Poprad – Nitra 1:3 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Zvolen 4:5 (kon.) | Košice – Martin 3:2 (1:0 po s.n.)
Banská Bystrica – Žilina 4:1 (kon.) | Nové Zámky – Trenčín 3:1 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
4:1 (0:0, 4:1, 0:0)
MsHK Žilina
sk Úterý 14.02.2017, 17:30 • ZŠ Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR) • 45. kolo

Koniec zápasu. (19:48:15)

59:39
    Ešte buly pred Bacashihuom, vyhrali ho domáci hokejisti.

59:14
    Lamper dostal prihrávku, prenikal po pravej strane, ale Tomeka nepokoril, navyše ho natlačil do bránky.

58:30
    Zápas sa už iba dohráva, bez vzrušivých momentov.

57:47
    Ani Žilinčania neuspeli na výlete v útočnom pásme, Bacashihua nemal prácu.

56:55
    Domáci boli dlhšie v útoku, ale neohrozili Tomeka.

56:10
    Buly pred Tomekom vyhrali hostia. Predtým bola posunutá žilinská bránka.

55:48
    Domáci boli krátko v útočnej tretine, ale nič tam nevymysleli.

55:00
    Dnešné stretnutie sleduje 2278 divákov.

54:27
    Hostia opäť v útočnej tretine, ale pri mantineli, hrajú po rohoch.

53:39
    Zigo dostal puk pred bránku Žiliny, ale Tomeka nepreveril dostatočne.

52:59
    Húževka prešiel po ľavej strane, z uhla preveril Bacashihuu, ktorý mal ľahkú prácu.

52:22
    Prokop to skúšal od modrej, ale Bacashihua puk vyrazil.

51:39
    Domáci hrajú umne, nedovolia súperovi takmer nič vymyslieť v útoku.

50:44
    Žilina sa snaží, ale Bacashihua nečelí nebezpečným strelám.

49:55
    Hostia s pukom v útočnej tretine iba pri mantineli...

49:00
    Domáci zavezú puk do útočnej tretiny a tam oň zväčša prídu. Hostia sa márne snažia niečo urobiť so zápasom.

48:20
    Po Gmitterovej aktivite opäť Bacashihua prikryl ľahký puk. Buly po jeho ľavici vyhrali domáci.

47:35
    Holovič bol voľný v medzikruží, pekne vystrelil, no pekný semafor predviedol aj Bacashihua.

46:39
    Stále hostia aktívnejší na puku, no bez šancí.

45:50
    Hostia boli krátko v útočnej tretine, ale nič tam nevymysleli. Dopredu idú teraz Bystričania.

44:56
    Bacashihua prikryl ľahký puk, buly vyhrali hostia.

44:15
    Domáci držia Žilinu na dištanc, nedovolia jej dostať sa do šance.

43:28
    Švihálek zakončoval z ľavej strany, Bacashihua puk prikryl. Buly po jeho pravici.

42:49
    Buly pred Bacashihom vyhrali hostia a zostávajú v pásme.

42:00
    Hra sa prelieva z jednej strany na druhú, bez vzruchu pred bránkami.

41:05
    Hostia sa dostali do útočného pásma, ale nehrozia, Bacashihua nemá prácu.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine boli jednoznačne lepší domáci hokejisti, ktorí sa presadili aj gólovo a zaslúžene vedú 4:1. Tretie dejstvo sa začne cca. o 19:20 hod.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:11
    Banská Bystrica dala gól!
    Parádny kúsok predviedol MATHEW MAIONE. Po tom, č ho vysunul Bacashihua predviedol nádherný prienik až pred bránku z vlastnej tretiny a vychutnal si Tomeka – 4:1. Vytvoril tak nový rekord v produktivite obrancov v najvyššej slovenskej súťaže.

38:51
    Domáci opäť v presilovkovom tlaku, v trme – vrme pred bránkou sa nepresadili Higgs ani Surový.

38:19
    Húževka v oslabení zakončoval dva metre od bránky, Bacashihua pozorný.

38:00
    Domáci aktívni v presilovke, tlačia hostí, ale strieľajú len od modrej.

37:11
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Macejko – 2 min., držanie). Štádiónom znie pieseň Macejko.

36:30
    Zigo pekne prihral Kafkovi, ktorý sa pri ľavej žrdi pred odkrytou bránkou hostí nepresadil.

36:03
    Buly pred Bacashihuom vyhrali domáci hokejisti.

35:39
    Domáci zvýšili dôraz, hosťom sa nedarí dostať pred Bacashihuu.

35:00
    Bystrica až teraz preniká dopredu, ale v útočnom pásme prišla o puk.

34:12
    Domáci sa teraz iba bránia, prevahu majú hostia.

33:34
    Čížek od modrej vystrelil, Bacashihua puk chytá. Žilina je teraz aktívna.

32:58
    Hostia boli pred bránkou a hrozili tam, i keď sa ku koncovke nedostali.

