Pardubice – Žďár n/S 5:4 (kon.) | Chomutov – Kladno 6:1 (kon.) | Kometa Brno – Salzburg 1:3 (kon.)
Sparta – Mladá Boleslav 5:2 (kon.) | Warrior Brno – Olomouc 1:3 (kon.) | HC Plzeň – HC Litvínov 6:2 (kon.)
Mountfield HK – Havlíčkův Brod 3:5 (kon.) | Liberec – Letňany 5:1 (kon.) | Zlín – Havířov 2:0 (kon.)
Třinec – Vsetín 3:6 (kon.)
konec
HC Sparta Praha
5:2 (2:0, 0:0, 3:2)
BK Mladá Boleslav
Sobota 18.11.2017, 13:00 • Tipsport aréna, Praha-Holešovice • Extraliga staršího dorostu • Skupina B
Partner:
   
  V Tipsport areně je dohráno, Sparta základní část letošního ročníku Extraligy staršího dorostu zakončuje poměrně zaslouženým vítězstvím 5:2 nad Mladou Boleslaví. To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. (15:05:34)
   
  Konec zápasu.
   
  59:21
  Sparta právě vstřelila branku!
  Pražané své vítězství ještě pojišťují gólem do prázdné klece. Autorem je ONDŘEJ PŠENIČKA. Asistence: David Vitouch, Jevgenij Pika.
   
  59:08
  Sparta svého soupeře nehodlá pustit za modrou čáru a pečlivě brání, David Mašek mezitím nervózně pokukuje po své střídačce. Lvi velmi brzy zkusí powerplay.
   
  58:15
  Sparta právě vstřelila branku!
  O vítězi je pravděpodobně rozhodnuto! Dvě minuty před koncem utkání se do úniku dostal ŠTĚPÁN ČECH, který z mezikruží rozvlnil síť hostující svatyně! Asistence: Jakub Prchal.
   
  57:51
  Havlín se bleskovou rychlostí přesunul k levé tyči a zakončil, jeho střela minula levou tyč mladoboleslavské branky o pár centimetrů.
   
  57:41
  Do konce základní hrací doby zbývá něco málo přes dvě minuty, hostující celek si bere oddechový čas. Po jeho vypršení se bude vhazovat před domácí brankou.
   
  56:21
  Moravčíkovu ránu z kruhu zblokoval jeden z bránících hráčů Sparty, Švehlák tak nakonec vůbec nemusel zasahovat.
   
  54:29
  Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
  Tak pozor, máme zaděláno na pěkně dramatický závěr zápasu! Ve dvojnásobném oslabení domácí defenzívě úplně unikl MICHAEL ČERMÁK, který následný rychlý výlet před Švehláka zakončil přesnou střelou do branky. Asistence: Mikuláš Hovorka.
   
  53:31
  Prchal po obdržení přihrávky neváhal a okamžitě zkusil své štěstí, od modré čáry nakonec projektil rozduněl pouze mantinel za hostující brankou.
   
  52:39
  Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Samuel Dotter – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).
  Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Jakub Šípek – 2 min., napadení).
   
  51:40
  Sparťané momentálně působí možná až moc pasivně, což by se jim velmi brzo mohlo pořádně vymstít. Mladá Boleslav je stále na koni.
   
  50:23
  Lvy vstřelená branka nabudila a momentálně jsou aktivnějším celkem na ledě, Švehlák teď nemá ani chvilku klidu.
   
  49:16
  Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jakub Lis – 2 min., hrubost).
  Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Peter Novák – 2 min., hrubost).
   
  48:14
  Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
  Švehlák nakonec přichází o čisté konto, hostům se daří přesilovku přetavit v gól. Autorem prvního mladoboleslavského zásahu v dnešním zápase je MICHAL ČERMÁK, který tak snižuje náskok domácích na dvě branky. Asistence: Matěj Houška.
   
  47:14
  Andrej Moravčík se protlačil k brankovišti a z bezprostřední blízkosti napálil kotouč přímo do hrudníku gólmana Holešovických.
   
  46:27
  Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Patrik Prymula – 2 min., sekání).
   
  46:19
  Sparta právě vstřelila branku!
  Tohle musí hosty hodně bolet, i přes jejich aktivitu a jednoznačnou převahu na ledě se jako první ve třetí části prosazuje domácí tým! Z úniku Maška překonal ONDŘEJ HAVLÍN. Asistence: Ondřej Pšenička.

  Vojtěch Martinek

  Branky a nahrávky: 3. Bureš (Tůma), 11. Prymula (Čech, Najman), 47. Havlín (Pšenička), 59. Čech (Prchal), 60. Pšenička (Vitouch, Pika) – 49. Čermák (Houška), 55. Čermák (Hovorka)


  HC Sparta Praha: Švehlák (Mičán) – Bureš, Najman, Tůma (C), Havlín, Prchal, Pika, Lis, Klapka – Prymula, Pšenička, Kasanda, Obadal, Flídr, Smola, Čech (A), Vitouch.
  BK Mladá Boleslav: Mašek (Dusil) – Sýkora, Dotter, Houška, Červenka (A), Hovorka, Imlauf – Schulz, Grim, Šípek (C), Dobša, Simon, Novák, Moucha, Čermák, Jindra, Moravčík, Kubart, Jelínek.

  Rozhodčí: Velčovský – Karda, Kubíček