Buffalo – Boston 2:3 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – Minnesota 4:2 (kon.) | Washington – NY Islanders 3:2 (kon.)
Toronto – New Jersey 3:2 (1:0 po s.n.) | Ottawa – Edmonton 2:7 (kon.) | Florida – Detroit 6:3 (kon.)
St. Louis – San Jose 1:3 (kon.) | Nashville – Philadelphia 3:6 (kon.) | Colorado – Dallas 3:4 (po pr.)
Arizona – Chicago 4:5 (po pr.) | Vancouver – Columbus 1:2 (0:1 po s.n.) | Los Angeles – Anaheim 2:4 (kon.)
Colorado Avalanche
3:4 (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)
Dallas Stars
Pátek 05.02.2016, 03:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

Československá stopa v utkání:

Aleš Hemský (DAL) 1+0, 7 střel, čas na ledě 15:10 (05:56:47)

1. John Klingberg (DAL) 1+0
    2. Carl Soderberg (COL) 1+1
    3. Blake Comeau (COL) 1+1
    Tři hvězdy utkání z pohledu domácího Colorada Avalanche.

Colorado Avalanche předvedlo v první třetině skvělý obrat a v té prostřední rychle dokázalo odpovědět na gól Aleše Hemského. Domácí hokejisté Colorada v zápase dvakrát vedli, jenže své vedení nedokázali navýšit a o osudu fyzicky velice náročného souboje rivalů z centrální divize nakonec muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém se po pouhých 35 sekundách prosadil po přečíslení tři na jednoho John Klingberg a vystřelil Dallasu Stars bod navíc. Konečný výsledek. Colorado Avalanche 3 Dallas Stars 4 po prodloužení.

60:35 John KLINGBERG - 3:4

60:35
    Dallas právě vstřelil branku!
    JOHN KLINGBERG zakončuje přečíslení Dallasu Stars tři na jednoho tvrdou střelou a v prodlouení rozhoduje o vítězství svého týmu!! Tak to bylo hodně rychlé. Dallas Stars se dostal do přečíslení a John Klingberg se na pravém křídle místo přihrávky rozhodl pro tvrdou střelu, která zamířila ke vzdálenější levé tyči. Asistence: Bez asistence.

60:01

Nathan McKinnon byl v úvodu třetí třetiny zahákován v samostatném úniku Johnem Klingbergem a následovalo trestné střílení, které Antti Niemi zneškodnil a puk vyrazil nad horní tyč. Na opačné straně mohl udeřit Jamie Benn, jenže minul u pravé tyče odkrytou bránu. Nicméně, Dallasu Stars se podařit po velkém tlaku nakonec podařilo, když se necelých devět minut před koncem normální hrací doby prosadil Jason Demers a poslal dramatické a pohledné utkání do prodloužení. Skóre po 60 minutách. Colorado Avalanche 3 Dallas Stars 3.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:57
    Stars drží puk v obranném pásmu a oba týmy už čekají na prodloužení.

59:27
    Colorado Avalanche mohlo rozhodnout střelou z levého křídla, Antti Niemi ale předvedl skvělý zákrok a lapačkou puk vytěsnil vedle vzdálenější pravé tyče!

59:15
    Od prodloužení nás dělí přesně 45 sekund.

58:55
    Avalanche napálili puk za bránu Dallasu Stars, kde ho zpomalil brankář Antti Niemi.

58:30
    Do konce normální hrací doby zbývá minuta a půl.

58:03
    Další vyhození Avalanche bylo tentokrát tečováno a zakázané uvolnění se pískat v tomto případě nemohlo.

57:38
    Hráči Colorada Avalanche hrají hodně fyzický hokej, stejně jako Dallas Stars, a vyhodili puk po vyhraném souboji v rohu obranného pásma na zakázané uvolnění.

57:28
    Do konce normální hrací doby zbývají odehrát necelé tři minuty.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 3. Comeau (Soderberg, Johnson), 6. Holden (MacKinnon, Iginla), 37. Soderberg (Comeau, Johnson) – 2. Spezza (Eaves, Nemeth), 36. Hemský (Goligoski), 52. Demers (Eakin, Nemeth), 61. Klingberg

Colorado Avalanche: Pickard (Varlamov) – Beauchemin, Johnson, Holden, Barrie, Redmond, Bigras – Iginla (A), MacKinnon, Duchene – Landeskog (C), Soderberg, Comeau – Martinsen, Grigorenko, Tanguay – McLeod, Mitchell, Skille. Hlavní trenér: Patrick Roy.
    Dallas Stars: Niemi (Lehtonen) – Goligoski (A), Klingberg , Oduya, Demers, Nemeth, Jordie Benn – Jamie Benn (C), Seguin, Sharp – Janmark, Spezza, Eaves – Roussel, Eakin, Hemský – Moen, Fiddler (A), Nikuškin. Hlavní trenér: Lindy Ruff.

Rozhodčí: Trevor Hanson, Dean Morton – Trent Knorr, Jonny Murray

Diváci: 14351