Boston – Ottawa 1:2 (0:1 po s.n.) | New Jersey – Pittsburgh 4:7 (kon.) | Carolina – NY Islanders 0:3 (kon.)
Columbus – Winnipeg 4:5 (kon.) | Toronto – Tampa 1:4 (kon.) | Florida – St. Louis 3:6 (kon.)
Dallas – Nashville 3:7 (kon.) | Colorado – Minnesota 3:4 (kon.) | Arizona – Vancouver 4:3 (kon.)
Anaheim – Chicago 4:0 (kon.) | San Jose – Edmonton 2:4 (kon.) | Los Angeles – Calgary 1:4 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
2:1 (1:1, 1:0, 0:0) Stav série: 3:2
Piráti Chomutov
Pátek 07.04.2017, 17:20 • Home Credit Arena Liberec • Generali play off Tipsport extraligy • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.

Už v pátek nás čeká velký boj! Bílí Tygři Liberec totiž změří v pátém semifinále síly s Piráty Chomutov o mečbol.

Do Chomutova se sice série stěhovala za stavu 2:0 pro Liberec, to už ale neplatí. První utkání na ledě Pirátů bylo dlouho vyrovnané. Obě mužstva sice měla několik slibných příležitostí, jenže oba brankáři působili neprůstřelně. Zápas nakonec rozhodla ve třetí třetině situace nedáš-dostaneš. Severočeši nejdříve neproměnili přečíslení dva na nikoho a z následné akce Chomutova inkasovali rozhodující branku.

I čtvrtý zápas série byl velmi vyrovnaný. Liberečtí se sice dostali v úvodní dvacetiminutovce do vedení, jenže Piráti utkání otočili a získali dvoubrankový náskok. Hosté sice v závěrečných minutách utkání zdramatizovali, Chomutov už si ale vítězství vzít nenechal a vyrovnal stav semifinále na 2:2.

V semifinále zatím jako by pro tyto celky platilo pořekadlo "můj dům, můj hrad". Z tohoto pohledu budou mít v pátek svěřenci trenéra Filipa Pešána menší výhodu. Nečeká je ovšem vůbec jednoduchý souboj, Piráti budou po dvou výhrách na domácí půdě určitě nabuzení. Opět se dá očekávat napínavá a nelítostná bitva. Vítěz utkání totiž získá mečbol celé série.

Kdo se ujme vedení 3:2? To se dozvíme v pátek od 17:20!

Bílí Tygři Liberec: Will (Lašák) – R. Šimek (A), Ševc, Jánošík, Vitásek (C), Pyrochta, Derner, Mojžíš – Lakatoš, P. Jelínek (A), Radivojevič – Valský, L. Krenželok, Svačina – Bartovič, Bližňák, Ordoš – J. Stránský, Vantuch, A. Dlouhý.

Piráti Chomutov: J. Laco (Král) – L. Chalupa, Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Skinner, Trefný (A) – Tomica (A), Huml (C), Vondrka – Sklenář, V. Růžička, Kaše – Koblasa, Kämpf, Skokan – Poletín, Lauko, Hlava – Račuk.

Rozhodčí: Hribik, Pražák – Jelínek, Pešek.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Hráči jsou již po rozbruslení v kabinách, start pátého semifinále se pomalu blíží.

V Home Credit Areně postupně startuje úvodní ceremoniál.

Oba celky jsou na ledě, halou zní státní hymna.

Nyní je již vše připraveno ke startu pátého semifinálového duelu!

00:01

00:16
    Bílí Tygři získali puk a vyrážejí kupředu.

00:45
    Radivojevič se snažil pálit z prostoru před brankovištěm, ovšem kotouč netrefil ideálně.

00:54
    Jánošíkova dělovka z pravé strany minula branku.

01:33
    Skokan se pokoušel vyrazit do útoku, na modré čáře však byl odstaven od puku.

01:59
    Ordoš hledal před brankou Šimka, ten však pouze promáchl.

