Nantes – Saint-Étienne 2:1 (kon.) | Lille – Nice 1:1 (kon.) | Marseille – Guingamp 0:0 (kon.)
Lille OSC
1:1 (1:1)
OGC Nice
Neděle 10.01.2016, 17:00 • Stade Pierre-Mauroy, Villeneuve d'Ascq • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 20. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy 20. kola a my budeme sledovat duel mezi Lille a Nice.

Lille OSC se v této sezoně trápí. Domácí celek má na svém kontě 24 bodů a nachází se až na třináctém místě. Tak jako v minulé sezoně, tak i v této mají domácí problémy se střílením branek, zatím jich dali pouze patnáct. Uvidíme, jak si povedou dnes.

OGC Nice je na tom o něco lépe. Hosté zatím nasbírali 29 bodů, vstřelil 32 branek a v tabulce jsou na skvělém pátém místě, takže bojují o poháry a dnes by potřebovali bodovat, což ale určitě nebude lehké.

Poslední vzájemné zápasy

Nice – Lille 0:0
    Lille – Nice 0:0
    Nice – Lille 1:0
    Lille – Nice 0:2

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Lille OSC: Enyeama – Corchia, Civelli, Soumaoro, Sidibé – Obbadi, Mavuba (C), Balmont – Benzia, Tallo, Bauthéac.
    Náhradníci: Elana – Sunzu, Amadou, Pavard, Martin, Nangis, Guirassy.

OGC Nice: Cardinale – Pied, Genevois, Baysse, Pereira – Seri, N. Mendy (C), Mallmann, Hult – Ben Arfa, Germain.
    Náhradníci: Hassen – Boscagli, Raheriharimanana, A. Mendy, Honorat, Da Fonseca.

Rozhodčí: El Hadj – Lompre, Philippe.

Hráči obou celků jsou na trávníku. Duel mezi Lille a Nice tedy začne za malý okamžik.

Vše je připraveno, jdeme na to.

1

1
    Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří se okamžitě tlačí dopředu a snaží se na polovině Nice něco vymyslet.

2
    Z první akce ale nic nebylo. U míče jsou tedy hosté, kteří trpělivě kombinují a nikam se neženou.

3
    Ale domácí se rychle dostali k míči a byl z toho zajímavý centr, ale žádný z domácích borců se neprodral do zakončení a rozehrávat od své branky bude Cardinale.

4
    Hosté vybojovali první rohový kop v tomto utkání.

5
    Ale z úvodního rohu nic nebylo a na tahu je tak opět domácí celek, který se tlačí dopředu.

6
    Po bleskové akci to z dálky vyzkoušel Florent Balmont, ale jeho přízemní pokus nebyl přesný a branku tedy domácí borec netrefil.

8
    Na druhé straně se po chybě obránců dostal ke střele Niklas Hult, ale ani on nemířil přesně a rozehrávat tak bude Enyeama.

10
    Po tvrdém faulu je tu zajímavá standardní situace pro domácí celek.

11
    Lille právě vstřelilo branku!
    A z této situace se nakonec zrodila úvodní branka tohoto zápasu. YASSINE BENZIA to zahrál skvěle. Po jeho centru se sice k míči nikdo nedostal, ale ten nakonec zapadl k zadní tyči a Cardinale byl bez šance.
    11. Yassine BENZIA - 1:0

13
    Domácí jsou při chuti a opět se tlačí dopředu. Hostující celek se zatím pouze brání.

15
    Nyní se na trávníku nic zajímavého neděje a vše podstatné se odehrává uprostřed hřiště. Lille tak stále vede 1:0.

17
    Eric Bauthéac se dostal až do vápna, ale tam byl zdvojen a nakonec i skluzem zastaven. Domácí ale pokračují v dobrém výkonu.

19
    Hosté jsou po delší době u míče a trpělivě kombinují. Uvidíme, zda něco kloudného vymyslí.

20
    Nakonec z toho byl centr z levé strany, ale Germain se k míči nedostal a ten následně poslal do bezpečí Corchia.

22
    Po další akci se do míče z hranice velkého vápna opřel Obbadi, ale s jeho slabým pokusem si Cardinale dokázal nadvakrát poradil.
    22. Mounir Obbadi (LIL)

24
    Domácí jsou jasně lepší a stále se tlačí dopředu. Hosté se pouze brání a v útočné fázi ještě nevymysleli vůbec, ale vůbec nic.

25
    Rohový kop pro Lille.

26
    Po rohu se do zakončení dostal Junior Tallo, ale jeho pokus neměl gólové parametry a stav zápasu se tedy nemění.

27
    Další rohový kop pro domácí.

28
    A po rohu se do zakončení dostal Yassine Benzia, ale míč skončil těsně vedle pravé tyče! To byla velká šance pro Lille.
    28. Yassine Benzia (LIL)

30
    Je za námi třicet minutek a Lille stále vede o jednu branku. Nutno dodat, že domácí vedou zcela zaslouženě, protože jsou jasně lepší.

31
    Je tu další rohový kop, tentokrát pro Nice.

32
    Ale ani ze svého druhého rohu hosté nic nevytěžili a stav zápasu se tedy nemění.

34
    První poločas se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci tak uvidíme, zda se dočkáme ještě nějaké branky.

