Chomutov – Olomouc 1:4 (kon.) | K. Vary – Litvínov 1:3 (kon.) | Zlín – Třinec 4:3 (1:0 po s.n.)
Mountfield HK – Liberec 3:2 (2:0 po s.n.) | Kometa Brno – Sparta 6:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 2:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
HC VERVA Litvínov
Neděle 02.10.2016, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 9. kolo

V zápase byli lepším celkem hostující, kteří od první minuty dychtivě šli pro vítězství. První třetina zřejmě rozhodla o vítězi dnešního klání. Nejlepšími hráči zápasu jsou Daniel Sürvik (LIT) a Martin Kohout (KVA). Energie se tedy dále trápí a má na svém kontě pouze čtyři body. Další domácí zápas proběhne proti Indiánům z Plzně. Ode mne je to pro dnešní večer vše, mějte se hezky. Loučí se s vámi Kamila Ströerová, na počtenou. (18:01:04)

59:14
    Posledních několik sekund zápasu budou Karlovy Vary v přesilové hře. Na dvě minuty odchází Daniel Sürvik (LIT) za sekání

58:55
    O další šanci se postaral Matuš s Dujsíkem. První jmenovaný přihrál Dujsíkovi, který střílel, ale Janus drží

58:40
    Dujsík pálil, ale mimo

58:16
    A Energie to zkouší v šesti hráčích!

57:35
    Energie míří dopředu a Václav Skuhravý bojoval o kotouč marně. Litvínov se osvobodil z karlovarského sevření

57:23
    Dvě a půl minuty před koncem oslabil svůj tým Rostislav Martynek (LIT) na dvě minuty za podražení

56:39
    Mullane byl zřejmě v dnešní největší šanci. Pálil od kruhů, Janus se jen ohlédl za střelou, ale tento gólman má dnes dobře postavené tyče

56:05
    Hra se přelévá z jednoho konce na druhý, ani jeden z týmu si nepřipravil žádnou velkou šanci

55:26
    Energetikům se nedařilo dlouho osvobodit. Od kruhu pálil Dvorák, ale otečkoval jen mantinel

55:23
    Dnešní utkání sleduje 3137 diváků.

54:23
    Závorka drží puk za brankou a spoluhráči zakládají další útok. Hra končí ve středním pásmu

54:18
    Karlovy Vary se snaží o snížení gólového manka, chodí do osobních soubojů, bojují o každý kotouč v KV Areně

54:18
    A máme tu poslední komerční přestávku dnešního hokejového zápasu

53:09
    Pavelka se spoluhráči letí k brance Závorky. Střely, které následují jsou nebezpečné. Viktor Hübl pálil z mezikruží, gólman Karlových Varů zasáhl betonem

53:00
    Karlovarští fanoušci se nyní snaží o jakousi kulisu, aby podpořili svůj tým k lepšímu výkonu

52:00
    U kotouče se objevil Martin Rohan, který nepřesně přihrál ke kruhu. Jeho přihrávku zachytil Martynek a vyhazuje kotouč do bezpečí

51:30
    Karlovy Vary se drží v pásmu a rvou se o kotouč

51:10
    Energie uklidňuje hru a pracuje na založení dalšího útoku

50:50
    V tomto zápase není nouze o ofsajdy a zakázaná uvolnění. Bylo jich k vidění více, jak gólových situací

50:46
    Zakázané uvolnění pro domácí, vhazuje se po levici Tomáše Závorky

50:20
    Hra se odehrává v útočném pásmu, ani jeden z týmů se nedokáže dostat do třetiny soupeře

49:40
    Benák rozehrává a Energie míří kupředu. Benák pálil z levého kruhu, Janus kotouč vykopl

48:50
    Reichel vyhazuje a Martin Rohan se snažil založil nový útok. Pokus skončil již ve střední třetině

48:00
    Václav Skuhravý bojuje o puk v rohu kluziště, ale Verva se nenechala obalamutit

47:30
    U kotouče jsou nyní karlovarští. Tomáš Dvořák pálil, Janus jen zlehka zasáhl betonem a uklidnil situaci

47:10
    Verva pracuje na založení nového útoku

47:07
    Energie se velmi snaží, ale její pokusy jsou marné. Litvínovská obrana si nenechá žádného hráče uniknout a Janus drží svůj tým nad vodou. Co se střel týče, tak v minulých zápasech měla Energie vždy jasně navrch, předváděla v této disciplíně lepší výkon, toto se jí do dnešního zápasu nedaří aplikovat

45:30
    Litvínov se drží v útočném pásmu, beci karlovarské Energie se snaží, ale marně. Litvínov má zkrátka nyní navrch

45:16
    Překvapivě je odpískáno další zakázané uvolnění, tentokrát pro domácí

44:40
    Vojtěch Tomeček zavezl kotouč do útočného pásma, kde byl tvrdě sražen k zemi hostujícím bekem

