Columbus – Carolina 3:2 (kon.) | Montreal – Buffalo 2:3 (po pr.) | NY Islanders – Los Angeles 4:2 (kon.)
Philadelphia – New Jersey 1:4 (kon.) | Toronto – Ottawa 2:3 (1:2 po s.n.) | Dallas – Washington 3:4 (po pr.)
Arizona – Tampa 5:3 (kon.) | Minnesota – Anaheim 5:3 (kon.) | Calgary – Edmonton 3:7 (kon.)
San Jose – Colorado 3:2 (po pr.) | Detroit – NY Rangers 0:1 (po pr.) | Pittsburgh – Boston 5:1 (kon.)

Michael Frolík (CGY) 0+1, 5 střel, čas na ledě 17:06
    Andrej Sekera (EDM) 0+0, 1 střela, čas na ledě 22:51 (07:10:09)

1. Laurent Brossoit (EDM) 38 zák., 3 góly, 92,7%
    2. Jordan Eberle (EDM) 2+2
    3. Oscar Klefbom (EDM) 1+1

Statistiky: Střely na bránu: 41-31; Zablokované střely: 5-19; Vhazování: 56%-44%; Hity: 19-19; Přesilové hry: 1/3-1/5; Trestné minuty: 29-15.
    Kapitán Connor McDavid vstřelil vítězný gól ve velkém souboji o Albertu a s 56 body vede kanadské bodování NHL!

Edmonton znovu porazil Calgary a v letošní sezóně NHL vyhrál všechny čtyři vzájemné souboje o Albertu. Skvělý výkon podal brankář Laurent Brossoit, který letos nastoupil k prvnímu utkání a hned vítěznému. Rozhodující gól vstřelil na začátku druhé třetiny kapitán hostujícího Edmontonu Connor McDavid. Konečný výsledek: Calgary Flames 3 Edmonton Oilers 7.

59:25 Ryan NUGENT-HOPKINS - 3:7

59:25
    Edmonton právě vstřelil branku!
    RYAN NUGENT-HOPKINS využil zachycení rozehrávky Calgary Flames v podání Jordana Eberleho u hrazení rukavicí a po jeho přihrávce ze středního pásma poslal puk střelou zápěstím do prázdné brány. Asistence: Jordan Eberle.

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:00
    Flames mají obrovský tlak, zatím se jim ale skórovat nepodařilo. Oilers dobře brání.

56:42
    Brian Elliott naskočil na střídačku a Flames to necelé čtyři minuty před koncem zkouší při hře bez brankáře!

55:49
    Matt Stajan se v rohu ledové plochy pustil do potyčky s Andrejem Sekerou a oba dva byli vyloučeni za hrubost.
    55:49 Lance BOUMA - 3:6

55:49
    Calgary právě vstřelilo branku!
    TJ Brodie z levého křídla nahodil puk před bránu, kde LANCE BOUMA předvedl skvělou teč a puk se po odrazu od ledu odrazil ke vzdálenější pravé tyči. Laurent Brossoit se nedokázal včas přesunout a potřetí inkasoval. Asistence: TJ Brodie a Dennis Wideman.

55:13
    Hra byla po deseti sekundách přerušena znovu. Oilers podél střídaček vyhodili puk na zakázané uvolnění.

55:03
    Johnny Gaudreau na pravém křídle z ostrého úhlu vypálil bekhendem a Laurent Brossoit po snadném zákroku přerušil hru. Následuje krátká reklamní přestávka.

55:01
    Vyloučený Andrej Sekera se vrátil z trestné lavice zpět na led a Calgary zůstává stále u jedné využité přesilové hry.

54:04
    TJ Brodie napřáhl na modré čáře ke tvrdé střele s příklepem a po zákroku Laurenta Brossoita se snažil v blízkosti levé tyče dostat k dorážce Sean Monahan. Brankář Edmontonu ale situaci vyřešil a přerušil hru.

53:01
    Micheal Ferland si z pravého křídla sjížděl nebezpečně před bránu a zezadu byl zahákován Andrejem Sekerou.

