Nijmegen – Heracles 1:0 (kon.) | Alkmaar – Excelsior 2:0 (kon.) | Willem II – Ajax 0:4 (kon.)
Kerkrade – Arnhem 1:2 (kon.) | Feyenoord – Cambuur 3:1 (kon.)
Feyenoord Rotterdam
3:1 (1:0)
SC Cambuur Leeuwarden
Neděle 06.03.2016, 16:45 • Stadion Feijenoord (Rotterdam) [Kapacita: 51 777] • Nizozemská Eredivisie • 26. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (18:41:00)

Dnešní utkání je za námi. Domácí dnes byli lepším týmem a zaslouženě tak zvítězili 3:1. Na první branku dnešního utkání jsme si museli počkat až do 36. minuty, a to když se dokázal prosadit Toornstra. Hostům se podařilo vyrovnat v 70. minutě, a to když se dokázal prosadit po rohovém kopu Barto. Domácí se však dostali opět do vedení v 79. minutě, když se dokázal střelecky prosadit Kuijt. Na 3:1 poté zvyšoval po chybě Mac-Intosche Elia a domácí si tak po dnešní výhře připisují do tabulky důležité tři body.

Držení míče: 52% – 48%
    Střely celkem: 12 – 7
    Střely na branku: 7 – 3

90+3

90+3
    Právě se nám rozeběhla poslední nastavená minutka zápasu a rozhodčí tak za malou chvilku utkání ukončí.

90+2
    Následný rohový kop se domácím vůbec nepovedl a hrát tak mohou hosté.

90+2
    Toornstra to zkusil přímo na branku, jeho pokus však zblokoval jeden z hostujících hráčů do zámezí.

90+1
    Kuijt byl faulován velmi blízko hranice vápna soupeře a domácí tak budou zahrávat velmi slibný přímý kop.

90+1
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka zápasu.

89
    Domácí střídají. Ze hřiště odchází Karim El Ahmadi a místo něj nastupuje Jan-Arie van der Heijden.

88
    Domácí drží míč na svých kopačkách, ale dopředu příliš nepospíchají.

87
    Hosté střídají. Ze hřiště odchází Calvin Mac-Intosch a místo něj nastupuje Wessel Dammers.
    85. Eljero ELIA - 3:1

85
    Feyenoord právě vstřelil branku!
    Domácí vedou už o dvě branky! Basaçikoglu poslal do vápna přízemní centr z pravé strany, ve vápně podcenil rychlost ELJERA ELII Mac-Intosch a Elia tak následně neměl problém míč poslat k levé tyči. Nienhuis neměl proti této střele sebemenší šanci.

85
    Domácí kombinují s míčem na polovině soupeře.

84
    Míč se z tohoto přímého kopu dostal ve vápně pouze na hlavu jednoho z domácích hráčů, a ten ho následně poslal pryč z vápna.

83
    Karim El Ahmadi se dopustil faulu zhruba pětatřicet metrů od vlastní branky a hosté tak budou zahrávat zajímavý přímý kop. Karim El Ahmadi navíc vyfasoval od rozhodčího za tento faul žlutou kartu.

81
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště.
    79. Dirk KUIJT - 2:1

79
    Domácí se přeci jenom dostávají opět do vedení! Toornstra se dostal ke střele z hranice vápna, jeho tvrdou střelu dokázal vyrazit Nienhuis pouze k volnému DIRKU KUJTOVI, a ten se následnou hlavičkou do odkryté branky nemýlil.

78
    Basaçikoglu poslal do vápna centr z pravé strany, ten však dokázal odvrátit pryč z vápna Mac-Intosch.

77
    Karsdorpovi se nepovedl centr do vápna z pravé strany a míč tak skončil pouze u jednoho z obránců.

76
    Domácí se usadili s míčem na polovině soupeře.

74
    Domácí si neporozuměli mezi sebou na polovině soupeře a o míč tak přišli.

73
    Peersman se dostal k míči na hranici vápna soupeře, ke střele však už ne.

71
    Kuijt dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
    70. Martijn BARTO - 1:1

70
    Cambuur právě vstřelil branku!
    Hosté vyrovnávají! Hosté zahrávali další rohový kop. Po tomto rohovém kopu se dostal opět na přední tyči k hlavičce van Veen, jeho pokus orazítkoval pouze břevno, od kterého se míč odrazil k volnému MARTIJNU BARTOVI, a ten následně neměl problém míč poslat do sítě.

