Florida – Tampa 5:2 (kon.) | Philadelphia – Boston 5:1 (kon.) | Detroit – Chicago 2:4 (kon.)
Nashville – Columbus 3:4 (1:2 po s.n.) | St. Louis – Minnesota 2:3 (kon.) | Vancouver – Calgary 3:1 (kon.)
Vegas – Colorado 2:4 (kon.) | Anaheim – San Jose 3:0 (kon.) | Los Angeles – Arizona 4:1 (kon.)
po s.n. (1:2)
Nashville Predators
3:4 (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0)
Columbus Blue Jackets
Pátek 29.09.2017, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Zdravím a vítám všechny hokejové příznivce u sledování on-line přenosu přípravného utkání NHL mezi týmy Nashville Predators a Columbus Blue Jackets. Zápasem vás provede Petr Sumbal.

Nashville prožil snovou minulou sezonu. Poprvé v historii zažil opravdový průlom v play-off, když si proklestil cestu až do finále Stanley Cupu. Tam už sice nestačil na Pittsburgh, ale i tak to byl pro tuhle organizaci velký úspěch. Před novou sezonou zatím Predators sehráli čtyři přípravné zápasy, z toho dva vyhráli, jednou až po prodloužení. Poslední vítězství si připsali právě proti Columbusu.

Také Columbus zažil naposledy hodně povedenou sezonu. Alespoň co se týče základní části. Tu zakončil na třetím místě Východní konference. Pak sice přišlo vyřazení už v první kole play-off, ale bylo to z pozdějšími šampiony, Pittsburghem. Na novou sezonu se Blue Jackets připravují opravdu poctivě, sehráli už šest zápasů. Z toho ale pouze dva vyhráli, naposledy proti St. Louis.

Vzájemné zápasy

V minulé sezoně se tyto týmy z opačných konferencí utkaly jen dvakrát v základní části. V obou případech se z vítězství radoval Nashville, doma i venku. Naposledy se tito soupeři utkali v letošní přípravě a i tentokrát byl úspěšnější Nashville, který vyhrál na ledě Columbusu 5:3.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Nashville Predators: Rinne (Saors) – Ekholm (A), Josi (C), Jemelin, Irwin, Subban, Girard – Forsdberg, Johansen (A), Fiala -Hartnell, Smith, Sissons, Jarnktok, Arvidsson, Aberg, Watson, Mcleod, Kameněv

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Jones, Werenski, Savard, Johnson, Murray, Carlsson – Atkinson, Wenberg, Panarin – Bjorkstrand, Foligno, Dubois – Milano, Dalpe, Calvert – Hännikäinen, Sedlák, Motte.

Hymna USA už dozněla a zápas za malou chvíli začne.

00:01

00:40
    Forsberg nedokázal z pravého kruhu vystřelit, Nashville následně ztratil puk i pásmo.

00:50
    Subban vystřelil od modré, první zákrok si připsal Bobrovskij.

03:20
    Rinne si také připsal úspěšný zákrok když zlikvidoval střelu od modré čáry.

03:30
    Savard střílel od modré, Rinne opět puk vyrazil.

03:38
    Columbus právě vstřelil branku!
    Výborný start Columbusu do zápasu. Rinne předtím zaznamenal několik dobrých zákroků, ale následně nestačil na střelu ILIVERA BJORKSTRANDA. Asistence: Nick Foligno, Pierre-Luc Dubois.
    BJORKSTRAND - 0:1

04:04
    Nashville právě vstřelil branku!
    Rychlá odpověď Domácího mužstva! Z levé strany vystřelil SCOTT HARTNELL a puk si našel cestu přesně do růžku branky Bobrovského. Asistence: Viktor Arvidsson, Matt Irwin.
    HARTNELL - 1:1

05:59
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Forsberg – 2 min., krosček).

07:05
    Rinne je v plné permanenci. Columbus obléhá v přesilovce jeho branku.

08:01
    Rychlou kombinaci Columbusu Columbusu zakončil střelou z levé strany Jemelin. Rinne se stihl přesunout a puk vyrazil.