52:01
    Sam Bennett z levém kruhu pro vhazování krásnou střelou mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Laurent Brossoit ale předvedl fantastický zákrok, když jeho pokus vyrazil lapačkou a vzápětí si poradil i s následnou dorážkou!

51:18
    Calgary vyhrálo pouze jeden z posledních šesti zápasů a ani dnes to s ním nevypadá příliš příznivě.

50:36
    Flames na pravém křídle vypálili z úhlu a Matt Stajan se snažil dostat k dorážce. Laurent Brossoit si připsal další dva dobré zákroky a ačkoliv inkasoval dva góly, chytá skvěle.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:15
    Johnny Gaudreau po levé straně rychle zavezl puk do útočného pásma a od mantinelu napřáhl ke střele, kterou Laurent Brossoit hrudí vyrazil před sebe a poté mu pomohli spoluhráči.

49:10
    Jordan Eberle na pravém křídle nabral rychlost a z úhlu vypálil, Brian Elliott ale rychle zaklekl a puk našel ve své výstroji.

48:48
    TJ Brodie pálil ze stejného prostoru jako Sean Monahan, Laurent Brossoit ale jeho pokus mířící pod horní tyč volejbalovým zákrokem vytáhl nad bránu!

48:32
    Sean Monahan se v blízkosti levé tyče ocitl ve slibné šanci, Laurenta Brossoita ale propálit nedokázal.
    Útočník Sean Monahan dnes skóroval v pátém zápase v řadě.

47:57
    Vzápětí se vrátil z trestné lavice také TJ Brodie a Oilers v letošní sezóně NHL ještě nevyužili přesilovou hru 5 na 3.

47:07
    Vyloučený Sean Monahan naskočil zpět na led a hokejisté Calgary už brání ve čtyřech hráčích.

46:50
    Oilers nebezpečně vypálili z levého kruhu pro vhazování, Brian Elliott ale dokázal jejich pokus hrudí vyrazit mimo.

45:57
    TJ Brodie na levé straně obranného pásma dvakrát sekl zezadu Drakea Caggiulu vyvážejícího puk k modré čáře a Oilers si zahrají přesilovou hru 5 na 3!

45:43
    Oscar Klefbom od modré čáry napřáhl ke střele zápěstím, která byla těsně před Brianem Elliottem zablokována.

45:07
    Sean Monahan mezi kruhy pro vhazován podrazil Connora McDavida a dostal dvě minuty za podražení.

44:20
    Matt Stajan z levého křídla krásně přenesl hru na Lance Boumu, útočník Flames se ale vzápětí do zakončení nedostal.

43:26
    Anton Slepyšev se pokusil vstřelit svůj druhý gól v utkání prudkou střelou z pravého kruhu pro vhazování, jeho pokus ale zamířil vedle bližšího horního rohu brány.

42:31
    Johnny Gaudreau na opačné straně ledové plochy pálil na levém křídle od mantinelu na přední tyč, kde jeho pokus Laurent Brossoit skvěle vyrazil pravým betonem!

42:08
    Ryan Nugent-Hopkins napřáhl na pravém křídle z úhlu k prudké střele, kterou Brian Elliott na bližší tyči ukryl v náručí.

41:27
    Vyloučený Michael Frolík naskočil zpět na led a Calgary Flames hraje v plném počtu.

40:45
    Mark Letestu krásně vypálil z pravého kruhu pro vhazování a mířil do bližšího horního rohu brány, Brian Elliott ale předvedl nádherný semafor a puk ukryl v lapačce!
    40:26 Sean MONAHAN - 2:6

40:26
    SEAN MONAHAN ve vlastním oslabení pláchl všem hráčům Oilers a samostatný únik zakončil v mezikruží nádhernou střelou zápěstím, která nad vyrážečkou Laurenta Brossoita zamířila přesně do levého horního rohu brány – 2:6!

40:14
    Vstupujeme do závěrečné části dnešního souboje o Albertu, ve které Oilers dohrávají přesilovou hru.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 29-23; Zablokované střely: 2-12; Vhazování: 53%-47%; Hity: 15-18; Přesilové hry: 1/2-1/3; Trestné min.: 23-11.

