Liverpool – Manchester City 1:1 (1:3 po pen.)
Manchester City
Neděle 28.02.2016, 17:30 • Wembley, London • Anglický Ligový pohár • Finále

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji Vám hezký zbytek večera! (20:30:07)
    Vincent Kompany zvedl trofej pro vítěze League Cupu!

Kapitán Manchesteru City Vincent Kompany zvedá nad hlavu trofej pro vítěze Ligového poháru!

Hráči Liverpoolu si již převzali medaile pro poražené finalisty. Nyní jsou na řadě vítězové!
    Willy Caballero chytil hned tři penalty a stal se hlavním strůjcem vítězství Manchesteru City.

Máme za sebou strhující finále anglického League Cupu! Po normální hrací době skončilo utkání 1:1, když góly padaly ve druhém poločase. Ve 49. minutě poslal Manchester City do vedení Fernandinho, ale sedm minut před koncem vyrovnal Phillipe Coutinho. Poté byly k vidění šance na obou stranách a zejména brankář Reds Simon Mignolet své spoluhráče podržel několika vynikajícími zákroky. Zápas tak dospěl až k penaltám a v nich už byli šťastnější svěřenci Manuela Pellegriniho. Fotbalisté Liverpoolu totiž proměnili jen jednu penaltu a to nemohlo na zisk poháru stačit.

Manchester City se stává vítězem anglického Ligového poháru v sezóně 2015/16!

V penaltovém rozstřelu zvítězil tým Manchester City.

Autorem vítězné branky je YAYA TOURÉ.
    Yaya TOURÉ - 1:3

4. série
    1:3
    Yaya Touré přízemní střelou k levé tyči rozhoduje!
    Adam LALLANA

4. série
    1:2
    Willy Caballero vychytal i Adama Lallanu a Citizens jsou penaltu od zisku trofeje!
    AGÜERO

3. série
    1:2
    Sergio Agüero překonal Mignoleta střelou k pravé tyči. Brankář Liverpoolu vystihl stranu, ale nedosáhl na míč.
    COUTINHO

3. série
    1:1
    Coutinho zadrobil a selhal! Jeho střelu snadno vyráží Caballero!
    NAVAS

2. série
    1:1
    Jesus Navas se štěstím prostřelil Mignoleta. Brankář Liverpoolu si sáhl, ale míč vytěsnit nedokázal.

Martin Augustin

Branky: 83. Coutinho – 49. Fernandinho, rozh. pen. Y. Touré

Karty:   53. Clyne (LIV), 65. Moreno (LIV), 83. Coutinho (LIV), 85. Can (LIV), 118. Lallana (LIV) – 76. Fernando (MAC), 87. Kompany (MAC), 109. Otamendi (MAC), 118. Touré (MAC), 118. Fernandinho (MAC)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 9:11. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 8:0. Fauly: 18:15.
    Liverpool FC: Mignolet – Clyne, Lucas Leiva, Sakho (25. K. Touré), Moreno (72. Lallana) – Milner, Henderson (C), Can, Coutinho – Firmino (80. Origi) – Sturridge.
    Náhradníci: Bogdán – K. Touré, Flanagan, Benteke, Lallana, Allen, Origi.

Manchester City: Caballero – Sagna (91. Zabaleta), Kompany (C), Otamendi, Clichy – Fernandinho, Fernando (91. Navas) – David Silva (110. Bony), Y. Touré, Sterling – Agüero.
    Náhradníci: Hart – Zabaleta, Kolarov, Bony, Navas, Demichelis, Iheanacho.

Rozhodčí: Michael Oliver