69
    Míč se dostal na přední tyči na hlavu van Veena, ten však míč poslal nad branku.

69
    Hosté budou zahrávat další rohový kop.

68
    Domácí střídají. Ze hřiště odchází Michiel Kramer a místo něj nastupuje Bilal Basaçikoglu.

67
    Míč se od rohového praporku dostal ve vápně k Vloetovi, ten však míč nasměroval pouze do jednoho z domácích hráčů.

67
    Hosté budou zahrávat rohový kop.

65
    Hosté střídají. Ze hřiště odchází Sjoerd Overgoor a Sander van de Streek, místo nich nastupují Rai Vloet a Kevin van Veen.

64
    Následný rohový kop nenadělal hostům nějaké větší potíže.

64
    Toornstra se dostal k zakončení ve vápně soupeře, jeho tvrdou střelou mířenou pod břevno však dokázal Nienhuis vyškrábnout nad branku.

63
    Elia poslal do vápna přízemní centr z levé strany, míč se však dostal ve vápně pouze k jednomu z obránců, a ten ho následně poslal daleko od své branky.

62
    Domácí poslali míč až ke svému brankáři, a ten ho následně poslal na levou stranu hřiště ke Kongolovi.

61
    Míč se z tohoto přímého kopu dostal pouze na hlavu Kongola, a ten ho následně neměl problém poslat mimo vápno.

60
    Van de Streek byl faulován zhruba osmatřicet metrů od branky soupeře a hosté tak budou zahrávat zajímavý přímý kop.

59
    Hosté momentálně drží míč na svých kopačkách.

58
    El Ahmadi se dopustil faulu zhruba na polovině hřiště a hrát tak můžou hosté.

57
    Kuijt dostal příliš dlouhý pas do úniku po pravé straně hřiště a míč tak skončil pouze v zámezí.

56
    Mac-Intosch nyní držel tak dlouho míč na svých kopačkách, až o něj zhruba na polovině hřiště přišel.

55
    54. Eljero Elia (FEY)

54
    Elia se dostal ke střele z hranice vápna, jeho štiplavou střelu však dokázal Nienhuis vyrazit na roh.

53
    Narsingh dostal příliš nepřesný pas na levé straně hřiště a míč tak skončil pouze v zámezí.

52
    Hosté si mezi sebou nerozuměli poblíž hranice vápna soupeře a o míč tak přišli.

51
    Zatím se jim však nedaří projít přes zahuštěný střed hřiště.

50
    Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

49
    Domácí si mezi sebou nerozuměli na polovině soupeře a míč tak skončil od Karsdorpa v zámezí.

48

47
    Ne však na dlouho, neboť ihned poté, co jsem dopsal předešlý komentář tak o míč přišel na pravé straně Bakker.

47
    Hosté kombinují s míčem na polovině soupeře.

46
    Hosté rozehráli druhý poločas a momentálně s míčem kombinují na vlastní polovině.

46

První poločas je za námi. Domácí jsou zatím lepším týmem a zaslouženě tak vedou 1:0. O jedinou branku prvního poločasu se postaral ve 36. minutě Toornstra. Hosté se v první půli prakticky nedostali do žádné větší šance a budou tak muset ještě ve druhém poločase zabrat, aby s tímto výsledkem ještě dokázali něco udělat.

Držení míče: 54% – 46%
    Střely celkem: 5 – 2
    Střely na branku: 1 – 0

Druhý poločas začne přibližně v 17:47.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště a první půle tak pravděpodobně skončí za stavu 1:0.

45+1
    Rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu.

44
    Elia se dostal ke střele z hranice vápna, jeho příliš nepřesná střela skončila pouze v rukavicích připraveného Nienhuise.