43:30
    Odpískáno zakázané uvolnění hostů, Energie se v pásmo moc nezdržela a už letěla zpět do obranného
    43:12 Jakub ČERNÝ - 1:3
    Zdroj: Hokejka TV

43:12
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Litvínov se usadil v útočném pásmu. Daniel Sörvik vyslal střelu a o dorážku se postaral JAKUB ČERNÝ, Závorka pravděpodobně řádně neviděl kotouč, a tak se jeho střela ocitla za Závorkou. O pravosti gólu rozhodoval videorozhodčí, který následně branku uznal. Asistence: Daniel Sörvik, Robin Hanzl

42:45
    A Energie se drží v útočném pásmu. Martin Rohan vystřel od pravého kruhu a tentokrát gólman Janus předvedl, že také umí zakročil lapačkou

42:40
    Hra se přesouvá na druhou stranu, kde se neodehrálo nic zásadní, jelikož Litvínovští vyhodili na zakázané uvolnění

42:10
    Robin Hanzl byl opět ve velké šanci. Kotouč ležel sám v mezikruží, první si ho všiml právě Hanzl a vyslal dělovku, Závorka předvedl parádní zákrok lapačkou

42:00
    Robin Hanzl pálil po buly od modré, Závorka stále drží a vyrazil kotouč do ochranné sítě

41:30
    Mladý Reichel se dostal do útočného pásma a vystřelil, gólman karlovarských byl připravený

41:15
    Gríger vyhazuje, ale na zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravici Závorkovy svatyně

41:00
    Martynek zachytil kotouč a jede zpět na Tomáše Závorku, kde se usazují a vysílají ránu na zmiňovaného gólmana, který střelu pokryl

40:30
    Martin Rohan spolu s dalšími zakládá nový útok a míří kupředu

40:10
    Již posledního úvodního buly se zmocnila první Energie, která ihned mířila dopředu. Důsledná obrana tomu však zabránila a je odpískáno zakázané uvolnění hostů, tudíž se hra přesouvá do útočného pásma Energie

40:01

Do druhé třetiny přišla Energie s větším dechem, ovšem na hru litvínovské Vervy to nestačilo. Karlovarským se povedlo srovnat, konkrétně se to povedlo Vojtěchu Tomečkovi, který vrátil svým gólem Energii zpět do zápasu. Po velkém zmatku před brankou Tomáše Závorky se skore opět měnilo. Postaral se o to Tomáš Pavelka. Dokáže Energie zlomit utkání na svou stranu? Kdo se stane vítězem dnešního podkrušnohorského derby? To se společně dozvíme přibližně v 17:15

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:36
    Mullane mírí a Jakub Flek se pokoušel o střelu od modré čáry, tu Janus zachytil včas

39:02
    Sičák míří na Rohan, Rohan se dostává do útočného pásma, kde se Vary na poslední vteřiny usazují

38:48
    Poslední minuta druhá periody

38:17
    Litvínov se osvobozuje, ovšem Karlovy Vary se opět snaží o udržení v útočném pásmu a bojují o každý kousek ledu, o každou vteřinu

35:28
    Energie opět ve čtyrech. Na trestnou lavici odchází Petr Stloukal (KVA) na dvě minuty za hákování protihráče

35:28
    Nastává čas na komerční přestavku
    34:49 Tomáš PAVELKA - 1:2

34:49
    Po střele z pravého kruhu se puk dostal do vysoké výšky a Tomáš Závorka neměl ponětí o tom, kde se kotouč nachází. Jako první se stihl probrat František Lukeš, který poslal krátkou přihrávku TOMÁŠI PAVELKOVI, který zakončil do brány plné domácích obránců a ležícího gólmana. Asistence: František Lukeš, Daniel Sörvik

34:05
    Probíhá souboj o kotouč v rohu kluziště a domácí z něj vychází vítězně

33:40
    Válek vyhazuje do obranného pásma, kde si ho přebírá karlovarská obrana a míří opět kupředu

32:00
    Verva v útočném pásmu a Survik se pokusil o střelu, ovšem Tomáš Rohan byl připravený a zakročil ještě před střelou

31:49
    Pískán ofsajd hostů, hra je opět ve středním pásmu

31:32
    Petr Stoukal vyhodil kotouč do bezpečí, až za branku Januse

31:25
    Píská se postavení útočícího hráče v brankovišti a hra se přesouvá do středního pásma

31:17
    Tomáš Dvořák (KVA) si počínal mimo pravidla soutěže, a tak ho sudí potrestali. Odchází na dvě minuty za hru vysokou holí.

30:17
    Trávníček po velké chybě karlovarské obrany se ocitl sám před Tomášem Závorkou, ten střelu pokryl betonem.

Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    A je vyrovnáno! Energie se uhnízdila v útočném pásmu. Před brankou Januse byl lehký zmatek. Martin Rohan se snažil dorážet, ale jeho střela mířila na volnou hokejku VOJTĚCHA TOMEČKA, který zasadil kotouč do prázdného prostoru. Asistence: Martin Rohan

28:32
    Jakub Černý (LIT) odchází zpytovat svědomí na dvě minuty za nedovolené bránění

28:00
    Petr Stloukal ve velké příležitosti! Bránící hráč mu střelu nijak neusnadnil, a tak jeho rána mířila mimo

24:45
    Karlovarští zakládají nový útok, Václav Skuhravý míří dopředu. O pásmu přicházejí díky kvalitní práci obrany Vervy

24:40
    Odpískán ofsajd

24:30
    Energie hnízdí v útočném pásmu

24:15
    První přesilová hra pro domácí. Na dvě minuty odchází Robin Hanzl (LIT) za podražení protihráče

23:40
    Po chybě v obranném pásmu, ale Verva málem dostala do další velké šanci. Energie právě drží dobrý výkon Tomáše Závorky

23:05
    Karlovy Vary zakládají nový útok, který končí v útočném pásmu a ihned zpět do obranného.

22:23
    Jurčík si počkal ve středním pásmu na kotouč a zavezl jej do útočného pásma, kde se Verva usazuje

22:00
    Martin Rohan se snaží o založení útoku, ale z důvodu velkých chyb v obraně se mu to nedaří

22:00
    Petr Šidlík nyní udělal velkou chybu, snažil se o rozehrávku, ale jeho rána mířila na Tomáše Závorku, který musel zachránit situaci a puk schoval do lapačky

21:25
    Václav Benák nepřesně rozehrál do střední pásma, situaci stačili hráči zachránit. Energie se navíc dostala i ke střele o kterou se postaral Petr Stloukal

21:14
    Střela Hořavy mířila jen do ochranné sítě za Závorkou

20:30
    Martin Rohan s Martynkem bojovali o kotouč, úspěšnější byl domácí hráč, tudíž první jmenovaný

20:10
    Viktor Hübl se ihned dostal do příležitosti, střílel z mezikruží, ale jeho střelu Závorka uklidil

20:01

Na ledě již krouží čtveřice rozhodčích a postupně se k nim přidávají i oba týmy

V první třetině byla k vidění pouze jedna gólová situace, o kterou se postaral Sorvik svou dělovou ranou od modré čáry. Hostující jsou celkově aktivnějším a viditelnějším týmem v KV Areně. Vervu drží především dobrá hra v obranném pásmu a výtečný Janus, který se střelami domácí nemá sebemenší problém. Co nám přinese druhá perioda se dozvíme přibližně v 16:22

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:50
    Sklenička naposledy vystřelil na Závorku, ale jeho střela mířila mimo.

19:46
    Kokeš mířil od modré čáry, ale Tomáš Závorka zakročil betonem.

18:35
    Karlovy Vary dostávají hostující lehce do varu, ale Janus je stále stoprocentní.

17:46
    Po chybné rozehrávce hostů se Karlovy Vary uhnízdily v útočném pásmu, ale opět bez větších šancí.

17:25
    Miroslav Hořava střílel z mezikruží, střelu zblokoval domácí bek.

16:40
    Václav Benák dostal kotouč do útočného pásma, ale dlouho se v něm domácí nezdrželi, díky dobré obraně hostů.

16:16
    Karlovy Vary se na chvilku zdržely v pásmu, ale žádná nebezpečná šance k vidění nebyla.

15:30
    Zpoza branky přišla přihrávka na Jurčíka, ten ji nezpracoval.

14:50
    Z nenadání se Vary osvobozují a Matuš byl ve velké šanci, stál tváří tvář Janusovi, ten jeho nátlak ustál a je stále stoprocentní.

14:30
    Souboj o kotouč za brankou vyhrává Verva, která dává domácímu brankáři zabrat.

14:10
    Sklenička to zkoušel ze stejné pozice jako Servik, ale domácí gólman stál tam, kde měl a se zákrokem neměl sebemenší problém.

13:40
    Servik střílel od modré, ale Závorka byl připravený.

13:20
    První třetina se odehrává především v obranném pásmu domácích, kterým se nedaří osvobodit.

12:45
    Martin Rohan rozehrává, ale jeho přihrávku nestihl zachytit další hráč. Kotouče se ujmul hostující útočník, ale ke štěstí Energie nenásledovala větší šance.

12:40
    Gerhát pálil z pravého kruhu, Závorka uschoval puk do lapačky. Následuje komerční přestávka.

11:50
    Litvínov je aktivnějším celkem na ledě, o čemž vypovídá i skore zápasu.