Vladivostok – Nižněkamsk 7:5 (kon.) | Kunlun – Jekatěrinburg 4:3 (po pr.)
7:5 (3:1, 2:3, 2:1)
Neftěchimik Nižněkamsk
Sobota 17.12.2016, 08:00 • Fetisov Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek všem fanynkám a fanouškům Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Admiral Vladivostok a Neftěchimik Nižněkamsk.

Nižněkamsk z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si se Soči 5:1 a 5:0. Nestačil na Nižnij Novgorod 2.4, Spartak Moskvu 1:3 a Kazaň 1:2.

Vladivostok z posledních pěti zápasů vyhrál jediný. Poradil Čerepovec 2:1. Nestačil na Spartak Moskvu 2:3, Petrohrad 1:4, Magnotogorsk 3:5 a Čeljabinsk 1:4.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Admiral Vladivostok: Bobkov (Serebrjakov) – Zemčjonok, Bartulis, Grigorjev, Volčenkov, Gavrilenko, S. Iljin – Sajustov, Tkačjov, Sabolič – Krasnoslobodcev, Wright, Lugin – Gorškov, Makarenko, Kazakov – I. Ivanov, Barbašev, Sigarjov – J. Jakovlev.

Neftěchimik Nižněkamsk: Kolppanen (Chakimov) – Kinrade, Ljamin, Ogurcov, Lekomcev, An. Sergejev, Bryncev, Berezin – Brulé, Gynge, Sexton – Stoljarov, K. Makarov, Polygalov – N. Kvartalnov, Porjadin, Žukov – Milovzorov, Jakimov, Koňkov.

Rozhodčí: Gofman, Tsypakov – Gordenko, Tomilov.

Hymna je minulostí, následovat bude čestné vhazování.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrávají hokejisté domácího celku, kteří se jako první dostávají do útočného pásma. James Wright zakončit rychlou akci nedokázal.

00:24
    Nyní se před branku domácích probojoval Nižněkamsk, ale Dmitrij Ogurcov od modré čáry minul.

01:04
    Admiral se dostal do zajímavé střelecké pozice, Ilja Ivanov to vzal na sebe a hostující branku ohrozil střelou z velkého úhlu. Brankář byl pozorný a dokázal šanci zneškodnit.

02:06
    Sledujeme rychlý hokej, který se přelévá ze strany na stranu, k vidění mnoho šancí není.

02:41
    Domácí hokejisté sice dostali kotouč za brankovou čáru, ale předcházelo tomu nedovolené bránění brankáři, proto nemůže být gól uznán.

03:36
    Hostující hokejisté se snaží něco vymyslet před brankou soupeře, domácí obránci hrají zodpovědně.

03:51
    Arťom Zemčjonok uklidňuje hru a dostává ji z obranného do středního a následně útočného pásma.K zakončení se ale neprobojoval.

04:30
    Další vhazování před brankou Admiralu. Neftěchimik je v úvodu zápasu lepším týmem.

05:36
    Mnoho šancí tento zápas nenabízí, zatím měl více práce domácí brankář Ivan Nalimov. Obránci mu ale hodně pomáhá a poměrně mnoho střeleckých pokusů soupeře dokáží zablokovat.

05:50
    Fetisov Arena ve Vladivostoku je velmi zaplněná, venku jsou minus dva stupně a obyvatelé města mnoho jiných možností, jak trávit volný čas nemají.

06:55
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Dmitrij Lugin – 2 min., podražení).

07:42
    Dan Sexton se probojoval do dobré střelecké pozice, z mezikruží vystřelil, a tak musel domácí brankář Ivan Nalimov zasahovat.

08:01
    Další šance Nižněkamsku a další výborný zákrok domácího brankáře. Ten nyní drží své spoluhráče. Andrej Sergejev se dostal do zakončení.

08:17
    Geoffrey Kinrade vystřelil od modré, jeho pokus zblokoval první hráč domácích.

08:38
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Michajl Grigorjev vyvezl kotouč při vlastním oslabení z obranného pásma. Dostal se ke střele, puk vyrazil hostující brankář před sebe. Sajustov našel zcela volného ANTONA VOLČENKOVA. Ten měl už velmi snadnou práci, se zakončením neměl problém. Při vlastním oslabení se domácí hokejisté dostávají do vedení. Asistence: Michajl Grigorjev.
    08:38 Anton VOLČENKOV - 1:0

08:55

10:01
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Nyní musel zasahovat domácí brankář proti střele z mezikruží.

