Ajax – Utrecht 3:2 (kon.) | Willem II – Feyenoord 0:2 (kon.) | Heracles – Twente 1:1 (kon.)
Sparta Rotterdam – Alkmaar 1:1 (kon.)
Willem II Tilburg
0:2 (0:1)
Feyenoord Rotterdam
Neděle 02.10.2016, 14:30Nizozemská Eredivisie • 8. kolo
    Na stadionu Willemu II je vymalováno. Feyenoord vítězí 2:0.

Opticky to bylo hodně vyrovnané utkání. Nakonec jej vyhrávají fotbalisté Rotterdamu, kteří vstřelili dvě branky. Jedinou kaňkou na jinak pěkném zápase bylo chování domácích fanoušků, kteří neunesli nepříznivý stav zápasu a začali se prát v hledišti. Výsledkem byla hra přerušená na tři minuty a následné pětiminutové nastavení. (16:24:07)

90+5

90+5
    Probíhá poslední minuta nastaveného času. Michiel Kramer nedokázal zakončit přesněji.

90+3
    Francisco Sol v zajímavé střelecké pozici branku minul. Mnoho času se už hrát nebude.

90+3
    Rohový kop mají k dispozici domácí. Bruno Andrade od rohového praporku našel jen hlavu obránce, který odhlavičkoval míč daleko od své branky.

90+2
    V nastaveném čase se zápas v poklidném zápasu dohrává, mnoho zajímavých momentů k vidění není.

90+1
    Sudí nastaví celkem pět minut.

90
    Žlutou kartu dostává Bilal Basaçikoglu (Feyenoord Rotterdam).

89
    Výborný zákrok si po střele Michiel Kramera připisuje brankář Kostas Lamprou.

89
    V poklidném tempu se zápas dohrává, hosté vedou o dvě branky a kontrolují hru.

87
    Žlutou kartu dostává Dico Koppers (Willem II Tilburg).

86
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Funso Ojo, přichází Bruno Andrade.

84
    Bartholomew Ogbeche měl na kopačce snížení. Trefil jen štangli a gesto domácího kouče je více než výmluvné. Hlava v dlaních, gesto zmaru.

84
    Uvidíme, kolik minut sudí nastaví, připomínám, že nějaké tři minuty se nehrálo kvůli nepokoji v hledišti.

83
    Vypadá to, že se domácí příznivci uklidnili a zápas se blíží ke svému konci.

81
    Pokračuje se ve hře a věřme, že se zápas dohraje. Asi nemusím připomínat, co se čas od času například stane v české nejvyšší soutěži.

80
    Domácí hráči přišli k tribunám a snaží se rádoby fanouškům domluvit. Domnívám se, že tento incident bude řešit disciplinárka a trest domácí klub nemine.

78
    Pořadatelská služba má co dělat, protože na tribuně se fanoušci začali pošťuchovat a přerostlo to ve větší rozmíšku. Evidentně jsou příznivci domácího celku znechuceni průběhem zápasu.

Jan Prošek

Branky: 16. Jørgensen, 76. Tapia

Karty:   18. Heerkens (WLM), 87. Koppers (WLM) – 90. Basaçikoglu (FEY)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 3:10. Střely mimo: 6:5. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:13.
    Willem II Tilburg: Lamprou – Heerkens, Peters, Ojo (86. Andrade), T. Haye (55. Ogbeche) – Sol – Falkenburg, Croux, Tshimanga (71. Koppers), Lachman – van Anholt.
    Náhradníci: N. Bertrams, Branderhorst – Koppers, Schuurman, Andrade, D. Wuytens, van den Boomen, Ogbeche, Lieftink, Abubakar-Ankra, Calcan.

Feyenoord Rotterdam: Jones – Karsdorp, Kongolo, van der Heijden, Kuijt (63. Tapia) – El Ahmadi, Jørgensen (73. Kramer), Basaçikoglu – Toornstra, Botteghin, Vilhena.
    Náhradníci: Hansson, Bijlow – Vejinović, Nelom, Nieuwkoop, Simon Gustafson, Kramer, el Hankouri, Tapia.