Ufa – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Kazaň – Machačkala 1:2 (kon.) | FK Krasnodar – Samara 3:0 (kon.)
Lok. Moskva – Kubaň Krasnodar 0:1 (kon.) | Saransk – Zenit 0:3 (kon.)
FC Ufa
1:3 (1:1)
CSKA Moskva
Středa 11.05.2016, 16:00 • Dynamo Stadium. Kapacita: 4,500 diváků. • Ruská Premier Liga • 28. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům ruského fotbalu. V tomto zápase proti sobě nastoupí FC Ufa a CSKA Moskva.

Hostující celek vede Premier Ligu s 56 body. Dva body má náskok na druhý FK Rostov. CSKA Moskva má skóre 45:24, tedy výrazně kladné.

Domácí celek je na třináctém místě. V odehraných 27 zápasech vybojoval 24 bodů. Skóre Ufy je 21:39.

Utkání má jasného favorita, ale fotbal je nádherný sport, který čas od času přinese velké překvapení.

FC Ufa: Šelija – Suchov, Alikin, Tumasjan, A. Nikitin – Sysujev, Zubarev – Stockij (C), Paurević, Marcinho – Igboun.
    Náhradníci: Narubin – Kacalapov, Safronidi, Krotov, Diego, Handžić.

CSKA Moskva: Akinfejev (C) – V. Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov, Fernandes – Dzagojev, Z. Tošić – Jerjomenko, Wernbloom, Golovin – A. Musa.
    Náhradníci: Čepčugov – A. Berezuckij, Nababkin, Vasin, Širokov, Tkačjov, Natcho..

Zápas za malý moment začne.

1

1
    Hostující celek se dostal na útočnou polovinu. K dispozici měla Moskva vhazování, po něm se do výraznější šance nedostala.

2
    Díky aktivnímu úvodu má CSKA Moskva rohový kop. Následná střela však k vidění nebyla.

4
    Pomezní rozhodčí píská postavení mimo hru pro hostující celek.

5
    Domácí od své branky rozehrávají. Směr hry se otáčí.

6
    Ufa se v úvodu zápasu spíše brání tlaku soupeře. Za polovinu hřiště se dostává jen sporadicky.

8
    Obrázek hry je stále stejný. Hráči z hlavního města Ruska jsou u míče a útočí. Do zakončení se však nemohou dostat.

8
    Po rychlém odkopu brankáře domácích následoval faul. Volný kop pro Moskvu na své obranné polovině.

10
    Daleko více ze hry mají hráči CSKA. Přes dobrou defenzivní činnost se nemohou dostat do střelecké pozice.

10
    Na obranné polovině Moskva vhazuje. Šance domácích tak končí. Následně však vhazují domácí, ale Moskva se zmocnila míče.

11
    Hostující celek měl k dispozici rohový kop. Ten však proměnit nedokázal. Ani následné vhazování výraznější šanci nepřineslo. Domácí se tak tak brání.

12
    Tlak CSKA Moskvy je velký, nicméně si zatím dobře počíná defenziva dobře.

14
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Přišlo to, co ve vzduchu létalo od samého úvodu. Hostující tým se dostává do vedení, hlavou posílá míč přesně ALAN DZAGOEV.
    14. Alan DZAGOJEV - 0:1

17
    Po inkasované brance se poněkud hra domácích zvedla, nicméně hostující tým má stále vše pod kontrolou.

17
    Ufa právě vstřelila branku!
    A je vyrovnáno. Hostující obrana dala soupeři mnoho prostoru, který dokázal využít. DMITRI SYSUJEV skóruje do horní části branky. Asistence: Alexandr Suchov.
    17. Dmitri SYSUJEV - 1:1

20
    Viděli jsme zatím jen dvě střely na branku a obě skončily gólem. Právě proto je stav utkání vyrovnaný po dvaceti minutách.

23
    Volný kop přibližně z poloviny hřiště dostal k dispozici domácí tým. Ke střele se ale nedostal, protože moskevská defenziva zapracovala dobře.

23
    Rohový kop pro hostující celek.

23
    První rána na branku, která končí zákrokem brankáře. Šelija je úspěšný.

24
    Zoran Tošić nyní netrefil jako branku v dobré střelecké pozici.

26
    Domácí hráči pošlou míč do hry vhazováním na polovině hřiště.

27
    Ufa nyní podává lepší výkon, už není pod neustálým tlakem soupeře a dostává se do zajímavých kombinací.

29
    Rohový kop hostujícího týmu šanci nepřinesl, brankář domácích rozehrává.

31
    Úvodní půlhodinka hry je pryč, diváci viděli zatím dvě branky. Nejprve skórovali hosté, domácí pak dokázali vyrovnat.

32
    Volný kop z obranné poloviny mají k dispozici hráči Ufy. Míč posílají daleko od své branky. Defenziva Moskvy musí být pozorná.

32
    Byl to hostující Aleksandr Golovin, který fauloval, a právě proto měli domácí míč.

33
    Wernbloom minul branku střelou z dálky.

34
    Další rohový kop pro hostující celek.

35
    Sylvester Igboun zůstal ležet na hrací ploše, bude ošetřovaný, hra se tedy zastaví na několik okamžiků.

37
    Ufa v závěru poločasu zlepšuje svůj výkon a stále častěji se dostává do útočné části hřiště.

37
    CSKA Moskva má volný kop ze zajímavé pozice. K přímému ohrožení branky nedošlo, schyluje se k postupnému útoku.

38

39
    Sylvester Igboun se po ošetření vrací do hry.

39
    Denis Tumasjan nyní zůstává ležet na hrací ploše, hra znovu přerušena.

40
    Střídání v týmu FC Ufa: ze hřiště odchází Denis Tumasjan, přichází Alexandr Kacalapov.

40
    Vinou zranění domácího hráče dochází k prvnímu střídání v zápase.

43
    V závěru prvního poločasu se dostává Moskva často do šancí, ale mnohdy si zbytečně pomáhá v útoku nedovoleným způsobem.

