Kladno – Chomutov 3:0 (kon.)
Rytíři Kladno
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Piráti Chomutov
Čtvrtek 02.02.2017, 18:15 • ČEZ stadion, Kladno • DHL Extraliga juniorů • 39. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje z kladenského ČEZ stadionu, kde se utkají domácí Rytíři Kladno a hostující celek Piráti Chomutov.

Rytíři si drží v tabulce pátou příčku s nasbíranými 63 body. A na čtvrté Budějovice ztrácí 5 bbodů. (18-3-3-12).

Piráti se drží s 58 body na sedmé pozici a na šestou Jihlavu ztrácí celkem 4 body. (16-3-4-12).

Rytíři Kladno: Stahl (Svoboda) – Havelka (A), Kiml, Cibák, Chládek, Kučera, Zelingr, Malý – Vach, Kubík, Patyk (C), BLáha, Okegawa, Schildhabel (A), Řepka, Keszi, Kučera, Kalaj, Čermák.

Piráti Chomutov: Pavlát (Skokan) – Buchtela, Hlaváček, Kopic, Novák, Lidák (C), Smutný, Hajič – Lauko, Polák, Palička, Krejčirík, Részegh, Tůma, Rindoš (A), Svoboda, Šilar, Wágner, Adámek (A).

Rozhodčí: Pavel Würtherle – Josef Špůr, David Štětina..

00:01

00:12
    Kladno bylo na úvodní buly úspěšnější a okamžitě nahodili puk na Pavláta, který pokus skrývá v lapačce.

01:20
    Bláha zavel podél mantinelu puk do útočné třetiny, ale Piráti ho o kotouč připravili za brankou.

02:54
    Kladno střídalo a Daniel Šilar měl více prostoru a z pravého kruhu vyslal střelu zápěstím, kterou si Stah pohlídal.

03:34
    David Stahl zlikvidoval další střelecký pokus, tentokrát z levého kruhu.

04:20
    Hra se uklidňuje a přesouvá do středního pásma.

05:16
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Kalaj – 2 min., hákování).

05:36
    Kladno se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

06:07
    Piráti se usadili v útočném pásmu, ale díky rychlému přístupu Rytířů byli vytlačení do rohu.

07:16

07:18
    Patrik Lidák nabil pasem podél modré pravému obránci, který vyslal prudkou dělovku, kterou Stahl vyráží betonem.

08:10
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (2 min.).

08:33
    Za kladenskou obranu se dostal unikající hráč, který se vydal samotný na Stahl a kličkou do forhendu nepřekonává Stahla

09:06
    Rytíři se zatím nezvládli usadit v útočné třetině. Nahození Kučery končí v Pavlátově lapačce.

10:01
    Zelingr teď nabil Chládkovi, který prudkou střelou nepřekonává hostující zeď před brankou.

10:15
    Kotouč se volně pohyboval po pirátském brankovišti, ale kladenští nedokázali zakončit.

11:14
    Hosté vyhazují puk do středního pásma, kde si ho zmocňuje Adam Kubík.

12:04
    Domácí zadovku v útočné třetině vystihl Krejčiřík a startuje do střední třetiny.

12:14
    Domácí se dostávají pod obrovský tak! Piráti vytvořili obrovský zámek, ale střelou mimo se sami vyhazují.

12:54
    Stahl uklidňuje hru a dopřává svému týmu střídání.

13:06
    Tom Polák vystřelil do horního růžku okamžitě z buly a Stahl měl co dělat, aby jeho ránu vytěsnil do ochranné sítě!

13:47
    David Stahl si musel pohlídat střelecký pokus z ostrého úhlu levého mantinelu.

14:52
    Dominik Pavlát pomáhá s rozehrávkou a dlouhá přihrávka zpoza branky byla adresována Laukovi až na útočnou modrou, Puk ovšem nezpracoval.

15:25
    Piráti se usadili v útočném pásmu a Ondřej Buchtela dostal pěknou přihrávku na pravý kruh, odkud minul Stahlovu branku.

16:43
    Jan Svoboda se nedostal k odraženému kotouči jako první! Branka Rytířů byla již z polovina odkrytá.

17:07
    Závěr první třetiny patří Pirátům, kteří si vytvářejí svým tlakem dobré gólové pozice.

18:37
    Do úniku dva na jednoho se teď dostal Josef Rindoš a Tamáš Részegh, který první přihrávku okamžitě vracel zpět Rindošovi, ale ta už byla zblokovaná položenou holí kladenského obránce

19:20
    Rytíři se po dlouhé době dostávají do útočné třetiny, ale o kotouč přicházejí po boji za Pavlátovou brankou

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:58.

