Mountfield HK – Pardubice 5:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Slavia 4:2 (kon.) | Jihlava – Č. Budějovice 3:5 (kon.)
Zlín – Vítkovice 1:2 (kon.) | Kobra – K. Vary 2:4 (kon.) | Ústí n/L – Sparta 1:7 (kon.)
Tábor – Liberec 2:9 (kon.) | HC Plzeň – Kladno 7:2 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 2:1 (kon.)
Warriors Brno – Přerov 5:4 (po pr.) | PZ Kladno – Letňany 1:10 (kon.) | Žďár n/S – Kometa Brno 5:4 (kon.)
SKLH Žďár nad Sázavou
5:4 (1:1, 3:0, 1:3)
HC Kometa Brno
Neděle 23.10.2016, 17:00 • Bouchalky • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Přeji dobré odpoledne všem příznivcům mládežnického hokeje. V dnešním zápase se proti sobě postaví dva silné celky a sice SKLH Žďár nad Sázavou a HC Kometa Brno. Oba týmy sehrály své poslední zápasy v neděli 16. října. Pojďme se nyní podívat na každý z nich podrobněji.

HC Kometa Brno:
    Kometa přivítala v posledním zápase na svém ledě hráče z Jihlavy. V první části hry se Dukla dostala do dvoubrankového vedení, které udržela i ve druhé třetině. V té poslední ještě přidala jeden gól a potvrdila výhru konečným stavem 5:2. Domácí byli sice po celou dobu utkání důrazní a několikrát ohrozili bránu hostů, na vítězství to ale bohužel nestačilo.

Sestava Komety z posledního utkání:
    Vystavěl (Kašpar) – Masár, Holemý, Sedláček T., Kučeřík, Furch, Sedláček J., Studený – Žák, Popelka, Konečný – Hubáček, Jedlička, Malý – Kavický, Rašovský, Vašíček – Bartes, Brůžek.

SKLH Žďár nad Sázavou:
    V posledním utkání se Plameny předvedly na ledě pražské Slavie. V prvních dvou třetinách byl zápas gólově naprosto vyrovnaný, ale v té třetí se hosté ukázali v tom nejlepším světle a domácímu celku nastříleli celkem pět branek. Odvezli si proto zaslouženě tři body s konečným skóre 8:3.

Sestava Žďáru z posledního zápasu proti Slavii:
    Novotný (9. Nedvěd) – Černohorský, Pachl, Klodner, Poizl, Pytlíková, Čermák – Jindra, Tomek, Pytlík, Malenovský, Trejbal, Boštík, Puczek, Primožič, Hromádka.

SKLH Žďár nad Sázavou: Nedvěd (Růžička) – Černohorský, Pachl, Klodner, Poizl, Pytlíková, Čermák – Jindra, Vlk, Tomek, Pytlík, Malenovský, Trejbal, Boštík, Primožič, Hromádka

HC Kometa Brno: Kašpar (Vystavěl) – T. Sedláček, Holemý, Kučeřík, Mlčák, Furch, J. Sedláček, Studený – Žák, Popelka, Konečný, Hubáček, Jedlička, Malý, Kavický, Rašovský, Vašíček, Bartes

Rozhodčí: Vengřín – Horký, Šťastná.

00:01

00:07
    Konečný se ihned po vhazování hnal do útoku, ale Nedvěd puk skryl pod lapačkou.

00:34
    Po střele jednoho z hostů puk končí v ochranné síti.

01:10
    Domácí zkusili kombinovat, ale k zakončení se nedostali.

01:57
    Holemý střílel od modré, ale Nedvěd byl pozorný a prudce srazil betony k sobě.

02:56
    Rozhodčí píská ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

03:11
    Další střela hostů od modré trefila pouze Nedvědovu výstroj.

04:06
    O puk se teď bojuje u mantinelu v obranném pásmu hostů.

04:48
    Tomek si na modré čáře zpracoval nahozený puk, ale následná střela letěla příliš doleva.

06:24
    Mlčákova střela od modré dostala puk do ochranné sítě.

06:55
    Popelka se teď dostal kličkou až před Nedvěda, ale byl faulován a na trestnou lavici míří jeden z domácích.