02:15
    Rutta vypálil z pravé strany, nicméně trefil pouze helmu Romana Willa.

02:30
    Zakázané uvolnění Chomutovských.

02:48
    Huml se v útočném pásmu dobře uvolnil, jeho střelu ale kryl brankář Will.

03:25
    Dlouhý vyrazil s pukem do útočného pásma a zbytek jeho formace tak získal čas vystřídat.

03:51
    Derner se pokusil vypálit od modré, ovšem trefil pouze nejbližšího bránícího hráče.

03:54
    Tím byl Jakub Sklenář, který se na střídačku dobelhal až s pomocí spoluhráčů a s velmi bolestivou grimasou.

04:11
    Chomutovský protiútok zastavil ještě v zárodku ofsajd.

04:44
    Lauko hledal z pravé strany před brankou spoluhráče, jeho přihrávka však byla sražena za branku.

05:08
    Domácí se na chvíli ocitli pod tlakem, nyní už ale puk putuje na druhou stranu kluziště.

05:43
    Chomutovští se brání vyhozením a Liberec tak bude moci zaútočit znovu.

06:07
    Ke střele z levé strany se dostal Valský, proti němu se však zaskvěl Ján Laco.

06:51
    Krenželok sice nepřihrával přesně, opět se ale puku zmocnili Tygři.

07:08
    Tečovaný kotouč skončil mimo kluziště, hra je přerušena a bude se vhazovat před Lacem. Následuje komerční přestávka.

07:21
    Vantuchův pokus mířil na branku a Laco přes clonu hráčů nejspíš moc neviděl, puk se však i tak od jeho betonu odrazil mimo chomutovskou svatyni.

08:07
    Piráti právě vstřelili branku!
    Tak to se hostujícímu VLADIMÍRU RŮŽIČKOVI povedlo. Dostal kotouč do jízdy a po rychlé stahovačce mezi obránci vypálil do pravého rohu liberecké branky.
    Asistence: Jakub Sklenář a Ondřej Dlapa.
    08:07 Vladimír RŮŽIČKA - 0:1
    Zdroj: Hokejka TV

08:29
    Liberečtí se okamžitě snaží zareagovat a vyrážejí kupředu.

08:52
    Vantuchova střela z pravého kruhu měla dobré parametry, ovšem Laco ji zneškodnil ramenem.

09:00
    Na druhé straně vypálil Vondrka a mířil mezi betony Romana Willa, ten je ale sklapl včas.

09:23
    Po postavení útočícího hráče v brankovišti se hra stěhuje do středního pásma.

09:44
    Lakatošova přihrávka z pravé strany skončila vypíchnuta Jánem Lacem.

10:43
    Zaútočit se nyní pokusili hosté, Šimek však před Vondrkou odklidil puk.

10:52
    A nyní skončil kotouč až ve výstroji Romana Willa. Bude se vhazovat po jeho pravici.

11:02
    To nebyl hezký pohled, Adam Jánošík dostal pukem přímo do obličeje a zůstává ležet na ledě. Ihned jsou u něj lékař a masér domácího týmu.

11:02
    Nakonec však Jánošík za pomoci vstal a už je na střídačce. Zdá se, že bude moci pokračovat ve hře.

11:30
    Po Svačinově nahození Laco přerušil hru. Bude se vhazovat v chomutovském pásmu.

11:54
    Ševcovo nahození skončilo na vyrážečce Jána Laca.

12:26
    Nyní si Laco připsal další zákrok proti ráně Lukáše Vantucha od modré.

13:11
    Po delší době zaútočili hosté, byl z toho však pouze ofsajd. Následuje komerční pauza.

13:37
    Liberec právě vstřelil branku!
    A je srovnáno. S prvním pokusem Radima Šimka si ještě Laco poradil, puk však vyrazil pouze k JANU ORDOŠOVI, který pohotově doklepl do prázdné branky.
    Asistence: Radim Šimek.
    13:37 Jan ORDOŠ - 1:1

13:55
    A Tygři hned vyrazili kupředu. Laco musel zasahovat proti Krenželokovi a raději přerušuje hru.

