Čeljabinsk – Jokerit 1:2 (kon.) | Ufa – Riga 2:3 (1:2 po s.n.) | Toljatti – Dynamo Moskva 2:1 (1:0 po s.n.)
Nižněkamsk – Záhřeb 3:2 (1:0 po s.n.) | Kazaň – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Viťaz – Čerepovec 2:1 (2:1 po s.n.)
Soči – Chabarovsk 7:2 (kon.) | Spartak Moskva – Minsk 4:2 (kon.)

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Viťaz.
    Autorem vítězného samostatného nájezdu je ALEXEJ KOPEJKIN, který proměnil i svůj druhý pokus! Na Jakuba Kováře našel recept parádním blafákem do bekhendu.

6. série
    2:1
    Alexej Kopejkin se rozjel ke svému druhému pokusu a bekhendem rozhoduje o výhře Viťazu!
    S nožem na krku dokázal Alexej Kopejkin skórovat

5. série
    1:1
    Alexej Kopejkin to krásnou kličkou do forhendu dokázal a uvidíme šestou sérii!
    Vitalij Sitnikov v páté sérii nájezdů jako první skóroval

5. série
    0:1
    Vitalij Sitnikov zvolil parádní bekhendový blafák a překonal Säteriho, domácí tak budou muset skórovat!
    60:47 Kagarlickij mohl rozhodnout, ale po objetí branky ho vychytal Säteri

60:47
    Dmitrij Kagarlickij teď fanouškům Viťazu způsobil infarkt, když objížděl branku a posléze do ní zakončoval. Naštěstí pro domácí celek se ale Harri Säteri stačil včas přemístit!
    59:08 Parádní příležitost Jeřábka

59:08
    Jakub Jeřábek mohl být hrdinou! Český obránce, který ještě v minulé sezoně hrál extraligu za Plzeň, si vybruslil do gólové situace. Po jeho střele už půlka hlediště slavila vstřelenou branku, ale rozhodčí rozpažil, neboť Kovář zachránil Čerepovec. Velká škoda pro Viťaz a české fanoušky!

55:32
    Alexej Makejev kouzlil za bránou a posléze nahrál před ní, kde stál v mezikruží Maxim Afinogenov. Ten tvrdě pálil zápěstím, Jakub Kovář si na této střele ale smlsnul lapačkou!

50:44
    Hostující celek ale zůstal v útočném pásmu a po vyražené střele Daniila Vovčenka se k dorážce probojovával Jurij Trubačjov, finský brankář se však překonat nenechal!

48:36
    Viťaz se připravil o přesilovou hru, Maxim Afinogenov si před brankou totiž pomáhal hákováním.

47:21
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, ale dopustil se útočného faulu. Sergej Kupcov inkasuje dvě trestné minuty za držení hole.

43:14
    Domácí zcela zahodili přečíslení tři na jednoho! Zakončoval ho Mario Kempe, naneštěstí pro Viťaz ale zápěstím zamířil vedle brány Jakuba Kováře. A to poměrně značně...
    39:22 Obrovská šance Soloduchina a skvělý zákrok Jakuba Kováře

39:22
    Dmitrij Šitikov byl ve středním pásmu zastaven parádním hitem. Přesto se Viťaz dostal do útočného pásma a obrovskou šanci měl Vjačeslav Soloduchin, který se ocitl zcela osamocený před gólmanem Jakubem Kovářem. Diváci jásali, stadionem zněla gól, jenomže sudí rozpažil – český brankář vytáhl fantastický zákrok!

36:37
    Poměr sil na ledě se okamžitě srovná. Vysokou holí v útočném pásmu totiž zahrál Alexej Makejev, velká škoda pro domácí mužstvo.

36:32
    Ruslan Karlin již usedá na trestnou lavici, sudí mu totiž udělil dvě trestné minuty za napadení. Přesilová hra pro Viťaz!

25:09
    Jurij Kokšarov nyní zcela evidentně bránil Daniilu Vovčenkovi v průjezdu do útočného pásma a dostává dvě minuty za držení. Čerepovec bude hrát přesilovou hru!
    18:39 Šance Soloduchina po kombinaci Horáka s Jeřábkem

18:39
    Po kombinaci Jakuba Jeřábka s Romanem Horákem se před brankovištěm k dorážce dostal Vjačeslav Soloduchin, jenomže Jakub Kovář byl pevný jako skála a neinkasoval!

17:43
    Do obrovské šance se probojoval Mario Kempe. Brankáře Jakuba Kováře sice nepřekonal, důvodem ale nebylo to, že by špatně zakončoval, nýbrž držení od Nikolaje Stasenka – na programu je přesilovka pro Viťaz.

14:18
    Po ráně Ilji Chochlova v mezikruží nebezpečně dorážel Daniil Vovčenko, naštěstí pro Viťaz ale trefil jen bránícího Davidova! Obětavý zákrok domácího zadáka.

12:40
    Branka českého gólmana byla posunuta, a tak se musí hra přerušit. Navíc za to mohl Roman Horák, který si v dané situaci počínal nedovoleně a za to inkasuje dvě trestné minuty (nedovolené bránění). Poměr sil na ledě se tedy vyrovná – čtyři na čtyři.

11:34
    Při dané situaci došlo ale k faulu – Jurij Trubačjov dostává dvě minuty za hákování a domácí si zahrají přesilovou hru.

11:31
    Dobré šance pro domácí Viťaz! Ve skrumáži před bránou se k puku dostali Vjačeslav Soloduchin s Jurijem Kokšarovem, ale Jakub Kovář oba hráče vychytal.
    10:02 Miro AALTONEN - 1:1

10:02
    Viťaz právě vstřelil branku!
    A podařilo se, je to 1:1! Viťaz se usadil v útočném pásmu, což přineslo své ovoce. V dobré střelecké pozici se po výborné práci Kempeho u mantinelu zjevil MIRO AALTONEN, který pěknou ranou zápěstím překonal Jakuba Kováře. Domácí hala jásá! Asistence: Mario Kempe.
    07:14 Igor SKOROCHODOV - 0:1

07:14
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Úvodní branka je na světě a zrodila se v přesilové hře poměrně nenápadnou střelou! Po rychlé kombinaci hráčů Severstalu dostal na pravém křídle na volej nabito IGOR SKOROCHODOV, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Alexandr Jevsejenkov a Vitalij Sitnikov.

05:48
    A máme tu první vyloučení. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel domácí útočník Maxim Afinogenov.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 11. M. Aaltonen (Kempe), rozh. náj. Kopejkin – 8. Skorochodov (Jevsejenkov, Sitnikov)