Třetí třetina začne přibližně v 6:13.

Ani prostřední druhá třetina na góly bohatého kanadského derby v Scotiabank Saddledome nebyla ochuzena o góly, když se v dresu hostujícího Edmontonu postupně prosadili kapitán Connor McDavid, podruhé v zápase Jordan Eberle a Oscar Klefbom. Mezi poslední dva góly Oilers se vešla trefa často vylučovaného Matthewa Tkachuka, který skvělou tečí využil přesilovou hru. Oba týmy využily v závěru prostřední části jednu početní výhodu. Skóre po druhé třetině: Calgary Flames 1 Edmonton Oilers 6.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:27
    Matthew Tkachuk po faulu Michaela Frolíka tvrdým hitem vlétl do Leona Draisaitla a Connor McDavid se tam přiřítil v roli Zora mstitele. Domácí útočník dostal dvě minuty za hrubost plus osobní trest 10 minut nesportovní chování, zatímco Connor McDavid pouze dvě minuty za krosček.

39:27
    Leon Draisaitl byl zahákován v blízkosti modré čáry Michaelem Frolíkem, který dostal dvě minuty za hákování, a Edmonton si zahraje v závěru druhé části čtvrtou přesilovou hru.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

38:54
    Benoit Pouliot na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a Brian Elliott si připsal dobrý zákrok.

37:44
    Flames se nepodařilo na pravém křídle rozehrát a puk zamířil po nepřesné přihrávce na zakázané uvolnění.

37:10
    Oilers na pravém křídel od modré čáry napřáhli k další pěkné střele, která mířila po ledě ke vzdálenější levé tyči, Brian Elliott ji ale dokázal pravým betonem vykopnout!
    36:53 Oscar KLEFBOM - 1:6

36:53
    OSCAR KLEFBOM v blízkosti vrcholu levého kruhu pro vhazování po zpětné přihrávce Ryana Nugenta-Hopkinse napřáhl k nádherné táhlé střele, která nad levým betonem Briana Elliotta zamířila ke vzdálenější pravé tyči! Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a Jordan Eberle.

36:43
    Matthew Tkachuk před pár okamžiky skóroval, nyní ale dostal dvě minuty za sekání.

36:43
    Patrick Maroon se po krásné přihrávce Jordana Eberleho dostal do samostatného úniku, který zakončil krásným bekhendovým blafákem, Brian Elliott mu ale senzačně zabránil skórovat levým betonem!
    35:55 Matthew TKACHUK - 1:5

35:55
    MATTHEW TKACHUK před bránou skvěle nadskočil a holí přiloženou k ledu puk po střele Dougieho Hamiltona od modré čáry zády k bráně nad levým betonem Laurenta Brossoita usměrnil k pravé tyči. Flames využili přesilovou hru a podařilo se jim vstřelit čestný gól! Asistence: Dougie Hamilton a Michael Frolík.

35:28
    Oilers se podařilo vyhodit a Flames začínají další útočnou akci zpoza vlastní brány Briana Elliotta.

34:40
    TJ Brodie se ocitl před bránou po krásné kombinaci ve velké šanci, jenže puk z blízkosti nedokázal usměrnit mezi tři tyče.

34:28
    Matt Benning fauloval unikajícího Johnnyho Gaudreaua a za hákování dostal dvouminutový trest.

34:23
    Johnny Gaudreau si z levého křídla krásně sjel před bránu a poté se v tísni pokusil zakončit bekhendem, jeho pokus byl ale hodně nepřesný. Bude se vylučovat.

33:07
    Jyrki Jokipakka na levém křídle vypálil z ostrého úhlu, bezchybného Laurenta Brossoita ale nepřekonal.
    32:24 Jordan EBERLE - 0:5

32:24
    JORDAN EBERLE na vzdálenější levé tyči parádně tečoval přihrávku Matta Hendrickse z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a puk se po odrazu od jeho čepele hole obloučkem snesl k levé tyči. Edmonton vede v Calgary už 5:0! Asistence: Matt Benning a Benoit Pouliot.

