Itálie – Kazachstán 2:3 (kon.) | Polsko – Dánsko 2:5 (kon.) | Japonsko – Rakousko 0:3 (kon.)
Norsko – Francie 2:1 (kon.) | Bělorusko – Slovinsko 2:3 (1:2 po s.n.) | Lotyšsko – Německo 2:3 (kon.)
Lotyšsko
2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Německo
Neděle 04.09.2016, 17:00 • Riga • Kvalifikace mužů na OH • Skupina E

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek večera. (19:51:20)

Německo vítězí po urputném boji s Lotyšskem a po osmi letech postupuje na zimní olympijské hry, které se budou konat v roce 2018. Lotyši dokázali ve 47. minutě v přesilové hře vyrovnat zásluhou Karsumse, Němci si však dokázali vzít ztracené vedení zpět a postupovou branku vstřelil Tom Kühnhackl. Závěrečnému tlaku pobaltského celku se dokázali naši západní sousedé ubránit a dovedli zápas do úspěšného konce. V olympijské skupině C narazí na Švédsko, Finsko a Norsko.

59:54
    Seidenberg drží kotouč v rohu kluziště, zdá se, že je rozhodnuto.

59:36
    Němci vyhazují kotouč z obranného pásma, teď už to budou mít Lotyši velmi složité.

59:10
    Němci zvládli oslabení fantasticky a čeká je posledních padesát vteřin zápasu. Merzlikins zůstává na střídačce, Lotyši hrají v šesti!

59:00
    Čeká nás poslední minuta zápasu, Němci už jsou kompletní, Merzlikins zatím nemůže ven z brány.

58:20
    Další kotouč míří až k Merzlikinsovi, utkání vrcholí.

58:06
    Nepřesná přihrávka křížem vyhnala Lotyše z útočného pásma.

57:38
    Daugavinš pořádně zavařil obraně, na jeho kličky však tentokrát obrana dokázala zareagovat.

57:08
    Němcům se ihned po vhazování podařilo vyhodit kotouč až k Merzlikinsovi, Lotyši musí začít novou akci.

57:02
    Lotyši budou hrát přesilovou hru! Rychlý protiútok vyústil v ostrý faul na Mikelise Redlihse, kterého se dopustil Marcel Goc. V dané situaci však neměl moc na výběr, lotyšský útočník by jel sám na bránu.

56:17
    Definitivně rozhodnout mohl Tobias Rieder, jenže z levého kruhu pouze trefil beton Merzlikinse.

55:30
    Němci vyřešili malé zaváhání v obraně a vyhodili kotouč do středního pásma, Lotyši se ihned snaží o vyrovnání.

55:00
    Lotyšům už zbývá jen pět minut na srovnání, nyní budou muset hodně zabrat, aby si vynutili prodloužení.

54:51
    Německo právě vstřelilo branku!
    Daugavinš vydržel na trestné lavici jen několik vteřin! Draisaitl nahrál Macekovi, jehož dělovku jenže Merzlikins vyrazil, na dorážku TOMA KÜHNHACKLA byl však krátký. Německo je zpět ve vedení. Asistence: Brooks Macek.

54:37
    Velká šance pro Němce na vítězství. Za katr zamíří Kaspars Daugavinš a naši západní sousedů budou hrát přesilovku.

53:50
    Nebezpečnou akci Lotyšů zakončoval bekhendem Meija, k dorážce se ještě tlačil Darzinš, ale pozorní obránci poslali kotouč ven z pásma.

52:33
    Redlihs vzal situaci na sebe, objel bránu a snažil se najít spoluhráče ve výhodnější střelecké pozici. To se mu však nepodařilo.

Tomáš Kopecký

Branky a nahrávky: 35. Indrašis (Daugavinš, Bartulis), 47. Karsums (Daugavinš, Indrašis) – 17. Draisaitl (Kühnhackl, Reimer), 25. Schütz (Hager), 55. Kühnhackl (Macek)

Lotyšsko: Gudlevskis (od 29. Merzlikins) – Kulda, Bartulis, K. Redlihs, Sotnieks, Rekis, Pujacs, Freibergs – Karsums, Daugavinš, Indrašis – Darzinš, M.Redlihs, Džerinš – Girgensons, Bukarts, Meija – Dzierkals, Pavlovs, Kenins
    Německo: Grubauer (Endras) – Holzer, Ehrhoff, Seidenberg, Müller, Hördler, Akdag, Boyle – Kink, Seidenberg, Goc – Rieder, Macek, Draisaitl – Kühnhackl, Hager, Schütz – Fauser, Kahun, Wolf

Rozhodčí: Fraňo, Rantala – Jensen, Tošenovjan