14:28
    Chomutov vyhazuje na zakázané uvolnění.

14:38
    Milan Bartovič dostal přihrávku přímo do jízdy přesně před branku a zcela osamocen pálil z první, trefil však pouze Jána Laca!

15:05
    Další Bartovičova rána skončila v Lacově Lapačce, hra je přerušena.

15:23
    Je tu další zakázané uvolnění Chomutova.

15:43
    Valský hledal zadovkou před brankou jednoho ze spoluhráčů, ovšem marně.

16:12
    Piráti znovu vyhazují na zakázané uvolnění.

17:09
    Vitáskův přízemní pokus nedoputoval k brance, i nadále jsou však Tygři u puku.

17:45
    Stránský vypálil z velkého úhlu, Laco si však s pokusem bez potíží poradil. Následovala krátká roztržka, kterou rázně ukončili rozhodčí.

17:55
    David Skokan (CHM) natlačil Vladimíra Svačinu do brankáře a míří na trestnou lavici za napadení.

18:27
    Šimkova střela od modré skončila v rohu kluziště.

18:47
    Jelínek mohl dorážet v dobré pozici, puk mu však v rozhodující moment přeskočil čepel!

19:05
    Po nepřesné rozehrávce se Tygři sami zahánějí z pásma.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Máme za sebou velmi zajímavou první třetinu! Hosté se během ní dostali do vedení, když se v deváté minutě po skvělém průniku prosadil Vladimír Růžička, o pět minut později ale srovnal Ordoš a do druhého dějství se tak půjde za stavu 1:1. Druhhá dvacetiminutovka odstartuje přibližně v 18:18.

Střely na branku:
    Liberec – Chomutov 23:6

Hráči již přijíždějí na led, druhá třetina brzy začne!

20:01

20:24
    O první útok se postarali hosté, o puk však rychle přišli.

20:46
    Růžička vjel v rychlosti do útočného pásma, jeho střela však byla sražena mimo branku.

21:17
    Lehká střela z pravé strany znamenala Willův první zákrok ve druhé třetině. Bude se vhazovat v tygřím pásmu.

21:21
    Ani Skinnerovo nahození od modré Willa nepřekvapilo.

21:39
    Po parádní akci Adama Dlouhého a ještě lepší skákavé přihrávce pálil na levé straně osamocený Vantuch, branku však těsně minul! Následně ještě Stránský vracel puk do brankoviště, ale další nebezpečí z toho nebylo.

22:13
    Nyní se Tygři už ujímají vedení. Valský našel před brankou rozjetého RADIMA ŠIMKA a ten bekhendem uklidil puk do šibenice.
    Asistence: Jakub Valský.
    22:13 Radim ŠIMEK - 2:1

22:36
    Chomutovští vyrazili kupředu, Willa však neohrozili.

23:03
    Tentokrát kotouč doskákal k Willovi, který ho skryl v lapačce.

23:13
    Puk se znovu dostal do libereckého brankoviště, Stránský ho však bekhendem uklidil do bezpečí.

23:52
    Piráti si útočné snažení zbytečně komplikují. Michal Vondrka (CHM) se provinil útočným faulem a míří na dvě minuty na trestnou lavici za hrubost.

24:27
    Šimkovi vjel do cesty rozhodčí, který nakonec nejen, že zastavil puk, ale ještě srazil k zemi domácího obránce. Naštěstí pro Tygry toho ale Chomutov využít nedokázal.

25:03
    Liberec se zatím neusadil v útočném pásmu, hosté vyhazují.

25:40
    Nyní už pálil Svačina, ovšem mířil vysoko nad.

25:52

26:14
    Valský hledal před brankou rozjetého Jelínka, ovšem jeho přihrávka nedoputovala k cíli.