43
    Míč se od rohového praporku dostal ve vápně na hlavu Kramera, ten však míč následně poslal těsně nad branku.

42
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

41
    Karsdorp poslal do vápna přízemní centr z pravé strany, u přední tyče se dostal k zakončení Toornstra, jeho pokus však dokázal ve skluzu zablokovat Mac-Intosch.

40
    Toornstra to zkusil z následného přímého kopu přímo na branku, jeho pokus však zablokoval jeden z hostujících hráčů.

39
    Elia byl faulován velmi blízko hranice vápna soupeře Erikem Bakkerem, a ten navíc od rozhodčího vyfasoval za tento faul žlutou kartu.

38
    Tonny Vilhena se dopustil tvrdého faulu zhruba na polovině hřiště a od rozhodčího tak vyfasoval za tento faul žlutou kartu.

38
    Hra se momentálně pohybuje ve středu hřiště.
    36. Jens TOORNSTRA - 1:0

36
    Domácí se dostávají do vedení! Karsdorp poslal do vápna centr z pravé strany, ve vápně se míč dostal ke Kramerovi, ten ho následně pouze sklepl volnému JENSI TOORNSTROVI, a ten následnou střelou mezi nohy brankáře nedal Nienhuisovi žádnou šanci.

35
    Elia dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

34
    Byrne však poslal míč z tohoto přímého kopu pouze do zámezí.

34
    Hosté budou zahrávat přímý kop zhruba z osmatřiceti metrů.

33
    Vilhena dostal příliš dlouhou přihrávku do vápna od Kuijta a u míče tak byl dříve Lachman.

31
    Domácí si mezi sebou nerozuměli na polovině soupeře a míč tak skončil od Karsdorpa pouze v zámezí.

30
    Domácí drží míč na svých kopačkách a kombinují s ním na polovině soupeře.

29
    Toornstra dostal skvělou přihrávku do vápna od El Ahmadiho, ten se ještě následně snažil najít na malém vápně někoho ze svých spoluhráčů, to se mu však nepovedlo, neboť tam byl pouze Lachman, a ten míč následně poslal dlouhým odkopem daleko od své branky.

27
    Vilhena poslal do vápna centr z levé strany, míč se však ve vápně dostal pouze na hlavu Mac-Intosche, a ten ho tak následně poslal mimo vápno.

26

25
    Byrne poslal míč z tohoto přímého kopu do vápna na hlavu Narsingha, ten však míč následně poslal pouze do boční sítě.

25
    Overgoor byl faulován zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou hosté.

24
    Vilhena se dostal ke střele poblíž hranice vápna, střela mu však vůbec nesedla a míč tak skončil vysoko nad brankou.

23
    Ti však dlouho míč na kopačkách neudrželi a hrát tak mohou opět domácí.

22
    Kramer se dopustil faulu na polovině soupeře a hrát tak mohou hosté.

21
    Andriuškevičius poslal do vápna centr z levé strany, do zakončení se ve vápně dral Barto, nakonec mu to však nedovolil Botteghin.

20
    Hosté si mezi sebou nerozuměli na polovině soupeře a míč tak skončil od Barta v zámezí.

19
    17. Karim El Ahmadi (FEY)

17
    El Ahmadi dostal skvělou přihrávku do vápna od Kuijta, ten se ještě následně snažil najít po své pravé ruce nabíhajícího Kramera, ten byl však velmi dobře pohlídán jedním z obránců a k zakončení se tak nedostal.

17
    Míč se od rohového praporku dostal ve vápně na hlavu Lachmana, a ten ho tak následně poslal mimo vápno.

16
    Domácí budou zahrávat rohový kop, který vybojoval na levé straně hřiště Elia.

15
    Hosté byli donuceni míč poslat až ke svému brankáři, a ten ho následně rozehrál na pravou stranu hřiště k Peersmanovi.

14
    Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

13
    Toornstra poslal do vápna centr z pravé strany, míč však po jeho centru skončil pouze v zámezí.

13
    Elia se snažil projít s míčem poblíž hranice vápna soupeře mezi dvěma obránci, to se mu však nepovedlo a o míč tak přišel.

