Itálie – Kazachstán 2:3 (kon.) | Polsko – Dánsko 2:5 (kon.) | Japonsko – Rakousko 0:3 (kon.)
Norsko – Francie 2:1 (kon.) | Bělorusko – Slovinsko 2:3 (1:2 po s.n.) | Lotyšsko – Německo 2:3 (kon.)
Japonsko
0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Rakousko
Neděle 04.09.2016, 13:00 • Arena Riga, Riga, Lotyšsko (kapacita: 10 300 diváků) • Kvalifikace mužů na OH • Skupina E

K tomuto utkání je to ode mě vše, ale již od 16:00 se na vás budu těšit u on-line přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy mezi Viťazem a Novokuzněckem. Do té doby na shledanou! (15:09:23)

Dnešní utkání mezi Japonskem a Rakouskem je tedy u konce a vítězství 3:0 slaví favorizovaní Rakušané. Ti měli celý zápas převahu a ve třetí třetině nakonec dokázali potvrdit do té doby nevýrazné vedení dvěma góly. Nejprve se v přesilové hře ve 48. minutě prosadil Andreas Kristler a v závěru ještě Thomas Raffl dokázal zaskočit špatně připraveného Fukufudžiho. Japonsko tedy tuto kvalifikaci ukončí na posledním místě a navíc bez zisku jediného bodu. Rakušané budou ve skupině E třetí.

Nejlepší hráči zápasu

Japonsko: Josuke Haga – 0+0
    Rakousko: Raphael Herburger – 0+1

59:50
    Hraje se poslední minuta třetí třetiny a Japoncům se ještě jednou podařilo zahrozit. Deset vteřin před koncem je však jisté, že tuto kvalifikaci ukončí bez jediného bodu.
    58:33 Thomas RAFFL - 0:3

58:33
    Rakousko právě vstřelilo branku!
    Chvíli to fanouškům trvalo, ale nakonec zaregistrovali, že zničehonic přišla třetí branka Rakouska. Za bránou se totiž ke kotouči dostal THOMAS RAFFL, jenž se téměř neatakován vymotal vedle Fukufudžiho a toho se štěstím překonal slabší střelou. Asistence: Mario Fischer

57:49
    Go Tanaka dokázal přenést hru do útočného pásma a nahodil puk na Kickerta. Rakouský brankář si poradil a bez problémů přerušil utkání.

57:03
    Záhy po komerční přestávce a vhazování zakončoval jeden z Rakušanů. Z otočky z mezikruží však nezamířil přesně.

56:49
    Tentokrát se pro změnu k zakončení prodíral Brian Lebler, který si narazil se svým spoluhráčem a dvakrát nebo třikrát dotíral na gólmana Fukufudžiho.
    Slavíci fanoušci Rakouska

56:05
    Hiroki Ueno dostal prostor na levé straně, sjel si blíže k bráně a ranou na vzdálenější tyč vystrašil Davida Kickerta. ten opět zasahuje.

55:46
    Dlouho se hraje bez přerušení. Japonci nyní jen nahazují kotouč ze středního pásma a oba celky jdou stříat.

55:16
    Laxní defenzíva Rakouska mohla mít znovu nepříjemnosti. Tentokrát však souhra Japonců nebyla úplně ideální.

54:42
    Další nebezpečná střela Japonců. Navíc došlo k dorážce, která se chvíli toulala brankovištěm. Až poté Kickcert našel puk a vypíchl ho mimo dosah soupeře.

53:37
    Ke střele se dostal jeden z Japonců a Kickert měl menší potíže. Nakonec to však se svými spoluhráči zvládl.

52:58
    Stále se hraje především ve středním pásmu a ani jeden z celků se nedostává k zakončení. Velmi nudná pasáž utkání.

52:13
    Ani od Rakušanů to po druhé brance není ideální. Jde poznat, že oba týmy jsou smířeny s osudem dnešního zápasu.

51:42
    Mé předchozí tvrzení se pokusil dementovat Juki Miura, nicméně mladíček známý z Kladna nedokázal prostřelit blokujícího soupeře.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 19. Grabner (Herburger, M. Raffl), 48. Kristler (Schumnig), 59. T. Raffl (Fischer)

Japonsko: Fukufudži (Onoda) – Jamada (A), Haga, Ušu, Taka.Jamašita, Hašimoto, Kumagaj, Sasaki, Minošima – Kawaj, Nišiwaki, Tanaka (C) – Takahaši, Obara, Kudži (A) – Miura, Ueno, Taku.Jamašita – Takagi, Saito, Osawa
    Trenér: Greg Thomson (CAN)

Rakousko: Kickert (Madlener) – Ulmer, Altmann, Schumnig (a), Brunner, Mitterdorfer, Schlacher – M. Raffl, Grabner, Herburger – T. Raffl (C), Kristler, Fischer – Lebler, Geier, Hundertpfund – Haudum, Ganahl, Petrik (A)
    Trenér: Alpo Suhonen (FIN)

Rozhodčí: Péter Gebei (HUN), Mikael Nord (SWE) – Maksims Bogdanovs (LAT), Gašper Jaka Zgonc (SLO)