Magnitogorsk – Čerepovec 4:3 (kon.) | Čeljabinsk – N.Novgorod 4:2 (kon.) | Ufa – CSKA Moskva 1:0 (kon.)
Toljatti – Novosibirsk 2:1 (po pr.) | Kazaň – Novokuzněck 3:1 (kon.) | Nižněkamsk – Minsk 3:2 (po pr.)
Dynamo Moskva – Jokerit 5:2 (kon.) | Petrohrad – Chanty-Mansijsk 7:2 (kon.) | Soči – Omsk 2:1 (2:0 po s.n.)
Spartak Moskva – Jekatěrinburg 2:4 (kon.) | Riga – Barys 2:3 (kon.)
Dynamo Moskva
5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
Jokerit Helsinky
Pátek 05.02.2016, 17:30 • VTB Ice Palace • KHL

Hokejisté Dinama Moskva dnes přehráli Jokerit Helsinky 5:2 a připisují si již šesté vítězství v řadě. Domácí vedli ve 35. minutě už 4:0 a zdálo se, že to budou mít nečekaně snadné. Jokerit ale ještě do přestávky dvěma přesilovkovými trefami snížil a v závěrečné části dělali hosté vše proto, aby duel ještě více zdramatizovali. Další gól jim už ale výtečně chytající Jerjomenko nedovolil a v 55. minutě naopak pečetil skóre Alexej Těreščenko.

Střely na branku ve 3. třetině – 4:12, celkem – 24:43. (19:53:33)

59:53
    Od levého mantinelu to ještě zkoušel Jaakola, Jerjomenko si připsal lehký zákrok.

59:28
    Oba týmy jsou v plném počtu.

59:01
    Poslední minuta tohoto zápasu.

58:50
    Maxim Karpov jel podruhé v zápase sám na Heleniuse! Domácí hráč šel do forhendové kličky, ale už nedokázal zasunout puk za beton hostujícího gólmana.

58:17
    Další velká šance! Bekhendová přihrávka Larsena prošla až na zadní tyč, kde byl Pelletier. Jerjomenko stačil zakročit ve spolupráci s jedním z obránců!

58:10
    Kapanen hledal před odkrytou brankou Larsena, který se ale nezorientoval včas!

57:27
    Oba hráči odešli na trestnou lavici, hrát se bude 4 na 4.

57:27
    Joensuu byl u brankoviště osekáván Osipovem a nakonec se do sebe oba hráči pustili! Bude se vylučovat.

56:56
    Jerjomenko byl na místě proti teči Regina i následné střele Kozuna.

56:18
    Na druhé straně zastavil Kennedy čistým stromem pronikajícího Šipova.
    Slovan Bratislava si z těžkého východního tripu odvezl celkem osm bodů, a klepe na brány play-off!

Venco stole the show tonight

Fotka zveřejněná uživatelem HC SLOVAN Bratislava (@hcslovan),

55:55
    Ne, tohle už asi nepůjde, obrana Dinama snadno zastavuje akce Jokeritu.
    54:24 Alexej TĚREŠČENKO - 5:2

54:24
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Domácím vyšel rychlý kontr, kterým zřejmě rozhodují zápas! Vladimir Brjukvin zavezl po pravém křídle puk do útočného pásma a našel přesným pasem ALEXEJE TĚREŠČENKA, jemuž zakončení do odkryté branky sice ideálně nesedlo, ale kotouč přeci jen prošel natahujícímu se Heleniusovi pod betonem – 5:2. Asistence: Vladimir Brjukvin a Maxim Pestuško.

54:03
    Hostům už rychle ubíhá čas, projít obranou Dinama ale není nic lehkého.

53:26
    Alexejev prověřil z pravého kruhu Heleniuse, ten vyráží.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 7. Alexejev (Šipov, Karpov), 15. Fjodorov (Galimov, Cvetkov), 27. Brjukvin (Solovjov, Mironov), 35. Višněvskij (Robinson, Cvetkov), 55. Těreščenko (Brjukvin, Pestuško) – 36. Pelletier (Joensuu, Kozun), 39. Aaltonen (Kapanen)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Mironov, Osipov, Robinson, Barancev, Hietanen, D. Višněvskij, Solovjov – Těreščenko, Pestuško, Brjukvin – Babenko (C), Gorovikov (A), Kokarev – Cvetkov (A), Galimov, Fjodorov – Alexejev, Igumnov, Karpov – Šipov.
    Jokerit Helsinky: Helenius (Karlsson) – Larsen, Jensen, Todd, Ohtamaa, Lajunen (A), Jaakola – Kozun, Regin (A), Joensuu – Aaltonen, Sallinen, Kennedy – Rita, Kapanen (C), Pelletier – Gymer, Mäli, A. Mäkinen – M. Mäkinen.

Rozhodčí: Bulanov, Ravodin – Palei, Šichanov