Klášterec nO – Klatovy 2:3 (kon.) | Řisuty – Kobra 3:8 (kon.) | SHK Hodonín – Technika Brno 5:3 (kon.)
Nový Jičín – Vsetín 1:5 (kon.) | Kopřivnice – Šumperk 3:2 (1:0 po s.n.) | Opava – Val. Meziříčí 3:4 (0:2 po s.n.)
Tábor – Písek 6:1 (kon.) | Mor. Budějovice – Havlíčkův Brod 7:4 (kon.) | Sokolov – Vrchlabí 2:4 (kon.)
Žďár n/S – Nymburk 2:1 (2:3 po s.n.) | Děčín – Bílina 7:0 (kon.) | Trutnov – Jablonec n/N 6:1 (kon.)
Jindř. Hradec – David Servis 4:0 (kon.) | Pelhřimov – Kolín 2:3 (kon.)
HK Nový Jičín
1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
VHK ROBE Vsetín
Sobota 18.02.2017, 17:002. liga skupina Východ • 43. kolo

Je tady konec utkání, Nový Jičín musí čekat na výsledek, HC Kopřivnice – HC Draci Šumperk. V případě, že Kopřivnice vyhraje, posouvá se na osmé místo, právě Nový Jičín. A to už by byla loterie, museli by se spoléhat, na výhru v Brně. Ode mne je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (19:04:25)

59:57
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Autorem branky je ZDENĚK. Asistence: Metelka a Sonnek. Tak je tady přece první a poslední gól, Nového Jičína! Sonnek dobře přihrával rozjetému Metelkovi, ten ukázkově přihrál před bránu Jiřímu Zdeňkovi, který krásně posunul puk, mezi nohy Šurého!

59:20
    Utkání se už spíše dohrává, nic zajímavého, se zřejmě nestane.

58:35
    Vsetín opět v útočném pásmu, skončí i tato akce gólem?

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty, třetí třetiny.

56:27
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Autorem branky je ŽÁK. Asistence: Vítek a Finsterle. Zcela zbytečný gól, kdy poslal Michal Žák zcela normální střelu, z mi neznámého důvodu, Jiří Slovák toto nepokryl 0:5.

55:31
    Do konce hry nezbývá ani pět minut. Troufám si říci, že je dnes o vítězi rozhodnuto.

55:08
    Běhal vyslal nebezpečnou střelu, ta jen o pár centimetrů, šla mimo bránu, škoda!

53:46
    Na domácích je vidět odhodlanost a vytrvalost. Jenomže to k dnešnímu vítězství nestačí.

52:20
    Hra na hranici faulu, kdy jeden z domácích útočníků, nemohl hrát. Pokračuje se ale ve hře, rozhodčí nechává hru plynout.

52:20
    Hra na hranici faulu, kdy jeden z domácích útočníků, nemohl hrát. Pokraču

50:40
    Hosté mají stále chuť a sílu se stavem utkání něco udělat. Opět můžeme sledovat útočnou hru v obranném pásmu Nového Jičína.

49:33
    Zdeněk se dostal až do útočného pásma, kde vyslal přízemní střelu na Šurého, ten bez problému kryje..

48:31
    Podobná situace, z hole Písarika.

48:26
    Zdeněk se teď dostal do dobré střelecké pozice. Na nic nečekal, pálil .... a Šurý chytá.

47:42
    Běhal si bere puk, zkouší rozjet útočnou akci. Nepřesná přihrávka na jeho spoluhráče. Domácí to musí zkusit znovu a lépe.

47:13
    Testování pozornosti Šurého, vhazování po jeho pravé ruce.

47:00

46:00
    Vsetín se osvobozuje.

45:35
    Nový Jičín se usadil v útočném pásmu, vyslal i jedovatou střelu, ta šla ale mimo, škoda.

44:59
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Daněk – 2 min., sekání).

44:10
    Dva rychlé góly, moc na sebevědomí domácích nepřidají. Uvidíme, co ještě přinesou následující minuty.

42:55
    Autorem branky je VÁVRA. Asistence: Teper.

42:48
    Autorem branky je STUCHLÍK. Asistence: Vítek.

42:34

40:32
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Málek – 2 min., hrubost).

40:01

Druhá třetina nám přinesla opět jeden gól, opět do stejné brány a opět od stejného střelce, neskutečné. VHK Robe Vsetín vyvíjí větší tlak a aktivitu, než Nový Jičín. Nedá se ale říct, že by úplně dominoval. Dá se to chápat, při pohledu na tabulku. Pokud chtějí domácí pomýšlet na nějaké body, budou muset značně přidat a vymyslet útočné výpady, které skončí gólem. Další třetina začne přibližně v 18:35.

