 her v play-off. Dnes mu byl věnovaný program během první přestávky. National Hockey League se louží s velkou legendou.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 4. Stajan (Giornado, Brodie), 36. Jones (Giornado), 60. Bouma (Wideman) – 59. Stamkos (Stralman, Filppula)

Calgary Flames: Rämö (Hiller) – Brodie, Giordano, Hamilton, Russell, Wideman, Šmíd – Colborne, Monahan, Gaudreau – Jones, Backlund, Ferland – Raymond, Granlund, Bennett – Jooris, Stajan, Bouma
    Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Stralman, Hedman, Coburn, Nesterov, Šustr, Garrison – Stamkos, Filppula, Killorn – Kučerov, Johnson, Palát – Callahan, Paquette, Brown – Audy-Marchessault, Boyle, Naměstnikov

Rozhodčí: Sutherland, McCauley – Cvik, Murphy

Diváci: 18 966