Itálie – Kazachstán 2:3 (kon.) | Polsko – Dánsko 2:5 (kon.) | Japonsko – Rakousko 0:3 (kon.)
Norsko – Francie 2:1 (kon.) | Bělorusko – Slovinsko 2:3 (1:2 po s.n.) | Lotyšsko – Německo 2:3 (kon.)
po s.n. (1:2)
Bělorusko
2:3 (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Slovinsko
Neděle 04.09.2016, 16:00 • Minsk Arena, Minsk • Kvalifikace mužů na OH • Skupina D

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný zbytek dne! (18:44:56)

Střely na branku: 29 – 32

Je dobojováno! Slovinsko poráží Bělorusko 3:2 po samostatných nájezdech a postupuje na olympiádu v roce 2018! Slovinci po bezbrankové první třetině opanovali vstup do druhé části. Rok Tičar dvěma slepenými brankami zmrazil domácí fanoušky! Čtyři minuty před koncem druhé třetiny poslal rozhodčí hráče do kabin kvůli krvavému zranění obránce Kranjče. Přestávka více pomohla Bělorusku a Andrej Stepanov dvě minuty po návratu na led snížil. Domácím rázem narostla křídla. Urbas mohl vrátit dvoubrankové vedení Slovinsku, ale při trestném střílení neuspěl. Osm minut před koncem se hrdinou Běloruska stal Andrej Stepanov, který druhou brankou v zápase poslal duel do prodloužení. V něm se nikomu nepodařilo rozhodnout, a proto přišly na řadu samostatné nájezdy. Po dvou sériích bylo skóre vyrovnané a Rok Tičar dostal domácí pod tlak. Andrej Kosticyn jej neustál a po jeho nájezdu se Slovinci mohli radovat z postupu!

65:00 Rok TIČAR - 2:3

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Slovinsko.
    Autorem vítězné branky je ROK TIČAR!

3. série
    1:2
    Je rozhodnuto! Andrej Kosticyn si vylámal zuby na slovinském brankáři a hosté tak postupují na olympiádu!

3. série
    1:2
    Rok Tičar má svůj den! Dvoubrankový střelec se s tím nepáral a střelou pod břevno poslal Slovinsko do vedení!

2. série
    1:1
    Máme vyrovnáno! Andrej Stepanov si rozkýval brankáře a zasunul kotouč mezi jeho betony!

2. série
    0:1
    Slovinsko se ujímá vedení! Anže Kopitar ukázal své zkušenosti a bekhendovým blafákem rozvlnil síť!

1. série
    0:0
    Na druhé straně jel Kulakov. Ani domácí hokejista soupeřova brankáře nepřekonal!

1. série
    0:0
    Jako první se rozjel Robert Sabolič! Slovinský útočník zkusil bekhendový blafák, ale nakonec minul branku!

Samostatné nájezdy začínají.

Střely na branku: 29 – 31

O postupujícím na Olympijské hry 2018 v Jižní Korei nerozhodlo ani pětiminutového prodloužení! Postupujícího nám tedy určí až samostatné nájezdy!

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:42
    Domácí mohli rozhodnout o postupu! Bělorusové se ve dvou řítili na jediného obránce. Stas přihrávkou vyzval spoluhráče, ale Krošelj fantasticky podržel Slovinsko!

64:18
    Bělorusům se povedlo vyhodit kotouč do středního pásma. Hosté mají čas na další útok.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 39. Stepanov (Kovyršin), 52. Stepanov (Bailen, Kosticyn S.) – 22. Tičar (Kopitar), 23. Tičar (Jeglič, Robar), rozh. náj. Tičar