Boston – Ottawa 1:2 (0:1 po s.n.) | New Jersey – Pittsburgh 4:7 (kon.) | Carolina – NY Islanders 0:3 (kon.)
Columbus – Winnipeg 4:5 (kon.) | Toronto – Tampa 1:4 (kon.) | Florida – St. Louis 3:6 (kon.)
Dallas – Nashville 3:7 (kon.) | Colorado – Minnesota 3:4 (kon.) | Arizona – Vancouver 4:3 (kon.)
Anaheim – Chicago 4:0 (kon.) | San Jose – Edmonton 2:4 (kon.) | Los Angeles – Calgary 1:4 (kon.)
Anaheim Ducks
4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Chicago Blackhawks
Pátek 07.04.2017, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Anaheim Ducks bojuje o první místo v Pacifické divizi a v pátek v noci se představí v domácím Honda Center proti Chicagu Blackhawks. Další ochutnávka soubojů nadcházejícího playoff, ve kterém nebude chybět několik českých hráčů a dva hokejisté ze Slovenska.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Anaheim Ducks: Gibson (Bernier) – Vatanen, Bieksa, Theodore, Manson, Jaycob Megna, Montour – Rakell, Getzlaf (C), Eaves – Cogliano, Kesler (A), Silfverberg – O. Kaše, Vermette, Perry (A) – N. Ritchie, L. Shaw, Wagner. Hlavní trenér: Randy Carlyle.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Oduya, Rozsíval, B. Campbell (A), T. van Riemsdyk, Forsling, Kempný – Jurčo, Schmaltz, Pánik – Panarin, Kero, P. Kane (A) – Hartman, Krüger (A), Desjardins – Hayden, Rasmussen, Tootoo. Hlavní trenér: Joel Quenneville.

Rozhodčí: Gord Dwyer, Kyle Rehman. Čároví: Lonnie Cameron, Bevan Mills.

Vše je připraveno a velké utkání mezi Anaheimem a Chicagem může začít. V prvním útoku Blackhakws slovenská dvojice Jurčo s Pánikem, v obraně české dulo Rozsíval a Kempný. Mimo hru je Marián Hossa.

00:01

00:05
    Anaheim vyhrál vhazování a jeden z hráčů Ducks vyhodil puk z obranného pásma přes ochranné sklo! Zřejmě bez teče, takže úvodní přesilová hra pro Chicago po pouhých 5 sekundách zápasu!

00:05
    Josh Manson vyhodil puk z obranného pásma přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry.

00:46
    Artěmij Panarin si z mezikruží vybruslil k levé tyči, kde se z ostrého úhlu snažil prosadit bekhendem, John Gibson ale jeho pokus pravým betonem vyrazil a připsal si první ostrý zákrok!

01:34
    Chicagu se nepodařilo rozehrát a vyhodilo puk v přesilové hře na zakázané uvolnění.

02:05
    Vyloučený Josh Manson naskočil zpět na ledovou plochu a Chicago zkraje utkání úvodní přesilovou hru nevyužilo.

02:12
    Nick Schmaltz dostal dvě minuty za hákování a přesilovou hru si vzápětí vyzkouší také domácí Anaheim Ducks.

04:06
    Rickard Rakell byl zřejmě hráčem, který se před bránou dostal po skvělé práci Ryana Keslera, který za ní dohrál u hrazení Briana Campbella, ke střele, brankář Corey Crawford ji ale vyrazil a připsal si druhý nebo třetí úspěšný zákrok!

04:15
    Vyloučený Nick Schmaltz se vrátil z vězení zpět na ledovou plochu a také Chicago přečkalo úvodní hru v oslabení.

05:15
    Hra byla nyní v rychlém sledu dvakrát přerušena, nejprve po zakázaném uvolnění Chicaga a vzápětí Anaheimu.

05:40
    Dennis Rasmussen byl zřejmě hráčem, který pálil na levém křídle od mantinelu přímo do lapačky Johna Gibsona.

nobody puts ???? in a corner

Příspěvek sdílený Chicago Blackhawks (@nhlblackhawks),

06:05
    Michal Rozsíval dostal dvě minuty za podražení a Ducks si zahrají v dnešním utkání druhou přesilovou hru.