45
    Prvních pětačtyřicet minut se dostává do finální fáze, stav zápase je stále vyrovnaný.

45
    Rohový kop má k dispozici aktivně hrající domácí celek.

45+1
    Úspěšný zákrok brankáře CSKA, který míč kryje. Následně rozehrává.

45+1
    Marcinho se dostal ke střele, ale branku minul. Gólman tak zasahovat nemusel.

45+1

46

48
    Na půlící čáře nyní vhazují hráči hostujícího celku. Ti se tak snadno dostávají do blízkosti branky.

48
    Sergej Ignaševič rozehrává volný kop.

51
    Více ze hry má stále CSKA Moskva, jejíž útočníci se však nemohou dostat do zakončení.

51
    Dmitrij Sysujev vybojoval volný kop na levé straně útočné poloviny.

52
    Igor Akinfejev uvede míč do hry odkopem od vlastní branky.

53
    Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Roman Jerjomenko, přichází Bibras Natcho.

56
    Obrázek hry je stále stejný. Aktivně hrající hostující celek naráží na dobře postavenou obrannou řadu Ufy.

57
    Dmitrij Stockij rozehrával rohový kop domácího týmu. Ufa se k ohrožení branky nedostala.

58
    Okamžitě se hra přesunula na druhou stranu. Moskva měla rovněž rohový kop.

59
    Pontus Wernbloom se dostal do zajímavé pozice, kterou zakončil nepřesnou střelou. Velká šance zůstala nevyužitá.

59
    Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Alexandr Golovin, přichází Roman Širokov.

61
    Hostující tým se dostává znovu do vedení. PONTUS WERNBLOOM se prosazuje pravou nohou ze středu hřiště do pravého rohu branky. Asistence: Roman Širokov.
    61. Pontus WERNBLOOM - 1:2

63
    Žlutou kartu dostává Pavel Alikin (FC Ufa). Důvodem jsou diskuze se sudím.

64
    Střídání v týmu FC Ufa: ze hřiště odchází Vladimir Zubarev, přichází Haris Handžić.

66
    Pontus Wernbloom se dostal do další zajímavé pozice, rozehrával volný kop.

Brankář CSKA nyní kryje dobrou střelu Suchova.

70
    Dostáváme se do sedmdesáté minuty, hostující celek se dostal do vedení 2:1, které se pokusí udržet.

70
    Moskva má k dispozici vhazování na polovině hřiště.

70
    Alan Dzagojev pravou nohou mířil do středu branky, gólman je připravený.

70
    Pohlednou ránou ze středu hřiště do středu branky se prosazuje AHMED MUSA, který tak upravuje stav zápasu na stav 1:3.
    70. Ahmed MUSA - 1:3

73
    Alan Dzagojev si připisuje další střelu na branku, i tentokrát našel jen tělo brankáře.

75
    Roman Širokov nyní nedokázal v dobré střelecké pozici zamířit přesněji.

76
    Brankář hostujícího celku vykopává od své branky. Jeho tým se tak na nějakou dobu nebude muset bránit.

76
    Žlutou kartu dostává Pontus Wernbloom (CSKA Moskva).

78
    Haris Handžić byl nachytaný v postavení mimo hru, ofsajd odmávaný i odpískaný.

80
    Dostáváme se do posledních deseti minut utkání, hostující celek vede o dvě branky a míří za výhrou.

81
    Ahmed Musa stál na konci další hostující akce, rána tentokrát však byla velmi nepřesná.

82
    Po faulu Alikina rozehrával Fernandes volný kop z obranné poloviny.

85
    Utkání se v poklidu dohrává, domácí celek ztrácí dva góly a podle předváděné hry to nevypadá na výraznější drama.

85
    Žlutou kartu dostává (FC Ufa).

87
    Domácí se nadechují k závěrečnému tlaku, kterým chtějí vstřelit branku.

90
    Probíhá poslední minuta řádné hrací doby, uvidíme, kolik sudí nastaví nad rámec devadesáti minut.

90+1
    Ufa v posledních minutách útočí a snaží se alespoň snížit stav zápasu.

90+1
    Dvě minuty nastavili sudí.

90+1
    Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Alan Dzagojev, přichází Kirill Nababkin.
    90+2.

90+2

Hostující celek vyhrává poměrem 3´:1 a získává do tabulky další body. (17:52:33)

Jan Prošek

Branky: 17. Sysujev (Suchov) – 14. Dzagojev, 61. Wernbloom (Širokov), 70. A. Musa

Karty:   63. Alikin (UFA) – 76. Wernbloom (CSK)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 3:5. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:15.
    FC Ufa: Šelija – Suchov, Alikin, Tumasjan (40. Kacalapov), A. Nikitin – Sysujev, Zubarev (64. Handžić) – Stockij (C), Paurević, Marcinho – Igboun.

CSKA Moskva: Akinfejev (C) – V. Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov, Fernandes – Dzagojev (90+1. Nababkin), Z. Tošić – Jerjomenko (53. Natcho), Wernbloom, Golovin (59. Širokov) – A. Musa.

Rozhodčí: Vilkov – Nazarov, Kalalajev