06:57
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Klodner – 2 min., hákování).

07:55
    Domácí vyhazují.

08:04
    Žďár právě vstřelil branku!
    Domácí otevírají skóre zápasu a dávají gól ve vlastním oslabení! Po chybě v rozehrávce hostů se JAROMÍR PYTLÍK dostal sám před gólmana a šikovnou kličkou ho překonal. Bez asistence

08:57

09:32
    Kometa právě vstřelila branku!
    Rychlá odpověď hostů! Po přihrávce zakončoval do prázdné brány OSCAR HUBÁČEK a srovnává. Asistence: Sebastian Bartes, Maroš Jedlička

11:15
    Hosté se drží v útoku.

11:55
    Hosté teď bojují o puk ve vlastním obranném pásmu.

12:26
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Malý – 2 min., hákování).

12:56
    Hostům se daří držet domácí v obranném pásmu.

13:25
    Domácím se stále nedaří založit útok.

14:26

14:57
    O puk se opět bojuje u mantinelu v obranném pásmu domácích.

16:05
    Hosté stále brání Žďáru v založení útočné akce.

16:46
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Pytlík – 2 min., podražení).

16:50
    Hosté hrají přesilovou hru, ale domácím se hned v začátku podařilo vyhodit.

17:15
    Hra přerušena, vhazovat se bude po Nedvědově pravici.

17:40
    Kavický střílel z levého kruhu, ale Nedvěd puk skvělým zákrokem zastavil.

18:09

18:39
    Jeden z hostů se teď dostal k možnosti dorazit puk za Nedvědova záda, kdy domácí brankář nevěděl, kde puk je, ale rozhodčí přerušil hru.

18:46

19:05
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

20:00

Po první třetině je zápas gólově vyrovnaný. Ve 12. minutě skóre otevřel domácí Jaromír Pytlík, ale o necelé dvě minuty později přišla odpověď hostů, když se prosadil Oscar Hubáček. Stav utkání po první třetině – 1:1.

20:01

20:15
    Hosté zavezli puk do útoku, ale po chvíli se ke kotouči dostal jeden z domácích a vyráží do protiútoku.

20:57
    Domácí jdou opět do vedení! Od modré čáry střílel ŽAN PRIMOŽIČ a propálil skupinu hráčů připravených před Kašparem. Asistence: Daniel Poizl, Jaromír Pytlík

22:02
    Poizl zavezl kotouč do útočného pásma, ale byl faulovaný a puk poté zůstal ležet před Kašparem, čehož využil ŽAN PRIMOŽIČ a dostal kotouč za brankářova záda. Asistence: Daniel Poizl, Jan Klodner

23:50
    Hra přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

24:10
    Hra se přesouvá do obranného pásma Žďáru.

25:01
    Domácí puk zavezli do útoku a pokouší se kombinovat.

25:35
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazování proběhne v jejich obranném pásmu.

27:23
    Hromádka si z pravé strany najel až ke kruhu, ale vystřelený kotouč skončil v Kašparově lapačce.

28:51
    Ani jednomu celku se nedaří založit pořádná kombinace.

30:10
    Vašíček střílel z levé strany, ale Nedvěd byl pozorný a puk zastavil.

30:20
    Zakázané uvolnění domácích.

30:36
    Pytlík teď našel přímo před bránou jedoucího Hromádku, ale ten svojí střelou zasáhl pouze Kašparův beton.

30:55
    Na druhé straně se ke střele dostal Kavický, ale Nedvěd ji bez problému zlikvidoval.

32:06
    Domácí vyhazují puk opět až na zakázané uvolnění.

32:30
    Vašíček střílel z mezikruží, ale Nedvěd úspěšně vyráží.

33:09
    Pytlík se dostal až před Kašpara, ale ten jeho střelu stačil vyrazit.

34:43
    Domácí zavezli puk do útoku, ale následná střela byla zastavena bruslí jednoho z hostů.

35:30
    Rozhodčí píská ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

36:40
    Hra se teď delší dobu pouze přesouvá z jedné strany na druhou.

37:10
    Hosté se dostali do přečíslení, ale domácí Čermák je zastavil.

38:12
    Hosté se zdrželi v útočném pásmu, ale jejich střelu Nedvěd zastavuje.