06:53
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Sami Vatanen nádhernou diagonální přihrávkou našel v levém kruhu pro vhazování Rickarda Rakella, který ho bez přípravy poslal na vzdálenější pravou tyč, kde COREY PERRY skóroval po nádherné souhře na jeden dotek z blízkosti do prázdné brány! Ducks sehráli přesilovou hru fantasticky a ujali se vedení 1:0! Asistence: Rickard Rakell a Sami Vatanen.
    06:53 Corey PERRY - 1:0

07:45
    Delší dobu se nehrálo, protože Chicago si vzalo Coach Challenge kvůli ofsajdu. Gól ovšem platil.

07:53
    Corey Perry vypálil z levého kruhu pro vhazování a Corey Crawford puk hrudí vyrazil mimo tři tyče.

08:50
    Jsou zápasy, ve kterých má Chicago hodně špatné začátky, a dnešní utkání je jedním z nich. Blachawks se pokusili odpovědět táhlou střelou od modré čáry, jejich pokus byl ale zablokovaný.

09:51
    John Hayden napřáhl od modré čáry k táhlé střele, která zamířila pouze doprostřed brány a náruče Johna Gibsona.

10:15
    Ducks se dostali v pravém kruhu po rozehrávce Johna Gibsona za bránou ke střele, kterou Corey Crawford ukryl ve náručí. V Honda Center následuje komerční přestávka.

11:56
    Andrew Cogliano před pár okamžiky pálil z levého křídla mimo a poté přihrával zpoza brány mezi kruhy pro vhazování, jeho přihrávka ale žádného z jeho spoluhráčů nenašla.

12:42
    Ryan Hartman měl dobrou rychlost a po kolmé přihrávce do jízdy na vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl ke střele zápěstím, kterou John Gibson ukryl v náručí.

12:46
    Trevor van Riemsdyk zkusil vypálit ihned po vhazování od modré čáry, jeho táhlá střela ale minula těsně nad ledem levou tyč brány Johna Gibsona, který zatím drží nulu.

13:00
    Shea Theodore vypálil na pravém křídle z kruhu pro vhazování a jeho střela skončila ve vzdálenějším levém rohu ledové plochy v ochranné síti.

13:25
    Richard Pánik na levém křídle ukradl puk rozehrávajícím hráčům Anaheimu a z ostrého úhlu napřáhl těsně nad ledem ke střele, kterou John Gibson vytěsnil s problémy za bránu!

14:14
    Tanner Kero před bránou nebezpečně tečoval nahození z levého křídla, John Gibson ale předvedl dobrou reakci a hrudí puk vyrazil mimo tři tyče.

15:41
    Na střely je dnešní utkání velmi vyrovnané, John Gibson zasahoval proti osmi, Corey Crawford sedmi.

16:32
    Blíží se závěr první třetiny, ve které má Chicago více ze hry, vyrovnat se ovšem zatím snaží marně.

17:11
    Artěmij Panarin na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a John Gibson puk vyrazil mimo. Další dobrý zákrok.

18:13
    Domácí obránce Sami Vatanen měl v levém kruhu pro vhazování v obranném pásmu obrovské problémy s rozehrávkou, když ho dva protihráči drobně zahákovali a málem získali puk.

18:19
    Corey Perry zbytečně fauloval ve středním pásmu a dostal dvě minuty sekání. Druhá přesilová hra pro Hawks. Ryan Hartman musel zamířit na ošetřovnu.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

19:17
    Patrick Kane vypálil na pravém křídle z úhlu a jeho střela minula bližší pravý horní roh brány Ducks.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

John Gibson pochytal během první části všech devět střel Chicaga, zatímco Corey Crawford předvedl o jeden zákrok méně, na rozdíl od domácího brankáře ale inkasoval, když ho v úvodu zápasu po nádherné souhře z blízkosti překonal Corey Perry. Skóre po první třetině: Anaheim Ducks 1 Chicago Blackhawks 0.

Druhá třetina začne přibližně v 5:06.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 8-9; Zablokované střely: 5-3; Vhazování: 40%-60%; Hity: 8-5; Přesilové hry: 1/2-0/2; Trestné minuty: 4-4.

20:01

20:01
    V Honda Center začala prostřední část, ve které budou hrát Ducks 19 sekund v oslabení.

