Itálie – Kazachstán 2:3 (kon.) | Polsko – Dánsko 2:5 (kon.) | Japonsko – Rakousko 0:3 (kon.)
Norsko – Francie 2:1 (kon.) | Bělorusko – Slovinsko 2:3 (1:2 po s.n.) | Lotyšsko – Německo 2:3 (kon.)
Norsko
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Francie
Neděle 04.09.2016, 15:00Kvalifikace mužů na OH • Skupina F

Tímto se s vámi loučím a u dalšího hokejového přenosu zase někdy, na počtenou. (17:23:01)

Máme tady konec zápasu, Norsko po těžkém klání porazilo Francie 2:1 a postoupilo na olympijské hry do Pchjongčchangu. Pojďme si tento zápas shrnout. Jako první otevřel gólový účet Francouz Yorick Treille, o pár minut později vyrovnal Mats Zuccarello. Obrat dokončil dvě minuty před koncem Mattias Norstebo, který využil přesilovou hru. Zápas to byl velice napínavý a pro oko diváka určitě pohledný.

Střely na branku ve třetí třetině 5.6 (celkově 22 – 22)

59:45
    Francie stále není v útočném pásmo a přichází zakázané uvolnění, Huet míří do branky.

Oddechový čas pro hosty.

59:30
    Třicet sekund do konce zápasu, vhazovat se bude před Haugenem.

59:05
    Francie se nedokáže dostat do útočného pásma, Huet se dívá na střídačku a pomalu jede si odpočinout.

58:22
    Konec se pomalu, ale jistě blíží. Norsko je blízko k postupu na olympijské hry, Francie si musí máknout, aby zápas poslala do prodloužení.
    57:32 NORSTEBO - 2:1

57:32
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Přesilovka je využita, domácí vedou 2:1. Střela Andrease Martinsena skončila před brankou Francie. Bastiansen se snažil poslat puk za záda Hueta, ale to se nepodařilo. Puk si našel volný MATTIAS NORSTEBO, který Hueta překonal. Asistence: Andreas Martinsen

57:15
    Přesilovka se krátí, měla by přijít nějaká nebezpečná střela.

56:45
    Huet teď na poslední chvílí zasáhnul proti jedné norské střele, jeho spoluhráč vyhodil, Francie může střídat.

56:15
    Zuccarello drží puk a pomalu se rozhlíží komu by přihrál, zatím se nikdo nenabízí.

55:45
    Další přesilovka pro domácí tým, gól z této početní převahy by mohl rozhodnout o postupu na olympijské hry.

55:40
    Vyloučení v týmu Francie (Douay – 2 min., sekání).

55:20
    Zuccarello byl sám před brankářem, ale gól nedal. Poté se francouzský hráč nedohodl se spoluhráči a vyhodil přes všechny čáry, Norsko zůstane před brankou Hueta.

55:00
    Další střela, kterou měl na svědomí tentokrát Tollefsen. Huet musel zasáhnout a pokrýt puk, vhazovat se bude před jeho brankou.

54:50
    Povedlo se to až da Costovi, ale nic závažného z toho nebylo, puk mají opět domácí hráči.

54:25
    Norsko stále drží útočné pásmo, soupeř nedokáže puk vyvézt mimo nebezpečí.

Branky a nahrávky: 27. Zuccarello (Thoresen), 58. Norstebo (Martinsen) – 22. Treille (Meunier)

Norsko: Haugen (Haukeland) – Holos, Norstebo, Sveum, Tollefsen (C), Espeland, Odegaard, Kaasastul – Bastiansen, Zuccarello (A), Thoresen (A) – K. Olimb, M. Olimb, Rosseli Olsen – Trettenes, Roymark, Martinsen – Kristiansen, Salsten, Forsberg, Roest

Trenér: Petter Thoresen

Francie: Huet (Quemener) – Chakiachvili, Hecquefeuille (A), Manavian, Besch, Janil, Beron – S. da Costa, Bellemare (A), S. Treille – Fleury, Lacroix, T. da Costa – Y. Treille, Meunier (C), Raux, Douay – Claireaux, Henderson, Lamperier, Perret

Trenér: Dave Henderson

Rozhodčí: Stephen Reneau, Maxim Sidorenko – Masi Puolakka, Stanislav Raming