38:45
    Zakázané uvolnění hostů.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:03
    Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, ale po nepovedené přihrávce se hra přesouvá do protiútoku.

39:59
    Z dorážky se prosadil JAROMÍR PYTLÍK a posílá domácí do tříbrankového vedení. Asistence: Žan Primožič, Jan Klodner

40:00

Během druhé třetiny byl k vidění velmi atraktivní hokej, ve prospěch domácího celku. Dvakrát se během této části prosadil Žan Primožič a necelou vteřinu před koncem na tříbrankové vedení navýšil ještě Jaromír Pytlík. Stav utkání po druhé třetině – 4:1, pro domácí.

40:01

41:20
    Ze začátku třetí části jsou aktivnější hosté, kteří už mají na kontě čtyři střely.

42:10
    Nedvěd přerušuje hru skvělým zákrokem, kdy v nastalém zmatku skryl kotouč pod lapačku.

42:30
    Hosté stále v útoku.

43:25
    Jeden z hostů nahodil puk a Nedvěd ho radši hbitě skryl pod lapačku.

44:00
    Domácí stále pod tlakem.

45:19
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Holemý – 2 min., hákování).

45:30
    Domácí velmi rychle využívají přesilovou hru! Po přihrávce, která přišla od Pytlíka se z levé strany prosadil JAN KLODNER. Asistence: Jaromír Pytlík

46:11
    Rychlá odpověď ze strany hostů, kteří snižují! Po nahrávce se do mezikruží dostal JAKUB KONEČNÝ a střelou k levé tyči Nedvěda překonal. Asistence: Jan Mlčák, Tomáš Sedláček

48:19
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Pytlík – 2 min., sekání).

48:43
    Hosté vyvíjejí v přesilové hře tlak na domácího Nedvěda, ale ten odolává.

49:07

49:25
    Kučeříkova střela od modré končí mimo branku.

50:19

50:36
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se bude po Nedvědově levici.

50:46
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Sedláček – 2 min., faul kolenem).

51:07
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Vlk – 2 min., sekání).

51:10
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

51:32
    Rozhodčí píská ofsajd. Vhazování proběhne ve středním pásmu.

51:46
    Konečný byl při samostatném úniku faulován a bylo nařízeno trestné střílení.

51:46
    KONEČNÝ se při nájezdu pomalu rozjel a poté z mezikruží překonal Nedvěda střelou mezi betony.

52:46

52:52
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se bude po Kašparově levici.

53:02
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Popelka – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).

53:07

54:12
    Konečný byl při samostatném úniku opět faulován a jel trestné střílení. Opět se snažil puk dostat za Nedvědova záda střelou mezi betony, ale domácí brankář jeho záměr odhalil a puk si pohlídal.

55:02

55:50
    Z levého kruhu se krásnou střelou do levého rohu brány prosadil ADAM POPELKA.

57:05
    Kometa se snaží ještě vyrovnat. Mezi Nedvědův beton a tyčku se puk snažil protlačit Konečný, ale neúspěšně.

58:03
    Probíhá poslední dvouminutovka zápasu.

59:11
    Kometa zvyšuje tlak a snaží se o vyrovnání.

59:35
    Hosté posílají Kašpara pryč a zkouší hru v šesti.

59:42
    Domácí vyhazují až na zakázané uvolnění a hosté si berou oddechový čas.

Ve třetí třetině Kometa výrazně přehrála domácí celek, jak střelecky, tak gólově. Jakub Konečný měl dvě šance skórovat při trestném střílení, ale proměnil pouze jednou. V posledních vteřinách domácí podržel Nedvěd a díky tomu zůstávají tři body na žďárských Bouchalkách. (19:19:48)

Anna Růžičková

Branky a nahrávky: 9. Pytlík, 21. Primožič (Poizl, Pytlík), 23. Hromádka (Poizl, Klodner), 40. Pytlík (Primožič, Klodner), 46. Klodner (Pytlík) – 10. Hubáček (Bartes, Jedlička), 47. Konečný (Mlčák, Sedláček), 52. Konečný (TS), 56. Popelka

Rozhodčí: Vengřín – Horký, Šťastná