20:19
    Vyloučený Corey Perry naskočil zpět na ledovou plochu a Anaheim hraje v plném počtu.

20:38
    John Gibson u své pravé tyče skvěle zakročil proti tečované střele Chicaga od modré čáry a jeho spoluhráči poté puk podél hrazení vyhodili na zakázané uvolnění.

21:46
    Chicago dostalo menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě a týmový trest odpyká útočník Tomáš Jurčo.

22:32
    Rickard Rakell vypálil od modré čáry, Corey Crawford byl ale připravený a puk ukryl ve svém náručí.

22:50
    Shea Theodore na pravé straně vypálil od modré čáry a Corey Crawford jeho pokus vyrazil levým betonem.

23:46
    Hokejisté Chicaga se dvakrát dostali v oslabení na pravé straně ke střele, John Gibson ale obě vyrazil, zatímco na opačné straně byl pozorný Corey Crawford. Tomáš Jurčo odpykal trest Blackhawks za příliš mnoho hráčů na ledě a hosté hrají v plném počtu.

24:44
    Tomáš Jurčo vypálil z pravého kruhu pro vhazování, jeho pokus se ale stal snadným soustem pro Johna Gibsona, který puk ukryl v náručí a přerušil hru.

25:56
    Blackhawks na pravém křídle vypálili z ostrého úhlu a John Gibson si připsal další snadný zákrok.

26:53
    Michal Rozsíval dokázal na pravé straně vyhrát souboj u hrazení a udržel útočné pásmo pro svůj tým, Ducks se poté vysvobodili, ovšem pouze za cenu zakázaného uvolnění.

27:31
    Ducks z vrcholu pravého kruhu pro vhazován nahazovali puk před bránu na teč, nikoho ovšem netrefil.

28:10
    Corey Crawford vyjel u pravé tyče ze své brány, aby holí zastavil vyhozený puk Ducks a v pohodě rozehrál. Daleko kolem brankáře Chicaga nebyl nikdo.

28:50
    Nick Ritchie se v blízkosti pravé tyče k dorážce nedostal a po zákroku Coreyho Crawforda přichází na řadu krátká reklamní přestávka.

28:50
    Corey Crawford dnes předvedl přesně deset úspěšných zákroků a pouze jedna střela skončila za jeho zády, když se po krásné souhře prosadil Corey Perry. Anaheim stále vede doma 1:0!

29:00
    Ducks od modré čáry nahodili puk před bránu, kde ho nebezpečně tečoval Ryan Kesler, puk ale zamířil nad horní tyč a brankář Corey Crawford zasahovat nemusel.

29:31
    Tanner Kero připravil šanci pro Artěmije Panarina, který bez přípravy pálil v pravém kruhu pro vhazování, jeho střela bez přípravy ale skončila na hrudi připraveného Johna Gibsona!

30:25
    Ducks chtěli rozehrát z pravé strany obranného pásma a puk byl sražen na jejich střídačku. Reklamní brejk.

30:35
    Ryan Hartman a jeho spoluhráči se v blízkosti levé tyče snažili marně dostat k dorážce poté, co John Gibson jejich nahození dokázal udržet ve svém náručí.

30:35
    Ryan Hartman a Kevin Bieksa se osekávali vzájemně do čepelí holí přiložených k ledu na vnějším oblouku kruhu pro vhazování a hra byla přerušena, ale nevylučovalo se. Buly odloženo.

32:00
    John Hayden se dostal na vrcholu prostoru mezi kruhy pro vhazování ke střele, jeho pokus byl ale zablokován.

32:52
    Blackhawks vyrazili podél střídaček do rychlého protiútoku, který prudkou střelou v levém kruhu pro vhazování zakončil Tanner Kero, John Gibson ale jeho střelu mířící ke vzdálenější pravé tyči skvěle vyrazil levým betonem! Skvělý zákrok.

33:56
    Corey Crawford vyrazil puk za bránu a Michal Rozsíval zkoušel na opačné straně vypálit z pravého kruhu pro vhazování, jenže jeho pokus byl zablokován.

34:12
    Jakob Silfverberg nabral na pravém křídle rychlost a po rychlém objetí brány zkoušel puk v blízkosti pravé tyče zamést do brány, Corey Crawford ho ale pravým betonem vyrazil!
    34:12 Corey Crawford se nenechal nachytat Silfverbergem.