12
    Elia už je zpět na trávníku a vypadá to, že bude dále pokračovat ve hře.

11
    Elia navíc zůstává ležet na trávníku a bude tak muset být ošetřen.

10
    Kramer dostal skvělý pas za obránce od jednoho ze svých spoluhráčů, po své levé ruce si ještě všiml nabíhajícího Elii, ten se však ve vápně po souboji s jedním z obránců skácel a nepodařilo se mu tak zakončit. Rozhodčí pokutový kop neodpískal.

9
    Vilhena poslal do vápna centr, míč se však ve vápně ocitl pouze na hlavě jednoho z hostujících hráčů, a ten ho následně poslal mimo vápno.

9
    Elia byl faulován zhruba čtyřicet metrů od branky soupeře a domácí tak budou zahrávat přímý kop.

8

7
    Barto napřáhl ke střele poblíž hranice vápna, jeho pokus však skončil vysoko nad brankou.

5
    Domácí si mezi sebou špatně přihráli na polovině soupeře a míč tak od jednoho z nich skončil v zámezí.

4

3
    Elia dostal příliš dlouhou přihrávku za obránce od Vilheny a míč tak skončil pouze v zámezí.

2
    Hosté si mezi sebou nerozuměli na polovině soupeře a o míč tak přišli.

1
    Kongolo poslal do vápna centr z levé strany, míč však z vápna odvrátil jeden z obránců.

1
    Domácí rozehráli první poločas a ihned se s míčem ženou směrem dopředu.

1

Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují ve svých tradičních bílo-červených dresech, hosté dnes oblékli žluté dresy.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Feyenoord Rotterdam: Vermeer – Karsdorp, van Beek, Botteghin, Kongolo – El Ahmadi, Kuijt (C), Vilhena – Toornstra, Kramer, Elia.
    Náhradníci: Bijlow – Vejinović, van der Heijden, Basaçikoglu, Nelom, Gustafsson, A. Achahbar.

SC Cambuur Leeuwarden: Nienhuis – Peersman, Lachman, Mac-Intosch, Andriuškevičius – E. Bakker (C), Overgoor, van de Streek – J. Byrne – F. Narsingh, Barto.
    Náhradníci: Zeinstra – Dammers, Anderson, Vloet, van Veen, Hiariej, Monteiro.

Rozhodčí: Higler – Strijker, Brondijk – van den Kerkhof.

Poslední 3 vzájemná utkání

Cambuur – Feyenoord 0:2
    Feyenoord – Cambuur 2:1
    Cambuur – Feyenoord 0:1

Nejlepší střelci obou mužstev

Feyenoord Rotterdam – Na domácí straně to je nizozemský útočník Dirk Kuyt, který má momentálně na svém kontě 15 branek.

SC Cambuur Leeuwarden – Na druhé straně to je nigerijský útočník Bartholomew Ogbeche, který má momentálně na svém kontě 10 branek.

Cambuur se momentálně nachází v tabulce na předposlední sedmnácté příčce s pouhými šestnácti body. Po pětadvaceti odehraných zápasech mají na svém kontě 3 výhry, 7 remíz a 15 porážek. Na venkovní půdě zatím odehráli dvanáct zápasů, ze kterých 1x vyhráli, 3x remizovali a 8x prohráli.

Posledních 5 zápasů

Cambuur – Zwolle 1:0
    Twente – Cambuur 3:0
    Cambuur – Utrecht 0:2
    Groningen – Cambuur 2:0
    Cambuur – Heerenveen 0:1

Feyenoord se momentálně nachází v tabulce na čtvrté příčce se čtyřiceti body. Po pětadvaceti odehraných zápasech mají na svém kontě 12 výher, 4 remízy a 9 porážek. Na domácí půdě zatím odehráli dvanáct zápasů, ze kterých 7x vyhráli, 2x remizovali a 3x prohráli.

Feyenoord – Alkmaar 3:1 (POHÁR)
    Utrecht – Feyenoord 1:2
    Feyenoord – Roda 1:1
    Zwolle – Feyenoord 3:1
    Ajax – Feyenoord 2:1

Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 26. kola nizozemské Eredivisie mezi Feyenoord Rotterdam a SC Cambuur Leeuwarden.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.