26:52
    Koblasa se obráčel kolem libereckého brankoviště, Willa ale nepřekonal.

27:13
    Koblasa znovu pálil z těsné blízkosti libereckého brankoviště, ani tentokrát ale na skvělého Willa nevyzrál!

27:24
    Tentokrát Piráty zastavil ofsajd, následuje komerční pauza.

27:43
    Bartovičova rána z levé strany byla sražena za branku.

27:50
    Piráty znovu zbrzdilo postavení mimo hru.

27:50
    Lukáš Derner (LIB) a Brett Flemming (CHM) míří po vzájemné potyčce na trestnou lavici.

28:31
    Na první zajmavou šanci při hře ve čtyřech zatím marně čekáme.

29:00
    Růžičkovu ránu od modré vyrazil Will do ochranné sítě.

29:04
    Ani Kudělka od modré na Willa nevyzrál.

29:32
    Chomutov se snažil vyrazit do útoku, namísto toho ale přišlo po nepřesné rozehrávce zakázané uvolnění.

29:35
    Po vhazování doklouzal puk k Lacovi, který opět přerušil hru.

29:50
    Oba celky již hrají v plném počtu.

30:09
    Je tu další pirátský ofsajd.

30:43
    Chomutovští hledají skuliny v liberecké obraně a snaží se vyrovnat, ovšem zatím marně.

31:09
    Koblasovu ránu od modré skryl Will ve své lapačce.

31:26
    Zaútočit se nyní snaží také Tygři.

31:36
    Proti ráně Lakatoše se vytáhl Ján Laco a skvěle zasáhl lapačkou.

31:36
    Ve stejném čase je za držení protihráče vyloučen Ivan Huml (CHM).

31:52
    Kupředu vyrazil Tomica, jeho ránu ale Roman Will lapil.

32:27
    Libereckou rozehrávku vystihl Laco, který zachytil puk a přerušil hru.

33:01
    Šimkovu ránu od modré chomutovský brankář viděl a bez potíží ji skryl v náručí.

33:26
    Bartovičův pokus Lacovi vypadl, nikdo z domácích ho ale dorazit nedokázal!

33:36

33:51
    V obrovské šanci se zjevil Lakatoš, který pálil takřka do prázdné branky, v rozhodující moment mu ale puk nesedl a rána se sotva došourala k bránícím hráčům.

34:01
    Vzápětí následoval únik Pirátů čtyří na dva, ten však hosté nezvládli zakončit.

34:50
    Hra se opět přesouvá před Laca.

35:15
    Znovu se bude vylučovat na hostující straně. Jakub Lauko (CHM) míří na trestnou lavici za podražení.

35:21
    Jelínkova teč těsně před brankou nasměrovala puk vysoko nad.

35:48
    Jelínek se v brankovišti tlačil k puku, Laco ho ale udržel ve výstroji.

35:53
    Po Šimkově ráně od modré znovu došlo na skrumáž před Lacem, slovenský brankář si ale opět poradil.

35:59
    Tentokrát bylo nahození Radima Šimka tečováno a puk proskákal těsně kolem pravé tyče!

36:16
    Tentokrát pálil od modré Ševc, ani on ale Laca nepřekonal!

36:47
    Radivojevič si sjel až před branku, zde mu ale kotouč sklouzl z hole.

37:14
    To je až neuvěřitelné! Jakub Valský zůstal zcela sám před brankářem, dostal přesnou přihrávku a pálil do odkryté branky, o několik metrů ji však přestřelil!

37:15

37:29
    Tomica pálil z mezikruží, rána mu ale nesedla a skončila mimo.

37:55
    Jeden z chomutovských hráčů zbytečně zajel do Romana Willa a okamžitě po něm skočil Jan Stránský, který ho rychle srazil k ledu.

37:55
    Provinilcem byl evidentně Nicolas Hlava, který se nyní přijel sportovně omluvit.