40:00

39:20
    Chyba v rozehrávce Běhala (NJI), naštěstí pro něho, vše zachraňuje jeho týmový kolega. Tohle by byla obrovská příležitost, pro Vsetín.

38:20
    Vsetín opět kombinuje v útočném pásmu, je ale stíhán obránci domácího mužstva.

37:28
    Kajaba (VSE) se prokličkoval až k Jiřímu Slovákovi, ten na vše dohlédnul a kotouč přikryl pod svou lapačku.

37:20
    Tento souboj vyhráli hosté, dostali se ale do offsidu.

36:50
    Špatná rozehrávka domácích, nyní probíhá boj o kotouč za bránou Šurého.

36:16
    Michal Žák zkoušel střelu někde k pravé tyči, z jeho pohledu, Jiří Slovák vytáhl ale sebejistý zákrok lapačkou.

35:47

34:11
    Dobrou přihrávku dostal Písarík, pálil z první a Šurý jen se štěstím zasáhl lapačkou!

33:46
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Jeník – 2 min., nedovolené bránění).

33:23
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Hořanský – 2 min., naražení zezadu).

32:45
    Samiec měl teď problém s rozehrávkou, nicméně to ustál. Puk až před Šurým, který raději celou situaci uklidnil a puk přikryl, pod svou výstroj.

31:30
    Tvrdá střela z hokejky Metelky Jakuba, Šurý pozorný!

29:28
    Autorem branky je LUKA. Asistence: Kucharczyk a Jeník. A je tady druhý gól, do brány Jiřího Slováka! A stejně jako ten první, tak i tento druhý posílá do brány Vladimír Luka. Opět série několika přihrávek, už už to vypadalo že se domácí ubrání, když v tom poslední příhra na Luku, střela jako z kanónu a druhý gól 0:2.

28:16
    Vávra (VSE), chtěl přihrávat před bránu, jenomže si nevšiml bránícího útočníka, z řad soupeře a ten uklidil puk do bezpečí.

27:27
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Sonnek – 2 min., hákování).

27:07
    Běhal se dostal jako první, k odraženému puku a otestoval pozornost Šurého.

26:05
    Stále mají ze hry více hosté, nicméně dá se říct, že poslední minutku či dvě, se hraje převážně ve středním pásmu.

25:27
    Zakázané uvolnění, Nového Jičína.

25:10

24:00
    Asi minutový tlak Vsetína, kdy si Luka přihrával společně s Ostrčilem sem a tam, střela ovšem žádná a toto Novému Jičínu plně vyhovuje.

23:09
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Cabák – 2 min., podražení).

22:36

21:34
    Tak přece přišla střela! Šurý ale bez problému kryje.

21:10
    Nový Jičín se usadil v útočném pásmu, zkouší vymyslet nějakou akci. Zatím se jim to moc nedaří.

20:35
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Luka – 2 min., podražení).

20:01

První třetina nám přinesla pouze jeden gól a to do domácí brány, zásluhou ex hráče Nového Jičína, Vladimíra Luky. Ani jeden z týmů, nepředvádí zatím špatný hokej. Mírně aktivnější jsou favorité, tohoto duelu. Uvidíme, co přinese druhá třetina, která začne přibližně v 17:45.

20:00

19:35
    U puku teď Finsterle (VSE), zkoušel střelu švihem, Slovák se měl na pozoru.

19:21

18:58

18:00
    Nový Jičín se v této přesilovce opravdu snaží, jenomže Vsetínští jim nedarují ani kousíček ledu, sehrávají se opravdu perné minuty, pro obě strany.

16:57
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Ostrčil – 2 min., držení protihráče).

16:26
    Další obrovská šance, před bránou Jiřího Slováka, vypadalo to už je puk v bráně, nicméně Jiří Slovák vytáhl parádní zákrok!

15:56
    Offside Nového Jičína.

15:00
    Menší nedorozumění, na straně Nového Jičína, kde se opět musel mít na pozoru, Jiří Slovák, situaci ale zvládl více než dobře.

13:21
    Možná je to i tím, že pozice VHK Robe Vsetín, je ukotvena pevně v základech a první místo je tím pádem více než jisté, za to domácím by se každý bod hodil.

