Sparta – Pardubice 4:1 (kon.) | Třinec – Plzeň 3:4 (kon.) | Liberec – K. Vary 2:0 (kon.)
Olomouc – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Mountfield HK – Kometa Brno 5:1 (kon.) | Zlín – Litvínov 4:1 (kon.)
Chomutov – Vítkovice 4:0 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 23.10.2016, 16:30 • Home Credit aréna • Tipsport extraliga • 15. kolo

59:13
    Liberečtí jeli dva na jednoho. Bartovič se nakonec rozhodl vystřelit. Závorka si však mezírku mezi betony pohlídal.

57:54
    Uvidíme hru čtyři na čtyři. Za nedovolené bráněn si jde sednout Lukáš Krenželok (LIB)

57:14
    Martin Rýgl (KVA) obdržel dvouminutový trest za podražení.

52:48
    Radivojevič přihrával skrz brankoviště Ordošovi, jenž mohl zakončovat do prázdné klece. To mu všem nedovolil karlovarští obránci, kteří mu zvedli hokejku.

51:49
    Stloukal dostal teď od liberecké obrany trochu více prostoru a ujížděl sám na Lašáka. Zkusil kličku do bekhendu, ale brankář Tygrů jeho pokus vystihl.

49:39
    Karlovy Vary si vyžádaly oddechový čas.

49:04
    Z mezikruží tvrdě vypálil na bránu, Závorka puk vyrazil betonem pouze na hůl Radivojeviče, který ho ovšem nedokázal nasměrovat do úplně odkryté svatyně.
    47:13 Dominik LAKATOŠ - 2:0
    Zdroj: Hokejka TV

47:13
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tygři využívají druhou přesilovou hru. Mário Bližňák se pokusil zakončit bekhendem, což se mu sice nepovedlo, ale kotouč za Závorkova záda záhadným způsobem dorazil DOMINIK LAKATOŠ. Rozhodčí poté několik minut kontroloval branku na videu a nakonec ji uznal. Asistence: Mário Bližňák.

46:07
    Tomáš Dvořák (KVA) podrazil za vlastní bránou Šimka a odsedí si za to dvě minuty.

39:30
    Šimek tvrdě vypálil od modré čáry, minul bránu a kotouč odražený od mantinelu se snažil dorazit Bulíř. Bohužel pro Liberec nestrefil.

39:14
    Máme tu další trest. Za vysokou hůl dostává dvě minuty Petr Stloukal (KVA).

36:52
    Začínají přibývat vyloučení. Tentokrát obdržel trest za držení protihráče Jan Stránský (LIB)

33:10
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Václav Skuhravý – 2 min., nedovolené bránění).

33:05
    Obrovská šance domácích! Krenželok jel společně s Jelínkem dva na jednoho. Prvně jmenovaný vybídl ke střele Jelínka, který přestřelil bránu hostů.

32:36
    Poté co se několik minut na ledě v podstatě nic nedělo se v karlovarské třetině pustili do potyčky Jan Stránský (LIB) a Tomáš Harant (KVA). Oba hráči si odsedí dvě minuty za hrubost.

28:03
    Na trestnou lavici si jde sednout za hákování Milan Bartovič (LIB).

27:00
    Bartovič přihrál od mantinelu na brankovou čáru Svačinovi, který z první vyzval ke střel najíždějícího Bližňáka. Liberecký útočník však trefil pouze brankáře Závorku.

25:50
    Po pěkné kombinaci domácího mužstva pálil z mezikruží Bulíř. Závorka puk vyrazil a následně jeho spoluhráči vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

23:08
    Radim Šimek (LIB) dostává dvě minuty za hákování. Hosté si zahrají další přesilovku.

19:31
    Přesilovou hru si vyzkouší i hosté. Za držení protihráče si odsedí dvě minuty Martin Ševc (LIB).

17:00
    Šimek se skvěle uvolnil a vystřelil na Závorku před kterým se snažil ještě tečovat Jelínek. Karlovarský brankář nakonec s velkými obtížemi situaci zvládl.
    07:39 Lukáš KRENŽELOK - 1:0

07:39
    Liberečtí využívají přesilovou hru. Petr Jelínek dostal od Radivojeviče puk do rohu, odkud ho naservíroval najetému LUKÁŠI KRENŽELOKOVI, jenž se trefil do horního rohu Závorkovy brány. Asistence: Petr Jelínek, Branko Radivojevič.

06:50
    Šimek vyslal tvrdý projektil od modré čáry, Závorka jeho střelu vyrazil pouze před sebe. Za jeho záda ho chtěl dorazit Svačina ale netrefil bránu.

06:25
    Tomáš Dujsík (KVA) jde pět na trestnou lavici. Tentokrát za hrubost.

05:55
    Po pravé straně vjel do útočné třetiny Bulíř, jenž vyzval zadovkou ke střele Šimka. Liberecký bek však mířil pouze do náruče hostujícího gólmana.

01:52
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Tomáš Dujsík – 2 min., držení hole).

Jonáš Majtyka

Branky a nahrávky: 8. L. Krenželok (P. Jelínek), 48. Lakatoš

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Will) – R. Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Jánošík, Vitásek, Pyrochta – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Ordoš, Bulíř, Radivojevič (C) – Svačina, Bližňák, Bartovič – J. Stránský, Vantuch, J. Vlach.
    HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Honzík) – Dujsík, Harant, M. Rohan, Sičák, Rýgl, Tomáš Dvořák – V. Tomeček, Skuhravý (C), T. Rachůnek – Mikulík, Tuominen, Mullane – Gorčík, Stloukal, Kindl – Flek, Gríger, Harkabus.

Rozhodčí: Hejduk, Svoboda – Frodl, Zavřel