32:05
    Jyrki Jokipakka na levém křídle od modré čáry napřáhl k prudké střele s příklepem, kterou Laurent Brossoit zastavil a připsal si další úspěšný zákrok.

31:58
    Alex Chiasson se mezi kruhy pro vhazování ocital po přihrávce z pravého křídla ve velké šanci, jenže Oilers mu v rozhodujícím okamžiku puk dokázali vypíchnout.

31:12
    Sean Monahan si v pravém kruhu pro vhazování dobře počkal na vhodnou chvíli a poté zápěstím napřáhl ke střele, kterou Laurent Brossoit ukryl v náruči, přestože toho moc neviděl.

BOA! ???????? #EDMvsCGY

Fotka zveřejněná uživatelem Edmonton Oilers (@edmontonoilers),

30:09
    Micheal Ferland na pravém křídle rychle vypálil zápěstím a Laurent Brossoit puk ukryl ve svém náručí. Po přerušení hry přichází na řadu krátká přestávka.

29:52
    Oba týmy se dostaly v rychlém sledu ke střele, jak Brian Elliott, tak na druhé straně Laurent Brossoit, byl ale připraven a puk vyrazil mimo tři tyče své brány.

29:16
    Brian Elliott si snadno poradil s nahozením Oilers od modré čáry a poté se rychle občerstvil.

29:04
    Oilers rychle vyrazili na steč, jenže jejich útočnou akci na pravém křídle zastavilo postavení mimo hru.

28:28
    Kris Versteeg na pravém křídle nabral rychlost a po zamíchání s pukem z úhlu zamířil vedle vzdálenější levé tyče.

28:08
    Matt Hendricks zůstal po tvrdém souboji se Samem Bennettem, který ho pravou rukou narazil na hrazení, ležet na hrací ploše a hra byla přerušena.

27:35
    Johnny Gaudreau v levém kruhu pro vhazování pěkně vypálil zápěstím a jeho pokus mířil do bližšího horního rohu brány, Laurent Brossoit ale předvedl skvělý zákrok a puk ukryl v náručí!

26:54
    Vyloučený Sam Bennett je zpět na ledě a Calgary Flames také úspěšně přečkalo přesilovou hru soupeře.

26:40
    Oilers zasypali bránu Briana Elliotta sprchou střel, drtivá většina z nich ale byla nepřesná a zamířila mimo.

25:23
    Matt Stajan se jako slepý k houslím dostal do samostatného úniku a v oslabení mohl vstřelit úvodní gól Calgary, jenže pálil na dlouhou hůl a Laurent Brossoit ho nadvakrát vychytal!

24:54
    Sam Bennett dostal dvě minuty za hrubost a také Oilers si zahrají v úvodu druhé třetiny první přesilovou hru.

24:40
    Adam Larsson dnes hraje skvělé utkání, když se na posledních dvou gólech Oilers podílel druhou asistencí.
    23:57 Connor MCDAVID - 0:4

23:57
    Kapitán Oilers CONNOR MCDAVID se mezi dvěma protihráči krásně protáhl před bránu a z mezikruží nad vyrážečkou Briana Elliotta zamířil rychlou střelou zápěstím k levé tyči. Flames si vzali Coach Challenge kvůli nedovolenému bránění brankáře, gól ale platí a Oilers vedou 4:0! Asistence: Leon Draisaitl a Adam Larsson.

23:03
    Vyloučený Adam Larsson naskočil z trestné lavice na led a Oilers úspěšně přečkali první oslabení.

22:47
    Michael Frolík se ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, jenže ztroskotal na pravém betonu Laurenta Brossoita!

22:27
    Matt Hendricks mohl udeřit v oslabení, když z mezikruží mířil k levé tyči, Brian Elliott ale dokázal puk mezi pravou rukou a tělem zastavil!
    22:10 Laurent Brossoit skvěle vychytal Johnnyho Gaudreaua.

22:10
    Sean Monahan pěknou přihrávkou z mezikruží našel v blízkosti pravé tyče Johnnyho Gaudreaua, který se chystal puk zamést do odkryté brány, jenže Laurent Brossoit předvedl bleskový přesun a levým betonem jeho pokus vyrazil!