32:09
    Oddychový čas Žiliny

32:09
    Mihálik vystrelil od modrej, Tomek puk korčuľou vyrazil, no iba pred Maioneho, ktorý ideálne prihral JORDANOVI HICKMOTTOVI a ten sa nemýlil pred odkrytou častou bránky – 3:1.

31:39
    Stále majú Bystričania prevahu, no Tomek nečelí nebezpečnej situácii.

30:48
    Hostia sú po dlhšom čase v útoku, ale neohriali sa tam dlho, boli odzbrojení od puku.

30:15
    Tomek puk prikryl pred Bortňákom, oba tímy môžu prestriedať.

29:48
    Domáci majú veľký tlak, ale hostia už v pätici. Stále sa však bránia.

28:54
    Surový vystrelil z medzikružia, Tomek puk kryje, následne domáci prichádzajú o pásmo.

27:55
    Higgs v šanci, pri ľavej žrdi neskóruje v presilovke.

27:44
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Prokop – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

27:32
    Hickmott je sám pred bránkou, no neuspel v koncovke.

27:23
    Tlak Banskej Bystrice trvá, hostia sa iba bránia.

26:39
    Veľké šance Bystrice, najprv Andrisík z ľavej strany nepokoril Tomeka a po ňom na dvakrát pred bránkou ani Češík.

26:00
    TOMÁŠ ZIGO vyhral buly, následne zabojoval Ťavoda, ktorý priťukol puk centrovi Banskej Bystrice a ten sa zblízka nemýlil.

25:54
    Zakázané uvoľnenie hostí, buly pred Tomekom vyhrali domáci.

25:29
    Žilina operovala v útočnej tretine, ale nehrozila, už je puk v strednom pásme.

24:54
    Hruška to vyskúšal spoza modrej na Bacashihuu, ale ten sa nenechal nachytať.

24:05
    Bystričania sú aktívni, hrozia, buly pred Tomekom, ktorý prikryl teraz radšej puk.

23:42
    Hickmott je sám pred Tomekom, po jeho kľučke vyťahuje Tomek betón a zamedzil gólu.

22:21
    Po vyhratom buly Bortňáka strieľa od modrej MARTIN GRüNDLING a tečovaný puk končí za Tomekom, aj s prispením Matouška – 1:1.

21:48
    Buly pred Tomekom domáci prehrali, hostia môžu ísť dopredu.

21:17
    Žilina dala gól!
    Juraško vystrelil od modrej a vysoký puk sa od JURAJA JURÍKA odrazil do bránky za Bacashihuu – 0:1. Reklamácia Bystričanov nebola úspešná.

20:55
    Bystrica v plnom počte, puk je pred Tomekom.

20:15
    Hostia hrajú presilovku, ale dopustili sa zakázaného uvoľnenia. Ešte 39s má trvať oslabenie Bystrice o jedného hokejistu.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

V prvej tretine mali miernu prevahu domáci, ale šance si vypracovali aj hostia. Nik z tímov sa nedokázal presadiť, pričom Žilina nevyužila v závere tohto dejstva minútovú presilovku o dvoch hráčov. Druhá tretina sa začne cca. o 18:24 hod.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:57
    Bystričania už v štyroch, domáci majú puk na paliciach.

19:41
    Ofsajd hostí, buly na modrej vyhrala Žilina.

19:30
    Domáci dvakrát vyhodili puky z vlastnej tretiny, hostia nehrozia v presilovke.

18:54
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Matoušek – 2 min., sekanie). Viac než minútová presilovka hostí o dvoch hráčov.

18:45
    Čížek a Hovorka zakončovali od modrej, Húževka dobre clonil Bacashihuovi, ale puky nešli na neho.

18:20
    Čížek vystrelil od modrej, no presne do brankára Bacashihuu.

17:55
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Mihálik – 2 min., podrazenie).

17:09
    Zigo sa predieral stredom, prihral na pravo Kafkovi, ktorý strieľa na Tomeka, a hoci puk prepadol za neho, napokon ho stihol odpratať do bezpečia.

16:29
    Zakázané uvoľnenie Bystrice, buly pred Bacashihuom vyhrali domáci.

16:02
    Buc vyslal puk na Tomeka od červenej čiary, brankár Žiliny ho na počudovanie prikryl a bude pred ním buly.

15:19
    Češík bol pri ľavej žrdi, dostal puk, ale spadol na ľad, vzišlo tak zo šance.

14:37
    Hostia sa snažia dostať dopredu, ale nedarí sa im to. Domáci dobre hrajú v strednom pásme.

13:43
    Kafka sa ocitol v dobrej šanci pred Tomekom, bol voľný a pálil z prvej z asi štyroch metrov od bránky, no nedokázal pokoriť gólmana hostí.

13:04
    Rýchly prechod do útoku v podaní Higgsa, našiel Ziga, ktorý zakončoval tiesnený, ale Tomeka neprekvapil.

12:17
    Stále chýbajú väčšie príležitosti na strane domácich, ktorí majú častejšie puk na paliciach.

11:26
    Lamper sa snažil na pravej strane, tečovaný puk mieril mimo bránky Žiliny.

