Trnava – Detva 2:6 (kon.) | Humenné – Spišská N. Ves 1:3 (kon.) | Bardejov – Topoľčany 4:3 (kon.)
Prešov – Nové Zámky 1:5 (kon.) | Senica – Michalovce 5:2 (kon.) | Pov. Bystrica – Lipt. Mikuláš 3:5 (kon.)
HK Gladiators Trnava
2:6 (1:0, 1:4, 0:2)
HK Detva
sk Středa 13.01.2016, 17:00 • Zimný štadión Trnava • 1. liga (SR)

Trnava mala zápas dobre rozohraný, no v druhej tretine hostia dominovali, strelili tri góly z presiloviek a napokon stretnutie ukontrolovali do víťazného konca. Ďakujeme za pozornosť. (19:08:14)

59:28
    Detva dala gól!
    Ďalší gól z prečíslenia, tentokrát ho po prihrávke Hajnika strieľa do odkrytého priestoru DOMINIK KANAET.
    Asistencie: Martin Hajnik a Peter Lunter.

58:00
    Trnava sa stále snaží s výsledkom niečo urobiť, no príliš otvára priestor vzadu a Detva to využíva na rýchly prechod do pásma.

57:39
    Hostia sa dostali do prečíslenia, Srnka z pravej strany puk poslal cez os a IVAN ZORVAN posiela Trnavu opäť do kolien.
    Asistencie: Rastislav Gašpar a Jozef Sládok.

57:13
    Práve keď Hála nazančoval klepkaním hokejky o ľad spoluhráčom, že sa Gašpar vráti, sa Detva opäť oslobodila.

56:45
    Až teraz sa Trnava poriadne usadila v pásme, vyhodenie Detvy zachytil Jurák na modrej.

55:05
    Detva – Rastislav Gašpar – dve minúty za zdržiavanie hry; hra so zlomenou hokejkou.

55:01
    Pri signalizovanom vylúčení sa Hála už ponáhľal na striedačku, keď puk v dobrej pozícii dostal Jurák. So strelou ale váhal a napokon ju poslal do hráča pred sebou.

54:35
    Polc zakričal na spoluhráčov a Sládok sa stihol vrátiť dozadu aby strážil Juráka. Napokon mu vzal puk a sám prešiel do útočného pásma.

53:09
    Trnave nevyšla prihrávka na strelu a dopredu sa okamžite vybral Buda, Imrich ho ale kanaďákom poslal na ľad a hoci Buda sa snažil aj poležiačky kontrolovať puk, stratil výhodu a prišiel oň.

52:46
    Šechnému skĺzla prihrávka do dobrej pozície z čepele.

52:29
    Puš zadovkou puk hodil Peškovi, ktorý ho z rohu presunul na Trudmana, ale ten bránený nedokázal vystreliť. Vzápätí Hussey skúšal prejsť na útok, ale nepustil ho Mrázik.

51:50
    Jurák si spravil jedného hráča a pustil sa pomedzi dvoch, ale oprel sa doň protihráč a obaja spadli na ľad.

51:13
    Lunter nastrelil od svojej obrannej modrej puk na Hálu, ten ho vyráža k ľadu.

50:31
    Detva dostriedavala a tak Fekiač obkrúžil bránu a počkal na spoluhráčov pri mantineli.

50:17
    Ďalší pokus Polc vyráža svojim spoluhráčom.

49:56
    Čunderlík si z hráčov spravil kuželky, ale strela sa ozvala o zadný mantinel.

49:38
    Vzájomné vylúčenie, Trnava – Pavol Poláček a Detva – David Graham – obaja dve minúty za seknutie.

Dominika Haršáni Handzušová

Branky a nahrávky: 8. Reho (Jurák, Schmidt), 36. Glemba – 21. Sládok (Říha, Srnka), 25. Fekiač (Predajniansky, Lunter), 29. Gašpar (Říha, Srnka), 35. Lunter (Parkhouse, Hussey), 58. Zorvan (Gašpar, Sládok), 60. Kanaet (Hajnik, Lunter)

HK Gladiators Trnava: Hála – Reho, Poláček, U. Demo, Marek Hronec, A. Mrázik, Mi. Imrich – Domaev, D. Schmidt, Jurák – P. Barinka, M. Čunderlík, Glemba – D. Okoličány, Mi. Peško, M. Lukačovič – Puš, Trudman, Hrehuš.
    HK Detva: Polc – P. Lunter, J. Predajniansky, Zorvan, Sládok, D. Jendroľ, Mačkovič, Nikonov, Pacalaj – Hajnik, P. Fekiač, S. Buda – Říha, Hussey, B. Srnka – Parkhouse, Kanaet, Graham – Balko, Šechný, R. Gašpar.

Rozhodčí: Štefik – Frimmel, Mráz