Motor ČB – Přerov 8:0 (kon.) | Jihlava – Třebíč 1:3 (kon.) | Litoměřice – Prostějov 8:3 (kon.)
Ústí n/L – Benátky n/J 3:4 (po pr.) | Havířov – Frýdek-M. 3:6 (kon.) | Kladno – Kadaň 3:0 (kon.)
Slavia – Most 6:1 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
3:4 (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
HC Benátky nad Jizerou
Středa 14.12.2016, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Chance liga • 34. kolo

Slovan vstřelil v zápase první branku, pak se ale třikrát prosadili hosté. Ústečtí hokejisté dokázali ve třetí třetině vyrovnat na 3:3. V posledních minutách bojovali o rozhodující gól. Ten nepřišel, a tak se zápas dostal do prodloužení. V něm žlutomodří neproměnili přesilovou hru a následně po vlastní chybě inkasovali gól. Benátky si z Ústí odvážejí dva body za výhru 4:3 v prodloužení. (20:40:06)

63:18
    Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
    Hosté rozhodují tento zápas v prodloužení, po chybě domácích se prosazuje JAKUB ORSAVA. Asistence: Tomáš Pospíšil.

63:00
    Probíhají poslední dvě minuty v prodloužení.

62:31
    Benátky přečkaly oslabení a nyní se snaží něco vymyslet. Ústí ji ale nedává mnoho možností.

62:00

61:29
    Patrik Poulíček to byl, kdo zůstal na ledě. Za pomoci lékařů míří na střídačku.

61:29
    Slovan hraje přesilovku výborně, před branou zůstal ležet domácí hráč, který byl krosčekován. Hra je přerušena, na led míří lékař.

60:10
    Do první šance se dostali hosté, ale zakončení Benátek mířilo nad branku.

60:01

Základní hrací doba nerozhodla, uvidíme tak prodloužení, které začnou domácí v početní výhodě.

60:00

60:00
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Václav Kočí – 2 min., hrubost).

59:38
    Vhazovat se bude ve středním pásmu na polovině hrací plochy.

59:00
    Poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:50
    Oba týmy se snaží rozhodnout, sledujeme nepříliš pohlednou hru.

57:40
    Jaroslav Kasík byl před brankou, ale nedokázal se dostat k odraženému kotouči. Benátky se probojovaly následně do šance, Martin Volke připraven.

57:11
    Necelé tři minuty zbývají do konce třetí třetiny, stav zápasu je vyrovnaný. Vhazovat se bude v útočném pásmu Benátek na Jizerou.

56:15
    Martin Volke nyní podržel domácí, napravil chybu svého spoluhráče a hosté se tak nemohli probojovat do zakončení. Kotouč domácí brankář vyrazil.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 18. Melka (Roubík, Bernad), 26. Melka (Roubík, M. Vágner), 44. Vl. Brož (Z. Doležal, Vrdlovec) – 20. Víšek (Pyrochta), 23. Orsava (Pospíšil), 23. Víšek (Ordoš), 64. Orsava (Pospíšil)

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Soukup) – Bernad, M. Vágner, Kasík, Vl. Brož, Husák, Zajíc, Přindiš – Melka, Roubík, Poulíček – Z. Doležal, Vrdlovec, D. Merta – Moučka, Gengel, Macek – Markulinec, Komárek, Navarra.
    HC Benátky nad Jizerou: F. Novotný (Hosnedl) – Pyrochta, Husa, Havlín, Kolmann, Kočí, Pastor – Víšek, Vrbata, Ordoš – A. Dlouhý, Hrabík, Hrníčko – Orsava, Volf, Pospíšil – J. Havel, Janele, Prokeš.

Rozhodčí: Luczków – Bosák, Kajínek