12:23
    Vsetín je lehce nervózní a kazí teď přihrávky, čím dává prostor pro svého soupeře, který se této šance chopí více než dobře. Chybí ale nějaká ta útočná akce, která by nejlépe skončila gólem.

11:36
    Puk zpět v útočném pásmu Vsetína, tečovaná střela zasáhla i brankáře Jiřího Slováka, následně mířila mimo nebezpečí.

10:47
    Slovák Jiří II, (NJI) se pokoušel prodrat přes tři obránce Vsetína, ba ne, tudy cesta nevede.

10:02
    Ihned po vhazování střílel Metelka Jakub (NJI), Šurý i tento pokus kryje i když neměl puk úplně pod kontrolou.

09:37
    Dobrá střela jednoho z útočníků domácího mužstva, Šurý ale tuto střelu dobře viděl a stejně tak i pokryl.

09:00
    Hosty určitě tento gól nakopl, zvýšili svou aktivitu a budou chtít dát druhý, rychlý gól. Zatím se jim to ale nedaří.

08:07
    Autorem branky je LUKA. Asistence: Finsterle a Kucharczyk. Tak se to přece Vsetínu povedlo, ale už mimo přesilovou hru! Kucharczyk přihrál Finsterlemu, který střílel a Slovák vyrazil jen před sebe, tam čekal domácím dobře známý Vladimír Luka a otevírá skóre na 0:1 !

08:03

07:40
    Jedna přihrávka stíhá druhou, střela ale nepřichází. Až teď, Slovák na tento pokus dobře viděl, zbývá 13 vteřin.

06:26
    Hned ze začátku přesilové hry, se hosté usadili v pásmu. Novému Jičínu se ale daří dobře napadat rozehrávku Vsetína a tím pádem i bránit, jakýkoliv pokus o střelu.

06:02
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Christov – 2 min., nedovolené bránění).

05:30
    Obrovský tlak Vsetína, Slovák místy nevěděl, kde je vůbec puk! Tak teď měl strážce Novojičínské svatyně velké štěstí!

04:40
    Novotný se hnal za pukem, společně s Teperem, který to měl ale blíž a navíc měl ještě na pomoc svého spoluhráče.

03:30
    Tempo hry mírně opadlo, hosté nechcou udělat zbytečnou chybu a zkouší hrát na rychlé přihrávky a tím pádem i brejky.

02:45
    Tak nakonec trestné střílení, pro Vsetín! Finsterle Lukáš zkoušel stahovačku, na Slováka si však nepřišel!

02:35
    Rychlé přechody budou zřejmě problém, pro domácí tým, bude následovat vyloučení.

00:52
    Tak to bylo opravdu zajímavé, nejprve vyloučení Zdeňka, které následně bylo zrušeno, pro posouzení všech rozhodčích. Následně zakázané uvolnění Vsetína.

00:25
    Utkání začalo ve svižném tempu, buly vyhráli domácí. Zkoušeli něco vymyslet, důsledná obranná hra Vsetína, je k ničemu nepustila.

00:01

Oba týmy jsou již na ledě, utkání do dvou minut začne.

Stadión se postupně plní a je to vidět, obzvlášť na straně hostů. Tento duel, slibuje určitě hezkou návštěvu.

Hezký podvečer z Nového Jičína! Máme před sebou předposlední kolo, II. ligy – východ, základní skupiny. Dnes na led zavítá lídr soutěže – VHK Robe Vsetín který jasně vede tabulku, aktuálně se 103. body. Nový Jičín je na opačné straně a každý bod bude dobrý, rozhodne se i o tom, kdo pro HK Nový Jičín, bude soupeř na následující boje v play – off. Utkání začíná v 17:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Michal Knápek

Branky a nahrávky: 60. Zdeněk (Metelka, Sonnek) – 9. Luka (Finsterle, Kucharczyk), 30. Luka (Kucharczyk, Jeník), 43. Stuchlík (Vítek), 43. Vávra (Teper), 57. Žák (Vítek, Finsterle)

HK Nový Jičín: Slovák (Iláš), Běhal, Hruška, Vašut, Písarík, Metelka, Cabák, Samiec, Slovák, Christov, Málek, Zdeněk, Chvostek, Kocián, Sonnek, Novotný
    VHK ROBE Vsetín: Šurý (Hromada) – Jeník, Ostrčil, Hryciow, Teper, Žák, Stuchlík, Kobylík – Finsterle, Kucharczyk, Luka – Hořanský, Vávra, Kajaba – Daněk, Hrazdira, Vítek – Pokorný.