21:41
    Flames se usadili v útočném pásmu a během pár sekund se dostali ke třem střelám, ani jedna ale nezamířila na bránu.

21:03
    Adam Larsson byl v úvodu druhé třetiny vyloučen za krosček a Flames mají k dispozici první přesilovou hru.

21:03
    Mikael Backlund na pravém křídle vypálil od mantinelu a Laurent Brossoit si připsal snadný zákrok.

20:49
    TJ Brodie si srovnal puk na hůl a z pravého křídla napřáhl ke střele, kterou zablokoval dobře clonící Oscar Klefbom.

20:23
    Flames se nepodařilo na pravém křídle rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění.

20:01
    Ve Scotiabank Saddledome začala prostřední část utkání, do které Oilers po skvělém začátku vstupují s vedením 3:0.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 13-8; Zablokované střely: 2-9; Vhazování: 44%-56%; Hity: 12-12; Přesilové hry: 0/0-0/0; Trestné minuty: 5-5.

Druhá třetina začne přibližně v 5:07.
    Hokejisté Edmontonu Oilers oslavující jeden ze tří gólů.

HOT START! #EDMvsCGY

Čtvrtý a poslední souboj o Albertu začal pořádně zostra, když se na straně Oilers v rozmezí necelých pěti minut v úvodu utkání prosadili Anton Slepyšev, Mark Letestu a Jordan Eberle. Hosté si rychle vytvořili tříbrankový náskok, přičemž poslední dva od sebe dělilo pouhých 36 sekund. Skóre po první třetině: Calgary Flames 0 Edmonton Oilers 3.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:46
    Český útočník se vzápětí ocitl v další velké šanci, jeho střela z vnitřního okraje levého kruhu pro vhazování ale skončila v náruči připraveného Laurenta Brossoita!

19:19
    Michael Frolík na levém křídle pěkně vypálil od mantinelu a mířil k přední levé tyči, Laurent Brossoit ale předvedl krásný zákrok a pravým betonem jeho pokus vyrazil!

19:07
    Oilers vyrazili středem ledové plochy do protiútoku dva na dva, jenže Benoit Pouliot na modré čáře zpomalil a útok Edmontonu vzápětí zastavilo postavení mimo hru.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

17:39
    Milan Lucic na levém křídle nabral rychlost a pod tlakem dokázal vypálit, Brian Elliott ale jeho střelu mířící těsně nad ledem ke vzdálenější pravé tyči levým betonem vyrazil!

16:58
    Matthew Tkachuk se dostal v blízkosti pravé tyče ke střele, se kterou si Laurent Brossoit bez problému poradil.

16:38
    Hra byla přerušena poté, co puk po nepřesné přihrávce Oilers zamířil na další zakázané uvolnění.

16:30
    TJ Brodie z levého křídla od modré čáry nahazoval puk směrem na vzdálenější pravou tyč, Lance Bouma ale nedokázal kotouč ze vzduchu usměrnit v těžké pozici na bránu.

15:59
    Jyrki Jokipakka na levém křídle od modré čáry nahazoval puk zápěstím na přední tyč, kde byl jeho pokus zablokován.

15:39
    Laurent Brossoit si na přední levé tyči své brány snadno poradil s nahozením Flames a přerušil hru.

15:14
    Laurent Brossoit se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Flames a podél hrazení rozehrála na Matta Hendrickse.

14:08
    Střela Oilers z pravého křídla skončila v ochranné síti a na řadu přichází krátká reklamní přestávka.

13:12
    Kris Versteeg na levém křídle ihned po vhazování napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, kterou Laurent Brossoit zastavil ve svém náručí a přerušil hru.

13:09
    Oilers se nepodařilo na pravém křídle rozehrát a puk po nepřesné přihrávce zamířil na zakázané uvolnění.

12:34
    Na opačné straně ledové plochy se ocitl ve velké šanci Benoit Pouliot, Briana Elliotta ale z blízkosti nepřekonal!

