Troyes – Saint-Étienne 2:1 (kon.) | Angers – Lyon 3:3 (kon.) | Nice – Marseille 2:4 (kon.)
OGC Nice
2:4 (2:3)
Olympique Marseille
Neděle 01.10.2017, 21:00 • Allianz Riviera, Nice • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 8. kolo
    49. Luiz GUSTAVO - 2:4

49
    Marseille právě vstřelilo branku!
    Druhé dějství začíná pořádně zostra! Dante přihrál jen do souboje míč Mendymu. Ten vůbec nevěděl o LUIZI GUSTAVOVI, který velmi snadno získal balon. Ze střední vzdálenosti vypálil a fotbalista, který hrát dlouhá léta v Německu přidává čtvrtou branku Marseille.
    45. Lucas OCAMPOS - 2:3

45
    Marseille otáčí vývoj utkání ještě v prvním poločase. Clinton Njie střílel zpoza vápna, Cardinale nezasáhl podle svých představ. Míč propadával za něj vysokým obloučkem, do kterého vletěl LUCAS OCAMPOS a z metru dokázal míč dostat do sítě.
    42. Pierre LEES-MELOU - 2:2

42
    Ještě před poločasem je srovnáno! Thauvin skvěle získal balon po tom co Sarr podklouzl v pokutovém území. Přízemním centrem chtěl najít Ocampose, ale PIERRE LEES-MELOU si nešťastně srazil míč do vlastní sítě.
    27. Lucas OCAMPOS - 2:1

27
    Marseille drželo soupeře krátkou chvíli pod tlakem. Thauvin zapracoval na pravé straně, centrem hledal Njiaeho. Ten ale míč minul. Se štěstím propadl balon za posledního obránce a přesně do náběhu LUCASE OCAMPOSE, který poté už jen z blízkosti vymetl ránou místo pod břevnem domácí branky.
    17. Jean Michaël Seri - 2:0

17
    Nice právě vstřelilo branku!
    Nice začalo znovu tlačit na soupeře. Nejdříve pálil Pléa jen do obránce před sebou, míč se ale odrazil přímo proti noze nabíhajícího Seriho, který pořádně protáhl Mandandu. Následný rohový kop si hosté pohlídali, ale na dalekonosnou střelu JEANA-MICHAËLA SERIHO už neměl nárok ani zkušený brankář Marseille.
    5. Mario BALOTELLI - 1:0

5
    Saint-Maximin otřel svůj centr o Ocampose a také Nice mělo první možnost rohového kopu. Lees-Melou našel parádním centrem hlavu MARIA BALOTELLIHO, který razantně usměrnil balon pod břevno. Mandanda se marně natahoval za míčem. Rychlé vedení domácího Nice v úvodu první půle.

Vít Schück

Branky: 5. Balotelli (Lees-Melou), 17. Seri (N. Mendy) – 27. Ocampos, 42. Lees-Melou (vla.), 45. Ocampos, 49. Gustavo

Karty:   33. Lees-Melou (NIC), 50. Pléa (NIC) – 37. Payet (OMA), 62. Amavi (OMA), 89. Ocampos (OMA)   68. Gustavo (OMA)

Neproměněná penalta: 83. Pléa (NIC), brankář Mandanda zneškodnil

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 10:9. Střely mimo: 4:3. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 14:16.
    OGC Nice: Cardinale – Souquet, Dante (C), Le Marchand, M. Sarr (78. Marlon) – Saint-Maximin, N. Mendy (90+1. Koziello), Seri, Lees-Melou (78. Ganago) – Pléa, Balotelli.
    Náhradníci: Benítez – Ganago, Marlon, Srarfi, Burner, Walter, Koziello.

Olympique Marseille: Mandanda – Sakaj, Rami, Rolando, Amavi – Anguissa, Gustavo – Thauvin (70. Sertic), Payet (C) (84. B. Sarr), Ocampos – N'Jie (79. Germain).
    Náhradníci: Pelé – Evra, Germain, Mitroglu, M. Sanson, B. Sarr, Sertic.

Rozhodčí: Bastien – Haquette, Zakrani