Pittsburgh – Carolina 4:2 (kon.) | Columbus – Detroit 1:3 (kon.) | New Jersey – Minnesota 7:4 (kon.)
Toronto – Florida 1:4 (kon.) | Nashville – NY Islanders 4:2 (kon.) | Dallas – Tampa 4:3 (kon.)
Arizona – San Jose 3:1 (kon.) | Los Angeles – NY Rangers 4:3 (po pr.)
Pittsburgh Penguins
4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Carolina Hurricanes
Pátek 18.03.2016, 00:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh (kapacita 18387 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s Vámi loučím na počtenou! (02:53:23)

Největší čas na ledě: Letang 29:40 – Slavin 24:22

Branky a nahrávky: 14. Crosby, 33. Kessel (Hagelin, Cole), 38. Crosby (Cole, Hagelin), 54. Bonino (Kessel, Hagelin) – 1. Di Giuseppe, 6. Nash (Skinner, Terry). Rozhodčí: Kozari, O'Halloran – Nansen, Cherrey. Diváci: 18455.

Začátek dnešního zápasu byl jako z nějakého bláznivého filmu. Celá první třetina jako by se hrála bez obran, v úvodním dějství bylo k vidění hned několik vyložených příležitostí a rovnou tři branky.

Skóre zápasu otevřel už po 42 vteřinách hry Philip Di Giuseppe, na nějž o chvíli později navázal další brankou Riley Nash. Domácí si dokázali vytvořit hodně šancí, ztroskotávali ale na Láckovi v brance Caroliny.

Až ve 14. minutě se domácím podařilo snížit po krásné individuální akci Sidneyho Crosbyho. Ve druhé třetině se pak ve 33. minutě podařilo Philu Kesselovi vyrovnat a o chvíli později pak Sidney Crosby svým druhým gólem večera stav zápasu otočil.

Hurricanes se snažili ve třetí třetině znovu vyrovnat, to se jim ale nepodařilo. Navíc v 54. minutě po další krásné kombinaci navýšil vedení domácích Nick Bonino a výsledek 4:2 pro Penguins už setrval do závěrečné sirény.

59:47
    Trevor Daley zastavil poslední útok Canes a na druhé straně ještě zaútočili Kunitz s Crosbym, Läck ale další změnu skóre už nepřipustil.

59:22
    Hurricanes se zřejmě už ani nedostanou ke hře bez brankáře, Pittsburgh dnes zvítězí!

58:50
    Joakim Nordström se v souboji u hrazení neprosadil proti Krisi Letangovi, domácí hráči si závěr utkání v pohodě hlídají.

58:24
    Patric Hörnqvist se vrací z trestné lavice zpátky na ledovou plochu, Pittsburgh hraje v plném počtu.

57:53
    Matt Murray teď možná trochu se štěstím zastavil střelu Rileyho Nashe, hosté se k dorážce přes výbornou defenzivu Pens nedostali.

57:20
    Rána Jordana Staala z levého kruhu skončila nad brankou, následně se domácím opět podařilo vyhodit.

56:47
    Hosté se celkem slušně rozestavěli v útočném pásmu, po nepřesné přihrávce pak ale dali možnost Cullenovi vyhodit.

56:24
    Následovat bude další přesilová hra Pittsburghu, za podražení je vyloučen Patric Hörnqvist.

56:15
    Domácí se ani pořádně nestačili usadit v útočném pásmu a Jordan Staal už je rovněž zpátky na ledě, Carolina tak hraje v plném počtu.

55:43
    Trevor Daley je zpátky na ledě, začíná další zkrácená přesilová hra Penguins.

55:32
    Victor Rask se tlačil ke střele, jeho zajímavý výpad zpoza branky ale snižující brankou neskončil.

54:55
    Sidney Crosby se schoval na útočné modré čáře, jeho útok na hattrick ale zastavil výborným zákrokem Eddie Läck, který schoval tvrdou střelu domácího kapitána do své výstroje!

Adam Lacek

Pittsburgh Penguins: Murray (Fleury) – Määttä, Letang, Dumoulin, Daley, Cole, Schultz – Kunitz, Crosby (C), Hörnqvist – Hagelin, Bonino, Kessel – Simon, Cullen, Rust – Kühnhackl, Fehr, Sheary. Trenér: Mike Sullivan.
    Carolina Hurricanes: Läck (Ward) – Slavin, Pesce, Hanifin, Murphy, Hainsey, Jordán – Nordström, Staal, Lindholm – Skinner, Rask, Di Giuseppe – Gerbe, Nash, Terry – Malone, McClement, Sutter. Trenér: Bill Peters.

Rozhodčí: Kozari, O'Halloran – Nansen, Cherrey

Diváci: 18455