12:16
    Micheal Ferland se ocitl po zákroku Laurenta Brossoita od modré čáry ve velké šanci, jenže z ostrého úhlu bránu minul!
    11:08 Pěstní souboj mezi Milanem Lucicem a Engellandem!

11:08
    Milan Lucic se domluvil na bitce společně s Derykem Engellandem, kterého poslal k ledu a před cestou na trestnou lavici mu ještě uštědřil vkleče jeden tvrdý políček. Oba hráči byli vyloučeni na pět minut za bitku.

10:09
    Oilers napřáhli v pravém kruhu pro vhazování k prudké střele, kterou pozorný Brian Elliott hrudí vyrazil mimo.

09:01
    Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávka. Oilers vedou v Calgary 3:0.

08:49
    Flames se ocitli v blízkosti levé tyče v další slibné šanci, jenže jejich pokus skončil na pravém betonu Laurenta Brossoita.

07:49
    Chad Johnson inkasoval z pěti střel tři góly a na straně Flames proto před pár okamžiky došlo ke střídání brankářů.

07:00
    Anton Slepyšev na pravém křídle v rychlém sledu dvakrát vypálil, Brian Elliott byl ale v obou případech připraven a oba jeho střelecké pokusy vyrazil mimo!

05:58
    Střídání v týmu Calgary Flames: ze hřiště odchází Chad Johnson, přichází Brian Elliott.
    05:58 Jordan EBERLE - 0:3

05:58
    JORDAN EBERLE po krásné bekhendové přihrávce Benoita Pouliota naznačil v pravém kruhu pro vhazování střelu a poté pod lapačkou Chada Johnsona zamířil k přední tyči – 3:0! Asistence: Benoit Pouliot a Adam Larsson.

05:40
    Deryk Engelland mohl rychle vyrovnat střelou z pravého křídla, která po ledě mířila ke vzdálenější levé tyči, Laurent Brossoit ji ale pravým betonem skvěle vykopl!
    05:22 Mark LETESTU - 0:2

05:22
    MARK LETESTU si najel do levého kruhu pro vhazování na krásnou zpětnou přihrávku Zacha Kassiana zpoza brány a bez přípravy po ledě zamířil mezi betony Chada Johnsona, který inkasoval podruhé. Oilers prožívají fantastický vstup do souboje o Albertu, když během necelých šesti minut vstřelili dva góly! To je úvod! Asistence: Zack Kassian a Oscar Klefbom.

04:11
    Alex Chiasson se v blízkosti levé tyče ocitl v obrovské šanci a chystal si puk na forhend, aby ho vzápětí poslal do prázdné brány, protože Laurent Brossoit byl úplně mimo, jenže kotouč mu v rozhodujících okamžiku sjel z čepele hole!

03:58
    Laurent Brossoit si vzápětí připsal další úspěšný zákrok, tentokrát se ale jednalo o nahození z pravého křídla.

03:43
    Mark Giordano na levém křídle napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, která těsně nad ledem mířila ke vzdálenější pravé tyči, Laurent Brossoit ji ale levým betonem vyrazil!

03:03
    Flames pokračovali v útočné akci a vzápětí přišla střela z pravého kruhu pro vhazování, kterou Laurent Brossoit nadvakrát ukryl na přední tyči ve své výstroji.

02:59
    Michael Frolík zkusil na levém křídle vyrovnat střelou z ostrého úhlu, Laurent Brossoit ji ale vyrazil mimo.
    01:17 Anton SLEPYŠEV - 0:1

01:17
    ANTON SLEPYŠEV v levém kruhu pro vhazování zamíchal s pukem a nádhernou táhlou střelou zápěstím zamířil nad vyrážečkou Chada Johnsona ihned po buly do bližšího horního rohu brány. Oilers bleskově otevřeli skóre a vedou v Calgary 1:0! Asistence: Drake Caggiula.

00:49
    Matthew Tkachuk na opačné stráně pálil z levého kruhu pro vhazování přesněji a Laurent Brossoit si připsal první zákrok.

00:25
    Ryan Nugent-Hopkins se na levém křídle dostal k první střele, jeho následný pokus ale zamířil vedle vzdálenější pravé tyče a brankář Chad Johnson zatím zasahovat nemusel.

