Košice – Martin 3:2 (kon.) | Nitra – Žilina 2:0 (kon.)
HK Nitra
2:0 (1:0, 1:0, 0:0) Stav série: 2:0
MsHK Žilina
sk Sobota 12.03.2016, 17:00 • Nitra aréna • Tipsport Liga (SR) play-off • Čtvrtfinále

Hlasy po zápase :
    Jerguš Bača, asistent trénera MsHK DOXXbet Žilina:"Vedeli sme, že kto vyhrá prvý zápas bude mať psychickú vyhodu. Pripravovali sme chlapcov na to, že Nitra bude mať v úvode veľký tlak, čo sa aj stalo. Druhý gól nás psychicky zlomil. Bez gólu sa vyhrať nedá."

Andrej Kmeč, asistent trénera HK Nitra:"Vstúpili sme do zápasu dobre. Dali sme však iba jeden gól. Keby hostia nemajú Tomeka, tak to skončí vyšším rozdielom. " (19:40:12)

V druhom štvrťfinálovom zápase vyhrala Nitra nad Žilinou 2:0 a rovnako tak vedú Corgoni nad Vlkmi aj na zápasy. Za domácich sa presadil v 13. minúte Blackwater a na 2:0 zvyšoval v 33. minúte Štefanka. Hostia domáceho brankára výraznejšie neohrozili a tak nemohli pomýšľať na dobrý výsledok. Séria sa sťahuje do Žiliny počas utorka a stredy.

59:01
    Prebieha posledná mnúta za potlesku divákov v stoji.

58:22
    Zaťkov pokus od modrej Lakosil skryl do svojej moci a hru prerušil.

57:47
    Zakázané uvoľnenie Nitra.

57:40
    Hostia stále bez brankára v šestici.

57:40

56:51
    Škoda zakončuje, ale jeho pokus tesne minul odkrytú bránku.

55:45
    Nitra arénou sa valí teraz mexická vlna.

55:17
    Puk skončil na hosťujúcej bránke a hra je prerušená.

54:35
    Pupák si nakorčuloval pred Tomeka, ten jeho pokus vyráža pred seba a poradil si aj s dorážkou Beneho, ktorá skončila v jeho vyrážačke a hra je prerušená.