Pittsburgh – Carolina 4:2 (kon.) | Columbus – Detroit 1:3 (kon.) | New Jersey – Minnesota 7:4 (kon.)
Toronto – Florida 1:4 (kon.) | Nashville – NY Islanders 4:2 (kon.) | Dallas – Tampa 4:3 (kon.)
Arizona – San Jose 3:1 (kon.) | Los Angeles – NY Rangers 4:3 (po pr.)
New Jersey Devils
7:4 (3:1, 3:1, 1:2)
Minnesota Wild
Pátek 18.03.2016, 00:05 • Prudential Center, Newark • NHL

Já se s vámi loučím a přeji krásné vstávání. (02:47:22)
    Sislo se radoval ze svých dvou prvních zásahů v NHL.

1. Devante Smith-Pelly (NJD) 2+1
    2. Mike Sislo (NJD) 2+0
    3. Tyler Kennedy (NJD) 0+3

Je tu konec tohoto velice produktivního utkání, Devils zvítězili 7:4 nad Minnesotou!

Domácí hokejisté šli již po minutě a půl do dvoubrankového vedení, které svými branky zařídili Devante Smith-Pelly a Mike Sislo. Hostům se povedlo snížit v přesilovce z hokejky, respektive rukavice Nina Niederreitera. New Jersey si ale vedení o dvě branky vzalo zpět po brance Reida Bouchera.

Druhá třetina skončila stejným stavem, jako ta první. Čtvrtý gól dal na začátku druhé třetiny Devante Smith-Pelly. Minnesotě se následně povedlo snížit v přesilovce po zásahu Jareda Spurgeona, ale díky dvěma rychlým zásahům Mikea Sisla a Adama Henriquea šli Devils do čtyřbrankového vedení.

Ve třetí třetině zkoušela Minnesota štěstí a chtěla se Devils co nejvíce přiblížit. Justin Fontaine snižoval na 3:6 z jejich pohledu, ale o tři minuty později dal sedmou branku domácích Adam Henrique. Branka Mikka Koiva z šestapadesáté minuty na výhře Devils nic nezměnilo.

59:51
    Matt Dumba vyslal dělovou ránu na branku, ale puk dokázal domácí brankář pohotově vyrazit. Devils toto utkání vyhrají.

59:07
    Série šancí! Puk před branku dostával Parise, kterému se ovšem nepovedlo překonat pozorného Keitha Kinkaida! Branka nepadla ani po následném závaru.

58:39
    Ryan Suter nabízel puk před branku, kde ale nikdo ideálně nezakončil. Tlak hostujícího celku ovšem pokračuje.

58:08
    Tvrdá střela Ryana Sutera od modré čáry nešla ani na branku. Od mantinelu se odrazila k domácím, kteří puk vyhodili.

57:43
    Kyle Palmieri se puku ujal ve středním pásmu. Na branku puk poslal hned, protože byl atakován. Pětadvacetiletý útočník branku těsně minul.

57:12
    Devils se povedlo dvakrát během chvilky puk vyhodit z obranného pásma. Na branku ovšem puk neletěl.

56:47
    Hosté to ještě zkouší bez brankáře. No, to je tedy zajímavé, co kouč zkouší.
    55:55 Mikko KOIVU - 7:4

55:55
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Tak ještě jedna branka! Puk k pravé tyčce dostal zpoza branky MIKKO KOIVU, který puk poslal na branku a od Seversona a Kinkaidových zad se odrazil do sítě! Asistence: Charlie Coyle, Zach Parise.

55:24
    Aktivní byla čtvrtá lajna Devils, které se ale zakončit nepovedlo. Utkání se nyní spíše dohrává.

54:53
    Tuomu Ruutu dostal puk na pravou stranu, odkud se mu pokusem na zadní tyčku nepovedlo skórovat. Finský útočník se letos opravdu trápí.

53:40
    Omlouváme se za potíže. Domácí přesilovku s klidem přežili a i nadále v tomto utkání jasně vedou.

51:07
    Následně je ale za hru vysokou holí potrestán Sergej Kalinin, který fauloval Justina Fontaina. Bude i třetí přesilovka pro hosty úspěšná?

51:05
    Z levého úhlu to zkoušel Ryan Suter, ale jeho nahození před branku bylp tečováno mimo ohrožení Kinkaida.

David Panuška

Branky a nahrávky: 1. Smith-Pelly (Kennedy, Zajac), 2. Sislo, 18. Boucher (Merrill, Palmieri), 23. Smith-Pelly (Kennedy), 33. Henrique (Blandisi), 33. Sislo (Blandisi, Severson), 48. Henrique (Smith-Pelly, Kennedy) – 15. Niederreiter (Granlund, Spurgeon), 30. Spurgeon (Koivu, Suter), 45. Fontaine (Jones, Haula), 56. Koivu (Coyle, Parise)

New Jersey Devils: Kinkaid (Danis) – Greene, Larsson, Moore, Schlemko, Merrill, Severson – Kennedy, Henrique, Smith-Pelly – Boucher, Zajac, Palmieri – Blandisi, Kalinin, Sislo – Farnham, Gionta, Ruutu.
    Minnesota Wild: Dubnyk (18. Kuemper) – Spurgeon, Suter, Scandella, Dumba, Prosser, Brodin – Coyle, Koivu, Zucker – Vanek, Granlund, Parise – Fontaine, Haula, Niederreiter – Jones, Stoll, Schroeder.

Rozhodčí: St. Laurent, Rank – Miller, Murray