Vítkovice – Liberec 3:1 (po pr.) | IFK Helsinky – Linköping 0:1 (kon.) | JYP – Bern 3:3 (kon.)
Växjö – SaiPa 4:2 (po pr.) | HV71 – Sparta 0:5 (kon.) | Fribourg – Kuopio 3:2 (po pr.)
Frölunda – Eisbären 4:1 (kon.)
IFK Helsinky
0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Linköpings HC
Úterý 08.11.2016, 18:00 • Helsingin jäähalli, Helsinky • Hokejová Liga mistrů • 1/16 finále

To je ode mě pro dnešek vše, na shledanou u nějakého dalšího online přenosu! (20:13:11)

Je rozhodnuto! Utkání v Helsinkách rozhodl jediný gól, který ve 14. minutě vstřelil při přesilové hře hostující Garrett Roe. IFK bylo sice celý zápas aktivnějším týmem, ale v hokeji prostě nemůžete pomýšlet na úspěch, když nejste schopni vstřelit gól. Linköping tedy hlavně díky skvěle chytajícímu Högbergovi vítězí celkovým skóre 2:1 a postupuje do čtvrtfinále Hokejové ligy mistrů.

59:39
    Time-out domácího týmu. Do konce třetí třetiny zbývá jen 21 sekund a vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:02
    Domácí zkouší hru s šesti hráči v poli.

59:00
    Obrovský tlak Helsinek! Högberg je však stále fantastický a nepouští puk za svá záda!

57:40
    Hosté jen vyhodili kotouč do útočné třetiny a střídají. Linköping se soustředí na obranu, domácí tým se ještě snaží nabudit jeho hlasití příznivci.

56:51
    Nebezpečná rána Eronena prolétla těsně vedle Högbergovy brány!

56:22
    Domácí se snaží usadit v útočném pásmu, ale hráči Linköpingu dobře napadají.

55:00
    IFK stále marně hledá recept na překonání skvěle chytajícího Högberga. Domácímu týmu zbývá na vyrovnání posledních pět minut.

53:30
    Hosté se dostali do rychlého brejku, ale domácí se včas vrátili, takže Lankinen ani nemusel zasahovat.

52:54
    Domácí využili pravidla o hybridním icingu, Johansson byl dříve u nahozeného kotouče a dostal se do zakončení, jenže Högberg opět odolává!

50:30
    Na druhé straně se ocitl Eronen, ale jeho střela zcela minula bránu.

49:58
    Bergfors mohl potrestat velkou chybu rozehrávajícího hráče, který se nechal připravit o kotouč. Hostující útočník jel sám na Lankinena, ale bekhendovým blafákem na finského gólmana nevyzrál!

49:26
    Střela jednoho z domácích hráčů končí v Högbergově lapačce. Švédský gólman stále drží čisté konto.

47:57
    Domácí se provinili ofsajdem, následuje komerční přestávka.

46:32
    Zápas začíná být plný osobních soubojů, bojuje se o každý kus ledu. Hosté se snaží nepouštět helsinský celek do tlaku.

44:51
    Nahozený kotouč nadělal pořádný zmatek před Högbergovou brankou, ale nakonec se nikdo z domácích nedostal do zakončení.