První polovina první třetiny vypadala vyrovnaně. Oba týmy si vytvořily dobré střelecké pozice ale brankáři obou týmů jsou zatím stoprocentní. Druhá část třetiny přinesla větší tlak Pirátů, který domácí Rytíři bránili zuby nehty.

20:01

20:20
    Hostí si počínali netrpělivě a je odpískáno postavení mimo hru.

20:47
    Zelingr si musel pospíšit aby byl u nahozeného kotouče v obranné třetině první. Na zádech měl nalepeného Részegha.

21:48
    Střela vyslaná na Stala z mezikruží byla zblokovaná hromadou těl před brankou

22:05
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Hlaváček – 2 min., vysoká hůl).

22:25
    Piráti vyhazují až k Stahlovi.

22:31
    Druhý pokus Rytířů končí též u Stahla.

22:52
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Domácí využívají přesilovku po nenápadné střele do levého růžku Pavlátovy branky z levého kruhu, odkud střílel MATYÁŠ ZELINGR, který dostal přihrávku na modrou od Adama Kalaje. Asistence: Adam Kalaj, Petr Patyk.

24:12
    Hra po vstřelené brance ubrala na tempu a týmy pouze nahazují puk do útočné třetiny.

25:00
    Zelingr vyslal od modré střelu po ledě, ale střela skončila zblokovaná hned u prvního clonícího hráče.

25:47
    Piráti se usadili v útočném pásmu a kombinují podél mantinelu.

26:27
    Jan Svoboda tečoval střelecký pokus od mantinelu do ochranné sítě.

26:55
    Daniel Šilar se ocitl sám před Stahlovou brankou, ale odražený puk mířil do rohu.

27:02
    Piráti opravdu přidali na tempu a Stahl musí likvidovat další střelecký pokus.

27:41
    Tom Polák golfovým úderem z mezikruží těsně minul branku Rytířů!

28:37
    Vybojovaný puk zpoza branky se dostal na modrou, odkaď Patrik Lidák vystřelil dělovku, která skončila vysoko v ochranné síti.

30:13
    Kladenští teď přidali na důrazu a dvěma zákroky na hranici pravidel dostávají Piráty pod tlak. Hru přerušuje Pavlát.

30:52
    Michal Kučera skokem vypíchl puk unikajícímu hráči.

31:30
    Osobní souboje se stávají tvrdšími z obou stran.

32:34
    Štěpán Bláha z levého kruhu našel najíždějícího Kalaje, který měl těžké zpracování na pravém kruhu a jeho střelu Pavlát vyráží.

33:06
    Zelingr se pokusil překonat Pavláta střelou mezi betony. Ten si ovšem střelu pohlídal.

34:03
    Tomáš Adámek se vydal na sólovou jízdu, která začala až v obranném pásmu a podél mantinelu se dostal až do útočné třetiny, kde si sjel od mantinelu až mezi kruhy. Jeho střela ale míjí branku.

34:30
    Buchtely pálí od pravého mantinelu a Stahl vyrážečkou vyráží do levého rohu.

35:03
    Po hře ze strany na stranu se dostal k puku Petr Patyk, který zavezl puk za útočnou modrou a následně ho nechal najíždějícímu Dominiku Havelkovi. Ten našel na pravém kruhu sjíždějícího VINCENTA KESZIHO, který střelou z první ke vzdálenější tyči překonává Pavláta mezi betony. Asistence: Dominik Havelka a Petr Patyk.

36:58
    Stahlovi teď vypadl puk z lapačky a musel ho před sebou hodně rychle najít, jelikož Piráti se rychle sjížděli před branku k dorážce.

38:20
    Dominik Havelka zastavuje vyhození Pirátů z obranné třetiny.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

39:29
    Patyk v dobré pozici díky přihrávce Schuldhabela před Pavlátem přestřeluje branku.

39:37
    Stahl vyráží Svobodovu střelu z bezprostřední blízkosti do ochranné sítě.

40:00

Druhá třetina nám přinesla spoustu šancí a dvě z nich skončily gólově pro kladenské Rytíře. Piráti si vypracovali spoustu šancí a už se ocitli v bezprostřední blízkosti, ale jejich koncovka zatím nepřináší ovoce. Osobní souboje se staly více důraznějším.

