Washington – Toronto 6:5 (po pr.) | Carolina – New Jersey 1:3 (kon.) | Columbus – Edmonton 3:1 (kon.)
NY Rangers – Buffalo 1:4 (kon.) | Tampa – Winnipeg 4:6 (kon.) | Nashville – Montreal 1:2 (po pr.)
San Jose – Los Angeles 1:2 (po pr.)
Washington Capitals
6:5 (2:3, 0:1, 3:1 - 1:0)
Toronto Maple Leafs
Středa 04.01.2017, 01:00 • Verizon Center, Washington • NHL
    Netradiční rozcvička Holtbymu příliš nepomohla.

A to už je z mé strany pro toto utkání definitivně vše, dobrou noc přeje Petr Sumbal. (03:56:38)

Dnešní utkání sledovalo 18,506 diváků. Bylo vyprodáno.

Československá stopa v utkání:
    Roman Polák (TOR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:33

1. Alexandr Ovečkin (WSH) 1+0
    2. Justin Williams (WSH) 1+2
    3. Dmitrij Orlov (WSH) 1+1

Byli jsme svědky hodně zajímavého utkání, které okořenilo hned jedenáct branek a muselo jej rozhodnout až prodloužení. V tom se zaskvěl kapitán domácích Alexandr Ovečkin a svým 18. gólem v sezoně rozhodl o tom, že právě jeho organizace získá bod navíc. Konečné skóre tak zní 6:5 pro Washington.

Washington právě vstřelil branku!
    Carlson se dokázal probojovat přes Komarova a poté poslal pas na levou stranu na ALEXANDRA OVEČKINA, který odtud nechytatelnou dělovkou pod břevno nedal šanci Andersenovi a utkání rozhodl. Asistence: John Carlson, Jevgenij Kuzněcov

60:10
    Caps vyhráli buly a jako první budou moci zahrozit.

60:01

Washington v sezoně hrál desetkrát prodloužení, z toho pět vyhrál, jedno prohrál a čtyřikrát došlo až na nájezdy. Toronto v sezoně hrálo dvanáctkrát prodloužení, z toho čtyři vyhrálo, dva prohrálo a šestkrát došlo až na nájezdy.

Střely na bránu ve třetí třetině: 10:6

Zápas po šedesáti minutách končí nerozhodně, takže přijde na řadu prodloužení hrané tři na tři na pět minut.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 2. Williams (Orlov, Kuzněcov), 16. Oshie (Williams), 43. Kuzněcov (Ma. Johansson, Williams), 44. Orlov (Niskanen, Eller), 54. Carlson (Kuzněcov, Ma. Johansson), 61. Ovečkin (Carlson, Kuzněcov) – 7. Kadri (J. van Riemsdyk, Marner), 12. Co. Brown (Hyman, Matthews), 19. F. Gauthier (C. Carrick), 34. Komarov (Matthews, W. Nylander), 52. Marner (J. van Riemsdyk, Bozak)

Washington Capitals: Holtby (20. Grubauer) – Carlson, Alzner, Niskanen, Orlov, Chorney, Orpik (A) – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Williams, Kuzněcov, Ma. Johansson – Burakovsky, Eller, Connolly – T. Wilson, Beagle, Winnik.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (Bibeau) – N. Zajcev, Rielly (A), C. Carrick, Gardiner, R. Polák, Hunwick (A) – W. Nylander, Kadri, Komarov (A) – Co. Brown, Matthews, Hyman – Marner, Bozak, J. van Riemsdyk – Sošnikov, F. Gauthier, M. Martin.

Rozhodčí: Chris Lee, Chris Schlenker – Michel Cormier, Trent Knorr