Novokuzněck – Soči 1:0 (2:0 po s.n.) | Novosibirsk – Spartak Moskva 0:2 (kon.) | Omsk – N.Novgorod 2:1 (kon.)
Jekatěrinburg – HC Slovan 1:4 (kon.) | Magnitogorsk – Nižněkamsk 2:1 (3:2 po s.n.) | Čeljabinsk – Kazaň 2:3 (0:1 po s.n.)
Ufa – Toljatti 4:2 (kon.) | Minsk – Vladivostok 0:3 (kon.) | Jokerit – Chabarovsk 3:2 (2:1 po s.n.)
Riga – Kunlun 2:5 (kon.)
Avangard Omsk
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Torpedo Nižnij Novgorod
Úterý 08.11.2016, 14:00 • Omsk Arena • KHL

To už je z mé strany vše. Na shledanou! (16:20:54)

Československá stopa

Vladimír Sobotka (OMS) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:34

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 21:18 (12:5, 7:7, 2:5)
    Zblokované střely – 7:8
    Vyhraná vhazování – 28:21
    Trestné minuty – 4:20
    Hity – 16:21

Je konec! Hokejisté Omsku už závěr utkání zvládli a porážejí tak Nižnij Novgorod 2:1. Klíčovou postavou zápasu byl domácí útočník Anton Burdasov, který otevřel skóre v 6. minutě a v čase 54:19 zvýšil v přesilovce na 2:0. 74 sekund před koncem ještě zdramatizoval závěr Jevgenij Gračjov, ale více už toho hokejisté Torpeda nestihli.

59:31
    Hosté to zkoušejí bez brankáře!
    58:46 Jevgenij GRAČJOV - 2:1

58:46
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Hosté dramatizují závěr! Šulenin uvolnil JEVGENIJE GRAČJOVA, který vystřelil z mezikruží a puk propadl Šilinovi za brankovou čáru mezi betony. Asistence: Dmitrij Šulenin.

58:00
    Junkov nahodil puk na branku ze středního pásma a Proskurjakov byl nucen přerušit hru. Přesně dvě minuty před koncem se vhazuje v obranném pásmu Torpeda.

56:34
    Hosté se nemohou dostat do tlaku. Na vstřelení dvou gólů tak mají stále méně času.

55:02
    Do konce třetí třetiny zbývá pět minut, hostům se už hodně krátí čas.
    54:19 Anton BURDASOV - 2:0

54:19
    Avangard právě vstřelil branku!
    Domácí využívají přesilovku a hodně se tak přibližují k vítězství! Kotouč se odrazil k mezi kruhy stojícímu Pjotrovi Chochrjakovovi, který místo střely ještě nahrál ANTONU BURDASOVOVI a ten trefil odkrytou polovinu hostující svatyně – 2:0. Asistence: Pjotr Chochrjakov.

53:37
    Střelu Gustafssona zblokovala defenziva Torpeda. Domácí byli vyhnáni z útočného pásma.

53:02
    Potapov by měl být v pořádku. Na střídačce si ještě kontroluje, zda jsou zuby na svém místě.

53:02
    Alexandr Osipov trefil kotoučem do obličeje hostujícího kapitána Alexeje Potapova. Hodně nepříjemný moment!

52:48
    Na dvě minuty za hákování je vyloučen Stanislav Jegoršev. Domácí tak budou hrát přesilovku.

52:25
    Vladimír Sobotka byl v postavení mimo hru. Jelikož po odpískání ještě vystřelil, tak se na něho sesypali hostující hráči. Nešlo ale o nic vážného a vylučovat se tedy nebude.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 6. Burdasov (J. Medveděv), 55. Burdasov (Chochrjakov) – 59. Gračjov (Šulenin)

Avangard Omsk: Šilin – J. Medveděv, Martynov, Nikitin, A. Osipov, Lisov, Gustafsson (C), Děrvuk – Pestuško, Sobotka, Pěrežogin – Paršin, Zubov, Pjanov – Burdasov, Chochrjakov, Kučerjavenko – I. Michejev, Juňkov, Lemťugov.
    Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov – M. Osipov, K. Vorobjov, Jegoršev, I. Višněvskij, Lofquist, Šulenin, Aljajev – D. Sjomin, Galuzin, Frolov – Ashton, Rasskazov, Žerděv – Šurakov, Mozer, Gračjov – V. Kuljomin, Norman, D. Iljin – A. Potapov (C).

Rozhodčí: Kulakov, Ravodin – Otmachov, Raming