Magnitogorsk – Minsk 5:1 (kon.) | Čeljabinsk – CSKA Moskva 0:3 (kon.) | Ufa – N.Novgorod 1:3 (kon.)
Toljatti – Chanty-Mansijsk 5:2 (kon.) | Jaroslavl – Barys 4:1 (kon.) | Kazaň – Jekatěrinburg 1:2 (kon.)
Nižněkamsk – Čerepovec 3:0 (kon.) | Petrohrad – HC Slovan 3:2 (kon.) | Spartak Moskva – Záhřeb 1:4 (kon.)
Riga – Omsk 1:2 (kon.)
Ak Bars Kazaň
1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Středa 13.01.2016, 17:00 • TatNeft Arena • KHL

Je konec! Ak Bars Kazaň nezvládl v domácím prostředí roli favorita, a s Avomobilistem Jekatěrinburg prohrála 1:2!

První třetinu dnešního duelu zvládla domácí Kazaň, který se dostala do vedení v sedmé minutě zásluhou Dmitrije Archipova! Následně měl Avtomobilist k dispozici přesilovou hru, kterou však využít nedokázal!

Ve druhé třetině předvedl Jekatěrinburg zlepšený výkon, a po dvou rychlých brankách Vitalije Popova a Ondřeje Romana dokázal otočit skóre! Ve druhé polovině třetiny byla sice aktivnější domácí Kazaň, té se však nepovedlo skóre srovnat!

Ve třetí třetině byla jednoznačně lepší Kazaň, která se pokoušela srovnat, nicméně výborný výkon podal Ustinskij, a Jekatěrinburg své vedení už udržel!

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA
    Ondřej Roman (JEK) – 1+0, 1 střela, TOI – 15:42
    Petr Koukal (JEK) – 0+0, žádná střela, TOI – 17:02

To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou! (19:10:49)

59:49
    Další vyhození, to už pro hosty vypadá hodně dobře!

59:23
    Avtomobilist dokázal dostat kotouč do pásma svého soupeře, a ušetřil další vteřinky!

58:56
    Sjögren nahodil kotouč na branku, kde se pokoušel dorážet Azevedo, a Mirnov. Hostující celek však situaci zvládl!

58:41
    Garipov je již na střídačce, a Kazaň to zkouší v šesti!

58:21
    Útočná trojice Jekatěrinburgu skvěle napadala v útočném pásmu, a ušetřila cenné vteřinky!

57:58
    Dvě minuty před koncem nahodil kotouč na hostujícího brankáře Andrej Ivanov, který vybojoval vhazování v útočném pásmu.

57:33
    Teď nepřesnou rozehrávku vystihl Jegor Žuravljov, který nabruslil za červenou čáru, a nahodil kotouč na branku Garipova.

57:07
    Kazani čas nebezpečně rychle utíká, a domácí se stále nemohou usadit v útočném pásmu!

56:21
    Domácím se však teď kombinace příliš nedaří, a po další nepřesnosti ve hře Barsu je odpískán ofsajd!

55:48
    Avtomobilist je i nadále pod velkým tlakem domácího celku. Tentokrát se však Kazani nevydařila rozehrávka, a kotouč skončil na zakázaném uvolnění.

55:13
    Další z domácích útoků táhl středem hřiště Igor Mirnov, jehož nahození však za brankou zachytil Kivistö, a následně kotouč vyhodil do středního pásma.

53:59
    Domácí celek se opět usadil v útočném pásmu, a celou kombinaci zakončil Nikolaj Bělov, jehož ránu však hráči Avtomobilistu poslali do ochranné sítě!

53:36
    Kazaň se i nadále pokouší o vyrovnání, nicméně to se ji stále nedaří, a čas běží!

52:41
    Po delší době se dostal do útoku hostující Avtomobilist, který se dokázal na malou chvíli udržet v útočném pásmu. Do zakončení se však hosté nedostali.

51:56
    Tentokrát se dostal do zakončení Matthias Sjögren, který se uvolnil v pravém rohu, a zkoušel překvapit Ustinského. Jeho ránu však ruský brankář vyrazil!

51:09
    Domácí celek opět skvěle napadal v útočném pásmu, a Avtomobilist má velké problémy při rozehrávce!

50:29
    Za branku zatáhl kotouč Möller, který následnou přihrávkou našel volného Svitova. Ránu ruského útočníka z mezikruží však dokázala obrana Avtomobilistu zablokovat!

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 7. Archipov (Bělov, Svitov) – 25. Popov (Polozov, Kivistö), 26. Roman (Alexejev)

Ak Bars Kazaň: Garipov (Galimov) – Sidorov, Ivanov, Jarullin, Kornějev (A), Bělov, Wilson, Gluchov – Tokranov (A), Archipov, Svitov (C) – Möller, Mirnov, Azevedo – Čibisov, Sjögren, Lukojanov – Rylov, Obuchov, Maljuchin
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Ustinskij (Drobyšvskij) . Žuravljov, Kivistö, Megalinskij (A), Vasilevskij, Turbin, Timašov, Michnov, Knyazev – Koukal (C), Roman, Elo – Garejev, Torčenjuk, Golyšev (A) – Polozov, Popov, Jemelin – Ivašov, Alexejev, Miťakin