37:55
    Tak nás čeká přesilová hra pro Piráty. Lukáš Vantuch (LIB) míří na trestnou lavici za hákování, Nicolas Hlava (CHM) a Jan Stránský (LIB) za hrubost.

38:38
    Chomutovští obléhají liberecké pásmo, Will však zatím nemusel zasahovat.

39:01
    Liberečtí vyhazují.

39:29
    Ševc právě vyhozením trefil do hlavy Krenželoka a puk ještě chvíli zůstal v pásmu Tygrů, nyní už ale na druhý pokus vyhazují.

39:55
    Domácí hrají v plném počtu.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Máme za sebou čtyřicet odehraných minut a zatím zdaleka není rozhodnuto. Jediným střelcem druhého dějství se stal Radim Šimek, který bekhendem zamířil do růžku, Tygři tak před poslední dvacetiminutovkou těsně vedou 2:1. Chomutov se ale rozhodně nevzdá a čeká nás tedy ještě velmi zajímavý zbytek duelu. Třetí třetina začne přibližně v 19:20.

Střely na branku ve druhé třetině (celkem)
    Liberec – Chomutov 8:10 (31:16)

Hráči jsou na ledové ploše, brzy začne třetí třetina.

40:01

40:23
    První chomutovské nahození minulo libereckou branku.

40:59
    David Kaše vypálil z mezikruží, jeho přízemní střela však mířila do rohu kluziště.

41:31
    Valský pronikl do pásma, jeho přihrávka ale adresáta nenašla.

41:55
    Kupředu tentokrát vystartoval Martin Ševc, jeho pokus však byl tečován do ochranné sítě.

Dnešní utkání sleduje 7 500 diváků.

42:11
    Piráti zakládají útočnou akci z vlastního pásma.

42:56
    Kotouče se ale zmocnili domácí a nyní opět vyrážejí kupředu.

43:26
    Jelínkova přihrávka nenašla žádného z Tygrů a na tahu jsou Piráti.

44:13
    Šimkova dělovka od modré trefila pouze jednoho z bránících hráčů.

44:53
    Domácí nahodili puk k brance a Laco raději přerušil hru.

45:23
    Rozhodčí má zvedlou pravici, bude se vylučovat na liberecké straně.

45:35
    Piráti si zahrají přesilovku, Lukáš Vantuch (LIB) dostává dvě minuty za hákování.

45:40
    Jelínek okamžitě vyhazuje.

46:00
    Ruttovu dělovku zastavil Will a domácí následně vyhazují.

46:29
    A kotouč je opět až u Laca.

46:53
    Ani Růžička si od modré na Romana Willa nepřišel. Liberecký gólman přerušil hru.

47:01
    Koblasa si sjel před branku a bekhendem vypálil z mezikruží, branku však těsně minul!

47:26
    Ševc bekhendem vyhodil puk.

47:35

47:39
    Tohle musí hosty mrzet! Jakub Lauko trefil z pravého kruhu tyč Willovy branky!

47:47
    Will znovu přerušuje hru, následuje komerční přestávka.

47:59
    Tygří rozehrávku přerušilo zakázané uvolnění.

48:20
    Až nyní se Tygři osvobodili z chomutovského tlaku.

48:38
    Po prudkém nahození na Laca přerušil hostující brankář hru a hra se stěhuje do pásma Pirátů.

48:51
    Hra se před Laca po úmyslném ofsajdu Chomutova opět vrací.

48:54
    Hned po vhazování pálil Radivojevič, jeho střelu ale gólman Pirátů lapil.

49:25
    Lakatoš znovu zaváží puk do pásma Chomutova.

50:02
    Nyní se pokoušejí o útok pro změnu hosté.

50:03
    Ruttovo nahození končí v rukavici Romana Willa.

50:33
    Chomutovský protiútok nyní zastavila tygří pozorná obrana.

51:06
    Valský si přichystal kotouč a vyslal na Lacovu branku prudkou střelu, chomutovský brankář si však připsal další úspěšný zákrok.

