Nitra – Stavanger 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Junosť Minsk 3:2 (kon.) | Mnichov – Fribourg 3:1 (kon.)
Lørenskog – Liberec 1:2 (kon.) | Ingolstadt – Rauma 1:6 (kon.) | Rouen – Davos 2:3 (po pr.)
Zug – Esbjerg 3:2 (2:0 po s.n.) | Bern – Linz 5:0 (kon.)
Les Dragons de Rouen
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
HC Davos
Úterý 06.09.2016, 19:45Hokejová Liga mistrů • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Dnes máme na programu zápas jasného favorita s outsiderem. Domácí Rouen bude hrát o teoretickou naději na postup, která i tak bude velmi malá.

Francouzský tým dosud nenasbíral ani bod a nyní by Davos potřeboval porazit za tři body a pak ještě Djurgarden. Naopak pro Davos se jedná o poslední zápas a postup už má jistý.

Tabulku skupiny B vede se šesti body Djurgarden, za ním se stejným počtem bodů je Davos a poslední je Rouen bez bodu.

00:01

00:20
    Domácí se hned drali do útoku a dostali se k první střele, ale brankář Davosu Senn byl připraven.

01:00
    V malé hale v Rouenu panuje pěkná atmosféra, domácí fanoušci povzbuzují svůj tým.

01:25
    Davos se dopustil icingu, hráči se přestěhují před branku Senna.

02:00
    Do Francie přijel i početný tábor příznivců Davosu.

04:21
    Zatím sledujeme vyrovnaný boj a hraje se celkem slušně bez vylučování.

04:40
    Vyloučení v týmu HC Davos (Nater – 2 min., držení protihráče).

04:50
    Rouen rozehrává svou první dnešní přesilovku.

05:00
    Nyní se Rouen tlačil do branky, ale Treille stál v brankovišti a sudí musel hru přerušit.

05:53
    Senn si připisuje další zákrok, ale zatím Davos v prodloužení drží.

06:40
    Davos hraje v plném počtu.

08:07
    Vyloučení v týmu Les Dragons de Rouen (Koudys – 2 min., držení protihráče).

08:28
    Davos zakládá přesilovkový útok, Rouen se bude bránit.

09:28
    Rouen se ale úspěšně brání a vyhazuje puky přes celé hřiště.

10:07
    Rouen hraje v plném počtu, Davos první přesilovku nevyužil.

11:00
    Hraje se v klidném tempu a Rouen je dokonce aktivnější. Velké šance ale nesledujeme.

11:40
    Senn podržel puk, bude se vhazovat před brankou Davosu.

13:19
    Vyloučení v týmu HC Davos (Forster – 2 min., držení protihráče).

13:21
    Rouen rozehrává svou druhou přesilovku v dnešním utkání.

14:00
    Davos se zatím úspěšně brání, Rouen ale dobře kombinuje a snaží si vytvořit šanci.

14:42
    Na modré čáře vidíme menší strkanici, už tam přijíždí Sacha Treille zjednat pořádek.

14:42
    Vyloučení v týmu HC Davos (Schneeberger – 2 min., hrubost).

14:42
    Rouen nyní bude hrát přesilovku 5 na 3!

14:47
    Branka Senna je posunuta, hra je přerušena.

15:00
    Střela Thinela mířila nad!

15:19
    Davos hraje ve čtyřech!

16:00
    Davos se zatím úspěšně brání v oslabení.

16:42
    Davos už hraje v plném počtu.

17:00
    Švýcarský tým zatím asi nehraje úplně naplno a snad si zatím nevytvořil jedinou šanci.

18:49
    Davos právě vstřelil branku!
    DINO WIESER se zmocnil odraženého puku a dostal se za obranu Rouenu. Střelou švihem pak v následném úniku nedal Sabourinovi šanci. Asistence: Andres Ambühl – 0:1.
    18:49 WIESER - 0:1

20:00

V první třetině jsme viděli vyrovnanou hru. Rouen měl dokonce přesilovku 5 na 3, ale svou šanci neproměnil. Naopak Wieser následně proměnil svůj únik a Davos vede.