08:32
    Ekholm střílel z levé strany, ale o malý kousek minul branku Columbusu.

09:52
    Zac Dalpe počastoval pěkným hitem Romana Josiho, kapitána Nashvillu.

10:09
    Josi pálil od modré, jeho ránu zablokoval Calvert.

10:24
    Na druhé straně se Matt Calvert proměnil ve střelce, z levého kruhu provětral lapačku Rinneho.

11:20
    Od levého mantinelu vypálil Dunois, ale netrefil branku Nashvillu.

11:52
    Marcus Hännikäinen střílel z hranice pravého kruhu, Rinne dokázal kotouč chytit.

13:38
    Sissons střílel z levé strany, ale Bobrovskij nemusel zasahovat, protože puk netrefil jeho bránu.

13:46
    Tentokrát už zasahovat Bobrovskij musel, se střelou Craiga Smithe zápěstím si dokázal poradit.

13:56
    Icing Nashvillu vrací hru zpět před Rinneho.

15:30
    FIala si odskočil až skoro na modrou čáru, vystřelil zápěstím, ale Bobrovského nepřekonal. Ten si puk ponechal ve výstroji.

15:38
    Arvidsson střílel od pravého mantinelu, ale Bobrovskij jen kontroloval, jak puk letí vedle.

19:28
    Střela Setha Jonese z pravé strany byla rovněž nepřesná.

17:43
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Sedlák – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

17:50
    P. K. Subban nechal promluvit svou ránu od modré: Bobrovski ji ale dokázal zlikvidovat.

18:06
    Calvert se nebál i v oslabení zaútočit. Dostal se i ke střele, tu ale Rinne celkem bez problému chytil.

18:42
    Znovu musel Rinne zasahovat, tentokrát proti tvrdé střele Murrayho.

18:43
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Johansen – 2 min., sekání).

19:56
    Panarin vystřelil z levého kruhu pro vhazování, ale branku Rinneho minul.

20:00

První třetina je za námi. Padly v ní dva góly, oba už na začátku. Nejprve se prosadil Bjorkstrand, pak ale bleskově zareagoval Hartnell. Ve zbytku první třetiny se hrál poměrně vyrovnaný hokej, oba brankáři předvedli pár dobrých zákroků a góly ve svých sítích už nedopustili.

Druhá třetina začne přibližně v 3:03.

20:01

20:30
    Výborný začátek třetiny pro Columbus! Rinne byl krátký na zakončení NICKA FOLIGNA, které mu prošlo výstrojí až do sítě. Asistence: Alexader Wennberg, Artěmij Panarin.
    20:30 FOLIGNO - 1:2

20:50
    O odpověď se hned pokusil Johansen, ale jeho ránu z levého kruhu dokázal Bobrovskij zpacifikovat.

21:08
    Arvidssonovů střelecký pokus z velké dálky byl nepřesný.

22:28
    Další úspěšný zákrok Sergeje Bobrovského. Tentokrát proti zakončení Coltona Sissonse.

22:58
    Duboisova střela z levé strany byla zablokovaná Subbanem.

25:34
    Těsně před Rinnem tečoval puk Sonny Milano. Přesto si finský brankář poradil a dokázal puk vyrazit.

25:36
    Rinne dokázal fantastickým zákrokem zlikvidovat i dorážku Dalpeho z blízka.

26:15
    Český útočník Lukáš Sedlák se odhodlal ke střele, ale minul bránu.

27:44
    Z pravého kruhu po vhazování střílel Johnson, ale branku minul.

29:04
    Ryan Johansen střílel z levého kruhu z úhlu. Bobrovskij se překvapit nenechal.

29:14
    Střelu Josiho od modré dokázal zablokovat Calvert a ušetřil tím Bobrovskému práci.

29:32
    Vladislav Kameněv střílel také od modré čáry, ani tentokrát ale brankář Blue Jackets zasahovat nemusel, protože Kameněv minul bránu.

29:42
    Tentokrát už byl Kameněv přesnější, střelou zápěstím z levé strany, ale Bobrovského nepřekonal.

30:19
    Další úspěšný blok Columbusu. Tentokrát se proti střele Subbana postavil Hännikäinen.