34:19
    Hra byla vzápětí přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávka. Za chvíli pokračujeme.

35:33
    Nick Schmalz v levém kruhu pro předvedl krásnou stahovačku a krátkou kolmou přihrávkou našel v blízkosti levé tyče Tomáše Jurča, slovenský útočník ale nedokázal sedícího Johna Gibsona z blízkosti propálit! Velká šance!
    35:33 Tomáš Jurčo nedokázal využít skvělé práce Schultze!

37:08
    Ondřej Kaše předvedl za bránou nádhernou otočku, po které přihrál mezi kruhy pro vhazování a CHRIS WAGNER nádhernou střelou zápěstím zamířil mezi betony Coreyho Crawforda ke vzdálenější levé tyči! Čtvrtý útok zařídil gól a Ducks vedou nad Chicagem rázem o dvě branky – 2:0. Asistence: Ondřej Kaše a Logan Shaw.
    37:08 Chris WAGNER - 2:0

38:46
    Blackhawks se dostali v blízkosti levé tyče ke střele, kterou John Gibson dobře vyrazil pravým betonem.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

39:55
    John Hayden krásnou střelou z mezikruží mířil přesně do levého horního rohu brány, John Gibson ale předvedl fantastický zákrok a puk ukryl ve svém náručí! Další velká šance Chicaga.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

John Gibson i po přestávce pokračoval ve svém skvělém výkonu a neméně dobře chytal Corey Crawford, hostující brankář ovšem neměl tolik práce a v závěru prostřední části ho navíc propálil po přihrávce Ondřeje Kašeho mezi betony Chris Wagner. Předvede Chicago další velký obrat? Skóre po druhé třetině: Anaheim Ducks 2 Chicago Blackhawks 0.

This happy kid grabbed a puck from Patrick Eaves tonight! #LetsGoDucks

Příspěvek sdílený Anaheim Ducks (@anaheimducks),

Třetí třetina začne přibližně v 6:00.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 18-27; Zablokované střely: 6-7; Vhazování: 50%-50%; Hity: 21-10; Přesilové hry: 1/3-0/2; Trestné min.: 4-6.

40:01

40:01
    Chicago umí předvádět velké comebacky a o ve třetí třetině má o zábavu postaráno, když v Honda Center prohrává 2:0.

40:45
    Logan Shaw na pravém křídle od modré čáry nahodil puk na přední tyč, kde Corey Crawford po pěkném skluzu ukryl kotouč v lapačce a poté rozehrál za svou bránu.

40:58
    Artěmij Panarin vypálil na levém křídle od hrazení a John Gibson po snadném zákroku zůstává nepřekonán.

41:32
    Artěmij Panarin si v levém kruhu pro vhazování najel na přihrávku ze středu útočného pásma a bez přípravy mířil pod horní tyč, John Gibson ale dokázal puk pravým betonem vyrazit a poté přerušil hru! Brankář Anaheimu stále drží nulu.

42:36
    Ducks mířili z levého kruhu pro vhazování nad lapačku Coreyho Crawforda, brankář Chicaga ale dobře zasáhl a puk vytáhl mimo tři tyče brány!

43:39
    Michal Rozsíval na pravé straně z ostrého úhlu nahazoval puk před bránu, jenže napříč brankovištěm prolétl do území nikoho. Před bránou nebyl nikdo.

44:42
    Andrew Cogliano zpoza brány krásnou přihrávkou mezi dvěma protihráči dokázal poslat puk mezi kruhy pro vhazování, kde RYAN KESLER napřáhl ke krásné parádní střele zápěstím a nad pravým ramenem Coreyho Crawforda zamířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány – 3:0! Asistence: Andrew Cogliano a Jakob Silfverberg.
    44:42 Ryan KESLER - 3:0

45:38
    Ryan Getzlaf zkusil vstřelit další gól, jeho střela z levého kruhu pro vhazování ale skončila v náručí Coreyho Crawforda, který přerušil hru.

46:00
    Michal Rozsíval fauloval za vlastní bránou a za ostrý krosček dostal dvě minuty.

46:00
    Nick Ritchie zvedl ruce a pustil se ostře do Martina Rozsívala, za což dostal osobní trest do konce utkání.