51:33
    Prudkou Jelínkovu ránu z mezikruží Laco vytěsnil těsně mimo tři tyče!

52:02
    Tygří tlak povolil, kupředu vyrážejí Piráti.

52:34
    Hned dvě šance v rychlém sledu měli Bílí Tygři, ani v přečíslení dva na jednoho však na Laca nevyzráli a následně Svačinovu střelu zneškodnila chomutovská obrana.

52:34
    Uvidíme přesilovku domácích. Jan Rutta (CHM) dostal dvě minuty za držení, Nicolas Hlava (CHM) a Jakub Valský (LIB) k tomu fasují dvě minuty za hrubost.

52:48
    A je tu přesilovka pět na tři! Vladimír Růžička (CHM) zcela nepochopitelně zahrál buly tak, že se pouze napřáhl a doslova přepůlil hokejku svého soupeře Jelínka! To je tedy velmi laciné vyloučení a velká příležitost pro domácí.

53:05
    Laco si vyjel pro plachtící puk a přerušuje hru.

53:17
    Radivojevičův pokus skončil ve výstroji Jána Laca.

53:31
    Jelínek stál zcela sám před brankářem a dostal přesný pas, trestuhodně však minul branku!

53:42
    Puk se odrazil do ochranné sítě, bude se vhazovat před Lacem.

53:55
    Proti Šimkově dělovce vytáhl Laco další parádní zákrok a povedeným semaforem drží Chomutov ve hře.

54:09
    Radivojevičův projektil zblokoval Dlapa do ochranné sítě.

54:12
    Piráti vyhazují.

54:33
    Chomutov hraje ve čtyřech, po Svačinově střele se navíc odrazil puk k vracejícímu se Ruttovi. Ten ale nakonec Willa neohrozil.

54:48
    Chomutov hraje v plném počtu.

55:11
    Nahození ze středního pásma se od zadního mantinelu odrazilo k Willovi, ten přerušuje hru.

55:31
    Liberecká kombinace v pásmu Pirátů byla nepřesná a hosté se zmocňují puku.

55:54
    Stránský si sjel pro puk na modrou, z první však minul branku.

56:33
    Kupředu opět vyráží Chomutov.

56:46
    Liberečtí vyhazují, nebude to navíc zakázané uvolnění a domácí tak stihnou vystřídat.

57:17
    Tygři svědomitě brání a nepouštějí své soupeře do zakončení.

57:45
    Nyní je navíc kotouč až za Lacovou brankou.

57:57
    Piráti zakládají útočnou akci. Uvidíme, kdy sáhnou k odvolání brankáře.

58:13
    Stránský ujížděl sám na branku, Laco však jeho střelu vytěsnil mimo!

58:45
    Laco je venku z branky!

58:56
    Liberečtí vyhazují na zakázané uvolnění.

A je tu oddechový čas pro Chomutov.

59:03
    Chomutovští se zahnali z pásma ofsajdem, Laco se vrací do branky.

59:09
    Chomutovský brankář je znovu na střídačce, je tu power-play!

59:50
    Huml se cpal před brankáře Willa, jeden z obránců mu ale na poslední chvíli puk vypíchl!

A je dobojováno! Po dramatickém závěru je jisté, že si v neděli do Chomutova povezou mečbol Bílí Tygři Liberec! Vzhledem k vyrovnanosti nejen tohoto, ale i všech ostatních duelů je ovšem zároveň jasné, že ještě není nic rozhodnuto.

Nejlepší hráči utkání:
    Ján Laco (CHM) a Radim Šimek (LIB)

Tímto se s vámi loučím a těším se na viděnou u dalších přenosů. (20:03:00)

Dominik Jakubec

Branky a nahrávky: 14. Ordoš (R. Šimek), 23. R. Šimek (Valský) – 9. V. Růžička (Sklenář, Dlapa)

Rozhodčí: Hribik, Pražák – Jelínek, Pešek

Diváci: 7 500