31:47
    Z levé strany vystřelil GIrard, na Bobrovského si ale nepřišel. Columbus se v posledních minutách výhradně brání.

31:53
    Další úspěšný zákrok Bobrovského. Tentokrát proti lehké teči Ryana Johansena.

33:02
    Po dlouhé době se musel činit také Pekka Rinne. Svou úlohu zvládl, střelu Dalpeho z pravé strany chytil.

33:56
    Lukáš Sedlák střílel z blízka z mezikruží, ale náskok Columbusu se mu navýšit nepovedlo.

35:18
    Columbus navyšuje své vedení! Brzy po vhazování se k puku dostal ZACH WERNSKI a opřel se z levého kruhu do puku. Rinne nedokázal reagovat a musel lovit puk z vlastní sítě dnes potřetí. Asistnce: Artěmij Panarin, Alexander Wennberg.

36:58
    Hartnell dorážel zablokovanou střelu Josiho. Bobrovský se ale vytáhl a jeho šanci zlikvidoval.

37:30
    Sedlák dnes potřetí zkusil své štěstí. Tentokrát střílel od modré, ale branku netrefil.

38:08
    Pontus Aberg zakončoval v tísni vedle. Bobrovski tak tentokrát nemusel vytáhnout žádný zákrok.

38:45
    Stejně jako Aberg dopadl nyní také McLeod. Také on střílel nepřesně.

40:00

40:00

Druhá třetina už je také minulostí. Rovněž v ní jsme viděli dvě branky, tentokrát ale obě dvě od jednoho z týmů. A tím týmem byl Columbus, takže hostě vedou proti Nashvillu 3:1. Nejprve se trefil už ve druhé minutě druhé třetině Foligno, vedení Blue Jackets pak navýšil čtyři minuty před sirénou Wennberg. Nashville si také pár šanci vypracoval, ale Bobrovskij se dnes, zdá se, rozchytal k hodně dobrému výkonu.

Třetí třetina začne přibližně v 3:54.

40:01

40:33
    Cam Aktinson z pravého kruhu branku netrefil.

41:40
    Zac Dalpe tvrdě vypálil z levého kruhu, ale na Rinneho recept nenašel. Ten udržel ztrátu svého týmu na dvou gólech.

42:34
    Tentokrát musel zasahovat Bobrovskij. Se střelou Kameněva měl sice potíže, ale dokázal kotouč chytit.

43:36
    Kevin Fiala pálil z levé strany, ale branku Columbusu o chlup minul. Tlak Nashvillu stoupá.

43:56
    Nashville už prohrává jen o gól! KEVIN FIALA dostal nezištnou přihrávku od Forsberga a z pravé strany už se nemohl mýlit, protože Bobrovskij se nestihl tak rychle přesunout. Asistence: Filip Forsberg, Ryan Johansen.
    43:56 FIALA - 2:3

44:28
    Atkinson se pokusil Columbusu vrátit dvoubrankové vedení, ale střelou z osy hřiště neuspěl.

45:01
    Na druhé straně pálil z blízka Austin Watson, ale střelou zápěstím Bobrovského nepřekonal.

45:57
    Hra se teď přelévá z jedné strany na druhou. Se svým zákrokem byl nyní na řadě Rinne a zvládl to. Střelu Gabriela Carlssona chytil.

46:34
    Střely Hännikäinena a následně i Lukáše Sedláka byly zblokované. Obě Kevinem Fialou.

48:00
    David Savard vystřelil z hranice levého kruhu pro vhazování. Rinne na jeho střelu viděl, a tak dokázal puk chytit.

49:25
    Zach Werenski svůj druhý gól v zápase nepřidal. Jeho střelu od modré dokázal Rinne vyrazit.

50:06
    Střela Savarda z pravé strany byla přizvednuta až do ochranné sítě za Rinneho bránou.

50:42
    Savard obětavě zablokoval střelu Filipa Forsberga z levé strany.

52:00
    Od modré tvrdě vypálil obránce Nashvillu P. K. Subban, Bobrovský jeho dělovku dokázal pokrýt.