40:01

40:20
    Jakub Lauko se dostal do samotného úniku a Stahl se musel roztáhnout po celém brankovišti, aby jeho střelu vytěsnil do bezpečí.

40:52
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Zelingr – 2 min., krosček).

41:20
    Piráti přidali na tempu a Lauko dostával přihrávku mezi kruhy, kde mu kladenští přizvedli hůl.

42:00
    Michal Kučera se dostal do samostatného nájezdu, ale střelou mezi betony Pavláta nepřekonává.

42:52

43:12
    Pirátská rozehrávka končí postavením mimo hru.

43:43
    Michal Smutný zavezl puk za modrou, kde se snažil zadovkou najít najíždějícího spoluhráče.

44:01
    Rytíři rozezněli halu tyčkou. Pavlát byl už téměř překonaný, ale jeho branka stojí na správném místě.

44:07
    Další střelu skrývá Pavlát v lapačce.

44:53
    Josef Rindoš otestoval Stahla střelou z mezikruží.

45:21
    Adam Kubík nádhernou přihrávkou našel Štěpána Bláhu, který střelou z první málem přidal třetí branku dnešního utkání. Dominik Pavlát tuto střelu zázrakem vyrazil!

45:50
    Piráti se snaží aktivně napadat rozehrávající obranu Kladna.

46:26
    Pavlát teď musel vyjet z branky, aby u kotouče nebyl jako první Michal Kučera.

46:53
    KŘEŠIMÍR SCHILDHABEL zachytil pirátskou rozehrávku ve střední třetině a dostal se do samostatného nájezdu, ve kterém překonává Pavláte střelou mezi betony. Bez asistence.

47:47
    Kubíkova střela končí sražena v ochranné síti.

48:18
    Részegh vystihl úmysl Rytířů a zmocňuje se kladenské zadovky.

49:04
    Piráti odstřelují Stahlovu branku z každé pozice a drží Kladno pod tlakem.

49:19
    Vincent Keszi se dral k zakončení podel mantinelu až před branku Pavláta, ale neměl klid na zakončení, díky vracející se pirátské obraně.

50:14
    Jakub Cibák teď naráží každého hráče v blízkosti na mantinel.

51:02
    Jiří Kopec se prosmykl přes modrou čáru a jeho střela končí v pravém rohu.

52:23
    Piráti se snaží za každou cenu snížit! Vytvořili v útočném pásmu obrovský zámek a Stahl se musí vypořádat s jednou střelou za druhou. Kladenští se osvobozují zakázaným uvolněním.

52:23
    Oddechový čas pro domácí.

52:47
    Na Stahla letěl další jedovatý projektil od modré, po kterém musel skočit, protože puk vyrazil pouze před sebe. Kladenští teď po velkém tlaku mohou vystřídat.

53:23
    Hra je přerušena po dalším střeleckém pokusu Pirátů. Vhazovat se bude po levici Stahla.

54:15
    Štěpán Bláha teď nabídl Kubíkovi skvělou příležitost, ale přihrávka se k němu nedostala.

54:27
    Před Pavlátem se teď ocitli dva rytíři, kteří byli zastaveni vracející se obranou.

55:16
    Pirátům nezbývá nic jiného než jen nahodit a dojíždět puk do útočné třetiny, kvůli dobré obraně Rytířů ve střední třetině.

56:23
    Rytíři vyhazují každý puk z vlastní třetiny.

57:20
    Zelingr se dostal k puku po hezké zadovce, ale byl zablokován trojicí Pirátů.

57:46
    Piráti otevřeli hru a toho málem využil Vincent Keszi, který trefuje horní tyč po střele z pravého kruhu.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:49
    Kubík zachytil pirátskou rozehrávku a dal příležitost Bláhovi, který trefuje pouze levý beton Pavláta.

59:27
    Tyč se rozeznívá i za Stahlovými zády. Po střele pirátského centra z mezikruží.

Utkání bylo velmi vyrovnané, ale lepší koncovku měli domácí Rytíři, kteří se dokázali třikrát prosadit.

Chomutov se nevzdával ani za nepříznivého skóre a snažil se hru ještě zdramatizovat. Ve třetí třetině vyslali na Stahlovu svatyni spoustu nebezpečných ran.

Stahl si zaslouženě připisuje na své konto další nulu. (20:18:37)

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 23. Zelingr (Kalaj, Patyk), 36. Keszi (Havelka, Patyk), 47. Schildhabel

Rozhodčí: Pavel Würtherle – Josef Špůr, David Štětina.