Chomutov – Olomouc 1:4 (kon.) | K. Vary – Litvínov 1:3 (kon.) | Zlín – Třinec 4:3 (1:0 po s.n.)
Mountfield HK – Liberec 3:2 (2:0 po s.n.) | Kometa Brno – Sparta 6:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 2:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
HC VERVA Litvínov
Neděle 02.10.2016, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 9. kolo

V zápase byli lepším celkem hostující, kteří od první minuty dychtivě šli pro vítězství. První třetina zřejmě rozhodla o vítězi dnešního klání. Nejlepšími hráči zápasu jsou Daniel Sürvik (LIT) a Martin Kohout (KVA). Energie se tedy dále trápí a má na svém kontě pouze čtyři body. Další domácí zápas proběhne proti Indiánům z Plzně. Ode mne je to pro dnešní večer vše, mějte se hezky. Loučí se s vámi Kamila Ströerová, na počtenou. (18:01:04)

59:14
    Posledních několik sekund zápasu budou Karlovy Vary v přesilové hře. Na dvě minuty odchází Daniel Sürvik (LIT) za sekání

58:55
    O další šanci se postaral Matuš s Dujsíkem. První jmenovaný přihrál Dujsíkovi, který střílel, ale Janus drží

58:40
    Dujsík pálil, ale mimo

58:16
    A Energie to zkouší v šesti hráčích!

57:35
    Energie míří dopředu a Václav Skuhravý bojoval o kotouč marně. Litvínov se osvobodil z karlovarského sevření

57:23
    Dvě a půl minuty před koncem oslabil svůj tým Rostislav Martynek (LIT) na dvě minuty za podražení

56:39
    Mullane byl zřejmě v dnešní největší šanci. Pálil od kruhů, Janus se jen ohlédl za střelou, ale tento gólman má dnes dobře postavené tyče

56:05
    Hra se přelévá z jednoho konce na druhý, ani jeden z týmu si nepřipravil žádnou velkou šanci

55:26
    Energetikům se nedařilo dlouho osvobodit. Od kruhu pálil Dvorák, ale otečkoval jen mantinel

55:23
    Dnešní utkání sleduje 3137 diváků.

54:23
    Závorka drží puk za brankou a spoluhráči zakládají další útok. Hra končí ve středním pásmu

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 29. V. Tomeček (M. Rohan) – 10. Sörvik (R. Hanzl, J. Černý), 35. T. Pavelka (Lukeš, Sörvik), 44. J. Černý (Sörvik, R. Hanzl)

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Honzík) – Harant, Dujsík, Sičák, M. Rohan, Tomáš Dvořák, Benák, Weinhold, Šidlík – T. Rachůnek, Stloukal, Kohout – Mullane, Skuhravý (C), V. Tomeček – T. Rohan, Matuš, Harkabus – Gríger, Flek.
    HC VERVA Litvínov: Janus (J. Hübl) – Kubát, Gula, Z. Sklenička, F. Pavlík, Sörvik, T. Pavelka, Kokeš – Lukeš, V. Hübl, Nejezchleb – J. Černý, R. Hanzl, Martynek – Trávníček (C), Reichel, M. Hořava – Gerhát, Válek, Jurčík.

Rozhodčí: Šír, Mrkva – Lederer, Gebauer