Chomutov – Olomouc 1:4 (kon.) | K. Vary – Litvínov 1:3 (kon.) | Zlín – Třinec 4:3 (1:0 po s.n.)
Mountfield HK – Liberec 3:2 (2:0 po s.n.) | Kometa Brno – Sparta 6:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 2:1 (kon.)
po s.n. (2:0)
Mountfield HK
3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 02.10.2016, 17:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga • 9. kolo

65:00
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Andris Džerinš – 2 min., hrubost).

62:34
    Bulíř byl po své střele faulován Dejem, který je vyloučen za držení protihráče. Liberec tedy bude hrát přesilovku.

59:39
    V závěru třetiny si Hradečtí zahrají přesilovku, Bližňák jde pykat za hrubost. Současně si osobní desetiminutový trest za nesportovní chování vysloužil Lakatoš.

49:07
    Lvi se budou dvě minuty muset obejít bez Potulnyho, jenž je vyloučen za faul kolenem.

41:44
    Navíc se síly na ledě vyrovnají. Trest pro příliš mnoho libereckých hráčů na ledě odpyká Mikyska.

40:00
    Současně se sirénou ukončující druhou dvacetiminutovku se do sebe pustili hradecký Pavlas a liberecký Vitásek. Oba hráči jsou vyloučeni za hrubost, ovšem na rozdíl od svého soka vyfasoval domácí bek o dvě minuty navíc a Severočeši tak novou třetinu začnou v početní výhodě.

38:05
    Chvíli nato ta samá dvojice putuje na trestnou lavici. Dvě minuty za hrubost vyfasoval Pláněk i Lakatoš, hraje se ve čtyřech.

34:34
    Severočeši jdou na 89 sekund do tří! Derner je vyloučen za krosček. Hradec v posledních minutách svého soupeře tlačí, uvidíme, zda se mu podaří proměnit tuto šanci.

34:03
    Po komerční pauze půjdou hosté znovu do čtyř, hákováním se totiž provinil Ševc.

31:59
    Pavlík byl naražen u mantinelu a při zákroku dokonce přišel o svou "pokrývku hlavy", a tak si dvě minuty a trestné lavici odkroutí liberecký Mojžíš.

28:10
    Trest pro hráčskou lavici obdržují domácí, na ledové ploše jich totiž v jednu chvíli bylo více, než je obvyklé. Trest odpyká Pavlík.

25:54
    Ta ale neměla dlouhého trvání. Z týmu Bílých Tygrů navštíví trestnou lavici Derner, jenž se provinil podražením.

18:40
    Vantuch si poprvé vyzkouší hradeckou trestnou lavici hostů, je totiž vyloučen za sekání.

13:08
    Hradec jde na 22 vteřin do tří! Šimánek je vyloučen za sekání.

11:30
    Podražením se provinil Kukumberg a Mountfield jde do čtyř.

03:24
    Je tu první početní výhoda, kterou si zahrají domácí. Vitásek je vyloučen za podražení, i když je pravda, že jeho údiv z potrestání je vcelku oprávněný.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 12. Džerinš (Červený, Jarůšek), 37. Bednář (Dej), rozh. náj. Šimánek – 14. Jelínek (Svačina, R. Šimek), 26. Ševc (Lakatoš, Jelínek)