20:01

20:20
    Vyloučení v týmu HC Davos (Walser – 2 min., nesportovní chování).

20:20
    Vyloučení v týmu Les Dragons de Rouen (Lamperier – 2 min., nesportovní chování).

21:24
    Vyloučení v týmu HC Davos (Axelsson – 2 min., sekání).

21:53
    Davos v oslabení udeřil podruhé. Zblízka se trefuje PERTTU LINDGREN po přihrávce Ambühla. Asistence: Andres Ambühl – 0:2.
    21:53 LINDGREN - 0:2

22:03
    Rouen se tlačí do branky, ale Senn odolal.

23:56
    Zdá se, že Davos nabírá na jistotě a zatím kráčí k vítězství.

24:46
    Rouen se snaží, ale do pořádných šancí se nedostává. Ale jinak se pokouší o vyrovnanou hru.

25:55
    Ambühl pálil z úhlu nad branku.

26:44
    Wieser ujel do brejku, ale mířil mezi betony, a tam byl připraven gólman Senn.

27:36
    Rouen bojuje, ale nedostává se do koncovky a naopak hráči Davosu ujíždějí do přečíslení.

28:52
    Domácí nyní dostali Davos pod tlak a ten posílá puk na zakázané uvolnění.

30:00
    Nyní byl zmatek před brankou Davosu, Senn raději podržel puk v lapačce.

30:40
    Senn si nyní připsal další zákrok a udržel puk ve výstrojí. Další vhazování před brankou Davosu.

30:50
    Vyloučení v týmu HC Davos (Walser – 2 min., vysoká hůl).

31:18
    Další přesilovka pro Rouen, z toho už by domácí mohli skórovat. Početních výhod měli dnes celkem hodně.

32:50

33:45
    Davos hraje ze zajištěné obrany, Rouen je často na puku, ale nedostává se od větších šancí.

34:01
    Po delší době musel zasahovat Sabourin, hra se stěhuje před branku Rouenu.

34:51
    Rouen právě vstřelil branku!
    Rouen přece jen snižuje, do branky se natlačil SACHA TREILLE a šikovně tečoval přihrávku spoluhráče do branky. Rouen se dnes poprvé gólově prosazuje. Asistence: Marc Andre Thinel, Dany Sabourin – 1:2.
    34:51 TREILLE - 1:2

37:16
    Rouen po vstřelené brance ožil a nyní častěji střílí na klec, kterou střeží brankář Senn.

37:23
    Vyloučení v týmu HC Davos (Dubois – 2 min., krosček).

38:00
    Další přesilovka pro Rouen, velká šance Francouzů na vyrovnání.

39:23
    Ani další přesilovku Rouen nevyužil Davos se ubránil.

39:53
    Icing Davosu vrací hru před branku Senna.

40:00

Ve druhé třetině se oba celky prosadily po jedné brance. Davos vedl už 2:0 po trefě Lindgrena, ale v 35. minutě snížil Sacha Treille. Ve třetí třetině tak Rouen nadále bude bojovat o první body ve skupině.

40:01

41:29
    Treille nahazoval puk do pásma, ale záhy Rouen o kotouč přišel.

42:00
    Domácí se pokouší o vyrovnání, rádi by získali v základní skupině první body.

43:00
    Vyloučení v týmu Les Dragons de Rouen (Thinel – 2 min., držení protihráče).

43:09
    Rouen se v klidu brání a vyhazuje puky přes celé hřiště.

45:00
    Rouen hraje v plném počtu.

45:46
    Po zákroku Senna a následném přerušení následuje komerční přestávka.

46:39
    Rouen sympaticky bojuje, ale stále prohrává. Davos hraje celkem v poklidu a drží těsný náskok.