36
    Tempo hry malinko opadlo a nyní se hraje především uprostřed hrací plochy, což vyhovuje hlavně domácím.

38
    Domácí dobře kombinovali na polovině svého soupeře, ale nakonec vše skončilo nepřesnou přihrávkou na Talla.

40
    Do konce prvního poločasu zbývá pět minutek a u míče jsou hosté, kteří opět trpělivě kombinují na své polovině.

42
    Na trávníku se nic zajímavého neděje a první poločase se už pouze dohrává. Na další branku si asi budeme muset počkat do druhého dějství.

43
    Rohový kop pro Nice.

44
    Domácí se ubránili, ale hosté jsou stále u míče a tlačí se dopředu.

45
    Nice právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno! Po centru do vápna se k míči dostal NIKLAS HULT, který s pořádnou dávkou štěstí dostal kulatý nesmysl za Enyamu a srovnal tak na poločasových 1:1.
    45. Niklas HULT - 1:1

45+1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je za námi. Domácí byli jasně lepší, měli několik šancí a nakonec se i prosadili, když se trefil Benzia. Hosté začali hrát až v závěru prvního poločasu, kdy se jim podařilo vyrovnat na 1:1 a ve druhém dějství tak bude stále o co hrát.

Druhý poločas začne přibližně v 18:02.

Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas začne za malý okamžik.

46

47
    Druhý poločas začal opatrně a hraje se hlavně uprostřed hrací plochy.

48
    Po několika faulech jsou u míče domácí borci, kteří nikam nepospíchají.

50
    Žlutou kartu dostává Nampalys Mendy (OGC Nice).

51
    Žlutou kartu dostává Florent Balmont (Lille OSC).

53
    Druhý poločas toho zatím moc nenabídl. Pouze několik nepřesných přihrávek a řadu faulů.

55
    A po dalším faulu jsem u míče domácí fotbalisté, kteří budou zahrávat standardní situaci z poloviny Nice.

56
    Ale nic z toho nebylo, takže od své branky bude rozehrávat Cardinale.

58
    Dobrá pasáž hostujícího celku, který se dostal k několika centrům a zatlačil domácí borce, ale žádné zakončení z toho nakonec nebylo.

60
    Je před námi posledních třicet minutek, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme a jak to nakonec skončí. Bude to ještě hodně zajímavé.

62
    Žlutou kartu dostává Wallyson Mallmann (OGC Nice).

64
    Z úhlu to vyzkoušel domácí Eric Bauthéac a po jeho povedeném pokusu orazítkoval kulatý nesmysl břevno hostující branky!
    64. Eric Bauthéac (LIL)

66
    Domácí přidali a je to znát. Nyní je Lille aktivnější a stále se tlačí dopředu, ale hosté zatím odolávají.

67
    A po další akci se k hlavičce dostal Tallo, ale měl to hodně těžké a branku nakonec trefit nedokázal.

68
    Eric Bauthéac skvěle obešel obránce a šel sám na brankáře, toho sice překonal, ale míč skončil těsně vedle pravé tyče a stav zápasu se stále nemění!
    68. Eric Bauthéac (LIL)

70
    Žlutou kartu dostává Sébastien Corchia (Lille OSC).

72
    Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Wallyson Mallmann, přichází Franck Honorat.

73
    Žlutou kartu dostává Jean Michaël Seri (OGC Nice).

74
    Vincent Enyeama nyní vytasil skvělý zákrok proti střele z dálky, když míč letící pod břevno parádně vyrazil na rohový kop a podržel svůj celek!

75
    Z následného rohu nic nebylo a u míče jsou domácí fotbalisté.

76
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Florent Balmont, přichází Benjamin Pavard.

77
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Eric Bauthéac, přichází Sehrou Guirassy.

80
    Je před námi posledních deset minutek. Domácí přidali a je to znát, tak uvidíme, zda se jim podaří tento duel rozhodnout.

82
    Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Valère Germain, přichází Alexandre Mendy.

84
    Střídající Mendy se dostával do šance, ale v rozhodující moment nezvládl zpracování a kulatý nesmysl ztratil.

86
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Yassine Benzia, přichází Lenny Nangis.

88
    Kombinační akci domácího celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

89
    Jeden z domácích hráčů to zkusil z hranice velkého vápna, ale Cardinale si s jeho technickým pokusem dokázal poradit a míč vyrazil!

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90+1
    Žlutou kartu dostává Benjamin Pavard (Lille OSC).

90+2
    Domácí brankář si poradil s nepříliš razantní hlavičkou a míč vyrazil na rohový kop.

90+2
    Z rohu ale nic nebylo a dopředu tedy pospíchají domácí fotbalisté.

90+3
    Hosté ale získali míč a vydali se dopředu. Nakonec vybojovali další roh, ale ani z něho nic nebylo.

90+4

Je dobojováno. Sledovali jsme vyrovnaný duel, oba celky se jednou prosadily a zápas mezi Lille a Nice tedy skončil nerozhodně 1:1. Domácí byli o něco lepší, ale opět doplatili na neproměňovaní šancí a berou tak pouze bod.

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 8:4. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 20:20.

To je z mé strany vše, hezký zbytek neděle. (18:52:48)