10:39
    Češík s pukom pri ľavej žrdi, zakončoval bekhendom, nebol úspešný.

09:45
    Bystričania sú vpredu, majú aktivitu, no s pukom zväčša pri mantineloch.

09:00
    Domáci sú na puku, ale ďaleko od žilinskej bránky.

08:18
    Žilinčania sa dostali dopredu, Jurík mieril do bočnej konštrukcie bránky Bystričanov.

07:58
    Buly pred Tomekom, úspešnejší domáci.

07:39
    Hostia boli v útočnej tretine, ale puk na Bacashihuu nesmeroval.

07:05
    Belluš vystrelil z pravej strany, dobre pálil, no Tomek puk chytá.

06:34
    Brejk Žiliny, najprv preveril Bacashihuu Konečný, nebezpečnú dorážku mal Stupka. Stav sa však nemení.

05:55
    Aj teraz sú domáci v útočnej tretine, no s Tomekom si nevedia dať rady, ich strely nie sú nebezpečné.

05:00
    Bystričania majú prevahu, ale stále tomu chýba šanca.

04:10
    Po chybe Kubku ide na Bacashihuu Rogoň, ale nepredviedol dobrú koncovku, dobrá príležitosť Žiliny.

04:00
    Hostia už v pätici a je po presilovke Bystrice.

03:54
    Tlak v presilovke trvá, domáci kombinujú a hrozia, no chýba vyložená šanca.

03:15
    Maione nahadzoval puk, pred bránkou tečoval Zigo, ale Tomek nemusí zasahovať.

02:39
    Domáci majú tlak v presilovke, zovreli hostí, no strieľajú zväčša od modrej, puky neprekvapili Tomeka.

01:56
    Surový bol v šanci a zakončoval, no fauloval ho Holovič a ide na trestnú lavicu za hákovanie.

01:41
    Tomek sa nenudí v bránke, opäť zasahoval, buly po jeho pravici.

01:24
    Zigo sa natlačil dopredu a zakončoval, Tomek puk pokryl, hoci skončil v bránke vinou domáceho hráča.

00:55
    Ďalšie buly pred Tomekom a opäť úspešnejší hostia zo Žiliny.

00:27
    Bystričania mali buly pred Tomekom, ale úspešnejší boli na ňom hostia.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Hokejisti a rozhodcovia sú už na ľade, ešte zaznie štátna hymna SR a môže sa začať hrať.

Úvodné zostavy:

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Mihálik, Maione, Kubka, Ťavoda, Gründling, Sedlák, Košecký – Buc, T. Surový, Hickmott – Kafka, Zigo, Higgs – Matoušek, Bortňák, Lamper – Belluš, Češík Andrisík – Tamáši

MsHK Žilina: Tomek – P. Mikuš, Čížek, Juraško, T. Bokroš, M. Macejko, D. Brejčák, Prokop, Grman – Handlovský, R. Hruška, Hovorka – J. Jurík, Húževka, Švihálek – R. Konečný, Holovič, Stupka – Rogoň, F. Ondruš, Gmitter

Rozhodca: D. Konc, Štefik – Rojík, Gegáň.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Banskobystričania sú po piatich výhrach v rade na prvom mieste v tabuľke. Pred druhou Nitrou majú trojbodový náskok, pred tretími Košicami päťbodový. Uvidíme, či domácim ´baranom´ neubrala niečo z formy reprezentačná prestávka, pred ktorou mali spomínané víťazné ťaženie.

Čo sa týka vzájomných duelov, lepšie sú na tom hráči spod Urpína. Pri Hrone vyhrali najprv 3:2 po predĺžení a potom 4:2. Pod Dubňom vyhrali 6:2, avšak naposledy sa z troch bodov tešila Žilina, doma zdolala Bystricu 5:2.

Žilinčanom patrí v tabuľke štvrté miesto. Na lídra a dnešného súpera strácajú priepastných 21 bodov. Pred Martinom na piatom mieste majú osem bodový náskok. Na ľade súperov dokázali Severoslováci vyhrať 11 krát a presne toľko isto aj duelov prehrali. Naposledy si zaknihovali doma víťazstvo nad Popradom 2:1 po predĺžení a predtým dokázali triumfovať v Košiciach 5:4.

Favoritom stretnutia sú Banskobystričania, no Žilinu rozhodne nemôžu podceniť, pretože v tejto sezóne dokázala zdolať silných súperov a pokoriť ich aj pred vlastným publikom.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Dado Balco

Branky a nahrávky: 23. Gründling (Bortňák), 26. Zigo (Ťavoda), 33. Hickmott (Maione, Mihálik), 40. Maione (Bacashihua) – 22. J.Jurík (Juraško)

HC´ 05 Banská Bystrica: Bacashihua – Mihálik, Maione, Kubka, Ťavoda, Gründling, Sedlák, Košecký – Buc, T. Surový, Hickmott – Kafka, Zigo, Higgs – Matoušek, Bortňák, Lamper – Belluš, Češík Andrisík – Tamáši

Rozhodčí: D. Konc, Štefik – Rojík, Gegáň