46:36
    Shea Theodore vypálil z vrcholu mezikruží a po zákroku Corey Crawforda následuje reklamní přestávka.

47:01
    Brandon Montour při pokusu o střelu na útočné modré čáře zlomil hůl, takže Corey Crawford nemusel zasahovat.

47:26
    Blackhawks dobře vypálili z levého kruhu pro vhazování a jejich střela ve hře 4 na 4 mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, John Gibson ale levým ramenem puk skvěle vyrazil!

48:00
    Michal Rozsíval je zpět na ledě a začíná přesilová hra Chicaga, která potrvá celé tři minuty poté, co Nick Ritchie dostal pětiminutový trest plus osobní trest do konce utkání.

49:51
    Více než polovina z přesilové hry Blackhawks je minulostí a hosté se zatím nedostali ke střele.

50:56
    Michal Kempný vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a po jeho zablokované střele mířil z pravého kruhu pod horní tyč nad Johnem Gibsonem ležícím na pravém boku Patrick Kane, jeho střela se ale od horní tyče odrazila do hry!
    50:56 Patrick Kane krásnou střelou orazítkoval horní tyč!

51:00
    Pětiminutový trest pro Nicka Ritchieho vypršel a oba týmy hrají opět v plném počtu. Ducks vedou 3:0.

51:47
    Brandon Montour a John Hayden dostali dvě minuty za hrubost poté, co se ve středním pásmu v rychlosti pustili do sebe a do zóny Ducks přijeli vleže.

52:43
    Blackhawks vypálili na pravém křídle z ostrého úhlu a John Gibson si připsal další úspěšný zákrok.

53:39
    Nick Schmaltz se ocitl před bránou po parádním forčekingu svého spoluhráče a zpětné přihrávce zpoza ní v obrovské šanci, ani nadvakrát ale nedokázal fantastického Johna Gibsona propálit! Brankář Ducks nejprve zasáhl hrudí a poté levým betonem! Honda Center propuklo nadšením.
    53:39 Nick Schmalz ani nadvakrát nevyužil obrovskou šanci!

54:26
    Rickard Rakell napřáhl v pravém kruhu pro vhazování ke krásné střele zápěstím, která mířila nad lapačkou Coreyho Crawforda do bližšího horního rohu brány, nakonec se ale od horní tyče odrazila zpět do hry! Nádherná střela.

54:43
    Ryan Getzlaf napřáhl od modré čáry k táhlé střele zápěstím, která letěla těsně nad ledem a RICKARD RAKELL ji fantastickou tečí srazil mezi betony bezmocného Coreyho Crawforda! Asistence: Ryan Getzlaf a Patrick Eaves.
    54:43 Rickard RAKELL - 4:0

55:12
    Blackhawks se nepodařilo rozehrát a puk po jejich inkasovaném gólu zamířil na zakázané uvolnění.

56:40
    Blackhawks se snažili vstřelit čestný gól, jenže jejich akci na levém křídle zastavilo postavení mimo hru.

57:17
    Tanner Kero se ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, jenže nedokázal puk dobře trefit a kotouč obloukem zamířil do náruče připraveného a bezchybného Johna Gibsona.

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

John Gibson předvedl 37 zákroků a vychytal svůj šestý letošní shutout, celkově dvanáctý v kariéře. Anaheim dokráčel k hladkému vítězství, na kterém se gólem a asistencí podílel dvoubodový Rickard Rakell. Rozhodující gól vstřelil v sedmé minutě po nádherné kombinaci v přesilové hře Corey Perry. Český útočník Ondřej Kaše zaznamenal bod za asistenci. Konečný výsledek: Anaheim Ducks 4 Chicago Blackhawks 0.

Statistiky: Střely na bránu: 26-37; Zablokované střely: 11-11; Vhazování: 51%-49%; Hity: 25-13; Přesilové hry: 1/3-0/3; Trestné minuty: 16-10.

Michal Rozsíval (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:45
    Michal Kempný (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:10 (07:10:32)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 7. Perry (Rakell, Vatanen), 38. Wagner (O. Kaše, L. Shaw), 45. Kesler (Cogliano, Silfverberg), 55. Rakell (Getzlaf, Eaves)

Rozhodčí: Gord Dwyer, Kyle Rehman. Čároví: Lonnie Cameron, Bevan Mills

Diváci: 16462