Astana – Olympiakos 1:1 (kon.) | Fenerbahce – Manchester Utd. 2:1 (kon.) | Zorja Luhansk – Feyenoord 1:1 (kon.)
APOEL – Young Boys 1:0 (kon.) | Qäbälä – Saint-Étienne 1:2 (kon.) | Anderlecht – Mohuč 6:1 (kon.)
Zenit – Dundalk 2:1 (kon.) | Maccabi Tel Aviv – Alkmaar 0:0 (kon.) | Austria – AS Řím 2:4 (kon.)
Ath. Bilbao – Genk 5:3 (kon.) | Sassuolo – Rapid 2:2 (kon.) | Astra Giurgiu – Plzeň 1:1 (kon.)
Ajax – Celta Vigo 3:2 (kon.) | Panathinaikos – Standard 0:3 (kon.) | Gent – Šachtar 3:5 (kon.)
Braga – Konyaspor 3:1 (kon.) | Schalke – FK Krasnodar 2:0 (kon.) | Nice – Salzburg 0:2 (kon.)
Fiorentina – Liberec 3:0 (kon.) | PAOK – Karabach 0:1 (kon.) | Sparta – Beer Ševa 2:0 (kon.)
Southampton – Inter 2:1 (kon.) | Curych – FCSB 0:0 (kon.) | Villarreal – Osmanlispor 1:2 (kon.)
FK Austria Vídeň
2:4 (1:2)
AS Řím
Čtvrtek 03.11.2016, 19:00 • Ernst-Happel Stadion, Vídeň, Rakousko • Evropská liga • 4. kolo

S konstatováním, že AS Řím vyhrálo na hřišti Austrie Vídeň a v mnohém se svému soupeři revanšuje za předešlou remízu 3:3 na domácím hřišti, navíc Římané dělají třemi body velký krok k postupu ze skupiny do play-off, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (23:17:07)

Vzhledem k tomu, že v dalším utkání této skupiny vybojovala Vitkoria Plzeň na hřišti Astry Giurgiu remízu 1:1, je situace ve skupině následující:

1. AS Řím – 8 bodů
    2. Austria – 5 bodů
    3. Giurgiu – 4 body
    4. Plzeň – 3 body.

Vše je tak ještě otevřené a až na odskočený Řím si to o druhé postupové místo rozdají zbylé tři týmy.

Červené karty: 0-0.

Zajímavé utkání je za námi. Již v druhé minutě bylo otevřeno skóre, když se radoval domácí útočník Olarenwaju Kayode po tom, co se při přízemním centru Venuta nedomluvila obrana hostí. Jenže za tři minuty vyrovnal po podobné akci Edin Džeko a v osmnácté minutě již hosté vedli, když Daniele De Rossi hokejovou terminologií dorazil bekem Martschinkem vyraženou hlavičku Džeka do sítě. Ačkoliv na obou stranách bylo v dalším průběhu prvního poločasu několik šancí – domácí hrozili hlavně ze standardních situací, hosté z centrů – gól nepadl.

Druhý poločas už byl jasně v režii AS. Římané do něj vstoupili dvěma velkými šancemi, kdy si tváří v tvář soupeři věděl rady gólman Hadžikić. Jenže v 65. minutě byl už bezmocný, když Edin Džeko nejprve poslal střelu po centru z první do levé tyče, míč si ale doběhl a pohodlně zvýšil vedení Giallorossi. Když v 78. minutě po nešťastném odrazu míče obstřelil Hadžikiće Radja Nainggolan k levé tyči, bylo o výhře AS rozhodnuto a nic na tom nezměnilo ani snížení Alexandra Grünwalda, který v samotném závěru zápasu poslal odražený míč do šibenice – 2:4.

90+3

90+2
    Piresova střela mířila také do levého horního rohu, ale nebyla dostatečně razantní a Alisson jí stačil nejprve ztlumit před sebe, vzápětí pak schovat do rukavic.