10:24
    Arťom Zemčjonok má puk za svou brankou, čeká na dostřídání spoluhráčů. Ti následně založili akci, na jejímž konci byl dobrý pokus autora první branky zápasu. Tentokrát minul.

11:10
    K vidění je rychlý hokej, hra se přelévá ze strany na stranu, vyložené gólové příležitosti k vidění nejsou.

12:38
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Nikita Kvartalnov – 2 min., vražení na hrazení).

12:58
    Domácí hokejisté se rychle dostali do útočného pásma, kde se snaží vymyslet akci, na jejímž konci bude gól.

13:20
    Admiral pokračuje v aktivní hře, usadil se před brankou soupeře. Ale do zakončení se domácí nemohou probojovat.

13:45
    Neftěchimik vyhazuje přes všechny čáry, domácí musí o útočnou třetinu bojovat.

14:19
    Přesilová hra se blíží ke svému konci, Vladivostok se nedokázal dostat do výraznější střelecké pozice.

15:00
    Hra je přerušena, následovat bude vhazování ve středním pásmu. Sledujeme klidnější pasáž hry, nyní se ani jeden celek nikam nežene.

15:25
    Geoffrey Kinrade se pokoušel posunout na rozjetého spoluhráče, ten přihrávku přidal z první vystřelil. Ivan Nalimov musel zasahovat.

15:57
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Hostující celek vyrovnává ještě před koncem první třetiny. Gennadij Stoljarov výborným pasem našel volného před brankou KONSTANTINA MAKAROVA, na jehož střelu domácí brankář nedosáhl. Asistence: Gennadij Stoljarov.
    15:57 Konstantin MAKAROV - 1:1

16:32
    V poklidném tempu se dohrává úvodní třetina, domácí hokejisté se nyní snaží vstřelit rozdílovou branku, ale do zakončení se nemohou probojovat.

17:17
    Do přečíslení dva na jednoho se dostali domácí hokejisté. PAVEL MAKARENKO mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu a překonal brankáře soupeře ránou mezi betony. Asistence: Vladimir Tkačjov.
    17:17 Pavel MAKARENKO - 2:1

17:30
    Nižněkamsk se snaží vyrovnat, zatím ale marně hledá recept na obranu svého soupeře. Nemůže se stabilněji dostat do pásma.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:32
    Ivan Nalimov musí být pozorný, neboť hosté se probojovali do útočného pásma, kde u mantinelu bojují o kotouč.

18:59
    Hra je přerušena, vhazovat se bude v útočném pásmu Admiralu, jehož fanoušci mohou být zatím spokojení.

19:04
    Michajl Grigorjev vyhrál buly v útočném pásmu, puk se dostal do míst, kde byl DMITRIJ LUGIN. Jeho rána zaskočila brankáře hostů, která inkasuje další gól. Domácí jsou lepší. Asistence: Michajl Grigorjev.
    19:04 Dmitrij LUGIN - 3:1

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Čtyři branky jsme viděli v první třetině, domácí hrají velmi dobře před brankou soupeře, dokáží si vypracovat šance a proměnit je. Právě proto vedou nad svým soupeřem po dvaceti minutách 3:1.

20:01

20:26
    Pavel Porjadin se probojoval do zajímavé střelecké pozice, ale výrazněji branku domácích ohrozit nedokázal.

21:00
    I druhá třetina nabízí rychlý hokej, ani jeden celek nechce chybovat. Pravdou je, že hosté musí výrazně zlepšit hru, pokud chtějí pomýšlet na zdramatizování zápasu.

21:50
    Vadim Krasnoslobodcev z domácího týmu se dostal ke střele z úhlu. Brankář Ville Kolppanen byl pozorný.

22:34
    Domácí hokejisté kontrolují hru, snaží se hrát co nejvíce aktivně, Nižněkamsk se nemůže dostat do tempa.

23:11
    Dlouhou dobu se nepřerušovalo, k vidění je plynulý hokej.

23:27
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Dmitrij Sajustov – 2 min., sekání).

23:50
    Velmi rychle využili hosté přesilovou hru, po pěkné akci se dokázal prosadit RICHARD GYNGE. Rozdíl ve skóre je minimální. Asistence: Dan Sexton a Gilbert Brulé.
    23:50 Richard GYNGE - 3:2

24:20
    Sergej Barbašev se jen těžko zvedá z hrací plochy, inkasoval tvrdý úder ve středním pásmu.

