Liberec – Växjö 3:4 (po pr.) | Mountfield HK – TPS 5:1 (kon.) | Kuopio – Malmö Redhawks 6:4 (kon.)
HV71 – Mannheim 1:4 (kon.) | Frölunda – Zürich 5:4 (po pr.) | Stavanger – Kometa Brno 1:2 (kon.)
Davos – Cardiff 10:1 (kon.) | Bern – Nottingham 5:2 (kon.) | Gap – EC-KAC 3:6 (kon.)
Frölunda HC
5:4 (0:1, 2:2, 2:1 - 1:0)
ZSC Lions
Čtvrtek 24.08.2017, 18:30 • Frölundaborgs Isstadion, Göteborg • Hokejová Liga mistrů • Skupina H

To už je z mé strany vše. Přeji Vám příjemný zbytek večera! (21:13:24)

Statistiky:
    Střely na branku – 39:16 (7:8, 18:6, 13:2 – 1:0)
    Vyhraná vhazování – 37:26
    Zblokované střely – 14:2

Dramatické utkání končí vítězstvím Frölundy 5:4 po prodloužení. Domácí nejprve vyrovnali 14 sekund před koncem zásluhou Joela Lundqvista a v prodloužení pak rozhodl duel dorážkou do odkryté branky Ryan Lasch. Lvi, kteří většinu zápasu vedli, se tak musí spokojit s jedním bodem.

60:51 Ryan LASCH - 5:4

60:51
    Frölunda právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Střelu Sigaleta od modré čáry vyrazil Flueler pouze před sebe a RYAN LASCH puk pohodlně dorazil do odkryté klece. Frölunda tak získává bonusový bod. Asistence: Jonathan Sigalet a Joel Lundqvist.

60:43
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Prodloužení se i v Lize mistrů hraje ve formátu 3 na 3.

60:01

Utkání končí po šedesáti minutách nerozhodně 4:4 a tak se bude prodlužovat. Viděli jsme neskutečný závěr, v němž domácí nejprve srovnali na 3:3, ale Reto Schappi vrátil v čase 57:43 hostům vedení poměrně sporným zásahem. Pouhých 14 sekund před koncem však Frölundě zařídil minimálně bod Joel Lundqvist.

60:00
    59:46 Joel LUNDQVIST - 4:4

59:46
    To je neskutečný závěr! Domácí vyrovnávají pouhých 14 sekund před koncem. Od modré čáry nahazoval puk do ohně Adam Almquist a JOEL LUNDQVIST ho tečoval pod břevno. Klekající Flueler byl bez šance na zákrok – 4:4. Asistence: Adam Almquist a Max Friberg.

59:40
    Suterovi se podařilo vyhodit puk na zakázané uvolnění. Domácí si berou time-out.

58:50
    Domácí to již zkoušejí bez brankáře!
    57:43 Reto SCHAPPI - 3:4

57:43
    Lions právě vstřelili branku!
    Hosté si berou vedení zpět pouhých 137 sekund před koncem! Vypadalo to, že rozehrávající Matthew Donovan byl forčekujícím Ronaldsem Keninsem podražen, ale rozhodčí nechali hru pokračovat. Volného kotouče se tak před brankou ujal RETO SCHAPPI a po forhendové kličce ho poslal za záda Gustafssona. Bez asistence.

57:02
    Do konce třetí třetiny zbývají tři minuty. Nyní to vypadá, že rozhodne prodloužení.
    56:07 Matthew DONOVAN - 3:3

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 33. Olofsson (Friberg, Lasch), 39. Olofsson (Lasch, Friberg), 57. Donovan (Almquist, Lasch), 60. Lundqvist (Almquist, Friberg), 61. Lasch (Sigalet, Lundqvist) – 6. Pettersson (Nilsson), 25. Pestoni (Herzog, Wick), 34. Herzog (Marti, Pelletier), 58. Schappi

Frölunda HC: Gustafsson (Mattsson) – Almquist, Donovan, Nyberg, Dahlin, Johannesen, Sigalet, Gunnarsson – Lasch, Lundqvist, Rosseli-Olsen – Stålberg, Ehn, Pathrik Westerholm – Hjalmarsson, Friberg, Bergenheim – Olofsson, Andersson, Grundström – Pontus Westerholm.
    ZSC Lions: Flueler (Schlegel) – Geering, Klein, Blindenbacher, Baltisberger, Karrer, Marti, Sutter – Nilsson, Suter Pettersson – Wick, Pelletier, Herzog – Kenins, Schappi, Pestoni – Kuenzle, Prassl, Baltisberger – Bachofner.

Rozhodčí: Brännare (FIN), Sjöqvist – Wernström (oba SWE), Waldejer (NOR)