47:20
    Vyloučení v týmu HC Davos (Axelsson – 2 min., hrubost).

47:36
    Francouzi mažou dvougólovou ztrátu a bleskově proměňují přesilovou hru a rovněž vyrovnávají po zásahu zblízka LOIC LAMPERIER. Asistence: Marc Andre Thinel – 2:2.
    47:36 GUENETTE - 2:2

48:52
    Rouen má další šance, už se mohl dostat do vedení!

49:14
    Vyloučení v týmu HC Davos (Axelsson – 2 min., krosček).

50:00
    Na vyloučení vede Davos 10:5, Švýcaři dnes rozhodně nehrají disciplinovaně.

50:14
    Rouen cítí šanci na vítězství a také fanoušci v hale ožili. Francouzský tým vyrovnal z 0:2 na 2:2.

51:52
    Nyní musel zasahovat domácí gólman Sabourin, vhazovat se bude před brankou Rouenu.

52:24
    Komerční přestávka, během které trenér Davosu celkem výrazně ukazuje na střídačce svým hráčům, co mají hrát ve zbytku utkání.

52:44
    Po závaru před Sabourinem se znovu bude vhazovat ve francouzském obranném pásmu.

53:40
    Nyní se hra hodně kouskuje a často se hráči dostávají do různých strkanic. Uvidíme, zda utkání dojde až do prodloužení.

54:48
    Rouen se tlačí do útoku a má v závěru častěji puk na hokejkách. Davos je poněkud pasivní.

56:47
    Nyní se hostující Lindgren tlačil do branky, ale při zakončení nakonec posunul branku.

57:00
    Davos kombinuje s pukem ve středu hřiště.

57:17
    Sabourin si připisuje důležitý zákrok.

58:45
    Davos se v závěru třetí třetiny hodně tlačí do branky a má převahu.

59:53
    Davos dostal puk do branky, ale až po přerušení, takže branka neplatí.

60:00

Zápas po 60 minutách nepřinesl rozhodnutí, bude se prodlužovat. Rouen získal první bod do tabulky, ačkoli ze skupiny už nemůže postoupit.

60:01

60:28
    Axelsson vyzkoušel pozornost Sabourina, ten jeho pokus lapil.

61:06
    Další šance Davosu, ale znovu se předvedl Sabourin!

62:12
    Davos má v prodloužení více ze hry, skóre se ale nemění.

62:46
    Vyloučení v týmu Les Dragons de Rouen (Matheson – 2 min., podražení).

63:27
    Davos nakonec rozhodl v prodloužení, přihrávku do mezikruží dostal FELICIÉNE DU BOIS a přesným švihem skóroval. Asistence: Perttu Lindgren – 2:3.
    63:27 DUBOIS - 2:3

Davos využil přesilové hry v prodloužení a rozhodl o své výhře 3:2. Rouen statně bojoval a získal první bod do tabulky. Davos byl ale o kousek lepší. (22:31:18)

Martin Pešout

Branky a nahrávky: 35. Treille (Thinel, Sabourin), 48. Lamperier (Thinel) – 19. Wieser (Ambühl), 22. Lindgren (Ambühl), 64. Dubois (Lindgren)

Les Dragons de Rouen: Sabourin (Papillon) – Matheson, Chakiachvili, Coulombe, Dame-Malka, P. Koudys, Langlais, Dorey – Guenette, D. Koudys, Lamperier – Thinel, S. Treille, Miller – Y. Treille, Hussey, Perret – Nesa, Raux, Bedin – Colotti.
    HC Davos: Senn (od 40. van Pottelberghe) – Dubois, Jung, Forster, Nater, Rahimi, Heldner, Paschoud, Schneeberger – Ambühl (C), Walser, Egli – Axelsson, Lindgren, M. Wieser – D. Wieser, Kessler, Aeschlimann – Jörg, Kousal, Simion. Trenér: Arno del Curto.