24:26
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Porjadin – 2 min., podražení).

25:00
    Domácí hokejisté hrají přesilovou hru, dostali se snadno do útočného pásma pásma.

25:20
    Gólem v přesilové hře odskakují domácí do dvoubrankového vedení. Po pohledné kombinaci se střelou ze střední vzdálenosti prosazuje zkušený ROBERT SABOLIČ. Asistence: Vladimir Tkačjov a Oskars Bartulis.
    25:20 Robert SABOLIČ - 4:2

26:10
    Admiral pokračuje v aktivní hře, snaží se přidat další branku a po delší době se ozývají také fanoušci Vladivostoku.

26:48
    Ville Kolppanen musel zasahovat po střele jednoho z domácích hráčů. Vladivostok je lepším týmem, vede o dvě branky a nedává soupeři mnoho prostoro pro kombinační hru před jeho brankou.

28:00
    Osm minuty hry ze druhé třetiny je pryč, viděli jsme v této části hry dva góly a dál sledujeme rychlý hokej.

28:45
    Vladivostok pokračoval v aktivní hře dál, do šance se dostal Robert Sabolič, který jen o malý kousek minul.

29:50
    Na druhé straně se do dobré střelecké pozice propracoval Dan Sexton, ale Ivana Nalimova prostřelit nedokázal.

30:24
    Ljmaminovu střelu výborně před brankou tečoval volný RICHARD GYNGE. Asistence: Kirill Ljamin.
    30:24 Richard GYNGE - 4:3

31:59
    Domácí celek se vrací k aktivní hře a snaží se co nejrychleji získat zpět dvoubrankové vedení.

32:33
    Mnoho šancí nyní k vidění není, hra se přelévá ze strany na stranu. Následovat bude komerční přestávka.

33:00
    Nižněkamsk se snaží něco vymyslet před brankou soupeře, zatím ale marně, domácí hrají zodpovědně a hájí vedení.

33:21
    Dan Sexton dobruslil kotouč v útočném pásmu, on ani jeho spoluhráči se do zakončení nedostali.

34:15
    Ville Kolppanen kryje střelecký pokus domácí ho Vladimira Tkačjova.

34:23
    Postavení mimo hru , vhazovat se bude ve středním pásmu.

35:00
    Dostáváme se do finální části druhé třetiny, ani jeden celek se nikam nežene.

36:05
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Vadim Krasnoslobodcev – 2 min., nedovolené bránění).

36:46
    Hostující celek v přesilové hře vyrovnává. Po pohledné akci v početní výhodě se prosazuje KONSTANTIN MAKAROV. Asistence: Gennadij Stoljarov a Ivan Lekomcev.
    36:46 Konstantin MAKAROV - 4:4

37:26
    Nyní se hraje zejména ve středním pásmu, ani jeden tým se nemůže dostat do výraznějších šancí.

38:00
    Do obrovské šance se dostal jeden z hostujících hráčů, ale byl tísněn, a tak nezakončil podle představ.

38:24
    Domácí se dostávají do vedení. Výbornou práci odvedl Robert Sabolič, který na sebe navázal dva protihráče a přihrál na zcela volného VLADIMIRA TKAČJOVA, který pohodlně skóroval. Asistence: Robert Sabolič.
    38:24 Vladimir TKAČJOV - 5:4

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:30
    Už se pravděpodobně nic nestane, v poklidném tempu se dohrává třetina.

39:50
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou domácího celku. Ivan Nalimov musí být pozorný.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:01

40:41
    Tento dramatický zápas pokračuje třetí třetinou, ani jeden celek se nyní nikam nežene.

41:15
    Dva na jednoho nyní jeli domácí hráči na branku soupeře. Finální přihrávka postrádala přesnost.

42:10
    Sergej Barbašev se dostal do vyložené střelecké pozice, ale nedokázal přesněji zakončit. Hostující brankář zasahovat nemusel.

43:10
    Arťom Zemčjonok se dostal ke střele od modré čáry, jeho pokus končí ve výstroji brankáře soupeře.

43:39
    Ville Kolppanen kryje další šanci domácích, ti mají výhodu vhazování ve středním pásmu.

44:17
    Admiral je podstatně aktivnějším týmem. Domácí fanoušci ženou své oblíbence za vstřelením další branky.

45:11
    Andrej Sigarjov se po krásné akci spoluhráče dostal až do střelecké pozice. Zkoušel to na vzdálenější tyč, ale nedokázal zakončit přesněji.