52:55
    Sedlákovu střelu z levého kruhu zablokoval ještě před Rinnem McLeod.

54:25
    Je vyrovnáno! Nashville právě dokázal dotáhnout ztrátu, kterou nabral ve druhé třetině. Jemelin vyzval přihrávkou na modrou čáru ke střele MATTA IRWINA a ten nepohrdl a propálil Bobrovského. Asistnce: Alexej Jemelin, Vladislav Kameněv.
    54:25 IRWIN - 3:3

55:35
    Subban zablokoval střelu Jonese. Poté je pískáno zakázané uvolnění Nashvillu.

56:38
    Z velkého úhlu pálil Gabriel Carlsson a branku z těžké pozice netrefil.

57:39
    Columbus se v závěru utkání snaží zvrátit utkání zpět na svou stranu. Z pravé strany střílel David Savard, puk ale zablokoval Samuel Girard.

59:38
    Gabriel Carlsson střílel od pravého hrazení mimo, takže to vypadá, že budeme svědky prodloužení.

60:00

Třetí třetina patřila Nashvillu, který dohnal dvoubrankovou ztrátu, a tak se v Bridgestone Areně chystá prodloužení. Nejprve se povedlo čtyři minuty po druhé přestávce snížit a dát naději na zvrat Fialovi. Pak dlouho Columbus i díky Boborvskému odolával, ale nakonec to nezvládl až do konce zápasu. Pět minut před koncem se totiž dělovkou od modré prosadil Irwing a vynutil tak prodloužení.

60:01

60:27
    FIala byl blízko rozhodnutí. Středem hřiště si klestil hru až před bránu, aby z výhodné pozice nezakončil, musel ho zezadu seknout do hokejky Seth Jones.

60:59
    Rána Subbana skončila na těle Claverta, který ji zablokoval.

61:41
    Tentokrát už Bobrovský zasahovat musel, střelu Josiho dokázal zpacifikovat.

62:44
    Už jsme za polovinou prodloužení. Také Columbus si vypracoval střeleckou pozici. Od modré vypálil Ryan Murray, Rinne byl připraven.

64:30
    Bobrovský musel vyjet daleko ze své branky, aby byl u puku dříve a nedovolil Nashvillu dostat se do šance.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení nerozhodlo, stav je stále 3:3. A tak budou muset o vítězi rozhodnout samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    1:0
    Jako první se rozjel Kevin Fiala. Jel hodně pomalu a Bobrovského vymíchal a překonal.

1. série
    1:1
    Také Wenberg na druhé straně v klidu nájezd proměnil.

2. série
    1:1
    Arvidsson neuspěl. Chtěl zakončovat po blafáku forhendem, ale Bobrovský měl beton na svém místě.

2. série
    1:2
    Nádherný blafák do bekhendu předvedl Panarin a překonal Rinneho.

3. série
    1:2
    Johansen se pokusil překonat Bobrovského střelou zápěstím, ale neuspěl. Columbus tak nakonec tento zápas přeci jen vyhrál.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Columbus Blue Jackets.
    Autorem vítězné branky je ARTĚMIJ PANARIN.

Columbus měl dlouho nakročeno k vítězství už v základní hrací době. Ve druhé třetině si vypracoval náskok, ten ale ve třetí části hry nedokázal udržet. Protože nerozhodlo ani prodloužení, ve kterém Columbus ustál i oslabení, musely se dostat ke slovu nájezdy. Nejprve proměnili Fiala a Wennberg. Pak nájezdníci obou týmů neuspěli a trefil se až Panarin. Nájezd ruského útočník se ukázal býti vítězným, protože následně Johansena vychytal Bobrovskij.

Z mé strany je to už pro tento zápas vše. Dobrou noc nebo příjemné ráno přeje Petr Sumbal. (04:52:46)

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 5. Hartnell (Arvidsson, Irwin), 44. Fiala (Forsberg, Johansen), 55. Irwin (Jemelin, Kameněv) – 4. Bjorkstrand (Foligno, Dubois), 21. Foligno (Wennberg, Panarin), 36. Werenski (Panarin, Wennberg), rozh. náj. Panarin