Poprad – Zvolen 1:6 (kon.) | Trenčín – Banská Bystrica 0:1 (po pr.)
HK Poprad
1:6 (0:2, 0:0, 1:4) Stav série: 1:3
HKM Zvolen
sk Pátek 18.03.2016, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipsport Liga (SR) play-off • Čtvrtfinále
    59:45 KLHŮFEK - 1:6

59:45
    Zvolen dal gól!
    Popradská obrana je definitívne zdemolovaná! Pekná zvolenská akcia až pred samotné bránkovisko bola zavŕšená zakončením PAVLA KLHUFEKA popod Kostúrove betóny!
    Asistencia: Pavel Brendl.
    59:05 L. JURÍK - 1:5

59:05
    Hosťujúci hráči si užívajú hokej v plnej kráse a pridávajú aj piaty gól! Obdržálek vykorčuľoval do prečíslenia s LUKÁŠOM JURÍKOM, ktorému prihral puk krížom cez medzikružie a následne už Jurík iba dopravil puk cez Kostúra do brány!
    Asistencia: Petr Obdržálek.
    56:29 BRABENEC - 1:4

56:29
    Zvolenčania si pravdepodobne už definitívne zabezpečujú vedenie v sérii 3:1! Po Heizerovej strele sa puk odrazil na hokejku Semoráda, ktorý vykorčuľoval po ľavom krídle a prihral do medzikružia KAMILOVI BRABENCOVI, ktorý už len doťukol puk do prázdnej brány!
    Asistencie: Radovan Puliš, Jan Semorád.

56:01
    Poprad sa pokúša o hru bez brankára! Vhadzuje sa pred Barošom.

56:01
    Oddychový čas pre Poprad!

50:46
    Bude sa vylučovať. Lukáš Jurík odchádza na trestnú lavicu za držanie hokejky.
    49:15 KOYŠ - 1:3

49:15
    Poprad dal gól!
    Domáci hráči ešte nestrácajú nádej! Rapáč vykorčuľoval s pukom po ľavom krídle a adresoval prihrávku PATRIKOVI KOYŠOVI do medzikružia, ktorý šikovnou strelou pomedzi nohy prekonal Baroša!
    Asistencie: Richard Rapáč, Radoslav Suchý.
    47:19 BRENDL - 0:3

47:19
    Bryndziarom zo Zvolena sa podarilo streliť tretí gól, ktorým ešte viac odrovnali popradských hráčov! Po ľavej strane klziska vykorčuľoval PAVEL BRENDL, pripravil si pozíciu na ľavom kruhu a krásnou strelou pod hornú žŕdku prekonal Kostúra!
    Bez asistencie.

43:18
    Poprad sa bude musieť brániť vo štvorici. Vladimír Lantoš dostáva dve minúty za seknutie.

38:24
    Michal Juraško si pripravil puk na modrej čiare a poslal puk na bránu. Kostúr šiel do rozkľaku a následne krásne zachytil puk v lapačke.

38:12
    Suchý pokazil presilovku svojmu tímu. Práve si odišiel sadnúť na dve minúty za nedovolené bránenie.

37:18
    Poprad bude hrať presilovku. Radovan Puliš dostáva dve minúty za seknutie.

31:27
    Poprad bude hrať presilovku. Lubor Pokovič je potrestaný dvomi minútami za nedovolené bránenie.

22:28
    Po Krotákovom príklepe z pravého kruhu sa urobil vietro pred Barošovou bránkou. O dorážku sa pokúsili Paločko a Heizer, ale zvolenská obrana ubránila svojho gólmana.

22:17
    Zvolen sa bude musieť brániť vo štvorici. Jan Semorád dostáva dve minúty za seknutie.

18:56
    Poprad bude hrať presilovku. Lukáš Jurík dostáva dve minúty za hákovanie.
    18:43 ĎALOGA - 0:2

18:43
    Zvolenčanom sa podarilo streliť druhý gól v stretnutí a zvýšiť svoje vedenie! MARTIN ĎALOGA si spracoval puk na pravom krídle, prenikol do útočného pásma a strelou popod vyrážačku prekvapil Kostúra!
    Asistencia: Daniel Krejčí.

16:33
    Zvolenčania budú hrať v početnej prevahe. Vladimír Lantoš dostáva dve minúty za krosček.
    10:19

10:19
    V dvoch obrovských príležitostiach bol kapitán Popradu Arne Kroták, ktorý najprv zakončil prečíslenie s Paločkom a následne si spracoval puk v medzikruží a vystrelil. V oboch prípadoch bol úspešný Baroš!

08:02
    O päť sekúnd nastúpi na ľadovú plochu Hataš a začne sa zvolenská presilovka. Matúš Paločko dostáva menší trest za podrazenie.
    07:38

07:38
    Arne Kroták sa dostal do peknej príležitosti, bekhendom samostatne zakončoval proti Barošovi, ale trafil nakoneic iba jeho hokejku.

06:07
    Poprad bude hrať presilovú hru. Marek Hataš dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

04:17
    Poprad mal hneď vzápätí šancu na vyrovnanie. Mikula vyrazil do prečíslenia so Štrauchom, ktorému naservíroval puk ku žrdi, ale Štrauch ho nakoniec netrafil správne.
    03:15 OBDRŽÁLEK - 0:1

03:15
    Hostia sa ujímajú vedenia po využití ideálneho protiútoku! Lukáš Jurík vykorčuľoval do útočného pásma, naľavo posunul na kruh, kde stál PETR OBDRŽÁLEK, ktorého prudká strela švihom letela okolo Kostúrovej vyrážačky!
    Asistencie: Lukáš Jurík, Juraj Jurík.

01:20
    Rapáč perfektne z rohu klziska našiel pred bránkoviskom Rusnáka, ktorý strieľal z prvej, ale Barošovu bránku tesne minul.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 50. Koyš (Rapáč, Suchý) – 4. Obdržálek (L. Jurík, J. Jurík), 19. Ďaloga (Krejčí), 48. Brendl, 57. Brabenec (Puliš, Semorád), 60. L. Jurík (Obdržálek), 60. Klhůfek (Brendl)

HK Poprad: Kostúr (Svoboda) – Jaborník, Fabian (A), Suchý, Dinda, Malina, Kasík (A), Pařízek, D. Šterbák – Kroták (C), Heizer, Paločko – Rapáč, Rusnák, Koyš – Mikula, Lantoš, Štrauch – Achs, Toma, Števuliak
    HKM Zvolen: Baroš (Cibuľa) – Bagin, Pokovič, Krejčí, Andersons, Habšuda, Juraško (C), Hataš – Semorád, Brabenec (A), Puliš – Obdržálek, L. Jurík, J. Jurík – Brendl, Mráz, Klhůfek – Ďaloga, V. Fekiač, Škvaridlo (A)

Rozhodčí: J. Konc, Novák – Korba, Rovenský

Diváci: 2 360