Troyes – Saint-Étienne 2:1 (kon.) | Angers – Lyon 3:3 (kon.) | Nice – Marseille 2:4 (kon.)
OGC Nice
2:4 (2:3)
Olympique Marseille
Neděle 01.10.2017, 21:00 • Allianz Riviera, Nice • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 8. kolo

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 10:9. Střely mimo: 4:3. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 14:16. (23:01:00)

Pět nastavených minut uplynulo a dnešní zápas končí! Střetnutí Nice s Marseille nabídlo naprosto vše co může fotbal nabídnout – šest branek, spoustu dalších šancí, červenou kartu i neproměněný pokutový kop!

Již v páté minutě otevřel skóre zápasu italský kanonýr Mario Balotelli, který si naskočil na přesný centr od rohového praporku. Následně přidal druhou branku Nice Jean Michael Seri a zdálo se, že všechny tři body zůstanou v Nice. Ještě do poločasu bylo všechno jinak. Ocampos doklepl do branky nepřesný centr z pravé strany. Následně si Thauvinovu pobídku srazil do vlastní sítě Pierre Lees-Melou a těsně před pauzou dokázal znovu dotlačit míč do sítě Lucas Ocampos. Druhý poločas odpálil Luiz Gustavo výstavní trefou ze střední vzdálenosti přesně k tyči. Po více než hodině se však nechal zkušený Brazilec vyloučit a Marseille muselo dohrávat téměř půl hodiny v deseti. Nice přesilovku nevyužilo, nedokázalo ani snížit vedení Marseille na jednu branku z pokutového kopu a tak všechny body putují s Payetem a spol. do Marseille.

90+5

90+4
    Domácí fotbalisté už to vzdávají. Střídající Kozzielo si našel míč ve středu pole, následně ho předložil Balotellimu, ale italský bouřlivák již odevzdaně pálil jen do obránce.

90+3
    Nyní se sesunul k zemi v pokutovém území Mario Balotelli. Po lehkém kontaktu s Ramim však hlavní rozhodčí druhý pokutový kop pro Nice nepíská.

90+2
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase pět minut.

90+1
    Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Nampalys Mendy, přichází Vincent Koziello.
    90. Střídající Valere Germain pátou branku svého týmu nepřidal

90
    Cardinale zabránil pátému gólu ve své síti. Do rychlého protiútoku se hnal Sertic s Germainem a právě druhý jmenovaný měl na pravé noze pátou branku Marseille, ale Cardinale skvěle zasáhl.

89
    Ocampos dostává ještě dodatečně žlutou kartu za faul na Seriho.

88
    Le Marchand rozjel útočnou akci Nice na levé straně. Seri zůstal sice po kontaktu s Ocamposem ležet na trávníku, ale Balotelli pokračoval v útoku. Jeho dělovka končí na rukavicích hostujícího brankáře.

87
    Navíc nyní přišel nedovolený zákrok Saint-Maximina při napadání a hosté tak budou mít čas i prostor pro postupný útok.

86
    Nice se stále tlačí do koncovky, ale Mandanda je všude. Tentokrát sebral ze vzduchu střílený centr z pravé strany.

84
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Dimitri Payet, přichází Bouna Sarr.
    83. Neproměněná penalta

83
    Alassane Pléa si postavil míč na značku pokutového kopu. Střelou do středu branky chtěl překvapit Mandandu, ale zkušený francouzský brankář ho vychytal a Marseille i nadále vede o dvě branky!
    82. Penaltový zákrok

82
    Pokutový kop pro Nice. Saint-Maximin byl faulován v šestnáctce Germainem.

82
    Posledních zhruba deset minut i s nastavením především pro Nice. Domácí celek převzal iniciativu po vyloučení Gustava, ale kontaktní branku nemůžou hráči z jihu Francie vstřelit.

Vít Schück

Branky: 5. Balotelli (Lees-Melou), 17. Seri (N. Mendy) – 27. Ocampos, 42. Lees-Melou (vla.), 45. Ocampos, 49. Gustavo

Karty:   33. Lees-Melou (NIC), 50. Pléa (NIC) – 37. Payet (OMA), 62. Amavi (OMA), 89. Ocampos (OMA)   68. Gustavo (OMA)

Neproměněná penalta: 83. Pléa (NIC), brankář Mandanda zneškodnil

OGC Nice: Cardinale – Souquet, Dante (C), Le Marchand, M. Sarr (78. Marlon) – Saint-Maximin, N. Mendy (90+1. Koziello), Seri, Lees-Melou (78. Ganago) – Pléa, Balotelli.
    Náhradníci: Benítez – Ganago, Marlon, Srarfi, Burner, Walter, Koziello.

Olympique Marseille: Mandanda – Sakaj, Rami, Rolando, Amavi – Anguissa, Gustavo – Thauvin (70. Sertic), Payet (C) (84. B. Sarr), Ocampos – N'Jie (79. Germain).
    Náhradníci: Pelé – Evra, Germain, Mitroglu, M. Sanson, B. Sarr, Sertic.

Rozhodčí: Bastien – Haquette, Zakrani