90+1
    Holzhauserův pokus byl opět zblokován pozornou obranou hostí, a to před vápnem AS.

90
    Ve druhém poločase se budou nastavovat tři minuty nad rámec základní hrací doby.
    89. Alexander GRÜNWALD - 2:4

89
    Austria právě vstřelila branku!
    Nechci se mýlit, ale myslím si, že tento gól Austrie už znamená lehce kosmetickou úpravu skóre než dramatizaci zápasu. Piresuv centrovaný míč do vápna netrefil Filipovic, ale Rotpuller se k balonu již dostal a jen tak lehce, i trošku se štěstím, jej přistrčil na ALEXANDERA GRÜNWALDA, jenž se z první trefil svým pohledem do levé šibenice. A to ranou z první. Alisson to čekal, ale byla to tak tvrdá rána, že zasáhnout nestačil. Asistence: Lukas Rotpuller.

88
    Tohle byla hodně nebezpečná střela Felipe Pirese, který se snažil obstřelit Alissona na pravou tyč a asi by byl úspěšný, kdyby jeho střelu lehce nezblokoval jeden z hráčů hostí na rohový kop, který bude zahrávat Holzhauser.

87
    Zápas se prakticky už jen dohrává, Austria, zdá se, již nemá moc sil na zvrat.

86
    Třetí střídání Austrie a dnes také poslední. Ismael Tajouri-Shradi jde na hřiště místo útočníka Venuta.

86
    Dominik Prokop si při rychlém protiútoku vybral na pravé straně před vápnem Felipe Pirese, který se opřel do míče a slibný útok doslova zavraždil střelou hodně vedle levého horního rohu Alissonovy branky.

84
    Diego Perotti, který dnes až na svojí šanci na začátku druhého poločasu až tak vidět nebyl, odchází šest minut před vypršením základní hrací doby z placu a střídá jej Juan Manuel Iturbe.

84
    Dominic Prokop v předešlém utkání v Římě dával v 82. minutě na gól na 2:3 a zahájil tak snovou dvouminutovku, ve které Austria srovnala z 1:3 na 3:3. Dnes také střídá, ale podobný vývoj už určitě nebude.

83
    Holzhauser to zkusil spíše z nouze a pálil hodně hodně vedle.

82
    Pokud chtěl nyní Alexander Grünwald překvapit Alissona dalekonosnou střelou z pravé strany, tak se jo hodně přepočítal. Tohle se ani jako střela nedá nazvat a lahůdkový míč sbírá gólman AS.

81
    Austria drží míč na půlce soupeře, ale je to spíše platonická převaha, bez momentu překvapení.

Tomáš Lysý

Branky: 2. Kayode (Venuto), 89. A. Grünwald (Rotpuller) – 5. Džeko (Peres), 18. De Rossi (Džeko), 65. Džeko (El Shaarawy), 78. Nainggolan

Karty:   7. Kayode (AUV), 59. Martschinko (AUV), 77. A. Grünwald (AUV) – 12. De Rossi (ASR), 42. Rüdiger (ASR), 45. Strootman (ASR)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 5:4. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 20:15.
    FK Austria Vídeň: Hadžikić – Stryger Larsen, Rotpuller, Filipovic, Martschinko – Holzhauser, Serbest (84. Prokop) – Pires, A. Grünwald (C), Venuto (86. Tajouri-Shradi) – Kayode (71. Friesenbichler).
    Náhradníci: Pentz – Vukojevič, Tajouri-Shradi, Friesenbichler, Prokop, Stronati, Salamon.

AS Řím: Alisson – Peres, Rüdiger, De Rossi (C), Juan Jesus – Paredes, Nainggolan, Strootman – El Shaarawy (70. Gerson), Džeko, Perotti (84. Iturbe).
    Náhradníci: Szczęsny – Iturbe, Salah, Fazio, Gerson, De Santis, Marchizza.

Rozhodčí: Javier Estrada – Miguel Martínez, Teodoro Sobrino – Javier Rodriguez (vš. Španělsko)