Bayern – Darmstadt 3:1 (kon.) | Mönchengladbach – Kolín nad Rýnem 1:0 (kon.) | Hertha – Wolfsburg 1:1 (kon.)
Hoffenheim – Mohuč 3:2 (kon.) | Ingolstadt – W. Brémy 2:0 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
1:0 (1:0)
1. FC Kolín nad Rýnem
Sobota 20.02.2016, 15:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Německá Bundesliga • 22. kolo
    Fotbalisté Borussie mohou oslavovat vítězství v derby! 1. FC Köln po přestávce výrazně zabral, vyrovnat ale nedokázal.

Brankář Yann Sommer symbolicky odkopl míč od své brány a ukončil dnešní 85. derby, v němž ve druhém poločase předvedl několik fantastických zákroků a společně s Mahmoudem Dahoudem zařídili druhé vítězství Borussie v posledních třech vzájemných zápasech, které vždy skončily výsledkem 1:0. Anthony Modeste vyslal na bránu Mönchengladbachu dvě nebezpečné střely, zatímco střídající Miloš Jojić dokonce tři, ani jeden z nich ale vyzrát na fantastického Yanna Sommera nedokázal. Konečný výsledek. Borussia Mönchengladbach 1 1. FC Köln 0. (17:23:37)

90+4

90+3
    Miloš Jojić napřáhl levačkou zpoza šestnáctky ke střele, ta se mu ale vůbec nepovedla a trajektorií připomínající banán zamířila dokonce za levou postranní čárou.

90+2
    Mahmoud Dahoud odešel ze hřiště za potlesku fanoušků, kteří ho ocenili za jeho skvělý výkon a zřejmě vítězný gól.

90+2
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Mahmoud Dahoud, přichází Roel Brouwers.

90+1
    Dominique Heintz těsně před šestnáctkou napřáhl ke střele, která zhruba o tři metry zamířila vedle levého horního rohu brány.

90+1
    Nad rámec dnešního dramatického a velmi pohledného derby byly nastaveny 3 minuty.

90
    Yann Sommer odkopává od své brány a před námi je poslední minuta dnešního 85. derby plus nějaké to nastavení.

89
    Raffael dnes odehrál skvělý zápas a odchází si krátce před koncem odpočinout. Raffael připravil úvodní a jediný gól dosavadního průběhu derby, když v deváté minutě přihrál zakončujícímu Mahmoudovi Dahoudovi.

88
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Raffael, přichází Branimir Hrgota.

88
    Žlutou kartu dostává Philipp Hosiner (1. FC Köln).

87
    Miloš Jojić na pravé straně vybojoval rohový kop, následný centr Kolína ale nic nepřinesl.

86
    Miloš Jojić na levé straně vypálil v blízkosti šestnáctky levačkou, jeho přízemní střela ale zamířila pouze do náruče připraveného Yanna Sommera.

85
    Kolín si po přestávce vytvořil šest slibných šancí, z nichž tři měl na kopačce střídající Miloš Jojić, zatímco Anthony Modeste dvě, ani jeden z hráčů ale překonat famózního Yanna Sommera nedokázal.

84
    Pawel Olkowski sestřelil Jonase Hofmanna a za svůj ostrý zákrok uviděl žlutou kartu.

83
    Žlutou kartu dostává Pawel Olkowski (1. FC Köln).

82
    Kolín se snažil prosadit na levém křídle, ve své snaze ale jeho hráči neuspěli, a to ani po následném autovém vhazování.

81
    Borussia má celou sezónu problémy s bráněním rohových kopů a před pár okamžiky se to znovu potvrdilo.

Tomáš Reiner

Branky: 9. Dahoud (Raffael)

Karty:   46. Stindl (MNC), 70. Raffael (MNC) – 46. Maroh (KLN), 83. Olkowski (KLN), 88. Hosiner (KLN)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 6:5. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 18:21.
    Borussia Mönchengladbach: Sommer – Elvedi (66. J. Hofmann), Christensen, Nordtveit, Wendt – Dahoud (90+2. Brouwers), Xhaka – T. Hazard, Johnson – Raffael (88. Hrgota), Stindl.
    Náhradníci: Sippel – Brouwers, Korb, Traoré, Herrmann, J. Hofmann, Hrgota.

1. FC Kolín nad Rýnem: Horn – Olkowski, Maroh, Heintz, Mladenović (63. Hartel) – Hector, Lehmann – Osako (46. Jojić), Gerhardt, Bittencourt (76. Hosiner) – Modeste.
    Náhradníci: Kessler – F. Sørensen, L. Klüntner, Vogt, Jojić, Hartel, Hosiner.

Rozhodčí: Knut Kircher. Asistenti: Robert Kempter, Markus Sinn. Čtvrtý rozhodčí: Florian Meyer

Diváci: 52226