46:06
    Nyní sledujeme aktivní hru domácího celku, který se snaží vstřelit další gól. Hostující brankář si na nedostatek práce naříkat nemůže.

47:03
    Neftěchimik Nižněkamsk se musí bránit tlaku soupeře, hosté se nemohou dostat do tempa a do šancí. Domácí hokejisté jsou lepším týmem.

47:50
    Richard Gynge to zkoušel z velké dálky, ale jeho pokus tečoval první obránce.

48:21
    Hra se přelévá ze strany na stranu, mnoho šancí k vidění není.
    Jakub Jeřábek - Adam Polášek. Čtvrtý a pátý nejproduktivnější bek KHL!

Gólová radost Kuby Jeřábka!???? #ccmhockey #madeofhockey (Repost @narodnitym)

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

49:13
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Alexandr Gorškov – 2 min., vysoká hůl).

50:35
    Velmi dobře hrají domácí hokejisté oslabení, hosté se nemohou dostat do výraznější střelecké pozice.

51:13

51:40
    Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, Admiral vede o jednu branku a nyní přečkal oslabení.

51:53
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Dmitrij Ogurcov – 2 min., podražení).

52:16
    Domácí celek má k dispozici přesilovou hru, poměrně snadno se dostal do útočného pásma, o které ale také vlastní chybou přišel.

53:02
    Ville Kolppanen kryje pokus jednoho z domácích hráčů. Vhazovat se bude před brankou Nižněkamsku.

53:17
    V pohodě hrající domácí hokejisté dávají další gól JAMES WRIGHT dokázal za zádal brankáře jemně tečovat puk.. Asistence: Michajl Grigorjev a Vadim Krasnoslobodcev.
    53:17 James WRIGHT - 6:4

53:30
    Admiral vede o dvě branky, ale snaha hostů o snížení je velmi výrazná.

53:49
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Vadim Krasnoslobodcev – 2 min., hákování).

55:32
    Hostující přesilovka pokračuje dál, hosté se snaží snížit rozdíl ve skóre.

55:47
    A je zaděláno na drana, v přesilové hře se po dobré přihrávce prosazuje hostující GEOFFREY KINRADE. Asistence: Dan Sexton.
    55:47 Geoffrey KINRADE - 6:5

56:01
    Nyní sledujeme hru, která je hodně rozkouskovaná, nic plynulého, Domácí se snaží hrát co nejaktivněji..

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

57:30
    Hostujíc cele se snaží za každou cenu vyrovnat, domácí se nyní musí bránit, ale zatím se jim to daří.

58:14
    Další minuta hry prakticky pryč.Oba týmy předvádějí aktivní hokej. Brankář se rozhodně nenudí,

59:05
    Poslední minuta hry, branka hostů je prázdná.

59:15
    Oddechový čas pro hosty.

59:26
    Špatnou rozehrávku hostů vystihl domácí DMITRIJ SAJUSTOV, který neměl se zakončením do prázdné branky problém. Domácí tento zápas vyhrají. Bez asistence.
    59:26 Dmitrij SAJUSTOV - 7:5

59:43
    Už se nic nestane.

Dvanáct branek viděli diváci v tomto zápase. Většina z nich přímo v hale může být spokojená, domácí Admiral vyhrává zápas s Nižněkamskem 7:5 a do tabulky získává další důležité body. (10:48:04)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 9. Volčenkov (Sajustov, Grigorjev), 18. Makarenko (Tkačjov), 20. Lugin (Grigorjev), 26. Sabolič (Tkačjov, Bartulis), 39. Tkačjov (Sabolič), 54. Wright (Grigorjev, Krasnoslobodcev), 60. Sajustov – 16. K. Makarov (Stoljarov), 24. Gynge (Sexton, Brulé), 31. Gynge (Ljamin), 37. K. Makarov (Stoljarov, Lekomcev), 56. Kinrade (Sexton)

Admiral Vladivostok: Nalimov (Serebrjakov) – Zemčjonok, Bartulis, Grigorjev, Volčenkov, Gavrilenko, S. Iljin – Sajustov, Tkačjov, Sabolič – Krasnoslobodcev, Wright, Lugin – Gorškov, Makarenko, Kazakov – I. Ivanov, Barbašev, Sigarjov – J. Jakovlev.

Rozhodčí: Gofman, Tsypakov – Gordenko, Tomilov