Třinec – Plzeň 3:2 (2:1 po s.n.) | Sparta – Pardubice 6:1 (kon.) | Litvínov – K. Vary 3:1 (kon.)
Kometa Brno – Mladá Boleslav 4:3 (1:0 po s.n.) | Vítkovice – Olomouc 4:1 (kon.) | Mountfield HK – Chomutov 2:3 (1:2 po s.n.)

@krisreichel a #CCMTacks ???????? #CCMHockey #MadeOfHockey

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Litvínov v tomto zápase posledních dvou týmů vítězí 3:1! Již v první třetině se domácí ujali vedení zásluhou Kristiana Reichela. Tentýž hráč zvyšoval v další třetině na 2:0. Energie se dostala na dostřel na úvod poslední části. V závěru výhru pečetil bombou do šibenice Karel Kubát. Verva si tak přilepšila v tabulce a zvýšila svůj náskok na Vary na 6 bodů. Zároveň snížila bodový rozdíl s Pardubicemi a především do play-out skupiny mají lepší o poznání lepší pozici. Litvínov utkání zvládl jednoznačně a vítězství si zasloužil.
    Nejlepší hráči: Reichel – Závorka (17:52:00)

59:30
    Vary už ani neodvolávají svého gólmana. Šance na body už je nulová.
    58:41 Karel KUBÁT - 3:1

58:41
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Litvínov se prosazuje v utkání potřetí! Kombinaci v útoku dobře vyřešil Karel Kubát, který nabídli puk FILIPU PAVLÍKOVI. Ten se s ničím nepáral a vší silou kotouč napálil do levé šibenice Závorkovi brány. O osudí dnešního utkání je nejspíše rozhodnuto.

58:13
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Vhazování před Závorkou.

57:53
    Verva se hlídá utkání a nikam se nežene. Karel Kubát puk zavezl do útočného pásma.

57:12
    Gorčík se pokusil proniknout do útoku. Když uviděl, že mu to nevyjde, obrátil a dával kotouč zpět svým obráncům.

57:03
    Karlovy Vary dostávají technický trest na dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Jakub Svoboda. To je veliká komplikace pro Energii.

56:51
    Vachovec si nepřišel na Petráska. Brankařův beton byl rychlý.

56:17
    Útočný výpad Karla Kubáta skončil nepřesným bekhendovým zakončením.

55:33
    Verva se zbavuje puku, tak aby byl co nejdál od Michala Petráska. To se domácím zatím daří a drží Vary daleko.

54:55
    Koblasa zkusil zakončovat v pádu. Jeho střela byla zblokována.

54:23
    Chaloupkovi se nepodařilo vyhodit. Frolo si vzal puk za bránu a umožnil tak spoluhráčům vystřídat. Jeho přihrávka však přejela všechny čáry a píská se icing.

53:49
    Frolo se vrací na led a Litvínov přečkal oslabení v klidu.

53:00
    Rohanova střela od modré šlo hodně vysoko. Následné postavení hráče v brankovišti Petráska odkázalo hru do středního pásma.

52:18
    Martin Rohan nezpracoval přihrávku a Energie přichází o útočné pásmo.

52:01
    Postrkovanou v rohu kluziště musí uklidňovat všichni rozhodčí.

Lukáš Holán

Branky a nahrávky: 5. Reichel (Kubát), 37. Reichel (Duda, Hořava), 59. Pavlík (Kubát, Hořava) – 41. Vachovec (Svoboda, Benák)

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Řehoř) – Kubát, Chaloupka, Pavelka, Pavlík, Frolo, Gula – Gerhát, Hübl, Jánský, Trávníček, Hanzl, Hořava, Reichel, Martynek, Duda, Piroš, Válek, Jurčík
    HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek, Dvořák, Tomeček, Benák, Rohan, Redlihs, Baránek – Vachovec, Haščák, Huna, Rachůnek, Marosz, Svoboda, Koblasa, Kůs, Bartek, Gorčík, Osmík, Tomeček

Rozhodčí: Šír, Hrubý – Komárek, Ondráček