Detroit – Anaheim 6:4 (kon.) | Carolina – Buffalo 2:1 (2:0 po s.n.) | Toronto – Pittsburgh 2:1 (po pr.)
Ottawa – New Jersey 3:1 (kon.) | Washington – Montreal 1:2 (kon.) | St. Louis – Chicago 4:6 (kon.)
Nashville – NY Rangers 1:2 (0:2 po s.n.) | Edmonton – Tampa 3:2 (2:1 po s.n.) | Boston – Los Angeles 1:0 (kon.)
Winnipeg – Colorado 4:1 (kon.) | Vancouver – Columbus 3:4 (po pr.)
Washington Capitals
1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Montreal Canadiens
Neděle 18.12.2016, 01:15 • Verizon Center, Washington • NHL

S konstatováním, že dnešní utkání ve Verizon Center ve Washingtonu sledovalo 18 506 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou! (03:55:08)

3. Artturi Lehkonen (MTL) 1+0

Tak nějak podle očekávání už domácí za necelé tři poslední vteřiny nedokázali vyrovnat a Montreal si tedy odveze dva body. Hosté sice neměli výraznou převahu, ale jako první se dostali do vedení a následně se jim povedla blesková odpověď na vyrovnávací branku Bäckströma. Navíc se dnes Canadiens opět mohli spolehnout na skvěle chytajícího Careyho Price, jenž si připsal svou 250. výhru v NHL!

Střely na bránu

Washington – 21 (8, 8, 5)
    Montreal – 25 (6, 14, 5

59:57
    Pouze 2 vteřiny a 8 desetin se hra vinou ofsajdu Radulova vrací před Price. To je ukrutně málo času!

59:15
    Z mezikruží teď pálil Oshie, avšak jeho zakončení v parádní pozici letělo pouze mimo prostor Priceovy brány.

59:03
    Carey Price odolal dvěma střelám z větší vzdálenosti. Nyní už tak hosté mohou držet kotouč u mantinelu.

58:51
    Jen o pár centimetrů teď vyhození hostujícího celku minulo odkrytou bránu Washingtonu. Výsledkem je tedy zakázané uvolnění.

58:14
    Holtby zůstává na střídačce! Na led jde naopak to nejlepší, co má kouč Barry Trotz k dispozici. Ovečkin, Kuzněcov, Bäckström, Carlson, Williams a Oshie.

58:14
    Oddechový čas pro domácí.

57:56
    Domácí jsou nastěhování v útočném pásmu a Braden Holtby už mezitím zamířil na střídačku. Více než dvě minuty před koncem řádné hrací doby to Caps zkoušejí v šesti.

57:14
    Mitchell mohl potrestat naprosto pokaženou rozehrávku Capitals, jenomže to by musel v souboji tváří v tvář proti Holtbymu zakončit aspoň do prostoru brány.

56:59
    Williams se u zadního mantinelu dostal ke kotouči, ale nepovedenou přihrávkou bekhendem našel jen hůl jednoho ze soupeřů.

56:27
    Je tady ještě jedna komerční přestávka. Po ní budou mít domácí už jen 3 minuty a 33 vteřin na vyrovnání.

55:43
    Daniel Winnik měl na hokejce vyrovnání, avšak po přihrávce z rohu kluziště napálil pouze břevno Priceovy brány.

55:34
    Capitals se nyní ne a ne natrvalo usadit v útočném pásmu. A minutky rychle ubíhají!

54:48
    Nyní již se Montrealu podařilo prostrčit puk do středního pásma. Okamžitě pak na led naskakuje čerstvá pětice hostujícího celku.

54:20
    Další velká šance na vyrovnání! Johansson byl sám na vrcholu pravého kruhu, ale střelou na vzdálenější tyč těsně minul.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 35. Bäckström (Williams, Ovečkin) – 15. Lehkonen, 37. Petry (Pacioretty, Danault)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Alzner, Carlson, Niskanen, Orlov, Orpik (A), Schmidt – Ovečkin (C), Kuzněcov, Williams – Ma. Johansson, Bäckström (A), Oshie – Sanford, Eller, J. Vrána – Winnik, Beagle, T. Wilson.
    Montreal Canadiens: Price (Montoya) – Jemelin, S. Weber (A), Markov, Petry, Beaulieu, Barberio – Pacioretty (C), Danault, Radulov – Lehkonen, Plekanec, McCarron – Byron, T. Mitchell, Gallagher (A) – Carr, Flynn, Terry.

Rozhodčí: Pierre Lambert, Ian Walsh – Matt MacPherson, Ryan Daisy

Diváci: 18 506