00:01

Pro všechny je to dnes ve Scotiabank Saddledome v základní části letošní sezóny NHL poslední ze čtyř soubojů o Albertu. Předchozí tři vyhráli Oilers!
    Scotiabank Saddledome pár minut před začátkem souboje o Albertu! Všichni fanoušci už se nemohou dočkat začátku.

Calgary Flames: Ch. Johnson (Elliott) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, D. Wideman, Jokipakka, Engelland – Versteeg, Monahan (A), Brouwer (A) – Tkachuk, Backlund, Frolík – J. Gaudreau, S. Bennett, Chiasson – Bouma, Stajan, Ferland. Hlavní trenér: Glen Gulutzan.

Edmonton Oilers: Brossoit (Talbot) – Sekera, Russell, Klefbom, A. Larsson, Davidson, Benning – Maroon, McDavid (C), Draisaitl – B. Pouliot, Nugent-Hopkins (A), Eberle (A) – Lucic (A), Caggiula, Slepyšev – Hendricks, Letestu, Kassian. Hlavní trenér: Todd McLellan.

Rozhodčí: Chris Lee, Dave Lewis. Čároví: Brian Mach, Brad Kovachik.

Edmonton Oilers:

Edmonton se nachází v Pacifické divizi se ziskem 58 bodů na třetím místě o sedm bodů před čtvrtým Calgary, proti němuž by měl v bráně nastoupit brankář Laurent Brossoit, který byl v roce 2011 draftován v šestém kole právě Flames. Bossoita, který byl povolán zpět z Bakersfieldu hrajícího American Hockey Leafs, si v kanadském derby proti Calgary odbude v letošní sezóně NHL svůj debut. Oilers vyhráli 6 z posledních devíti utkání, včetně nedělního vítězství 2:1 právě nad Calgary, které doma po samostatných nájezdech porazili 2:1. Útočník Matt Hendrick v NHL nastoupí ke svému jubilejnímu 500. utkání. Další velký milník!

Calgary Flames:

Calgary před nedělním zápasem v Západní konferenci drží druhou divokou kartu zajišťující účast v playoff a bylo by rádo, aby tomu tak zůstalo i po zápase proti rivalovi z Edmontonu. Flames během posledních čtyř zápasů vyhráli pouze jedno utkání a na svém kontě mají 51 bodů. V bráně domácího týmu se posedmé v řadě během posledních osmi zápasů představí brankář Chad Johnson, který během posledních pěti zápasů inkasoval dva nebo méně gólů. Obránce Dennis Wideman nastoupí v kanadském derby proti Edmontonu ke svému jubilejnímu 800. utkání v NHL.

Ve Scotiabank Saddledome se v neděli ráno odehraje další velké kanadské derby, když v souboji dvou rivalů z Pacifické divize domácí Calgary přivítá na svém ledě Edmonton, kterému se bude snažit oplatit předchozí tři porážky. Flames patří v Pacifické divizi čtvrté místo a se ziskem 51 bodů zaostávají o sedm bodů za třetími Oilers. Oba týmy se letos střetnou již počtvrté.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 36. Tkachuk (D. Hamilton, Frolík), 41. Monahan, 56. Bouma (Brodie, D. Wideman) – 2. Slepyšev (Caggiula), 6. Letestu (Kassian, Klefbom), 6. Eberle (B. Pouliot, A. Larsson), 24. McDavid (Draisaitl, A. Larsson), 33. Eberle (Benning, B. Pouliot), 37. Klefbom (Nugent-Hopkins, Eberle), 60. Nugent-Hopkins (Eberle)

Calgary Flames: Ch. Johnson (6. Elliott) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, D. Wideman, Jokipakka, Engelland – Versteeg, Monahan (A), Brouwer (A) – Tkachuk, Backlund, Frolík – J. Gaudreau, S. Bennett, Chiasson – Bouma, Stajan, Ferland. Hlavní trenér: Glen Gulutzan.

Rozhodčí: Chris Lee, Dave Lewis. Čároví: Brian Mach, Brad Kovachik

Diváci: 19289